reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

problemy zdrowotne
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 21 Sty 2010, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ,że wiele osób może tu lepiej się czuć i miec mniejsze kłopoty ze zdrowiem ze względu na bardzo małe zanieczyszczenie środowiska , sposób życia mieszkańców. Pisałam już o hartowaniu dzieci od najmłodszych lat. Dzieci zarówno w przedszkolach jak i w szkołach codziennie dość długo przebywają na świeżym powietrzu. Kiedyś moje dzieciaki ze szkoły robiły sobie kule ze śniegu i je z apetytem zajadały, mówiąc że to ich lody smaczne. Wziełam plastykowy kubek napchałam do niego śniegu i postawiłam na kaloryferze,żeby im udowadnić co tak naprawdę jedzą. A woda po śniegu była praktycznie czysta jak woda z kranu. Nie wiem jaki miała skład chemiczny oczywiście, ale nie była odpychająca. Po drugie nie ma tu wiele gatunkow drzew i innych alergenów. A o zimnej wodzie z tutejszych kranów słyszalam tez wiele dobrego. A jednak woda która leci z kranów w domach służy w dużej mierze do gotowania potraw. Więc jej jakoś na pewno wpływa na nsze zdrowie w dużej mierze. A co do bólów głowy to ma wpływ także wysokość nad poziomem morza. W Polsce średnio wynosi 200m.n.p.m a tu jest zdecydowanie niżej z wiadomych przyczyn. Wpływ na nasze dizeci ma także sposób nauki w szkołach szczególnie podstawowych. Wiadomo dzieci zestresowane i przemęczone szybcej zapadaja na rózne infekcje.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Tomek M

Doczy: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysany: 21 Sty 2010, 9:49    Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

Wpływ na nasze dizeci ma także sposób nauki w szkołach szczególnie podstawowych. Wiadomo dzieci zestresowane i przemęczone szybcej zapadaja na rózne infekcje.[/quote]

Ale mojego dziecka to nie dotyczy bo przyleciało tutaj w wieku 3,5 roku - więc niby czym miało być zestresowane i przemęczone. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
_________________
Guilty for being the best
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 21 Sty 2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie piszę wyłącznie o Twoim dziecku, ale ogólnie.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 21 Sty 2010, 11:35    Temat postu: Re: ??? Odpowiedz z cytatem

Tomek M napisa:

Ale mojego dziecka to nie dotyczy bo przyleciało tutaj w wieku 3,5 roku - więc niby czym miało być zestresowane i przemęczone.


Chyba odwrotnie, jeżeli chcemy generalizować to w Polsce dzieci są bardziej zestresowane i przemęczone w szkołach.

Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! obserwuje ten temat i tak zastanawiam sie po co te klotnie.kazdy organizm inaczej reaguje na zmiane klimatu,szerokosc geograficzna i na kazdej szerokosci geograficznej ludzie zapadaja na choroby zwiazane z danym klimatem czy szerokoscia geograficzna np. w europie nie spoykamy sie z chorobami tropikalnymi (o ile nie zalapalismy tego badziewia na urlopie w Afryce) itd.Zmiana klimatu,sposobu zywienia ma wplyw na nasz organizm w taki czy inny sposob,pozytywny czy negatywny.pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 21 Sty 2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisa:
Witam! obserwuje ten temat i tak zastanawiam sie po co te klotnie.

To nie kłótnia, to wymiana zdań. O!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomcat napisa:
To może ja coś napiszę. Z rozmów z różnymi osobami w różnym wieku,
które przyjechały z Polski wynika, że występują u nich następujące
dolegliwości,których NA PEWNO NIE PRZYWIEŹLI Z POLSKI:
1.Problemy z zębami - czernienie,osłabienie szkliwa,zwiększona wrażliwość.
2.Zmiany skórne - zazwyczaj czerwone plamy,krosty,egzemy.
3.Anemia.
4.Problemy trawienno-jelitowe - rozwolnienia,zatwardzenia,wzdęcia,bóle
żołądka,wątroby. Probem ten dotyczy również dzieci urodzonych na Islandii.
5.Zawroty głowy.
6.Znaczne osłabienie pamięci i koncentracji.
7.Bóle serca.
8.Zaburzenia snu.
Trudno powiedzieć jakie są przyczyny tych dolegliwości. Na pewno duży
wpływ ma tutaj sprawa nasłonecznienia,kwaśnych deszczy,składu powietrza (duże nasycenie wyziewami wulkanicznymi przy jednoczesnym
braku tlenu spowodowanym wytrzebieniem roślinności),zasiarczenia ciepłej wody oraz braku minerałów w zimnej,częstych i silnych wiatrów,
a także dość ubogiej w składniki odżywcze diety.
Może ktoś słyszał lub czytał coś fachowego na ten temat? Było by dobrze
znać jakieś konkrety podane przez fachowców oraz sposoby radzenia sobie z opisanymi problemami. Jeśli znacie jakieś sposoby - napiszcie,
to może przydać się wielu osobom.



to chyba logiczne, że Islandia nieco różni się klimatem i warunkami atmosferycznymi, ale bez przesady. Skoro powszechnie wiadomo, że tutejsza żywność (chodzi o tę z upraw) jest bardziej uboga w wartości odżywcze od tej europejskiej, należy dopasować dietę tak, aby uzupełniać brakujące minerały. Wielkie mi mecyje. Jak widzę większość Islandczyków ma piękne zdrowe zęby!!! Ubytki i problemy wynikają ze słabej dbałości o higienę moim zdaniem ;] Problemy ze spaniem najczęściej mają ci, którzy przyjeżdżają tu w lato i oczekują mroku po 22 ;] Zmiany skórne???? To chyba u jakichś nadwrażliwców, bo woda jest wyjątkowo czysta w kranach (ale o tym chyba nie trzeba pisać). Poza tym każda zmiana klimatu wiąże się z pewnym rozregulowaniem organizmu, który musi się przyzwyczaić do nowych warunków. I owszem, radzę łykać suplementy diety uzupełniające pierwiastki i minerały. Nie polecam tutaj diety wegetariańskiej, można się wykończyć Smile Pozdrawiam
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Tomcat napisa:
To może ja coś napiszę. Z rozmów z różnymi osobami w różnym wieku,
które przyjechały z Polski wynika, że występują u nich następujące
dolegliwości,których NA PEWNO NIE PRZYWIEŹLI Z POLSKI:
1.Problemy z zębami - czernienie,osłabienie szkliwa,zwiększona wrażliwość.
2.Zmiany skórne - zazwyczaj czerwone plamy,krosty,egzemy.
3.Anemia.
4.Problemy trawienno-jelitowe - rozwolnienia,zatwardzenia,wzdęcia,bóle
żołądka,wątroby. Probem ten dotyczy również dzieci urodzonych na Islandii.
5.Zawroty głowy.
6.Znaczne osłabienie pamięci i koncentracji.
7.Bóle serca.
8.Zaburzenia snu.
Trudno powiedzieć jakie są przyczyny tych dolegliwości. Na pewno duży
wpływ ma tutaj sprawa nasłonecznienia,kwaśnych deszczy,składu powietrza (duże nasycenie wyziewami wulkanicznymi przy jednoczesnym
braku tlenu spowodowanym wytrzebieniem roślinności),zasiarczenia ciepłej wody oraz braku minerałów w zimnej,częstych i silnych wiatrów,
a także dość ubogiej w składniki odżywcze diety.
Może ktoś słyszał lub czytał coś fachowego na ten temat? Było by dobrze
znać jakieś konkrety podane przez fachowców oraz sposoby radzenia sobie z opisanymi problemami. Jeśli znacie jakieś sposoby - napiszcie,
to może przydać się wielu osobom.
Przez dekade pobytu na wyspie jedyna moja choroba to jedno przeziebienie i kac co tydzien Very Happy Very Happy Very Happy , wiec Tomcat przestan pisac xxxxxxx Smile

Gratuluję Sxxxxn - życzę Ci dobrej kondycji i 100lat życia. A jeśli przyjdzie
Ci ochota na pisanie xxxxxx - wal śmiało Smile,mnie nie przeszkadza.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
79 ehf napisa:

Przez blisko tysiąc lat oragnizmy Islandczyków przestosowały się do warunków panujących na wyspie. Izolacja genetyczna tylko ten proces wzmocniła.

Wygrałeś piwo

Cytat:
Pomijając już te kwestie wystarczy spojrzeć na średnią wieku w Polsce i na Islandii. Kto się odzywia gorzej?

Tego chyba nikt nie kwestionował.
Pozatym jak ktoś tu mieszka dłużej to się chyba odżywia tak samo, nie ma wyboru. Smażona rybka rules & tran every day Smile

Pozdro


Fajnie,że jednak się przekonałeś.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
O czym wy piszecie? Jaka odmineralizowana woda? Ona ma w sobie tyle mineralow dobrych dla zdrowia ze i w aptece nie znajdziecie wiecej, a ze czysta znaczy ze nie ma szkodliwych skladnikow. Jakie kwasne deszcze? Z dwoch hut aluminium? Zapaszek calkowicie naturalny , przynoszony przez prady powietrza z nad gejzerow pod Hveragerdi, a deszcze czyste jak lza dopoki spia wulkany.


To,że śpią wulkany nie oznacza,że śpi cała reszta wyspy. Różnych otworów,szczelin itp wypuszczających całą podziemną zawartość
jest tu dostatek. A o czystości deszczy najlepiej przekonać się wsiadając
po intensywnym deszczu do samochodu. Sucha przednia szyba wygląda
zazwyczaj bardzo czysto i przejrzyście Wink ...
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Ja podobnie jak Wy robię z brukwi sałatkę, czyli po obraniu brukwi i jabłek tarkuje je na grubej tarce dodaje trochę majonezu, śmietany soli i pieprzu i jemy to z apetytem. Kiedyś sama tak sobie wymysliłam. Natomiast Islandczycy ją gotują i jedzą. Ja kiedyś spróbowałam ugotowanej i nigdy więcej tego nie zrobię. Bataty normalnie gotują. natomiast islandczycy często kupują tutaj rukolę w woreczkach. Jedzą warzywa praktycznie bez soli, nawet kartofle. Kartofle często jedzą razem z obierkami, ja kiedyś tez spróbowalam je tak zjeść i nawet nie byly złe. Ale jakoś mi to nie pasuje. Ja zazwyczaj nie obieram tu kartofli przed gotowaniem. dopiero po ugotowaniu , dla mnie są smaczniejsze. Dzieciom w szkole podaje się duzo owoców i sałatek. Dzieci islandzkie wolą jednak mięso. Często się widzi otyłe osoby to zazwyczaj skutki picia ogromnych ilości coli i prins polo i siedzenie przed telewizorem. Oczywiscie nie zawsze jest tak, ale często. Islandczycy uwielbiają konine a szczególnie młode żrebaczki. Dla mnie to straszne!! Mówią że mięsko jest super, ale ja se tego nie wyobrażam. Te konie są takie grzeczne i śliczne jak takie kochane pluszaki. Kiedy koń nie spełni oczekiwań właściciela może być ....pożarty. Wiem,że wielu naszych rodaków je koninę. Często ludzie otyli mają w swoich genach przodków eskimosów. I często młode,śliczne i wiotkie dziewczyny zamieniają się w "pancerniki", kiedy przekroczą pewien wiek.To tyle po krótce co wiem na temat odżywiania się na wyspie. A jeszcze jedno obiady w domu gotuje się zazwyczaj w wekendy, a wciągu tygodnia są kanapki i ciasteczka różnego rodzaju. A zupy to raczej bardzo żadko i bardzo brejowate. Dlatego nasza kuchnia jest dla nich pełna aromatów , kolorów i smaków. Uwielbiają nawet nasz bigos, Nie znoszą natomiast kiszonej kapusty zazwyczaj.

Muszę kończyć.


To ciekawe,co piszesz. Ciągle o wielu rzeczach nie wiem...
A co to jest rukola?
Temat koników jest rzeczywiście makabryczny Shocked Exclamation .
Nie słyszałem do tej pory,że tak to wygląda.
Sprawa otyłości dotyczy też Polaków. Jest właściwie normą, że osoby
wyglądające w miarę dobrze,po pewnym czasie pobytu na wyspie tyją.
I to znacznie.Oczywiście mało kto przyzna,że mu to przeszkadza,
ale po pewnym czasie minusy tego stanu dadzą znać o sobie.
Są też wyjątki - część naszych rodaków nawet po dłuższym pobycie
na wyspie nie jest w stanie przytyć,choć bardzo by im się to przydało.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seasalt napisa:
Tak w tym temacie,: odkad zamieszkalam w Islandii nie wiem co to bol glowy,nawet wspomnienie tego bolu. Przed przyjazdem tutaj byl on mom problemem.


Nie jesteś wyjątkiem. Też znam takie osoby. To fakt.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:31    Temat postu: Re: zdziwienie Odpowiedz z cytatem

Tomek M napisa:
Ja byłem w szoku gdy przeczytałem o chorobach które wypisał ''Tomcat'', bo w Polsce niestety nie za dobrze się czułem, a tu jak ręką odjął. Dziecko moje też wiecznie jakieś gorączki dziwne łapało, przeziębienia i wiecznie po lekarzach musieliśmy jeździć - a tu w przedszkolu po dworze śmiga deszcz nie deszcz, czasem przemoknięte do suchej nitki ubrania ma i jest zdrowa (oby tak dalej Smile ). Więc dla tego zdziwiłem się gdy zobaczyłem ten wątek. Pozdrawiam i zdrowia życzę wszystkim Smile .


To bardzo dobrze,że Ty i Twoje dziecko czujecie się tutaj lepiej.
Oby tak dalej Smile .Ale są niestety i tacy,którzy czują się gorzej.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Oczywiście ,że wiele osób może tu lepiej się czuć i miec mniejsze kłopoty ze zdrowiem ze względu na bardzo małe zanieczyszczenie środowiska , sposób życia mieszkańców. Pisałam już o hartowaniu dzieci od najmłodszych lat. Dzieci zarówno w przedszkolach jak i w szkołach codziennie dość długo przebywają na świeżym powietrzu. Kiedyś moje dzieciaki ze szkoły robiły sobie kule ze śniegu i je z apetytem zajadały, mówiąc że to ich lody smaczne. Wziełam plastykowy kubek napchałam do niego śniegu i postawiłam na kaloryferze,żeby im udowadnić co tak naprawdę jedzą. A woda po śniegu była praktycznie czysta jak woda z kranu. Nie wiem jaki miała skład chemiczny oczywiście, ale nie była odpychająca. Po drugie nie ma tu wiele gatunkow drzew i innych alergenów. A o zimnej wodzie z tutejszych kranów słyszalam tez wiele dobrego. A jednak woda która leci z kranów w domach służy w dużej mierze do gotowania potraw. Więc jej jakoś na pewno wpływa na nsze zdrowie w dużej mierze. A co do bólów głowy to ma wpływ także wysokość nad poziomem morza. W Polsce średnio wynosi 200m.n.p.m a tu jest zdecydowanie niżej z wiadomych przyczyn. Wpływ na nasze dizeci ma także sposób nauki w szkołach szczególnie podstawowych. Wiadomo dzieci zestresowane i przemęczone szybcej zapadaja na rózne infekcje.


Myślę,że hartowanie tutaj to idealna sprawa. Tutaj bardzo rzuca się w oczy
to,że pełno dzieciaków bawi się na dworze nawet przy bardzo brzydkiej
pogodzie i nic sobie z tego nie robią. W polsce nawet przy dobrej pogodzie
nie uświadczy się na dworze tylu aktywnych dzieciaków. Jest się czego
uczyć Smile .
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:40    Temat postu: Re: ??? Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Tomek M napisa:

Ale mojego dziecka to nie dotyczy bo przyleciało tutaj w wieku 3,5 roku - więc niby czym miało być zestresowane i przemęczone.


Chyba odwrotnie, jeżeli chcemy generalizować to w Polsce dzieci są bardziej zestresowane i przemęczone w szkołach.

Pzdr


Coś mi się wydaje,że polskie dzieci są bardziej stresowane przez swoich
rodziców niż nauczycieli... Wink I tu też my Polacy mamy się czego uczyć
od Islandczyków.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
sylwiam napisa:
Witam! obserwuje ten temat i tak zastanawiam sie po co te klotnie.

To nie kłótnia, to wymiana zdań. O!


Nic dodać,nic ująć Smile .
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 21 Sty 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
Tomcat napisa:
To może ja coś napiszę. Z rozmów z różnymi osobami w różnym wieku,
które przyjechały z Polski wynika, że występują u nich następujące
dolegliwości,których NA PEWNO NIE PRZYWIEŹLI Z POLSKI:
1.Problemy z zębami - czernienie,osłabienie szkliwa,zwiększona wrażliwość.
2.Zmiany skórne - zazwyczaj czerwone plamy,krosty,egzemy.
3.Anemia.
4.Problemy trawienno-jelitowe - rozwolnienia,zatwardzenia,wzdęcia,bóle
żołądka,wątroby. Probem ten dotyczy również dzieci urodzonych na Islandii.
5.Zawroty głowy.
6.Znaczne osłabienie pamięci i koncentracji.
7.Bóle serca.
8.Zaburzenia snu.
Trudno powiedzieć jakie są przyczyny tych dolegliwości. Na pewno duży
wpływ ma tutaj sprawa nasłonecznienia,kwaśnych deszczy,składu powietrza (duże nasycenie wyziewami wulkanicznymi przy jednoczesnym
braku tlenu spowodowanym wytrzebieniem roślinności),zasiarczenia ciepłej wody oraz braku minerałów w zimnej,częstych i silnych wiatrów,
a także dość ubogiej w składniki odżywcze diety.
Może ktoś słyszał lub czytał coś fachowego na ten temat? Było by dobrze
znać jakieś konkrety podane przez fachowców oraz sposoby radzenia sobie z opisanymi problemami. Jeśli znacie jakieś sposoby - napiszcie,
to może przydać się wielu osobom.



to chyba logiczne, że Islandia nieco różni się klimatem i warunkami atmosferycznymi, ale bez przesady. Skoro powszechnie wiadomo, że tutejsza żywność (chodzi o tę z upraw) jest bardziej uboga w wartości odżywcze od tej europejskiej, należy dopasować dietę tak, aby uzupełniać brakujące minerały. Wielkie mi mecyje. Jak widzę większość Islandczyków ma piękne zdrowe zęby!!! Ubytki i problemy wynikają ze słabej dbałości o higienę moim zdaniem ;] Problemy ze spaniem najczęściej mają ci, którzy przyjeżdżają tu w lato i oczekują mroku po 22 ;] Zmiany skórne???? To chyba u jakichś nadwrażliwców, bo woda jest wyjątkowo czysta w kranach (ale o tym chyba nie trzeba pisać). Poza tym każda zmiana klimatu wiąże się z pewnym rozregulowaniem organizmu, który musi się przyzwyczaić do nowych warunków. I owszem, radzę łykać suplementy diety uzupełniające pierwiastki i minerały. Nie polecam tutaj diety wegetariańskiej, można się wykończyć Smile Pozdrawiam


Zmian skórnych widać tu dużo,oczywiście najbardziej latem,gdy ludzie
trochę bardziej się wyletniają. U Islandczyków widać je na twarzach,
a może bardziej na rękach (łokcie,dłonie) i nogach. Parę razy zdarzyło
mi się widzieć makabryczny stan stóp (coś między palcami wyglądające
jak grzybica,ale nie znam się na tym). Kiedyś nawet przeżyłem lekkie
zaskoczenie widząc czerwone plamy na rękach lekarza.
Polaków takie zmiany też nie oszczędzają. Jak się człowiek tym zainteresuje - dojrzy wiele.
Diety wegetariańskiej też nie polecam.Masz rację - próbowałem,
nie da rady.
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 21 Sty 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:

Pomijając już te kwestie wystarczy spojrzeć na średnią wieku w Polsce i na Islandii. Kto się odzywia gorzej ?


Porownanie sredniej dlugosci zycia z Polska nie jest miarodajne. Srednia dlugosc zycia to wskaznik na ktory ma wplyw dluga historia zycia ludzi. Czyli okolicznosci w ktorych zyli ludzie umierajacy w ostatnich czasach. W Polsce byly w czasie ich zycia niesamowite kataklizmy: wojna, komuna, zmaieszanie po komunie. W porownaniu do tego w Islandii ludzie zyli w niesamowitym spokoju i luksusie. Islandie mozna porownywac z innymi krajami polnocnymi, Szwecja pasowalaby idealnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 21 Sty 2010, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim się wypowiesz sprawdź źródła swoich rewelacji.
Bez odbioru.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomek M

Doczy: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysany: 21 Sty 2010, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
79 ehf napisa:

Pomijając już te kwestie wystarczy spojrzeć na średnią wieku w Polsce i na Islandii. Kto się odzywia gorzej ?


Porownanie sredniej dlugosci zycia z Polska nie jest miarodajne. Srednia dlugosc zycia to wskaznik na ktory ma wplyw dluga historia zycia ludzi. Czyli okolicznosci w ktorych zyli ludzie umierajacy w ostatnich czasach. W Polsce byly w czasie ich zycia niesamowite kataklizmy: wojna, komuna, zmaieszanie po komunie. W porownaniu do tego w Islandii ludzie zyli w niesamowitym spokoju i luksusie. Islandie mozna porownywac z innymi krajami polnocnymi, Szwecja pasowalaby idealnie.


A czy mógłbyś rozwinąć ten wątek o życiu w luksusie ??? tzn. jak długo oni żyją w tym luksusie, że wpływa to na ich długowieczność ?
_________________
Guilty for being the best
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron