reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Działania charytatywne rządu islandzkiego
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 21 Cze 2008, 1:04    Temat postu: Działania charytatywne rządu islandzkiego Odpowiedz z cytatem

http://www.dv.is/wiadomosci/lesa/10765 nie jest to pierwsza akcja pomocowa w 2007 czytalem o 2 podobnych a przeciez jest to tylko 300 tys kraj. POdatki sa tak wysokie i sciagalnosc ich na razie idzie w najlepsze ze rzadzacy oderwali sie od rzeczywistosci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 21 Cze 2008, 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stać ich na jeszcze wiele innych rzeczy-ale oni mają to w xxxx:"po nas choćby potop" lol_na
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 21 Cze 2008, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.
Islandie stac na to.
Jedyne kontrowersje z tym zwiazane nie mialy wcale podloza ekonomicznego.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Cze 2008, 4:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Polskę stać na wysyłanie transportów żywnościowych do krajów trzeciego świata jak w Polskich szkołach dzieci głodują?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 21 Cze 2008, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
Tak.
Islandie stac na to.
Jedyne kontrowersje z tym zwiazane nie mialy wcale podloza ekonomicznego.


Nie mialy w mediach, gdyz one nauczone poplitycznej poprawnosci o tym nie smialy wspomniec, zajmowaly sie pobocznymi kwestiami w.w sprawie. Realnosc jest jednak ekonomiczna, mysle ze wiekszosc podatnikow nie zgadza sie na taka dobrodusznosc za ich pieniadze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 21 Cze 2008, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
A czy Polskę stać na wysyłanie transportów żywnościowych do krajów trzeciego świata jak w Polskich szkołach dzieci głodują?


Oczywiscie ze nie bylo stac i dlugo nie bedzie stac, dlatego nie mieszkam w mojej ojczyznie okupowanej przez pasozytow i bezpieke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 21 Cze 2008, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:

Oczywiscie ze nie bylo stac i dlugo nie bedzie stac, dlatego nie mieszkam w mojej ojczyznie okupowanej przez pasozytow i bezpieke.


przesadzasz i to grubo...
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 21 Cze 2008, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
mysle ze wiekszosc podatnikow nie zgadza sie na taka dobrodusznosc za ich pieniadze.


ja sie zgadzam - podatnik Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 21 Cze 2008, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
Kryspingdynia napisał:
mysle ze wiekszosc podatnikow nie zgadza sie na taka dobrodusznosc za ich pieniadze.


ja sie zgadzam - podatnik Smile


Ja też się zgadzam. A nawet jestem dumna, że nas, podatników, stać na taki gest. A kolega Kryspin niech ściska swoje dutki i niech się cieszy, że jego ta wojna i nieszczeście ludzkie nie obchodzą.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 21 Cze 2008, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
unregistered napisał:
Tak.
Islandie stac na to.
Jedyne kontrowersje z tym zwiazane nie mialy wcale podloza ekonomicznego.


Nie mialy w mediach, gdyz one nauczone poplitycznej poprawnosci o tym nie smialy wspomniec, zajmowaly sie pobocznymi kwestiami w.w sprawie. Realnosc jest jednak ekonomiczna, mysle ze wiekszosc podatnikow nie zgadza sie na taka dobrodusznosc za ich pieniadze.


Z calym szacunkiem prosze bys mnie oswiecil o jakich to pobocznych kwestiach w tej sprawie islandzkie media wspominaly?
Interesuje mnie to szczegolnie w kontekscie Twojego zwrotu ze media nauczone polityczna poprawnoscia nie smialy o czyms tam wspominac.
Wydawalo mi sie ze jest inaczej i dlatego chciabym sie dowiedziec czegos wiecej (chodzi mi o jakies fakty a nie zgrabne formulki).


Jako podatnik rowniez zgadzam sie na ta jak ja nazwales dobrodusznosc (ale to bylo chyba wiadome juz po moim wczesniejszym poscie).
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 22 Cze 2008, 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak ktos sie naprawde zainteresowal ile polski skarb panstwa wydal na akcje humanitarene do 3karjow swiata i nie tylko??
http://www.google.pl/search?q=polskie+akcje+humanitarne&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

Twisted Evil

ktos za dumal?? Wink
_________________
THE CHEFS LIVE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 22 Cze 2008, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
a tak ktos sie naprawde zainteresowal ile polski skarb panstwa wydal na akcje humanitarene do 3karjow swiata i nie tylko??

ktos za dumal?? Wink


Mnie nie interesuje ile wydaje polski skarb, bo nie płacę podatków w Polsce. Niemniej akcje humanitarne nie tylko do "3karjow swiata" (jabba), ale do wszystkich, które tego potrzebują uważam za słuszne. Pewnie wielu z Was myśli, że życie Murzyna, Hindusa, czy Araba jest mniej warte niż Wasze i że szkoda wydawać na to pieniądze.
A ja popieram i nie tylko podatkami.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Cze 2008, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
Kryspingdynia napisał:
unregistered napisał:
Tak.
Islandie stac na to.
Jedyne kontrowersje z tym zwiazane nie mialy wcale podloza ekonomicznego.


Nie mialy w mediach, gdyz one nauczone poplitycznej poprawnosci o tym nie smialy wspomniec, zajmowaly sie pobocznymi kwestiami w.w sprawie. Realnosc jest jednak ekonomiczna, mysle ze wiekszosc podatnikow nie zgadza sie na taka dobrodusznosc za ich pieniadze.


Z calym szacunkiem prosze bys mnie oswiecil o jakich to pobocznych kwestiach w tej sprawie islandzkie media wspominaly?
Interesuje mnie to szczegolnie w kontekscie Twojego zwrotu ze media nauczone polityczna poprawnoscia nie smialy o czyms tam wspominac.
Wydawalo mi sie ze jest inaczej i dlatego chciabym sie dowiedziec czegos wiecej (chodzi mi o jakies fakty a nie zgrabne formulki).


Jako podatnik rowniez zgadzam sie na ta jak ja nazwales dobrodusznosc (ale to bylo chyba wiadome juz po moim wczesniejszym poscie).


Z przyjemnoscia odpowiem. Przemilczana byla sprawa kosztow i konsekwencji spolecznych oraz odpowiedzialnosci sil przez ktore ludzie ci znalezli sie w strefie wojennej
Nie byla przedstawiona analiza finansowa kosztow utrzymania tej grupy kobiet i poprzednich a wchodzi w to utrzymanie dosc duzej liczby ludzi oraz jak to w socjalizmie obslugi przez pracownikow socjalnych. Ogolny koszt jest wyzszyniz w przypadku rodzimych (islandczykow) odbiorcow porownywalnych swiadczen, dla wyobrazni podam jeden przyklad, ze przez wiele lat dodatkowym kosztem bedzie zatrudnianie tlumaczy tych egzotycznych jezykow.
Doswiadczenia szczegolnie amerykanskie gdzie powstal za Johnsona (okres ostrej komuny w usa przytlumionej przez Nixona, obalonej za Reagana) program antyrodzinny promujacy samotne wychowywanie dzieci przez kobiety, gdzie utrwalono gettciarski syndrom nastepnych pokolen bioracych udzial w tym doswiadzczeniu. Czyli czeka Islandie dodatkowa patologia permanentnego zycia na koszt panstwa nie tylko repartyjantow ale rowniez ich przyszlych pokolen nauczonych zycia na koszt panstwa. Znane zjawisko alkoholozmu i narkomanii w tych srodowiskach nie jest przypadkowe.
Odpowiedzialnoscia organizacyjna i finansowa za problemy tych ludzi powinni byc obciazone USA i UK, gdyz te panstwa z wianuszkiem naiwnych satelitow podjely sie dzialan wojennych na tym terenie i presja opinii swiatowej powinna sie na tym zawsze skupiac aby odstreczac na przyszlosc podobne zapedy tworzac takie precedensy.
Odpowiedzialosc USA wiaze sie jeszcze wczesniejszego okresu arabii bedacej podporzadkowanej dobrze rozwijajacej sie cywilizacji kolonialnej
W tamtym czasie na bliskim wschodzie USA nie posiadajace kolonii zachecily nomadzkie plemiona do zorganizowania panstwa (dzisiaj arabia saudyjska) ktorego suwerennosc gwarantowaly USA w zamian za dostep do zloz naftowych, byla to rozgrywka Franklina Delano Roosevelta podyktowana pazernoscia co w ostatecznosci doprowadzilo do wysadzenia kolonistow i powstania wielu sztucznych panstw pasterzy ktorym nigdy nie przyszlo by to do glowy, gdyby nie intryga Roosvelta rozkaladajaca porzadek na bliskim wschodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Cze 2008, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się zgadzam. A nawet jestem dumna, że nas, podatników, stać na taki gest. A kolega Kryspin niech ściska swoje dutki i niech się cieszy, że jego ta wojna i nieszczeście ludzkie nie obchodzą.[/quote]

T takim ukladzie ktos kto ma inne spojrzenie i metody rozwiazania problemu bedzie musial ulegac takiej tyranii. Takie stanowisko jak twoje powinno miec charakter kwesty lub organizacji charytatywnej finansowanej przez zwolennikow.
Czesto bywa ze ludzie o tak altruistycznej postawie widza za malo aby miec racjonalna ocene i rozwiazanie sytuacji. Jedyne co im przychodzi to wylozyc sume np. 10 nie widzac ze aby ja zorganizowac trzeba wyciagnac 20 bo koszty rezimowego aparatu poboru zwykle przekraczaja wartosc celowa. To tylko szczegol a wiecej znajdziesz w watku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Cze 2008, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisał:
Kryspingdynia napisał:

Oczywiscie ze nie bylo stac i dlugo nie bedzie stac, dlatego nie mieszkam w mojej ojczyznie okupowanej przez pasozytow i bezpieke.


przesadzasz i to grubo...


Dlaczego przeciez Polska od 1989 roku teoretycznie miala pelne szanse dogonic w 20 lat najbogatsze kraje swiata a za sprawa sitwy bezpieki i lansowanej przez nich dla dobrej prasy pasozytniczych grup nacisku stalismy sie skansenem politycznym i gospodarczym. Dlaczego kraj n ie osiagnal nawet minimum slowenskiego? Polska ma olbrzymie mozliwosci stania sie liderem gospodarczym na mapie swiata. Jednak te procesy zostaly zachamowane w/w patologia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 22 Cze 2008, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie poddaję. To prawie jak słuchanie posła Macierewicza. Kolega powinien wstapić do PiS, to nawet Jarek wysiądzie.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 22 Cze 2008, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz przykład z życia wzięty. Jest to może przykład patologiczny jednak niestety prawdziwy!!! Rzecz się dzieje teraz w Reykjaviku, pewna samotna matka przywędrowala z obcych krajów wraz se swoim rodzeństwem. Teraz co niedawno podjeła pracę ( około 1 miesiąca) , przez prawie rok korzystała z dobrodusznej Islandii, która spłacała za nią kerdyt mieszkaniowy 4 pokoje, nie licząc salonu, utrzymywała całą rodzinę 4 osoby, wyposażyła mieszkanie we wszystko skończywszy na łyżkach idt. Ta osoba miała jedynie uczęszczać do szkoły i uczyć się islandzkiego. W między czasie wykupiła wczasy w Hiszpanii dla całej rodziny. Ja nie jestem zazdrosna tylko , powiem do czego to w końcu doprowadziło.Zaproponowała mojej córce pokój, w sumie nie miała córka najgorzej. Może jedynie była zmuszana często do słuchania jej ulubionej latynowskiej muzyki o każdej porze dnia i nocy na cały regulator nastawionej. I teraz dochodzimy do sedna. Zaproponowałam ,że może Martynka dalej by mieszkała, ze względu na lokalizację tego mieszkania. Zgodziłam sie płacić nawet za czerwiec i lipiec, chociaz praktycznie mała by tam nie mieszkała, ale w sierpniu nie musiałabym szukać nowego pokoju w Reykjaiku. I tak kobieta się oczywiście zgodziła, a następnie schowała teraz klucze córce uniemożliwiając jej noclegi oznajmiła,że pod koniec lipca w tym pokoju zamieszka jej kuzynka, o czym oczywiście przedtem nie chciała wspominać. Na moje pytanie czy jej nie wstyd naciągać nas na pieniądze, odpowiedziała" Wy macie więcej pieniedzy , bo pracujecie , a ja chcem też mieć więcej pieniedzy , bo tak mi się podoba!!! Dla mnie to bezwstydny pasożyt , a nie biedna i pokrzywdzona przez los kobieta. Jesli tacy ludzie korzystają z jakiejkolwiek pomocy to szlak mnie trafia. Oczywiście uważam, że są ludzie , którym trzeba pomagać i jest to normalna sprawa, tylko trzeba uważać komu się pomaga.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Cze 2008, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Ja sie poddaję. To prawie jak słuchanie posła Macierewicza. Kolega powinien wstapić do PiS, to nawet Jarek wysiądzie.


Dziwie sie lili ze nie zauwazylas podobienstwa twoich przedstawianych tutaj pogladow z PiS-owskimi, nawet to ,ze oni nie mieli i nadal nie maja programu gospodarczego jest bliskie twojemu impulsywnemu wyskakiwaniu przed orkiestre z deklarowana pomoca, ktora w dluzszym okresie czasu najczesciej przynosi wiecej szkody niz pozytku.
Jezeli chcesz pomagac to prywatnie z kieszonki i najlepiej jak sie o tym nie mowi po czym sie rozpoznaje klase.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 22 Cze 2008, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
unregistered napisał:


Z calym szacunkiem prosze bys mnie oswiecil o jakich to pobocznych kwestiach w tej sprawie islandzkie media wspominaly?
Interesuje mnie to szczegolnie w kontekscie Twojego zwrotu ze media nauczone polityczna poprawnoscia nie smialy o czyms tam wspominac.
Wydawalo mi sie ze jest inaczej i dlatego chciabym sie dowiedziec czegos wiecej (chodzi mi o jakies fakty a nie zgrabne formulki).





Z przyjemnoscia odpowiem. Przemilczana byla sprawa kosztow i konsekwencji spolecznych oraz odpowiedzialnosci sil przez ktore ludzie ci znalezli sie w strefie wojennej
Nie byla przedstawiona analiza finansowa kosztow utrzymania tej grupy kobiet i poprzednich a wchodzi w to utrzymanie dosc duzej liczby ludzi oraz jak to w socjalizmie obslugi przez pracownikow socjalnych. Ogolny koszt jest wyzszyniz w przypadku rodzimych (islandczykow) odbiorcow porownywalnych swiadczen, dla wyobrazni podam jeden przyklad, ze przez wiele lat dodatkowym kosztem bedzie zatrudnianie tlumaczy tych egzotycznych jezykow.


Mam nadzieje ze nie bierzesz mnie za glupka albo kogos w tym rodzaju.
Zadalem Ci proste pytanie po polsku, a Ty, zapowiadajac ze na nie odpowiesz, odpowiadasz na zupelnie inne pytanie.
Caly czas mam wrazenie ze nie wiesz o czym piszesz i swoja odpowiedzia wcale nie rozwiales moich watpliwosci.
Mam nadzieje ze wynika to tylko z niezrozumienia i udzielisz odpowiedzi na pytanie, ktore ja Ci zadalem, a nie na pytanie, ktore Ty chciales uslyszec.



Kryspingdynia napisał:

T takim ukladzie ktos kto ma inne spojrzenie i metody rozwiazania problemu bedzie musial ulegac takiej tyranii. Takie stanowisko jak twoje powinno miec charakter kwesty lub organizacji charytatywnej finansowanej przez zwolennikow.


Ktos kto ma inne spojrzenie i metody rozwiazania problemu nie musi ulegac tyranii, wystarczy ze w procesie demokratycznym wplynie na zmiane tych postaw w spoleczenstwie. Chyba jest to oczywiste.
Koszty pomocy dla tych osob, ktore maja przyjechac, sa finansowane przez zwolennikow. Czyli w sposob do jakiego Ty nawolujesz. Spoleczenstwo islandzkie samo wybralo sobie taki sposob ze pomocy moga udzielic na poziomie indywidualnym jak i panstwowym.


Kryspingdynia. Rowniez mialem wrazenie ze nadawal bys sie na polityka i to raczej w Polsce. Nie chodzilo to w zadnym przypadku o program czy tez poglady jakie reprezentujesz ale o sposob w jakie je przedstawiasz.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Cze 2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Teraz przykład z życia wzięty. Jest to może przykład patologiczny jednak niestety prawdziwy!!! Rzecz się dzieje teraz w Reykjaviku, pewna samotna matka przywędrowala z obcych krajów wraz se swoim rodzeństwem. Teraz co niedawno podjeła pracę ( około 1 miesiąca) , przez prawie rok korzystała z dobrodusznej Islandii, która spłacała za nią kerdyt mieszkaniowy 4 pokoje, nie licząc salonu, utrzymywała całą rodzinę 4 osoby, wyposażyła mieszkanie we wszystko skończywszy na łyżkach idt. Ta osoba miała jedynie uczęszczać do szkoły i uczyć się islandzkiego. W między czasie wykupiła wczasy w Hiszpanii dla całej rodziny. Ja nie jestem zazdrosna tylko , powiem do czego to w końcu doprowadziło.Zaproponowała mojej córce pokój, w sumie nie miała córka najgorzej. Może jedynie była zmuszana często do słuchania jej ulubionej latynowskiej muzyki o każdej porze dnia i nocy na cały regulator nastawionej. I teraz dochodzimy do sedna. Zaproponowałam ,że może Martynka dalej by mieszkała, ze względu na lokalizację tego mieszkania. Zgodziłam sie płacić nawet za czerwiec i lipiec, chociaz praktycznie mała by tam nie mieszkała, ale w sierpniu nie musiałabym szukać nowego pokoju w Reykjaiku. I tak kobieta się oczywiście zgodziła, a następnie schowała teraz klucze córce uniemożliwiając jej noclegi oznajmiła,że pod koniec lipca w tym pokoju zamieszka jej kuzynka, o czym oczywiście przedtem nie chciała wspominać. Na moje pytanie czy jej nie wstyd naciągać nas na pieniądze, odpowiedziała" Wy macie więcej pieniedzy , bo pracujecie , a ja chcem też mieć więcej pieniedzy , bo tak mi się podoba!!! Dla mnie to bezwstydny pasożyt , a nie biedna i pokrzywdzona przez los kobieta. Jesli tacy ludzie korzystają z jakiejkolwiek pomocy to szlak mnie trafia. Oczywiście uważam, że są ludzie , którym trzeba pomagać i jest to normalna sprawa, tylko trzeba uważać komu się pomaga.


Przypominaja mi sie opowiesci polskich i rosyjskich niemcow oraz muzulmanow z turcji idawnej jugoslawii ktorzy na pochodzenie dostawali w RFN podobne przywileje, efekt stanu tego panstwa dzisiaj jest widoczny nawet dla analfabetow a i tak az o 10 lat wydluzyla sie agonia tego systemu, poniwaz otwarcie ok 1990 roku rynkow wschodniej europy odciagnelo w czasie bezlitosna rzeczywistosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron