reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

mieszanki do wypieku chleba
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 9 Gru 2008, 11:52    Temat postu: chlebek Odpowiedz z cytatem

W jednej misce wymieszać pół kilo mąki, 2 łyżki majeranku, 1 łyżeczkę przyprawy do grilla, 1 łyżeczkę bazylii, 1łyżeczkę soli i małe opakowanie suchych drożdzy. W drugiej misce wymieszać 400 ml ciepłej wody, jedno jajko, jedną łyżeczkę soli i jedną łyżeczkę cukru. Na patelni przyrumienić na oleju boczek i jedną średnią cebulę. Teraz łączymy mąkę z wodą mieszając łyżką, po wymieszaniu dodajemy letnie swarki i wwalamy to wszystko do podłużnej formy wysmarowanej oliwą. Pieczemy około godziny w temperaturze 200 stopni. Ja oczywiście wsadzam chleb do zimnego piekarnika, dając mu czas na szybkie rośnięcie. Uwaga: mocno rośnie, ale mi jeszcze nie uciekł z formy. w drugiej wersji zamiast boczki daje się pokrojom=ny żółty ser w kostkę, ale ja jej jeszcze nie praktykowałam,Ciasto ma być dość żadkie , nic z nim nie kombinować!!!
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Lis 2009, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywwiście jest błą należy jajko rozmieszać z 400 ml ciepłej wody. Przepraszam. Embarassed
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 12:59    Temat postu: chlebek domowej roboty Odpowiedz z cytatem

Przepis na jeden bochenek (wazy ok 600- 700g)
0,5 kg maki moze byc zwykla pszenna islandzka. Ja pieke z naszej luksusowej
800ml cieplej wody nie bardzo goracej
2 lyzeczki miodu
4 lyzeczki soli
2 lyzeczki drozdzy suszonych



Zdrozdzy odrobiny maki, odrobiny cukru i wody aby wszystko dalo sie rozmieszac zrobic zaczyn. Woda musi byc ciepla innaczej nie wyrosnal drozdze.
w miedzyczasie odmierzyc make przesiac przez sito, dodac miod, sol, wyrosniety zaczyn i wode. Wszystko razem mieszac ( zagniatac) do momentu az ciasto samo bedzie odstawac od reki. (na tej samej zasadzie co robienie ciasta drozdzowego). Odtawic w cieple miejsce przykryc ciepla scierka. Kiedy ciasto podwoi swoja objetosc przemieszac i odstawic ponownie w cieple miejsce. Popodwojeniu objetosci przemieszac i przelozyc do wysmarowanej tluszczem foremki odtawic do wyrosniecia. W miedzyczasie nastawic piekarnik na 220st. C Wyrosniete ciasto wstawic do nagrzanego piekarnika na 45-50min. Po tym czasie wyjac chleb posmarowac wirzch tluszczem ja uzywam masla smjorvi i zawinac w czysta scierke co jakis czas do wystygniecia przekladac chleb z jednej na druga strone. Zycze smacznego.
Moja mama i tesciowa jak go sprobowaly to nie mogly uwierzyc ze taki dobry. Dlugo zostaje swiezy dlatego zawsze pieke dwa na raz, nie kruszy sie i ma chrupiaca skurke. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carmela

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja robie chleb z maki zytniej i swiezych drozdzy poza tym dodaje pestki slonecznika, len i platki owsiane. jest bardzo smaczny, dlugo zachowuje swiezosc i co najwazniejsze jest bardzo zdrowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carmela napisał:
a ja robie chleb z maki zytniej i swiezych drozdzy poza tym dodaje pestki slonecznika, len i platki owsiane. jest bardzo smaczny, dlugo zachowuje swiezosc i co najwazniejsze jest bardzo zdrowy.


Podaj przepis to sprobuje Very Happy Do mojego przpisu tez mozna dodac maki zytniej procentowo dajac mniej pszennej. Z ziarnami tez jest spoko, tylko moj maz nie lubi ich w chlebie Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carmela

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam dokladnych proporcji, robie na oko-wsypuje ok 0,5 kg maki i wode, ciasto nie moze byc ani za geste ani za rzadkie. wczesniej tez przygotowuje zaczyn z drozdzy. jesli ktos lubi bardziej slodki chleb mozna tez wsypac troche rodzynek. smacznego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile wiem, że to nie do tematu, ale czy znacie może jakiś świetny przepis na "mokry" jabłecznik??? Tzn taki, aby masa jabłkowa była trochę podobna do konsystencji dżemu i startych jabłek???? Smile Z kruszonką najlepiej... Ze wszystkich ciast, tylko to mi zupełnie nie wychodzi Confused A najbardziej lubię Very Happy
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron