reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

do Norwegii??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Mr TIG
Go
PostWysany: 5 Sie 2008, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
bilety do Polski dużo tansze


Się koleżanka zapatrzyła w te samoloty......

Do Norwegii można na luzie pojechać swoim autem z Polski, nie płacić za nie jakiś durnowatych ceł i opłat i co najważniejsze można do tego auta napakować ile Ci do głowy przyjdzie (no bez przesady, ale można) ...

I to jest chyba jeden z większych plusików pracy i życia w tym kraju....
Powrt do gry
Rafal
Go
PostWysany: 10 Sie 2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz wstepnie rozeznaje sie w temacie "Norwegia" ...Tutaj wczesniej mialem ciezsza,gorzej platna prace,bezstresowa ,mialem w niej juz wyrobiona pozycje,a gdy sie zwalnialem szef mi powiedzial,ze zawsze bede mogl wrocic,ale nie starczalo mi z niej na nic wiecej niz zycie.Zrobilem tu uprawnienia na sprzet ciezki,znalazlem lepsza prace,ale sie 3 m-ac juz stresuje.Nie posiadam za duzego doswiadczenia,mimo ,iz go caly czas nabywam to nie moge sie czuc pewnie.Narazie jeszcze mi nie dano odczuc,ze moge zostac zwolniony ,pracuje sumiennie,nie biore veikurow,ale czuje,ze moge nie dac rady,szefa tez nie mamy za fajnego,wszyscy pracownicy wypowiadaja sie ze to zly czlowiek..Jezeli zostalbym zwolniony,poszedlbym na zasilek i znalazl prace na czarno ,maksymalnie oszczedzal i przygotowywal sie juz do wyjazdu.W kazdej chwili moge wrocic do Irlandii,ale wiem,ze docelowo i tak byla by to Norwegia,ewentualnie Dania,takze wolabym odrazu do Norwegii,jakies punkty zaczepiania tam mam.Nie szuklabym juz pracy w Islandii,za maly rynek,a praowac za max 200 tys tez juz bym nie chcial,jeszcze dodawszy do tego obecna sytuacje...Nie bylo mi tu zle,urzadzilem sie tu troche,meble,samochod,sprzed domowy,itd.mam sporo Islandzkich moge smialo powiedziec przyjaciol,mam prawo do zasilku,ubezpieczenie,odkladane skladki na emeryture,ta dodatkowa tez.Chcialem tu byc min. te 3 lata ale teraz...trzeba bedzie chyba jeszcze raz zaryzykowac i zaczac wszystko od nowa...oczywiscie wiem,ze nikt mi nie da gwarancji,ze tam bedzie lepiej
Powrt do gry
Rafal
Go
PostWysany: 15 Sie 2008, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po rozmowie z szefem ,ktory powiedzial,ze wiaze ze mna plany na przyszlosc w firme zostane jednak troche tu jeszcze...az stwierdze,ze bede mogl wpisac w cv procz uprawnien-doswiadczenie..a pozniej sajonara Islandio,nie chce tu zyc
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 15 Sie 2008, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
Po rozmowie z szefem ,ktory powiedzial,ze wiaze ze mna plany na przyszlosc w firme zostane jednak troche tu jeszcze...az stwierdze,ze bede mogl wpisac w cv procz uprawnien-doswiadczenie..a pozniej sajonara Islandio,nie chce tu zyc


Sie ma Rafał Smile

Ja też tak się bujałem na "fali uczuć szefa" przez dwa lata Smile On wiązał coraz większe plany, tylko znikał jak zagajałem co pół roku o podwyżkę....

Pewnie podobnie będzie u Ciebie.....

W tej chwili nie widzę już większej różnicy (generalizuję, są chlubne wyjątki) pomiędzy zatrudnianiem pracownika w Polsce a na Islandii.

Układ jest prosty - ma być jak najtaniej, jak najszybciej, nie zawsze dbając o BHP czy nawet życie ludzkie.

I są tacy, którzy walczyli, bili się, pisali petycję w ojczyźnie, że tak nie wolno a tutaj jak owieczki robią to co im się każe, szczęśliwi, że pracę dostali.

Ale znasz mnie, ja lubię posmęcić Smile

Co do Norwegii - to znalazłem tydzień temu pracę i stanowisko jakie mnie interesowało (chociaż tutaj praca dla Alcoa zrobiła swoje)...

Muszę jeszcze w hucie odsłuzyć swoje do końca - 3 miesiące.....

I nie pękaj - znalazłem pracę przez Eures, na luzie - bez proszenia, włażenia w xxxxę, itp....

I jeszcze jedno - z tych złych wiadomości - moje uprawnienia na widlaki i suwnice (więc pewnie Twoje też) są poza Islandią, gów..o warte... Taki to kraj, nawet się warto w nim szkolić... Sprawdziłem w Państwowym Inspektoriacie Pracy.

W każdym razie luzik.

Od 10 stycznia zaczynam przeprowadzkę...
Powrt do gry
Rafal
Go
PostWysany: 15 Sie 2008, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do uprawnien pewnie na koparki,dzwigi itd tez? Oby je respektowali w skandynawii..Pl mnie nie obchodzi ,na widlaki to ja mam robione w Pl,jak trzeba bedzie w Pl to sobie kupie szybko ,w Pl nie ma z tym problemow,trzeba tylko wiedziec komu zaplacic.. Very Happy I tak najwazniejsze sa umiejetnosci i doswiadczenie,a prawo jazdy na maszyny tez dobrze,ze beda,ja to sobie tu przetlumacze z isl na ang. jak bede wyjezdzal.

Czyli Ty tez upuszczasz ta "rajska wyspe" Smile Widze kazdy kto nie chce tu zapierd** by odkladac marne pieniadze i ma troche oleju w glowie tak robi...powodzenia Tig
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 15 Sie 2008, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
a prawo jazdy na maszyny tez dobrze,ze beda,ja to sobie tu przetlumacze z isl na ang. jak bede wyjezdzal.


Ta wesoła instytucja wydająca uprawnienia (nie potrafię wymówić ani napisać tej jazdy) ma obowiązek w terminie 30 dni wydać Ci dokumenty w języku angielskim, na żądanie. Tak więc nic nie musisz sam tłumaczyć.

Myślę, że skoro Norwegia nie jest w UE to może ktoś mi to uzna w przyszłości...

Ja wysyłam im pisemko w tej sprawie w październiku, coś w te 30 dni nie wierzę - więc dam im lekkie fory w czasie Smile
Powrt do gry
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sie 2008, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie wróiłem z urlopu z Polski- gdzie doszedłem do wniosku że labo Norwegia albo Polska (najlepiej ta pierwwsza) nie nadaje się na wysparza brak mi tu lasów i ladowego połączenia z resztą świata a że nie zarabiam kroci również biją mi po kieszeni koszty przelotów a dodatkowo nienawidze latania:/
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko. jest jeden podstawowy problem - boję się troche jechać w ciemno to raz... a dwa obawiam się trochę tego że jest tam już "za dużo" rodaków sam nie wiem jak sie na to patrzeć:/ być może na wiosnę albo jesieniom pojade w ciemno jak jest ktoś chętny to piszcie tutaj bądź na priv
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 29 Sie 2008, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forlorn napisa:
- gdzie doszedłem do wniosku że labo Norwegia albo Polska (najlepiej ta pierwwsza) nie nadaje się na wysparza brak mi tu lasów i ladowego połączenia z resztą świata a że nie zarabiam kroci również biją mi po kieszeni koszty przelotów a dodatkowo nienawidze latania:/


Masz zamiar jeździć z Norwegii do Polski drogą lądową? Szczęścia życzę Twisted Evil

forlorn napisa:
- do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.


Nie rozśmieszaj mnie, kultura i historia Norwegów? Jest coś takiego? A jeśli jest, to chyba nie różni się od islandzkiej - wieki kopania w tyłek przez Duńczyków i bieda jeszcze ze 30 lat wstecz. Dopiero teraz Norwegowie urośli, bo znaleźli ropę i gaz. Ale, jak to mówi mądre przysłowie ludowe - "Jak biedakowi słonko zaświeci, to nie wie gdzie ma czapkę położyć".

forlorn napisa:
- jest jeden podstawowy problem - boję się troche jechać w ciemno to raz... a dwa obawiam się trochę tego że jest tam już "za dużo" rodaków sam nie wiem jak sie na to patrzeć:/ być może na wiosnę albo jesieniom pojade w ciemno jak jest ktoś chętny to piszcie tutaj bądź na priv


Polacy są wszędzie, nawet na Madagaskarze lol A jechanie w ciemno do Norwegii to o tyle zły pomysł, że tam dalej trzeba mieć pozwolenie na pracę.

Dajcie spokój z tą Norwegią. Albo jedźcie. Zobaczycie i przejdzie Wam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 3:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 30 Sie 2008, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też wyjeżdżam Wink Najpóźniej za rok będę w Norwegii lol lol lol Nie to że mi się tu nie podoba (wręcz przeciwnie) ale chciałabym zwiedzić kawałek świata Cool
Powrt do gry
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisa:
chciałabym zwiedzić kawałek świata Cool

No chyba, że tak. W sumie póki się jest młodym, można pomieszkać w każdym kraju po trochu. Smile No może oprócz Gwinei Równikowej, Burkina Faso i Sierra Leone.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 30 Sie 2008, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma młodość do podróży? Przecież w każdym wieku można podróżować? Mieszkać tu i tam też można z dziećmi jeśli o to Ci chodzi, aby na normalnych warunkach. Co ja potrafię zapewnić.. a co mają w sobie te kraje które wymieniłeś?! Wink
Powrt do gry
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisa:
A co ma młodość do podróży? Przecież w każdym wieku można podróżować? Mieszkać tu i tam też można z dziećmi jeśli o to Ci chodzi, aby na normalnych warunkach. Co ja potrafię zapewnić.. a co mają w sobie te kraje które wymieniłeś?! Wink


Te kraje które wymieniłem mają to do siebie, że nie sądze, iż mogłabyś tam mieszkać z dziećmi i żyć w normalnych warunkach. Tym bardziej w wieku od 40 w górę. Możesz oczywiście pojechać tam turystycznie, ale raczej nie mieszkać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym się różni Polska/Islandia/Norwegia od Sierra Leone na przykład.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?

bo po skończemiu edukacji w Polsce trafiła mi się okazja wyjazdu do Islandii więc i przyjechałem a że jestem jeszcze młodym człowiekiem chcę trochę świata zobaczyć.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?

bo po skończemiu edukacji w Polsce trafiła mi się okazja wyjazdu do Islandii więc i przyjechałem a że jestem jeszcze młodym człowiekiem chcę trochę świata zobaczyć.


Mnie też się trafiła okazja wyjazdu do Islandii. Dlatego tu przyjechałem. Ale gdyby mnie wtedy strasznie ciągnęło do Norwegii (bo kultura, historia itp.), to nie wziąłbym pracy na Islandii, tylko szukał pracy w Norwegii. I prędzej czy później bym ją znalazł. Dlatego napisałem, że nie rozumiem Twojej decyzji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisa:
forlorn napisa:
- gdzie doszedłem do wniosku że labo Norwegia albo Polska (najlepiej ta pierwwsza) nie nadaje się na wysparza brak mi tu lasów i ladowego połączenia z resztą świata a że nie zarabiam kroci również biją mi po kieszeni koszty przelotów a dodatkowo nienawidze latania:/


Masz zamiar jeździć z Norwegii do Polski drogą lądową? Szczęścia życzę Twisted Evil

forlorn napisa:
- do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.


Nie rozśmieszaj mnie, kultura i historia Norwegów? Jest coś takiego? A jeśli jest, to chyba nie różni się od islandzkiej - wieki kopania w tyłek przez Duńczyków i bieda jeszcze ze 30 lat wstecz. Dopiero teraz Norwegowie urośli, bo znaleźli ropę i gaz. Ale, jak to mówi mądre przysłowie ludowe - "Jak biedakowi słonko zaświeci, to nie wie gdzie ma czapkę położyć".

forlorn napisa:
- jest jeden podstawowy problem - boję się troche jechać w ciemno to raz... a dwa obawiam się trochę tego że jest tam już "za dużo" rodaków sam nie wiem jak sie na to patrzeć:/ być może na wiosnę albo jesieniom pojade w ciemno jak jest ktoś chętny to piszcie tutaj bądź na priv


Polacy są wszędzie, nawet na Madagaskarze lol A jechanie w ciemno do Norwegii to o tyle zły pomysł, że tam dalej trzeba mieć pozwolenie na pracę.

Dajcie spokój z tą Norwegią. Albo jedźcie. Zobaczycie i przejdzie Wam.

a słyszałaś o czymś takim jak vikingowie?? na pewno bo w końcu w Islandii jesteśWink co do tego czy by mi się chciało jechać drogą lądową to jasne jedzie się około 10h kolega ostatnio jechał stąd też wiem. Co do pozwolenia na pracę to nie jestem całkowicie pewien ale słyszałem że od nowego roku nie trzeba go mieć a gdyby nawet to w końcu wielu ludzi to pozwolenie dostało.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?

bo po skończemiu edukacji w Polsce trafiła mi się okazja wyjazdu do Islandii więc i przyjechałem a że jestem jeszcze młodym człowiekiem chcę trochę świata zobaczyć.


Mnie też się trafiła okazja wyjazdu do Islandii. Dlatego tu przyjechałem. Ale gdyby mnie wtedy strasznie ciągnęło do Norwegii (bo kultura, historia itp.), to nie wziąłbym pracy na Islandii, tylko szukał pracy w Norwegii. I prędzej czy później bym ją znalazł. Dlatego napisałem, że nie rozumiem Twojej decyzji.

no widzisz ja akurat byłem w takiej sytuacji że coś musiałem wybrać w dosyć krótkim czasie, nie chce mi sie tu opisywać dlaczego po co itd. tak czy inaczej nie jest mi tu źle, bo w końcu jestem w kraju skandynawskim i z tego bardzo jestem zadowolony.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisa:
Nie rozśmieszaj mnie, kultura i historia Norwegów? Jest coś takiego? A jeśli jest, to chyba nie różni się od islandzkiej - wieki kopania w tyłek przez Duńczyków i bieda jeszcze ze 30 lat wstecz. Dopiero teraz Norwegowie urośli, bo znaleźli ropę i gaz. Ale, jak to mówi mądre przysłowie ludowe - "Jak biedakowi słonko zaświeci, to nie wie gdzie ma czapkę położyć".

forlorn napisa:
a słyszałaś o czymś takim jak vikingowie?? na pewno bo w końcu w Islandii jesteśWink

A gdyby interesowała Cię kultura i historia Sierra Leone, to też byś tam pojechał w ciemno szukać pracy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?

bo po skończemiu edukacji w Polsce trafiła mi się okazja wyjazdu do Islandii więc i przyjechałem a że jestem jeszcze młodym człowiekiem chcę trochę świata zobaczyć.


Mnie też się trafiła okazja wyjazdu do Islandii. Dlatego tu przyjechałem. Ale gdyby mnie wtedy strasznie ciągnęło do Norwegii (bo kultura, historia itp.), to nie wziąłbym pracy na Islandii, tylko szukał pracy w Norwegii. I prędzej czy później bym ją znalazł. Dlatego napisałem, że nie rozumiem Twojej decyzji.

no widzisz ja akurat byłem w takiej sytuacji że coś musiałem wybrać w dosyć krótkim czasie, nie chce mi sie tu opisywać dlaczego po co itd. tak czy inaczej nie jest mi tu źle, bo w końcu jestem w kraju skandynawskim i z tego bardzo jestem zadowolony.

No, teraz rozumiem. W takim razie znajdź pracę w Norwegii i się przeprowadź. Myślę, że nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem tam pracy, jeżeli zaznaczysz, że pracowałeś już na Islandii. Jeżeli znasz islandzki, to tym bardziej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron