reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Jaskinie lodowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
piotr10530
Go
PostWysany: 27 Lut 2005, 21:08    Temat postu: Jaskinie lodowe Odpowiedz z cytatem

Czy jadac jedynka mam szanse zobaczyc te cuda ? Niestety mamy tylko Corse i srodek nie wchodzi w rachube. Moze ktos wie ?
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 28 Lut 2005, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, nie ma przy jedynce takich atrakcji. W ogóle przy samej drodze nie ma lodowców. Jedna albo dwie dróżki prowadzą na południu do nich ale Corsą nie będzie lekko... Smile Mocno wyboiste drogi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 6 Cze 2006, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W marcu 2007 będzie w Sosnowcu Szkoła Speleologiczna poświęcona kriokrasowi. Mam zamiar zrobić kilka zdjęć z dziurek pod lodowcem. Oprócz raków itp zabieram butki neoprenowe do nurkowania - sprawdzone już w tatrzańskich potokach wiosną.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 15 Cze 2006, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej do jaskin corsa nie dojedziesz, chociaz nie sa tak bardzo daleko od asfaltu.
Powrt do gry
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 19 Lip 2006, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskinie takie (oglądanie raczej z zewnątrz ze względu na uwały stropu) można oglądać koło Landmannlaugar (Ishellir) i pod Kverkjoll. Ja byłem w Ishellir. Najpierw trzeba dojechać do dolnego schroniska Landmann. Dojazd autem 4x2 od północy, terenowym od wschodu - polecam ten drugi ale ilość wody może być czasem niepokojąca. Parking jest przed dwoma brodami tuż przed schroniskiem. Auta 4x4 podjadą na sam kemping. Noc na kempingu 800 ISK (prysznic 300 ISK za 5 min -sic!), nocleg w schronisku 2200 ISK. Trzeba wybrać się głównym szlakiem b wczesnie rano w kierunku Torsmork. Po ok 10 km od Laugar dochodzi się do schroniska, tam szlak omija szczyt i po ok 2 km prowadzi do jaskini a raczej dwu jaskiń. Otwór północnej był pod koniec czerwca zawalony (zdjęcia moge podesłać mailem na życzenie). Z obu otworów wypływają cieki wodne o tem 18 stopni (brałem próbki geochemiczne więc mierzyłem). Przed otworami jaskiń liczne gorące źródła (temp 98-70 stopni). Niezwykłe formy korozyjne w jaskini południowej no i niesamowity kolor lodu! polecam. Jezeli powrót tego samego dnia to trzeba się nastawić na 12-14 h godzin marszu (zależnie od pogody i stanu śniegu)
Pod Kverkjoll podjechałem od drogi F88 prowadzącej do Askji. Skreciłem w drogę 902 i po kilku kilometrach dotrałem do strefy ruchomych piasków ze śladami "walki" o uwolnienie samochodów. Ponieważ mieliśmy jedno auto bezpieczniej było zawrócić, ale sam krajobraz godny podziwu. Polecam też "Isladzką Via Mala" znadującą się ok 40 km na wschód
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron