reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Akwarystyka na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 26 Sty 2010, 19:26    Temat postu: Akwarystyka na Islandii Odpowiedz z cytatem

witam, czy ktoś się zajmuje akwarystyką, może wiecie gdzie są sklepy, jakieś porady dla początkujących Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 5 Lut 2010, 20:36    Temat postu: Sklepy zoologiczne Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o sklepy zoologiczne to polecam wątek:
http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1642
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć ja właśnie też założyłem akwarium,o adresy sklepów zoologicznych poprosiłem na forum i tak dowiedziałem się, że najlepiej zaopatrzony jest DYRARIKID na Gardabaer(na przeciw Ikei),
na skeifanie jest drugi,
koło europrice Kopavogur,
sidmuli naprzeciw Posturin niedaleko nowego biurowce TM-ubezpieczenia (dostałem tam spore upusty)
husasmidjan koło Eimskipu,
musisz się przygotować na spory wydatek niestety, bowiem ceny są spore Mad co do porad polecam książki akwarystyczne, niektóre można ściągnąć w pdf, jak znajde link to dodam Wink pozdrowienia serdeczne
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Angel_Of_Sadness

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 36
PostWysłany: 8 Lut 2010, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam sklepy Dyraland, jeden z nich znajduje sie na Mjodd przy Netto, natomiast drugi kolo Kringlana.
Moze i wybor mniejszy niz na Gardabaer, ale roznice cenowe sa OLBRZYMIE!
Dla przykladu: rybka Neon szt w Dyraland kosztuje 350 kr natomiast na Gardabaer 1200 kr; roslina do akwa Cryptocoryna w Dyralandzie to koszt 1500 kr a na Gardabaer ponad 5 tys!!! Shocked
Takze ja polecam Dyraland Smile
Pozdrawiam Wink
_________________
"Blessed are they who see beautiful things in humble places where other people see nothing."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 8 Lut 2010, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mjodd to tam w budynku pasażu tak Question a ten drugi obok kringlana możesz bardziej precyzyjnie określić, gdzie to jest...pozdrawiam serdecznie
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Angel_Of_Sadness

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 36
PostWysłany: 8 Lut 2010, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
na mjodd to tam w budynku pasażu tak Question a ten drugi obok kringlana możesz bardziej precyzyjnie określić, gdzie to jest...pozdrawiam serdecznie


Tak, na Mjodd sklep znajduje sie w pasazu, widnieje logo sklepu Dyraland, natomiast drugi sklep jest miedzy budynkiem Kringlana a ubezpieczalnia Sjova, dokladne adresy w linku ponizej.
Na Grafarvogur nigdy nie bylam.
Pozdrowionka! Smile


http://www.icepet.is/
_________________
"Blessed are they who see beautiful things in humble places where other people see nothing."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Angel_Of_Sadness

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 36
PostWysłany: 8 Lut 2010, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, ze w tych wlasnie sklepach obecnie jest "tilbod" ok 20-30%, dzis bylam,warto tam zajrzec! Smile
_________________
"Blessed are they who see beautiful things in humble places where other people see nothing."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 10 Lut 2010, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel_Of_Sadness napisał:
Dodam jeszcze, ze w tych wlasnie sklepach obecnie jest "tilbod" ok 20-30%, dzis bylam,warto tam zajrzec! Smile
hej Wink odwiedziłem podane wyżej sklepy...faktycznie są tańsze nie do końca jednak aż o tyle co napisałaś Sad no i niewiele mają
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Angel_Of_Sadness

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 36
PostWysłany: 10 Lut 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
Angel_Of_Sadness napisał:
Dodam jeszcze, ze w tych wlasnie sklepach obecnie jest "tilbod" ok 20-30%, dzis bylam,warto tam zajrzec! Smile
hej Wink odwiedziłem podane wyżej sklepy...faktycznie są tańsze nie do końca jednak aż o tyle co napisałaś Sad no i niewiele mają


Jak sprawdzalam ceny wlasnie o tyle sie roznily...I faktycznie, jest mniejszy wybor Crying or Very sad
_________________
"Blessed are they who see beautiful things in humble places where other people see nothing."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 11 Lut 2010, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja polecam sidmuli, fajna obsługa i sporo żeczy można utargować Wink ja np kupując parkę rybek(ok 3tys) dostałem zaopatrzenie w roślinki na całe akwarium Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 21 Lut 2010, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
ja polecam sidmuli, fajna obsługa i sporo żeczy można utargować Wink ja np kupując parkę rybek(ok 3tys) dostałem zaopatrzenie w roślinki na całe akwarium Wink
dzięki mkwr45 Wink sidumuli zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o podejście do klienta...niestety czekają na uzupełnienie braków roślin i rybek więc wielkiego wyboru na razie niema Mad niestety w każdym innym sklepie też czekają....wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 22 Lut 2010, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w stanie sprzedać trochę roślin różnych gatunków:

Anubiasy, Rotala i kilka innych, średnio co tydzień - dwa, nowa porcja.
Do tego Glonojady (Zbrojnik niebieski - Ancistrus dolichopterus) różne rozmiary, od 2cm do 5-7 - dorosłe samice.

Wszystko za połowę ceny sklepowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 23 Lut 2010, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Searcher napisał:
Jestem w stanie sprzedać trochę roślin różnych gatunków:

Anubiasy, Rotala i kilka innych, średnio co tydzień - dwa, nowa porcja.
Do tego Glonojady (Zbrojnik niebieski - Ancistrus dolichopterus) różne rozmiary, od 2cm do 5-7 - dorosłe samice.

Wszystko za połowę ceny sklepowej.
witam Searcher w tym wątku Wink chętnie bym coś od Ciebie kupił pod warunkiem że masz zdrowo utrzymane aqa Question język podrzuć ceny na pw bądź napisz w wątku.Być może nie tylko ja skorzystam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 23 Lut 2010, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie mówi samo za siebie...





Co do cen, to ile terasz kosztuje popularny glonojad? Ostatnie zakupy robiłem około roku temu i od tamtej pory wszystko w akwa bez zmian...

Poza tym wszystko do dogadania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 23 Lut 2010, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze, że rozwiałeś wątpliwości z tym że widziałem podobne na jakimś portalu akwarystycznym lol przydała by mi się kryptokoryna...jakaś szczepka
normalnie kosztuje 3tys, ostatnio w dyralandzie 1500po promocji, zostaw jakiś bardziej mobilny kontakt
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 1 Mar 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natenczas z roślin zostało tylko dwie sadzonki Anubiasa, tego dużego w lewym rogu. Oczywiście wciąż posiadam glonojady, duże, małe, średnie...
Więcej roślinek za tydzień, dwa...
Zapraszam na PW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adek85

Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 41
PostWysłany: 1 Mar 2010, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
mam pytanie dotyczące chodowli mam kilka welonków w akwarium i tylko jednego teleskopa niestety dostal na grzbiecie małych białych plamek milimetrowych nie sa okragłe tylko jakby kreseczki wczoraj miał jedną dzisiaj jest juz ich duzo wiecej właśnie go odseparowałam od reszty rybek ale musialam go wsadzic do kuli bo nie mam drugiego akwarium a tam nie moze pływac.ktos z was wie co mu moze być???dodam ze pplamki sa na grzbiecie i tylko jedna malusieńka na płetwie.poza tym nie widze zadnych innych objawów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 1 Mar 2010, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam ospę rybią, jutro biegniesz do sklepu i kupujesz "SERA costapur". Stosujesz jak na ulotce... jeśli nie rozumiesz, w necie znajdziesz po naszemu. Jest to jedyny skuteczny lek, który widziałem tu na IS, na pewno jest w sieci sklepów dyrarikid = http://dyrarikid.is/

Ryba może wrócić do akwarium ogólnego... jeśli to ospa ( 90% prawdopodobieństwa ), to patogen już znajduje się w akwarium i bez leczenia zaatakuje resztę rybek. Trzymając taką rybkę w czymś małym zabijesz ją szybciej niż choroba...

Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weraksa

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: keflavik
PostWysłany: 2 Mar 2010, 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temperaturę w akwarium podnosimy o 3 oC i intensywnie napowietrzniamy. Zaprzestajemy podawać jakichkolwiek pokarmów zwierzęcych. W temperaturze 32 oC pasożyt ginie w ciągu kilku godzin. Podajemy specyfik, zwykle lekarstwa przeciwko ospie są szkodliwe dla roślin. Np.:
-FMC - 20 ml/200l i po ok. 6-8 dniach druga dawka
-Sera Costapur
Dodatkowo można zastosować fishtaminy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 2 Mar 2010, 3:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="weraksa"W temperaturze 32 oC pasożyt ginie w ciągu kilku godzin. [/quote]

Wiele gatunkĂłw rybek teĹź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron