reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszty utrzymania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 6 Gru 2009, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pyanko. Mianowicie, czy przy okazji dewaluacji korony ceny w sklepach podskoczyly wyraznie do gory? Chodzi mi mniej wiecej o to, ze Islandia poprzez znaczny spadek wartosci korony stala sie bardziej przystepnym krajem do zwiedzania i uprawiania turystyki? A moze ktos z was zauwazyl, ze jest wiecej turystow?? Nie znam sie zbytnio na tym, ale Malutka Czarnogora postawila bardzo mocno na turystyke i jest jednym z najszybciej rozwijajacych sie krajow w Europie. Podobnie sie rzecz ma ze Slowenia. Czesto ogladajac Eurosport, BBC, czy Euronews, widze reklamy tych panstw pokazujace je jako swietne miejsce to visit. Jakos o Islandii jeszcze mi sie nie zdarzylo. Wedlug mnie warunki sprzyjaja zeby postawic na turystyke co by znacznie poprawilo sytuacje Islandii.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 6 Gru 2009, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nie zdazyli sie jeszcze rozreklamowac jako swietne i TANIE miejsce do odwiedzenia Wink

Do tej pory Islandia byla zbyt drogim celem turystycznym wiec szeroko pojeta akcja reklamowa nie miala sensu ,to byl taki" rodzynek " wakacyjny .

W obecnej sytuacji Islandia ma/spodziewa sie najwiecej turystow od wielu lat .Ponoc ciezko bedzie sie wcisnac do Islandii w przyszlym roku Wink.

A ceny np. zywnosci oczywiscie sa adekwatne do relacji ISK - EUR .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 6 Gru 2009, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jako swietne i TANIE miejsce do odwiedzenia

Takie tanie to ono nie jest nadal.
Korona upadla, tak samo ceny podskoczyly.
Oczywiscie za bilet nie zaplacimy 2x wiecej ale np jedzenie.
Benzyna,wynajecie auta to wszystko poszlo ostro w gore.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 6 Gru 2009, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie mysle, ze jak ktos lubi cieple klimaty na urlop to jest ich mnostwo, czy to w Europie czy na Swiecie. Mysle, ze sa ludzie, ktorym ,,przejadlo'' sie zwiedzanie kolejnej Chorwacji, Turcji, Bulgarii, czy Mauritiusu. Wedlug mnie Islandia ma szanse zaistniec jako alternatywa dla prazenia sie na sloncu(czego nawiasem w ogole nie rozumiem). I w tej dziedzinie ma niewielu konkurentow...Norwegia raczej znacznie drozsza no i wulkanow nie ma;)
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroopson

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 2
PostWysłany: 7 Gru 2009, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok - to ja takie głupie pytanie zadam ale nie znam totalnie warunków życia na Islandii.
Czy jest sens przyjeżdżać tam dla pensji ok 400 000ISK brutto, jeżeli w Polsce jestem w stanie zarobić średnio 7 - 8000PLN miesięcznie. Chodzi mi o standard życia. W Polandii generalnie za takie pieniądze będąc kawalerem totalnie o nic nie muszę się martwić. Czy pensja w Koronach taka jaką przedstawiłem wystarczy na podobny poziom życia i ew. odłożenie jakichś oszczędności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 7 Gru 2009, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma szans:) Będzie zdecydowanie gorzej....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ok - to ja takie głupie pytanie zadam ale nie znam totalnie warunków życia na Islandii.
Czy jest sens przyjeżdżać tam dla pensji ok 400 000ISK brutto, jeżeli w Polsce jestem w stanie zarobić średnio 7 - 8000PLN miesięcznie. Chodzi mi o standard życia. W Polandii generalnie za takie pieniądze będąc kawalerem totalnie o nic nie muszę się martwić. Czy pensja w Koronach taka jaką przedstawiłem wystarczy na podobny poziom życia i ew. odłożenie jakichś oszczędności?

Nie ma sensu przyjezdzac, poziom zycia na Islandii bedzie nizszy za te 400tys kr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroopson napisał:
Ok - to ja takie głupie pytanie zadam ale nie znam totalnie warunków życia na Islandii.
Czy jest sens przyjeżdżać tam dla pensji ok 400 000ISK brutto, jeżeli w Polsce jestem w stanie zarobić średnio 7 - 8000PLN miesięcznie. Chodzi mi o standard życia. W Polandii generalnie za takie pieniądze będąc kawalerem totalnie o nic nie muszę się martwić. Czy pensja w Koronach taka jaką przedstawiłem wystarczy na podobny poziom życia i ew. odłożenie jakichś oszczędności?


na dzień dzisiejszy 400 000 brutto to netto wyjdzie Ci trochę ponad 6000 zł. No i tutaj jest o wiele drożej niż w Polsce, więc nawet nie masz o czym myśleć Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 7 Gru 2009, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
No i tutaj jest o wiele droĹźej niĹź w Polsce


paliwo jest tansze ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 7 Gru 2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroopson napisał:
Ok - to ja takie głupie pytanie zadam ale nie znam totalnie warunków życia na Islandii.
Czy jest sens przyjeżdżać tam dla pensji ok 400 000ISK brutto, jeżeli w Polsce jestem w stanie zarobić średnio 7 - 8000PLN miesięcznie. Chodzi mi o standard życia. W Polandii generalnie za takie pieniądze będąc kawalerem totalnie o nic nie muszę się martwić. Czy pensja w Koronach taka jaką przedstawiłem wystarczy na podobny poziom życia i ew. odłożenie jakichś oszczędności?


Tylko nie mowi Tobie o roznicy w tym jak sie pracuje w PL a jak w IS. Tutaj praktycznie poziom stresu jest rowny zero lub minimalny a w PL... chyba sam wiesz.
Jesli to co zarobisz w PL jest za prace po 8 godzin dziennie, z wolnymi weekendami, przerwa na lunch i kawe, z mozliwoscia wziecia urlopu w dogodnym DLA CIEBIE terminie, bez wymaganej calodobowej dyspozycyjnosci, z mozliwoscia pojscia w ciagu godzin pracy do dentysty, lekarza, urzedu to pracuj w PL. (to co wymienilem to tylko kilka z elementow pracy w IS bo poza kasa sa rzeczy jak dla mnie bezcenne, ktore maja bardzo duzy wplyw na zadowolenie z pracy, sama kasa nie bedzie Ciebie zbyt dlugo satysfakcjonowala)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
kroopson napisał:
Ok - to ja takie głupie pytanie zadam ale nie znam totalnie warunków życia na Islandii.
Czy jest sens przyjeżdżać tam dla pensji ok 400 000ISK brutto, jeżeli w Polsce jestem w stanie zarobić średnio 7 - 8000PLN miesięcznie. Chodzi mi o standard życia. W Polandii generalnie za takie pieniądze będąc kawalerem totalnie o nic nie muszę się martwić. Czy pensja w Koronach taka jaką przedstawiłem wystarczy na podobny poziom życia i ew. odłożenie jakichś oszczędności?


Tylko nie mowi Tobie o roznicy w tym jak sie pracuje w PL a jak w IS. Tutaj praktycznie poziom stresu jest rowny zero lub minimalny a w PL... chyba sam wiesz.
Jesli to co zarobisz w PL jest za prace po 8 godzin dziennie, z wolnymi weekendami, przerwa na lunch i kawe, z mozliwoscia wziecia urlopu w dogodnym DLA CIEBIE terminie, bez wymaganej calodobowej dyspozycyjnosci, z mozliwoscia pojscia w ciagu godzin pracy do dentysty, lekarza, urzedu to pracuj w PL. (to co wymienilem to tylko kilka z elementow pracy w IS bo poza kasa sa rzeczy jak dla mnie bezcenne, ktore maja bardzo duzy wplyw na zadowolenie z pracy, sama kasa nie bedzie Ciebie zbyt dlugo satysfakcjonowala)


nie wiem o jakiej Ty pracy w Polsce mówisz? Kasa wskazuje na pracę zawodową na etacie. W kraju jak masz umowę o pracę też masz wolne weekendy, urlopy itd i często można spotkać firmę, w której pracuje się bardzo dobrze. Jeżeli ktoś chce tu przyjechać dla zarobków, to w Polsce da się wyciągnąć więcej. Tutaj musisz się liczyć z kosztami utrzymania: jeśli chcesz żyć na poziomie i jeszcze oszczędzać - zostań w kraju przy tych zarobkach. Jeśli nie chodzi Ci zbytnio o kasę, ale o zmianę środowiska, zwedzanie, poznawanie kultury, ludzi z całego świata itd itd to przyjedź. Wybór zależy od Ciebie. Ja mówiłam, żebyś został pod kątem zarobków.
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 7 Gru 2009, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli jest to praca na etacie gdzie musisz sie rozwijac to np. zapewniaja Tobie szkolenia, ktore sa np. w weekendy...

Urlop w dogodnym dla Ciebie terminie to dosc trudne do uzyskania, bo najczesciej jest to termin dogodny dla firmy a nie dla Ciebie.

Oczywiscie tego nie da sie podwazyc, ze obecnie mozna lepiej zarobic bedac w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 7 Gru 2009, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
nie wiem o jakiej Ty pracy w Polsce mówisz? Kasa wskazuje na pracę zawodową na etacie. W kraju jak masz umowę o pracę też masz wolne weekendy, urlopy itd i często można spotkać firmę, w której pracuje się bardzo dobrze.


w tej branzy to raczej dosc ciezko. na freelance'ie jeszcze ciezej. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
AcidBurn napisał:
nie wiem o jakiej Ty pracy w Polsce mówisz? Kasa wskazuje na pracę zawodową na etacie. W kraju jak masz umowę o pracę też masz wolne weekendy, urlopy itd i często można spotkać firmę, w której pracuje się bardzo dobrze.


w tej branzy to raczej dosc ciezko. na freelance'ie jeszcze ciezej. ;]


ah tam... zależy gdzie ;] powoli wiele rzeczy się zmienia... i tu i tam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 7 Gru 2009, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
157

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 18
PostWysłany: 7 Gru 2009, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroopson: W Polsce taka kasa??? Jakbym w Polsce tyle zarabiala to w zyciu bym sie nigdzie nie przeprowadzala. W Polsce zyjesz jak krol za tyle pieniedzy. A firma ktora jest w stanie ci tyle zaplacic na pewno nie jest "z xxxx".
Zazdroszcze twojego standardu zycia ! Niestety niektorzy rodza sie bez talentu do przedsiebiorczosci Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroopson

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 2
PostWysłany: 8 Gru 2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

157 napisał:
kroopson: W Polsce taka kasa??? Jakbym w Polsce tyle zarabiala to w zyciu bym sie nigdzie nie przeprowadzala. W Polsce zyjesz jak krol za tyle pieniedzy. A firma ktora jest w stanie ci tyle zaplacic na pewno nie jest "z ****".


W reklamie. Pracuję jako animator ale to nie jest życie tak naprawdę. Owszem kiedy chcę mieć urlop to po prostu nie pracuję, zarobki są wysokie ale też pracuję całą dobę praktycznie (10h - 12h dziennie to nie jest nic wyjątkowego), czasami po kilka miesięcy z rzędu nie mam wolnego weekendu, pracuję cały czas na umowę o dzieło (firmy właściwie nie zatrudniają na umowę o pracę), żadna firma nie zapewnia mi ubezpieczenia zdrowotnego, studia spóźniają się z wypłatami itd.

Moje pytanie wynikło tak na dobrą sprawę tylko z tego że z racji kryzysu moja dziewczyna nie miałaby najmniejszej szansy podjąć tam pracy w swoim zawodzie przez co koszt utrzymania spadłby całkowicie na mnie. Pozostaje więc chyba jednak dalej chlastać się w tym idiotycznym kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 8 Gru 2009, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet przychodzi na 8 do roboty a punktualnie o 16.01 pakuje kwity do torby i wychodzi.
Następnego dnia to samo - 16.01 do chałupy.
Kiedy zbiera się kolejnego dnia do wyjścia o 16.01
kolo zza biurka mĂłwi do niego:
- Stary co ty, pogięło cię?? Chcesz cały czas
tylko po osiem godzin pracować?!? Przecież zaraz
cię wywalą...
- Spoko, spoko, jestem na urlopie.

A tak pozatym to jaki zawód ma Twoja dziewczyna, że po kryzysie nie ma szans? Jeżeli jest bankierem to pewnie masz rację :-)
Ale: zawsze się może przekwalifikować, Ty możesz zarabiać więcej, to chyba nawet reguła, że na początek jest stawka "na próbę"

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 8 Gru 2009, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn - i teraz powiedz czy 7tys\pln za prace przy takich warunkach jak opisal Kroopson by Cie satysfakcjonowalo????

To jest dobre na krotka mete...



Czyli w zaokragleniu kolega ma ok 900 ISK na godzine.

7000/30 (nie ma wolnych weekendow)=233 pln
233/12 (godzin pracy dziennie)=19,5 pln
a to w wynosi ok. 880 ISK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Gru 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
AcidBurn - i teraz powiedz czy 7tys\pln za prace przy takich warunkach jak opisal Kroopson by Cie satysfakcjonowalo????

To jest dobre na krotka mete...



Czyli w zaokragleniu kolega ma ok 900 ISK na godzine.

7000/30 (nie ma wolnych weekendow)=233 pln
233/12 (godzin pracy dziennie)=19,5 pln
a to w wynosi ok. 880 ISK



ahahaha... no to mało wiesz o pracy w reklamie... tutaj też się tyra po 15 h dziennie... w weekendy też się pracuje. Czasem do rana siedzisz na kompie w sobotę i jak wracasz w niedzielę z rana do domu, to Cię trafai, jak widzisz ludzi wracających z imprez Very Happy zwłaszcza, jak jest nawał zleceń i trzeba się ze wszystkim wyrobić w przeciągu powiedzmy dwóch tygodni. I zarobki są porównywalne. Twisted Evil
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron