reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ISLANDZKI PASZPORT DLA POLAKA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 3 Lut 2010, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na co mam przeliczac obywatelstwo??? Na sentyment, wyzsze wartosci jak hymn poczucie przynaleznosci do narodowosci itp??? W tylku mam takie bzdury, Polska jest idealnym krajem na wakacje, przyjezdzasz, opalasz sie, chodzisz nad jezioro(w okolicach Olsztyna jest ich calkiem sporo), a dwa tygodnie patrzenia sie na wstretne i zawistne geby Polakow w zupelnosci wystarcza. Wiesz jaka jesy prwda, zatroskany?? Taka, ze Polacy mieszkajacy za granica smieja sie z tych co zostali w kraju. Bo w kraju zostali w 90% sami nieudacznicy zyciowi, ktorzy na sama mysl o wyjezdzie dostaja gesiej skorki...wola tkwic w beznadziejnej biedzie i zachwycac sie PERSPEKTYWAMI. Jezeli skonczyles studia, masz prace w swoim zawodzie i zarabiasz 6tys na miesiac to nie mysl ze jestes jakis zarobiony czy, ze sie ustawiles. Blad, tyle zarabia czlowiek pracujacy w rzezni czy w Tesco w Irl, Holi czy Belgii. Polska jest duzo, duzo za innymi krajami, ale po prostu nie zdaja sobie z tego sprawy.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 3 Lut 2010, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
A na co mam przeliczac obywatelstwo??? Na sentyment, wyzsze wartosci jak hymn poczucie przynaleznosci do narodowosci itp??? W tylku mam takie bzdury,


Co ty za bzdury pleciesz? Ludzie przykladaja rozne miary do obywatelstwa i roznie kraje reguluja ta sprawe. Tam gdzie dopuszcza sie wiele obywatelstw jest to sprawa bez wiekszego znaczenia. Dlatego gadanie typu "paszport islandzki jest lepszy od polskiego bo ..." jest bez kompletnie bez sensu. No bo na przyklad wtedy mozna dojsc do idiotycznych rozwazan typu czy lepszy jest paszport islandzki czy irlandzki? A co jesli ktos ma 3 paszporty: islandzki, irlandzki i polski? Na dodatek w ramach Unii obywatele maja bardzo szerokie uprawnienia wiec sprawa obywatelstwa jakiegos kraju ma bardzo niewielkie znaczenie. Realnie liczy sie tylko jesli ktos chce glosowac do parlamentu albo pracowac w jakichs tajnych lub mundurowych sluzbach.

Scissor_Sisters napisał:

Polska jest idealnym krajem na wakacje, przyjezdzasz, opalasz sie, chodzisz nad jezioro(w okolicach Olsztyna jest ich calkiem sporo), a dwa tygodnie patrzenia sie na wstretne i zawistne geby Polakow w zupelnosci wystarcza.


Tu widac co sie dzieje jak komus psychika wysiada. Jest taka znana sprawa ktorej ludzie nie rozumieja gdy zagranica spotykaja duzo dziwnych (czyli walnietych) ludzi z Polski i pytaja wtedy skad ci ludzie sie wzieli? A odpowiedz jest prosta bo wsrod wyjezdzajacych jest znacznie wiekszy procent osobnikow o cechach psychopatycznych niz w normalnej populacji. I to widac po tobie. Tylko w twojej chorej wyobrazni ktos sie patrzy z zawiscia na ciebie. Mylisz zawisc z obrzydzeniem i strachem na widok osobnika ktory ma krzywo pod sufitem.

Scissor_Sisters napisał:

Wiesz jaka jesy prwda, zatroskany?? Taka, ze Polacy mieszkajacy za granica smieja sie z tych co zostali w kraju. Bo w kraju zostali w 90% sami nieudacznicy zyciowi, ktorzy na sama mysl o wyjezdzie dostaja gesiej skorki...wola tkwic w beznadziejnej biedzie i zachwycac sie PERSPEKTYWAMI. Jezeli skonczyles studia, masz prace w swoim zawodzie i zarabiasz 6tys na miesiac to nie mysl ze jestes jakis zarobiony czy, ze sie ustawiles. Blad, tyle zarabia czlowiek pracujacy w rzezni czy w Tesco w Irl, Holi czy Belgii. Polska jest duzo, duzo za innymi krajami, ale po prostu nie zdaja sobie z tego sprawy.


Tu mamy nastepna dobra ilustracje myslenia psychopaty. Po pierwsze dla wiekszosci ludzi oprocz kasy bardzo licza sie rozne wiezi spoleczne. Dla psychopatow tylko kasa sie liczy i dlatego bez problemu wyjezdzaja patroszyc ryby bo to dla nich lepsze od kontaktow z ludzmi. Po drugie ci neszczesni psychopaci mieli to nieszczescie ze jak wyjechali to trafili na banie kredytowa i sie im wydawalo ze to jest normalne, teraz nadchodzaca rzeczywistosc ich ostudzi. Po trzecie masa ludzi byla zagranica, sprobowala tego luksusu i wrocila z powrotem. Wyjazdy ogromnie spadly. Dlaczego? Bo sie nie tak bardzo oplaca jesli wezmie sie pod uwage koszty ludzkie, bo pekla bania kredytowa i zycie stalo sie realne, bo na dluzsza mete normalni ludzie nie chca zyc na marginesie. Oczywiscie to wszystko nie dotyczy osobnikow o cechach psychopatycznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 3 Lut 2010, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiazaly sie jezyki Smile... klawiatury

Paszport mam ,ale nie wiaze tego z czyms lepszym czy gorszym .

To czy komus sie bardziej podoba tutaj czy w Polsce ... jego sprawa.

Jestem tutaj ... wolalbym zyc w Polsce ,gdybym znalazl prace ,obojetnie jaka ,ktora zapewni mi podobne warunki co tutaj , tzn mieszkanie bo reszta juz w takim samym komforcie , to nie zastanawialbym sie dlugo .
Niestety z tej samej profesji w Polsce zylbym z rodzicami na 3 pokojach 50m .
Dla mnie TO jest roznica ,a nie jakies tam papierki w sztywnej okladce zwane paszportami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 3 Lut 2010, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.
Paszport to po prostu paszport. Oczywiście paszporty się różnią, jak chociażby tym, że na jedym paszporcie trzeba mieć wizę do jakiegoś kraju a na drugim nie, ale bez sensu jest dorabianie do tego ideologi.

No a ja na przykład mam odwrotnie :-) Mieszkam tutaj bo wolę mieszkać tutaj. W Polsce w moim fachu zarabiał bym pewnie nie mniej, ale podoba mi się zadvpiastość tego miejsca. Wystarczające zadvpie żeby czuć spokój, i wystarczająca cywilizajca, żeby spokojnie żyć :-)
Idealna rĂłwnowaga :-)

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DevilDance

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 54
PostWysłany: 4 Lut 2010, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dwa tygodnie patrzenia sie na wstretne i zawistne geby Polakow w zupelnosci wystarcza.

gdy znajdziesz sie jusz na wyspie marzen powyszszego cytatu glosno nierozpowszechniaj bo jest nas tutaj okolo 10tys(licze osoby pochodzenia polskiego) wiec niewiem kto i na czyja gebe niebedzie mogl patrzec( dwa tygodnie) ps ale ,mnie gosc wxxxxxł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 4 Lut 2010, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
Dokładnie.
Paszport to po prostu paszport. Oczywiście paszporty się różnią, jak chociażby tym, że na jedym paszporcie trzeba mieć wizę do jakiegoś kraju a na drugim nie, ale bez sensu jest dorabianie do tego ideologi.


Jasne. Dorabianie ideologii jest chyba rezultatem zakompleksienia. Zakompleksiony macha dumnie islandzkim paszportem zeby pokazac jaki jest exclusive wobec dziesiatkow milionow posiadaczy paszportu polskiego. Z tego punktu widzenia najlepszy jest paszport Watykanu lol.
Teraz jest tak ze paszporty daje sie od reki sportowcom, biznesmenom a nawet sa kraje ze mozna je kupic. Sa ludzie co maja cztery czy piec paszportow bo mieszkali w roznych miejscach i widocznie lubia je zbierac. No i jest takie pojecie jak obywatelstwo UE. Obywatel UE nie ma duzej potrzeby nabycia obywatelstwa innego kraju Unii bo ma duzo praw. Ale jak juz ma na to ochote zeby np. glosowac do parlamentu to wiele krajow ulatwia to. Np. w Niemczech zasadniczo nie wolno miec wielu obywatelstw ale przepis ten nie dotyczy krajow Unii. Czyli obywatel USA chcac nabyc obywatelstwo niemieckie musi sie zrzec USA a obywatel polski moze miec obydwa. Wiec jak ktos mialby ochote to mieszkajac po kilka lat w roznych krajach Unii moglby nazbierac z 10 paszportow Shocked

foo napisał:

No a ja na przykład mam odwrotnie :-) Mieszkam tutaj bo wolę mieszkać tutaj. W Polsce w moim fachu zarabiał bym pewnie nie mniej, ale podoba mi się zadvpiastość tego miejsca. Wystarczające zadvpie żeby czuć spokój, i wystarczająca cywilizajca, żeby spokojnie żyć :-)


No i spoko jest. Po to zrobiono wolny przeplyw ludzi w Europie zeby se kazdy znalazl miejsce co mu pasuje i nie narzekal bo najgorsi sa doopotrujcy. Przy czym caly mechanizm wolnego rynku dziala tak ze motywacje finansowe przy wyjazdach stopniowo zmniejszaja sie a z drugiej strony
migracje sa ograniczone liczba miejsc pracy. Tylko ze
akurat gdy Polska wstapila do UE to byl okres nienormalnej bani w ekonomiach i wiecej ludzi moglo znalezc bez problemow znalezc prace. Wyobrazmy sobie co by bylo gdyby wejscie do Unii bylo w takim okresie jak teraz. Do Islandii przyjechaliby tylko kamikaze Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 4 Lut 2010, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:


Rownie dobrze mozna by twierdzic ze polski paszport jest lepszy bo w ramach traktatow unijnych jezeli obywatel unii bedzie mial klopoty w jakims miejscu na swiecie gdzie nie ma placowki dyplomatycznej jego kraju to moze zwrocic sie o pomoc do placwoki kazdego kraju unii.


np polskiemu geologowi w pakistanie wszystkie te placowki pomogły. błagał o pomoc 2 miesiace. a jak islandka zastrzelila czlowieka w rosji to (dzieki działaniom prezydenta) juz nastepnego dnia byla w reykjaviku, z astrachania - spróbuj sam pokonac ta trase w tym czasie"

taka jest roznica miedzy polska a islandia.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 4 Lut 2010, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:

np polskiemu geologowi w pakistanie wszystkie te placowki pomogły. błagał o pomoc 2 miesiace. a jak islandka zastrzelila czlowieka w rosji to (dzieki działaniom prezydenta) juz nastepnego dnia byla w reykjaviku, z astrachania - spróbuj sam pokonac ta trase w tym czasie"

taka jest roznica miedzy polska a islandia.


Tu sie trzeba zastanowiac czy ktos jest zdrowy na umysle jesli porownuje przypadek kryminalny w Rosji z porwaniem przez islamskich terrorystow w Pakistanie a Polska bierze udzial w wojnie z talibanem. To jest psycholne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 4 Lut 2010, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DevilDance napisał:
niewiem kto i na czyja gebe niebedzie mogl patrzec( dwa tygodnie) ps ale ,mnie gosc wxxxxxł


Pamietaj ze psychicznych trzeba traktowac z wyrozumialoscia i tylko przypominac zeby brali piguly regularnie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 4 Lut 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, to, ze uwazam, ze zdecydowana wiekszosc Polakow to gbury i zawistne ryje to nie oznacza, ze jestem psychopata, a tym bardziej, ze KAZDY TAKI JEST. Do kazdego musisz mowic : PAN, PANI, PROSZE PANA, PROSZE PANI, PANIE TO, PANI TAMTO, bo inaczej wielka obraza majestatu(TO jest paranoja). Na ulicach sasiad sasiada omija zeby tylko mu dzien dobry nie powiedziec(to chyba jest oznaka choroby psychicznej). Dlaczego kiedy pytasz sie Polaka jak leci, to mowi: NO JAKOS LECI, A KIEPSKO, A MAM PROBLEM. Bedac w IRL, troszeczke pobserwowalem ludzi, kazdy mowi do siebie na TY, nawet obcy ludzie witaja sie na ulicy, jak ktos kogos zaczepia na ulicy i sie pyta jak leci to w odpowiedzi ZAWSZE jest WELL, superancko, po prostu cudownie, a co u Ciebie??(pomimo, iz czesto NIE JEST SUPERANCKO I NIE JEST WELL). Rozmawialem z wieloma irlandczykami i NIGDY NIE ZDAZYLO MI SIE slyszec jakichs skarg, narzekan, itp. Wszystko jest well i nice. A sugerujac, ze ludzie wyjezdzaja za granice tylko dla hajsu to jest paranoja. Wyjezdzaja wlasnie dlatego, ze POLACY TO SMUTNY NAROD. Zabawa rozkreca sie dopiero po odpowiedniej ilosci wypitej wody czy browara. DOBRA IMPREZA nie moze odbyc sie bez alko bo inaczej bylaby zwala i nuda. W mojej pracy w IRL, na ok 250 osob bylo ok 100 z Polski, i kazda przerwa spedzana byla na gadkach, jak ja sie wczoraj nawalilem, i jak to inni maja dobrze, bo w Norwegii to spawacz ma 500, a my tu mamy tylko 343 euro na tydzien, jakby jakas wielka biede mieli...potem zamiast siedziec z Polakami(przestalem po tym jak zaczeli mowic, ze pier...na Irlandia i ze jest tak do du.y, ze masakra, i w ogole co oni tam robia), zaczalem siedziec z brazylijczykami. Oni w trakcie pracy sobie podspiewuja, w trakcie przerw caly czas sie smieja, opowiadaja dowcipy, ciesza sie zyciem. Podczas gdy Polacy sie zachowywali jakby byli tam za kare. Tutaj jestem niestety skazany tylko na Polakow i wiesz, co Zatroskany?? Moze jestem psychopata, ale przynajmniej nie zajmuje sie caly czas narzekaniem jak to jest fatalnie. Owszem, jesli masz grupke przyjaciol to oczywiscie, ze Polacy sa fantastycznymi ludzmi, ale do obcych to juz nie do konca. Idz do urzedu i zapytaj sie o cos mowiac Pani z okienka na Ty, idz na dworzec i zapytaj sie w kasie o jakas informacje o pociagu,(tak, tak nie odpowie Ci, tylko wysle do INFROMACJI). Ostatnio zdazylo mi sie, ze musialem isc do toalety, a nie mialem w drobnych calych 2 zl tylko 1,80, oczywiscie uslyszalem, ze CO PAN?? A JAKBYM MIALA 10 TAKICH KLIENTOW TO JUZ JESTEM STRATNA 2 ZL!!! Ja w zamian grzecznie podziekowalem za mile podejscie do klienta i wyszedlem. Nie wiem, moze to jest oznaka psychopatii. Nazywasz mnie PSYCHOPATA a takich ludzi jak ci wyzej opisani jako normalne spoleczenstwo, z ktorym jest wszystko OK.
Spytaj Zyda, Czarnoskorego czy Azjate, ktory mieszka w Polsce jakis czas jakie ma zdanie o polakach. Moze Oni beda bardziej obiektywni.

Ps. Kiedys zapytalem sie dobrego kolegi o to co by bylo w Polsce, jakby nagle w ciagu 5 lat przyjechalo 2 mln Rumunow. Odpowiedzial mi, ze musieliby wybudowac przynajmniej 3 razy wiecej wiezien i to takich o zaostrzonym rygorze, bo tyle byloby burd i morderstw. O to co by bylo gdyby nie mogl znalezc pracy, bo na jego miejsce wola przyjac Rumuna juz nie zapytalem.
Sami mowicie, ze jest nas, Polakow na wyspie jakies 15000. Co na 300 tys narod daje jakies 5%. Polska ma ok 38mln ludzi wiec 5% to 2,3mln ludzi. Ciekawe jakby to tutaj bylo i co sie dzialo na ulicach....w tak zdrowej na umysle spolecznosci.
Psychopata.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 4 Lut 2010, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany i nie pisz, ze sie pogubilem, bo wcale nie jest 15 000 tylko 10 000.
W ogole nic nie pisz, bo czlowieku Twoje zdanie dla mnie nic nie znaczy. Sam fakt, ze non stop napierdzielasz o gospodarce na FORUM ISLANDOFILOW swiadczy, ze jestes strasznym materialista i tylko hajs Ciebie obchodzi. Kiedy ostatnio napisales cos nie wiem, ludziach ciekawego, o przyrodzie, jakis dowcip napisales, nie, tylko pieniadze, gospodarka i jak to jest do tylka. Gdybym dzisiaj trafil na to forum to pomyslalbym, ze to forum nie o Islandii, ale o PROBLEMACH Islandii.
Idz sie troche wyluzuj, pogadaj z kims, nie wiem, z kobieta spedz mily wieczor, przespij sie z kims, wyladuj, bo naprawde Twoje wywody( nie watpie w Twoje kompetencje) sa juz taaak nudne, ze masakra. I nie wyszywaj ludzi od psychopatow, ani nie propaguj takich epitetow, tylko dlatego, ze ktos ma inne zdanie od Ciebie.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 4 Lut 2010, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ps. Chyba porwalem sie z motyka na ksiezyc, usilujac wytlumaczyc cos ZATROSKANEMU;)
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 5 Lut 2010, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
Zatroskany, to, ze uwazam, ze zdecydowana wiekszosc Polakow to gbury i zawistne ryje to nie oznacza, ze jestem psychopata, a tym bardziej, ze KAZDY TAKI JEST.


Wystarczy ta "zdecydowana wiekszosc" na diagnoze twojej psychiki.

Scissor_Sisters napisał:

Do kazdego musisz mowic : PAN, PANI, PROSZE PANA, PROSZE PANI, PANIE TO, PANI TAMTO, bo inaczej wielka obraza majestatu(TO jest paranoja).


Tu juz pobijasz rekordy absurdu, czy ty jestes na zwolnieniu lekarskim? Zwyczajowa forma zwracania sie to paranoja? Przeciez to jest stara kultura zachodnioeuropejska gdzie takiej formy sie uzywa. W zwiazku z tym Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Wlosi itd to paranoja? W kulturze anglosaskiej to sie zmienilo, moze sie tez kiedys zmienic w innych krajach ale to jest idiotyczne jesli ktos normalnie przyjete formy traktuje jak paranoje.

Scissor_Sisters napisał:

Na ulicach sasiad sasiada omija zeby tylko mu dzien dobry nie powiedziec(to chyba jest oznaka choroby psychicznej).


To jakas psychoza. Chyba ze w twoim przypadku ludzie omijaja cie z daleka ale ludzi trudnych do wspolzycia faktycznie sie omija:).

Scissor_Sisters napisał:

Dlaczego kiedy pytasz sie Polaka jak leci, to mowi: NO JAKOS LECI, A KIEPSKO, A MAM PROBLEM. Bedac w IRL, troszeczke pobserwowalem ludzi, kazdy mowi do siebie na TY, nawet obcy ludzie witaja sie na ulicy, jak ktos kogos zaczepia na ulicy i sie pyta jak leci to w odpowiedzi ZAWSZE jest WELL, superancko, po prostu cudownie, a co u Ciebie??(pomimo, iz czesto NIE JEST SUPERANCKO I NIE JEST WELL). Rozmawialem z wieloma irlandczykami i NIGDY NIE ZDAZYLO MI SIE slyszec jakichs skarg, narzekan, itp. Wszystko jest well i nice.


Haha, tu widac ze nic nie chwytasz z roznic kulturowych. Bo jest tak ze w kulturze anglosaskiej nalezy ukrywac prawdziwy stan i demonstrowac na zewnatrz maske. Co prowadzi do absurdow w oczach europejczyka gdy np. spotyka sie faceta ktoremu wlasnie zdiagnozowano raka z przerzutami a na How are you? otrzymuje sie full wyszczerz gornej i dolnej szczeki i I am fine, life is fantastic. Takie idiotyczne ukrywanie prowadzi do problemow i dlatego w tych krajach jest ogromne zapotrzebowanie na psychoterapie. Pytanie co jest lepsze, to czy ludzie nie ukrywaja co ich boli czy przeciwnie. Oczywiscie na zewnatrz lepsze wrazenie sprawia gdy wszyscy nakladaja wesole maseczki ale trzeba byc stale przygotowanym na to ze za maseczkami jest cos innego. A w kulturze bez maseczek nie jest tak wesolo ale za to jednak bardziej prawdziwie.

Scissor_Sisters napisał:

A sugerujac, ze ludzie wyjezdzaja za granice tylko dla hajsu to jest paranoja. Wyjezdzaja wlasnie dlatego, ze POLACY TO SMUTNY NAROD. Zabawa rozkreca sie dopiero po odpowiedniej ilosci wypitej wody czy browara. DOBRA IMPREZA nie moze odbyc sie bez alko bo inaczej bylaby zwala i nuda.


To tez sprawa kulturowa ale juz nie gadaj ze na przyklad Irlandorzy to abstynenci a jak pija to po to zeby bylo smutniej:).

Scissor_Sisters napisał:

W mojej pracy w IRL, na ok 250 osob bylo ok 100 z Polski, i kazda przerwa spedzana byla na gadkach, jak ja sie wczoraj nawalilem, i jak to inni maja dobrze, bo w Norwegii to spawacz ma 500, a my tu mamy tylko 343 euro na tydzien, jakby jakas wielka biede mieli...potem zamiast siedziec z Polakami(przestalem po tym jak zaczeli mowic, ze pier...na Irlandia i ze jest tak do du.y, ze masakra, i w ogole co oni tam robia),


To juz bylo wyjasniane. Przy masowych wyjazdach wiecej jest osobnikow o cechach psychopatycznych i aspolecznych, kasiora jest najwazniejsza. Poza tym kupa luda z wiosek nawalila i faktycznie nie moga sie odnalezc no bo oni nawet w Polsce w miescie nie mieszkali a co dopiero gdzies daleko.

Scissor_Sisters napisał:

zaczalem siedziec z brazylijczykami. Oni w trakcie pracy sobie podspiewuja, w trakcie przerw caly czas sie smieja, opowiadaja dowcipy, ciesza sie zyciem.


Fakt, im wiecej slonca tym ludzie mniej sie przejmuja i jest samba z cza-cza. Najlepsi sa w Afryce, tam-tamy, balanga i seks caly czas, dlatego hif im tak mocno zabawe popsul. Ale jednak wez pod uwage ze nie kazdy brazylijczyk moze tak sobie przyjechac. Bo tam jest tez ogromny sektor zlodziejsko-bandycko-gangsterski i bys zobaczyl ze rozowo nie jest jakby wszyscy zwalili.

Scissor_Sisters napisał:

Podczas gdy Polacy sie zachowywali jakby byli tam za kare. Tutaj jestem niestety skazany tylko na Polakow i wiesz, co Zatroskany?? Moze jestem psychopata, ale przynajmniej nie zajmuje sie caly czas narzekaniem jak to jest fatalnie. Owszem, jesli masz grupke przyjaciol to oczywiscie, ze Polacy sa fantastycznymi ludzmi, ale do obcych to juz nie do konca.


Jestes jednak narzekaczem i jeszcze sprzecznym. Wiadomo ze najpierw musisz sie spotkac z kims obcym i jak pasujecie do siebie to jest fantastycznie. A nie wszyscy do siebie pasuja wiec nie z kazdym obcym ci idzie. W Polsce jest tak ze kazdy dobiera sobie towarzystwo jakie mu pasuje a reszta to obcy.
I kazdy normalny ma swoje towarzystwo wiec jest w porzo.
Scissor_Sisters napisał:

Idz do urzedu i zapytaj sie o cos mowiac Pani z okienka na Ty,


To jest z cyklu rekordu absurdow. Wiadomo ze przebywajac gdzies nalezy sie dostosowac do miejscowych zwyczajow. Forma Ty nie jest przyjeta w Polsce jak i zreszta w calej zachodniej Europie wiec narzekasz bez sensu.

Scissor_Sisters napisał:

idz na dworzec i zapytaj sie w kasie o jakas informacje o pociagu,(tak, tak nie odpowie Ci, tylko wysle do INFROMACJI).


O jeny ale narzekacz z ciebie. Jest logiczne ze kasa to kasa a informacja to informacja.

Scissor_Sisters napisał:

Ostatnio zdazylo mi sie, ze musialem isc do toalety, a nie mialem w drobnych calych 2 zl tylko 1,80, oczywiscie uslyszalem, ze CO PAN?? A JAKBYM MIALA 10 TAKICH KLIENTOW TO JUZ JESTEM STRATNA 2 ZL!!! Ja w zamian grzecznie podziekowalem za mile podejscie do klienta i wyszedlem. Nie wiem, moze to jest oznaka psychopatii.


Cos w tym jest bo normalni ludzie w Polsce nie kupuja czegos jak nie maja kasy, po prostu do glowy im to nie przyjdzie. Nie chodzi tu o 20 gr tylko o sam fakt.

Scissor_Sisters napisał:

Nazywasz mnie PSYCHOPATA a takich ludzi jak ci wyzej opisani jako normalne spoleczenstwo, z ktorym jest wszystko OK.


To co opisujesz to przyklady wychodzenia poza przyjete normy. Nastepuje zderzenie i ty narzekasz bo nie liczysz sie z innymi tylko ma byc tak jak ty chcesz. Normalni ludzie szanuja powszechne normy i zwyczaje innych spolecznosci choc moga sie im wydawac dziwne czy glupie.

Scissor_Sisters napisał:

Spytaj Zyda, Czarnoskorego czy Azjate, ktory mieszka w Polsce jakis czas jakie ma zdanie o polakach. Moze Oni beda bardziej obiektywni.


Na ten temat bylo mase zbieranych informacji. Obcokrajowcy mieszkajacy w Polsce nie robia takich uogolnien jak ty. Tylko mowia ze wiekszosc ludzi jest w porzo, jest tez troche debili w rodzaju antysemitow i rasistow a wsrod nich zdarzaja sie jednostki agresywne.

Scissor_Sisters napisał:

Ps. Kiedys zapytalem sie dobrego kolegi o to co by bylo w Polsce, jakby nagle w ciagu 5 lat przyjechalo 2 mln Rumunow. Odpowiedzial mi, ze musieliby wybudowac przynajmniej 3 razy wiecej wiezien i to takich o zaostrzonym rygorze, bo tyle byloby burd i morderstw. O to co by bylo gdyby nie mogl znalezc pracy, bo na jego miejsce wola przyjac Rumuna juz nie zapytalem.
Sami mowicie, ze jest nas, Polakow na wyspie jakies 15000. Co na 300 tys narod daje jakies 5%. Polska ma ok 38mln ludzi wiec 5% to 2,3mln ludzi. Ciekawe jakby to tutaj bylo i co sie dzialo na ulicach....w tak zdrowej na umysle spolecznosci.
Psychopata.


Tu jednak nalezy cie ostrzec zebys nie patrzyl przez zbyt rozowe okulary. Te masy ludzi nawalily do tych krajow w bardzo niezwyklym okresie gdy bylo zycie na ogromnej bani ekonomicznej, pracy w brod a miejscowi nabrali kredytow po uszy wiec bylo jak w raju. Wszyscy cieszyli sie ze przyjezdzaja do nich ludzie do roboty bo taniej im zrobia. Ale ta bania odpalila i teraz nastroje sie zmieniaja bo z robota coraz gorzej a kasy na socjale tez zaczyna brakowac. Dlatego sie nie zdziw jak ci pewnego razu jakis miejscowy da po mordzie za to ze jestes fucking foreigner i jeszcze nie spadles. Jakby w Polsce byla taka bania to tez wszyscy by sie cieszyli ze im luda zwala bo taniej zrobia. Zreszta to widac na przyklad jak sie ciesza ze ludzie z Ukrainy przyjezdzaja bo tanio robia np. na wsi i bez nich nie byloby kim robic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 5 Lut 2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
Zatroskany i nie pisz, ze sie pogubilem, bo wcale nie jest 15 000 tylko 10 000.


Spoko, ja beda nowe sprwadzone liczby to napiszemy.

Scissor_Sisters napisał:

W ogole nic nie pisz, bo czlowieku Twoje zdanie dla mnie nic nie znaczy. Sam fakt, ze non stop napierdzielasz o gospodarce na FORUM ISLANDOFILOW swiadczy, ze jestes strasznym materialista i tylko hajs Ciebie obchodzi. Kiedy ostatnio napisales cos nie wiem, ludziach ciekawego, o przyrodzie, jakis dowcip napisales, nie, tylko pieniadze, gospodarka i jak to jest do tylka. Gdybym dzisiaj trafil na to forum to pomyslalbym, ze to forum nie o Islandii, ale o PROBLEMACH Islandii.


Ale ty marudzisz. Na tym forum jest masa dzialow i mozna pisac gdzie komu pasuje a obowiazku czytania nie ma. A jak ktos sie interesuje to ekonomia Islandii jest bardzo ciekawa
ze wzgledu na niezwykle w skali swiatowej wydarzenia z ostatnich lat. Przeciez tak malutkie miejsce nie schodzilo z czolowek wiadomosci na swiecie. I dalej sie pojawia. Na tym forum ciekawe sa tez glosy o Polsce takich jak ty i naprawde zajefajne jest wytykanie im absurdow w tym co pisza.

Scissor_Sisters napisał:

Idz sie troche wyluzuj, pogadaj z kims, nie wiem, z kobieta spedz mily wieczor, przespij sie z kims, wyladuj, bo naprawde Twoje wywody( nie watpie w Twoje kompetencje) sa juz taaak nudne, ze masakra. I nie wyszywaj ludzi od psychopatow, ani nie propaguj takich epitetow, tylko dlatego, ze ktos ma inne zdanie od Ciebie.


Luzik jest nie ma sprawy. A co do epitetow to nie sa epitety tylko przyjazna diagnoza jak ktos pisze niesamowite bzdury.
No bo co normalny czlowiek moze powiedziec jesli ktos dowodzi ze w Polsce jest totalne dno bo do obcych zwraca sie w formie 'Pan, Pani' a tym bardziej do urzednika nie zwraca sie przez 'Ty'?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 5 Lut 2010, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po prostu uwazam, ze NASZYM CHLOPAKOM BRAKUJE TROCHE LUZU, KAPUJESZ?? Ruszaja sie jak zel-betonowy kloc, aprzydaloby sie troche luzu i polotu w tym smutnym jak piz.a miescie;)Wink
Spadam na balety;)
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 13 Lut 2010, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, psychopato, poczytaj.

Głos kraju mataczy - to my Polacy
Głos kraju bez pracy - to my Polacy
Tu żyjąc walczysz - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy
Bez wĂłdki grymasy - to my Polacy
Stale bez kasy - to my Polacy
Wieczne cwaniaki - to my Polacy
Wiesz co to znaczy- to my Polacy

Lubi nas niewielu większość nienawidzi
Boją się wszyscy w szczególności Żydzi
Czyli, Polak Cię okradnie, Polak Cię dopadnie
Polak nie popuści, bo popuszczą tylko Ruscy
Mamy tu Meksyk o jakim nawet nie śnisz
Wierz mi to świat trzeci ale lubię własne śmieci
Teraz powtarzajcie dzieci to dla Was nowy wierszyk
Ĺťaden mada faka nie podskoczy do Polaka
Wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu
Znasz ten bajer ? Kto nie z nami ten frajer
Drążeni głęboko w gruncie wychowani na buncie
W nienawiści do wroga, w miłości do Boga
Fanatyzm niszczy ale bliĹźszy jest mi kraj ojczysty
Każdy inny niższy ta, nacjonalizm w górę ręce,kto jest z nami
Za wolność, za kraj zig Hans 52 gra
W gorę pięści zawsze damy rade
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę
Teraz teĹź jest wojna kto kombinuje ten Ĺźyje
Taniej kupie drożej sprzedam to wódki się też napije
No bo chlejemy za trzech, przecież wypić to nie grzech
Wóda jest, piwo Lech, małe, mocne ,polskie też
Duży blef, mocny łeb trzeba trzymać się
Wzmacniana herbatka za zdrowie dziadka
I zdrowie naszych polskich, pięknych kobiet
Zdrowie nasze, Wasze Centrum , RW, Łyso, No star, Poznań ,CDN ,SBN ,D4L52SPN

Głos kraju mataczy - to my Polacy
Głos kraju bez pracy - to my Polacy
Tu żyjąc walczysz - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy

Lokalny patriota, Dębiec we mnie no pewnie
Tutaj każdy lubi jarać meksykańskie szlugi
W groszu jak co tydzień awantura, woogie boogie
Coco jumbo, Brazylia na lute lifre sambo
Porywczy jak wypici, widzisz Polaków w tłomoku
To się lepiej uspokój, stań z boku nie prowokuj
Bo po żołądkowej robię się nerwowy
Od siwuchy niekontrolowane ruchy
Duża dawka tego draństwa
Nieśmiertelność się załancza
To wykańczaaa..........
Ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma
Kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła
Hola idź, stąd za głupi błąd pod sąd
Każdy pamięta niedźwiedzia, długo będzie leżał
Co mu przyjdzie z żalu, nie ma tu konfesjonału
Następstwa Twoich czynów chwycą Cię za łeb synu
Chwycą Cię za łeb mimo że się piło, potem biło
Doświadczenie Cię zmieniło, konsekwencje nie giną
Dojrzeją jak wino, jak cień będą przy Tobie
A gdy nadejdzie czas upomną się o swoje
Upomną się o swoje...

Nie ma ładu, nie ma składu
Nie ma po nim nawet śladu
Tu jest chaos, zęby naostrz
Jeśli nie chcesz zlecieć na dół
Polska dla Polaków, dla przekrętów i bydlaków
W centrum kontynentu łaków kraj, bierz, jedz i sraj jedna babce
Patrzcie i mnie złapcie w kajdan zakujcie i wsadźcie
To nie bajda dobrze patrzcie
Jak opuszczam areszt
Kopert parę, mam tam swoją wiarę
Stoją, chronią talent mój
Pospolity cwaniak robi gnĂłj w xxxx
Mówiąc po naszemu zapierdalam tu jak Emu po pustyni
Niby czemu nie mam czynić jak chce czynić
Chcesz mnie winić? Weź mi wyliż!
To jest moja nora, jestem Polak mam baseballa
Jeśli coś mi nie przypasi
Tam gdzie nasi tej niech nie włazi żaden pedofilu gej
To mnie razi, lepiej wiej
A w mej nienawiści także ateiści, szataniści ,włażę
Możecie pozdychać, jedna wiara krzywa
Do jednych suczek wzdycham, do tych co najsłodsze
Te przy Wiśle, Warcie i przy Odrze
Bóg obdarzył szczodrze je powabem
Hans, Kris, lik's jadę
Jak pod pubem, schowaj grabę
Zamiast się dogadać lepiej porwać się do szabel

Głos kraju mataczy - to my Polacy
Głos kraju bez pracy - to my Polacy
Tu żyjąc walczysz - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy
Bez wĂłdki grymasy - to my Polacy
Stale bez kasy - to my Polacy
Wieczne cwaniaki - to my Polacy
Wiesz co to znaczy- to my Polacy
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 15 Lut 2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
Zatroskany, psychopato, poczytaj.


A co ty taki smutas jestes? Takie czadowo-odlotowe rapcio bez muzy i filmiku??? Naprawde dowcipne i fajnie sie przy tym mozna pobujac wiec wyluzuj i balanga:

http://www.youtube.com/watch?v=Sk-RdM4mgdk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rewcia75
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 48
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 21:11    Temat postu: paszport islandzki i obywatelstwo Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i smiac mi sie chce czytajac co pisze ICE jest to dla mnie czlowieka,ktory przyjechal tu tylko i wylacznie na dorobek i to wszystko i nie potrafi zrozumiec ludzi,ktorzy tu przyjechali calymi rodzinami i lepiej niech sie nie udziela skoro go to intryguje.Pozatym jak pisal Creatorze lepiej jest jak sie ma paszport islandzki w zwiazku z wyjazdem do USA.Ja wlasnie mam ojca w USAi staralam sie z Polski dostac wize zeby pojechac i go odwiedzic i niestety 4 razy odmowa,wiec jesli tylko bede miec taka mozliwosc wyjazdu z Islandii aby go odwiedzic to nawet sie nie zastanowie 5 mniut.
Absolutna racja jest miec wize islandzka to naprawde nic nie zaszkodzi i przez to nie zdradzamy swojego kraju jak to niektorzy glupio mysla,tylko wykorzystujemy szanse jaka mozemy wykorzystac otrzymujac paszport islandzki,no ale coz niestety nic nie poradzimy ze przyjezdzaja tu tacy ludzie co nie mysla normalnie POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rewcia75
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 48
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 21:41    Temat postu: Re: paszport islandzki i obywatelstwo Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i smiac mi sie chce czytajac co pisza niektorzy,widze ze jest tu duzo ludzi ,ktorzy przyjechali tu tylko i wylacznie na dorobek i nie potrafia zrozumiec ludzi,ktorzy tu przyjechali calymi rodzinami i lepiej niech sie nie udziela ktos,kogo to intryguje.Pozatym jak pisal Creator lepiej jest jak sie ma paszport islandzki w zwiazku z wyjazdem do USA.Ja wlasnie mam ojca w USA i staralam sie z Polski dostac wize zeby pojechac i go odwiedzic i niestety 4 razy odmowa,wiec jesli tylko bede miec taka mozliwosc wyjazdu z Islandii aby go odwiedzic to nawet sie nie zastanowie 5 mniut.
Absolutna racja jest miec paszport islandzki, to naprawde nic nie zaszkodzi i przez to nie zdradzamy swojego kraju, jak to niektorzy glupio mysla,tylko wykorzystujemy szanse, jaka mozemy otrzymac mieszkajac,pracujac i zyjac w tym kraju ,no ale coz niestety nic nie poradzimy ze przyjezdzaja tu tacy ludzie co nie mysla normalnie POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sannur

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 37
PostWysłany: 9 Cze 2010, 10:11    Temat postu: paszport Odpowiedz z cytatem

Witam.Orientuje się ktoś czy mozna na Islandie leciec na dowód osobisty,czy tylko i wyłacznie na paszport ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron