reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Działania charytatywne rządu islandzkiego
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 26 Cze 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Kryspingdynia napisa:
Sprawa tamtej rozgrywki ciazy do dzis na sytuacji gospodarczej, gdyz bezpieka rozkradla co sie dalo i otoczyla sie monopolami blokujacymi przemiany gospodarcze w najistotniejszych dziedzinach.


Kryspinie, nie ośmieszaj się, pisząc takie bzdury. Ja rozumiem, że Ty w to wierzysz, ale chyba raczej nikt normalny, nie.


Czy ty chcesz uchodzic za proteze umyslowa forumowiczow? Kazdy sam ocenia co czyta. Twoje stanowisko bylo juz znane, wiec sie nie klonuj tylko zdobadz na kreatywnosc. Negacje sa najprymitywniejsza forma konwersacji. Wiem, ze w tym przypadku twoja wiedza konczy sie na datach po zazyciu magnezu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 26 Cze 2008, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Czy ty chcesz uchodzic za proteze umyslowa forumowiczow? Kazdy sam ocenia co czyta. Twoje stanowisko bylo juz znane, wiec sie nie klonuj tylko zdobadz na kreatywnosc. Negacje sa najprymitywniejsza forma konwersacji. Wiem, ze w tym przypadku twoja wiedza konczy sie na datach po zazyciu magnezu.


Mój drogi Kryspinie,
czyżby nerwy Ci puszczały? Nie można być nerwowym z powodu głupawej, sklonowanej blondynki. Dziwię się tylko, że jesteś w Islandii, z Twoją wiedzą powinieneś piastować stanowisko głównego ekonomisty co najmniej Deutshe Banku lub niemniej eksponowane - głównego śledczego IPN, a nie pracować na najbardziej xxxx wyspie świata, gdzie swą ogromną wiedzę i doświadczenie możesz wykorzystywać li tylko do słownych utarczek z prymitywnymi zażywaczkami magnezu. No jak to z Tobą jest, Kryspinie? A może jesteś doradcą finansowym premiera Islandii i to Tobie zawdzięczamy miłe huśtawki nastroju (czyt. kursów)?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 26 Cze 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Jeśli idziemy tym torem, to zobacz co może zrobić w głowach tłumów "odpowiednia" polityka np. w byłym ZSRR wiele ludzi nadal wielbi Sxxxxn i w ich oczach jest nadczłowiekiem. To jest naprawdę przerażające!! Ale może wrócimy do tematu Islandii?
Dziś rozmawiałam z sąsiadem , on jest przerażony tym co się dzieje teraz na Islandii. Zastanawia się jaki sens jest tu dla obcokrajowców jeszcze pracować, bo ekonomiczny to raczej mizerny. On sam by chętnie wyemigrował do innego kraju. Ja jestem na tyle już starawa,że pamiętam czasy kryzysu w Polsce i naprawdę nie mam ochoty jeszcze raz to przerabiać!!!!!! Jak to mówi stare Chińskie przeklęstwo: Żebyś żył w ciekawych czasach.



Nie bedzie tak zle. Obawy mozna miec tylko, co do dalszych posuniec tego rzadu. Boje sie, ze takie akcje jak w watku sie powtorza oraz inne zbedne wydatki na fasmantagorie. Najgorszym pomyslem jaki moga realizowac bedzie ratowanie za publliczne pieniadze deweloperow, gdzyz jest przy althing-u mocne ich lobby, swiadczy o tym trzymanie niskich stop przy dynamicznym wzroscie cen nieruchomosci.
Inflacja i spadek korony jest wbrew pozorom pozyteczna oznaka, podobna do goraczki organizmu, nikt go nie lubi ale dzieki temu mamy szanse pokonac chorobe. W przypadku gospodarki daje to tez sygnal i czas na reakcje. Ostatnie podwyzki stop procentowych byly dora decyzja, widac jednak, ze slaba plynnosc finansowa islandii jest w tym okresie wykorzystywana przez spekulantow grajacych na spadek korony, z nimi nikt tu teraz nie wygra, wyjda z pozycji jak sie pozamykaja tzn. jak zarobia i ustawia na wzrost korony.
Pewnie, bedzie to zsynchronizowane ze zwiekszonym (nowe moce produkcyjne hut) naplywem euro i $. Wiem ze statystyki pokazuja dosc niski PKB z tej branzy a skali calej gospodarki chyba teraz 12% ale dla plynnosci finansowej ma to duzo wieksze znaczenie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 27 Cze 2008, 4:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Kryspingdynia napisa:

Przekierowalas adresatow a uogolnienia spersonalizowalas. Przeciez nie atakowalem ciebie Smile Rozmawiamy sobie milo tylko. Podobno ciasto na chleb chcesz ugniesc i zaprosic na poczestunek, wiec sie pilnuje.


Ea natura multitudinis est: aut seruit humiliter aut superbe dominatur; libertatem, quae media est, nec struere modice nec habere sciunt.


Litości proszę Sad
Czy pisząc w obcym języku dowartościowujesz się.
Jedyny porzytek z pomocy innym poprze rozdawnoictwo jest taki że dający sie dowartościowuje. Obdarowanemu w taki sposób robi sie krzywdę ucząc go patologicznego sposobu myślenia. Jestem żyję mam godność więc mi się należy i muszą mi dać zamiast sam na siebie muszę zarobić.
Z całą pewnością samopoczucie dającego się poprawia, jaki to on ludzki jest, umie się dzielić bogactwem, humanista, altruista, dostrzega potrzeby innych. Szkoda że nie widzi skutków własnego działania.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Cze 2008, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomaganie jest bardzo szlachetne i zarazem bardzo trudne. Ja już wspominalam o " wędce i rybie". Nie pomaanie ludziom w trudnych sytuacjach jest ciosem wymierzonym przeciwko nam. Bo wiadomo że bieda budzi różne patologie, za które potem całe społeczeństwo musi płacić. Więc z ekonomicznego punktu się opłaca. Może wyjaśnie o co chodzi z tą wędką, to w ogromnym skrócie pokazywanie ludziom , jak mogą sami sobie pomóc wyjść z trudnej sytuacji i dostarczanie na to środków w postaci np. pożyczek i zwolnień podatkowych idt idt. Natomiast ryba to ciągłe ładowanie w ludzi pieniedzy i innych sposób pomagania, które paradoksalnie działają na niekorzyść wszystkich, np, w ludziach pokrzywdzonych przez los potęgują poczucie ich właśnej nieudolności i zmniejszają poczucie własnej wartości, a to prosta droga do różnych paskudnych rzeczy, o których już nie muszę pisać. Mam nadzieję,że nie zanudziłam nikogo.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 27 Cze 2008, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomaganie tak rozdawnictwo nie.

Pisałaś o osobie którą znam, dopowiem Ci że Pani z córkami posiada ładnie wyglądającą nieruchomość na zdjęciach. Jest tutaj podobno w celu wyedukowania dziewczynek a tak naprawdę to nie wiadomo co jeszcze ukrywa Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Cze 2008, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta pani co pisałam ma dorosłą siostrę, małego brata i 5 letnią córeczkę. Chyba koleżanka tamtej.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron