reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Co powinnismy kupic?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Lut 2005, 17:34    Temat postu: Co powinnismy kupic? Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze sprawuje nam sie na Islandii nasz kupiony w Polsce Peugeot 206 (tylko granatowe dobrze jezdza;-). Pokonywal dziennie 100 km przez cala zime, ale, przyznam szczerze, myslimy o czyms wiekszym. O czyms, co przeszloby crash test z przecietnym islandzkim autem. Marzy nam sie kilkuletnia terenowka, i teraz mamy dwie opcje: Land Rover Discovery albo Toyota Landcruiser. Przypominam, ze mowimy o aucie kilkuletnim. Land Rovery podobno przeciekaja (cecha wrodzona), Landcruiser niby nie, ale Land Rover jest zrobiony z aluminium i nie rdzewieje... Moze ktos moglby podzielic sie doswiadczeniami ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 22 Lut 2005, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam znajoma bardzo chwali Subaru Forester.......moj szef mial land cruiser i "zaciela sie "przy niewielkiej zaspie -wyciagalismy ja naszym 10 letnim wtedy Nissanem wagonem....napewno panowie beda sie rozpisywac w tym temacie .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 6 Mar 2005, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... coś niezbyt się rozpisują... Very Happy lol
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Mar 2005, 21:41    Temat postu: Dyskoteka Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia o szczegółach technicznych ale estetycznie "dyskoteka" mi się zupełnie nie podoba. Jedynym Land Roverem do zaakceptowania dla mnie jest Defender - piękny i dobrze wykonany samochód do jazdy zarówno w mieście jak i poza Smile
Ja osobiście doradzałbym raczej Land Cruisera - po pierwsze to jedna z najlepszych terenówek na świecie, a po drugie na Islandii najwięcej takich jeździ, więc i o serwis i części łatwiej.

Większość nowszych samochodów ma karoserię z lepszej blachy niż to bywało w Polonezach. Ja na Fordzie Mondeo z 1998 mam sporo odrysków przez kamyczki spod kół aut jadących przede mną - mimo, że lakier zniknął rdza się w ogóle nie rozwija, blacha jest goła, lekko może czarnawa, ale korozji wgłębnej nie widać.
W Polonezie w takim samym przypadku rdza zjadła by blachę w pół roku.
Trudno mi powiedzieć co się kryje w Toyocie, ale jeżeli auto ma być kilkuletnie, to nie powinno być problemu.

Mnóstwo ogłoszeń samochodowych widuję we Frettabladid - najwięcej jest Toyot i Nissanów. Ja wyławiam głównie te na kołach 38 i 44 cali Very Happy
Nawet się zastanawiam, czy nie przyjechać na Islandię po taki samochód, bo w Polsce nawet nie wiedzą jak zrobić taki tuning. Smile
Ceny są w miarę niskie, więc może wkrótce zostanę właścicielem samochodu z islandzką przeszłością (w szczelinach będą okruszki z suszonej ryby) Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 7 Mar 2005, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow w 101 Reykjavik facet chwalil sobie kupno Toyoty, jak pamietam Smile

Arrow ogolnie Toyoty sa mniej awaryjne i mysle bardziej powszechne - jesli mozna tak to ujac.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Paweł Disco
Gość
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 11:43    Temat postu: Re: Co powinnismy kupic? Odpowiedz z cytatem

Land Rovery podobno przeciekaja (cecha wrodzona),..... Land Rover jest zrobiony z aluminium i nie rdzewieje... Moze ktos moglby podzielic sie doswiadczeniami ?[/quote]


witam, pierwszy raz na tym forum ale w temacie LR mogę powiedzieć że one nie przeciekają tylko najwyżej znaczą swoje terytorium ;-)
A powaĹźnie jak jest w dobrym stanie i zadbany to nie przecieka Basiu.
Jak byłem 5 lat temu w Rejkjaviku to tak mi sie LR discovery spodobał, że go w Polsce kupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Podrawiam wszystkie piękne polskie dziewczyny w dalekiej Islandii (te piękne kelnerki w Broadwayu w Rejkjawiku)
Powrót do góry
Paweł Disco
Gość
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 11:46    Temat postu: Re: Dyskoteka Odpowiedz z cytatem

[quote="Odżajer Egzegeta"] dla mnie jest Defender - piękny i dobrze wykonany samochód do jazdy zarówno w mieście jak i poza Smile

ja tez tak uważam- jest tak brzydki ze aż piękny.
Marzy mi się taki piękny Defekter ale póki co pomykam Discovery.
A Toyot faktycznie więcej na lodowej wyspie.
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 13:19    Temat postu: Re: Dyskoteka Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja tez tak uważam- jest tak brzydki ze aż piękny.


No to się lekko różnimy, bo mnie się podoba nie dlatego, że jest aż tak brzydki, tylko dlatego, że ma tak prosty kształt, że aż genialny.

Co do Dyskoteki, to jednak nie przepadam, choć widzi się te samochody na poważnych rajdach i wyprawach i z pewnością nieźle dają sobie radę, ale jednak estetycznie trochę mnie odrzuca Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Paweł Disco
Gość
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecieĹź prostota jest genialna.
A genialność piękna.

A różnorodność aut jest po to aby Tobie sie podobała/lub nie i aby był wybór.
Mnie sie podoba i dyskoteka i defekter.

Wcześniej jezdziłem SeriąIII czyli poprzednikiem Defektera i też byłem zachwycony ale zamarzyło mi sie odrobinę luksusu.

;-)
Powrót do góry
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Paź 2005, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanym LR Disco polecam artykul w Off-road pl 5(58)2005 gdzie opisane sa wszystkie wersje auta oraz ich wady i zalety w uzytkowaniu, najczestsze awarie itp - czyli idealny poradnik dla kupujacego auto uzywane!
Mimo ze dla konserwatywnych milosnikow LR pojawienie sie Discovery bylo jawna profanacja autko okazalo sie calkiem niezlym sprzetem za niewygorowana cene. Tradycyjne rozwiazania techniczne, spory komfort jazdy, ekonomika sprawiaja ze autko nadaje sie zarowno w teren, na dalekie wyprawy jak i do miasta z rodzinka - ja jestem bardzo za Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Paź 2005, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche czasu minelo, a wiec chyba to bedzie jednak Dyskoteka... Ceny wydaja sie bardziej rozsadne... A poki co - nie uwierzycie - kupilismy Volvo. Bardzo fajne auto miejskie ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 9 Paź 2005, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje zakupu! Smile A w sprawie 4x4 popieram Disco - w przypadku aut uzywanych lepiej kupic cos tanszego i od razu zainwestowac w doprowadzenie auta do wzorowego porzadku oraz w ewentualne dodatkowe wyposaĹźenie wyprawowe. Jesli chodzi o Disco to jest naprawde duzy wybor sprawdzonych akcesoriow itp!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron