reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Mandaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 28 Kwi 2009, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie, skąd można sciągnąć punkty POI z fotoradarami na Islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wie ktoś coś na temat zmiany polskiego prawa jazdy na islandzkie??jak to się odbywa...dziś zatrzymali mnie mundurowi, na rutynową kontrolę i stwierdzili że przydało by mi się wymienić prawko na islandzkie ponieważ siędzę już dłużej niż 6miesięcy na islandii.czy wy też wymienialiście?? Confused
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz wypelnic wniosek u Syslumadurina, dostac potwierdzenie z Polski i uiscic odpowiednia oplate.
Powrót do góry
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
musisz wypelnic wniosek u Syslumadurina, dostac potwierdzenie z Polski i uiscic odpowiednia oplate.
hola, hola...u jakiego syslumadurina Question a jakim cudem mam dostać potwierdzenie z polski Question a z tą opłatą...Sxxxxn jaśniej proszę jeśli możesz Rolling Eyes
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np. w Kopavogur wymieniasz prawko w siedzibie wojewoty tam gdzie sie wyrabia paszporty, tam otrzymujes wniosek, nastepnie urzad w Polsce ktory wydal Ci prawko musi przyslac faxem bezposrednio na numer urzedu na Islandi potwierdzenie ze takie prawko bylo wydane, z tym moze byc problem bo jak powiedzialem w Moragu o co mi chodzi to pan urzednik malo z krzesla nie spadl tak byl w szoku ze sam ma cos wyslac, oswiadczyl wiec ze wysle odpowiedz jezeli przyjdzie zapytanie z Islandii.
Powrót do góry
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
np. w Kopavogur wymieniasz prawko w siedzibie wojewoty tam gdzie sie wyrabia paszporty, tam otrzymujes wniosek, nastepnie urzad w Polsce ktory wydal Ci prawko musi przyslac faxem bezposrednio na numer urzedu na Islandi potwierdzenie ze takie prawko bylo wydane, z tym moze byc problem bo jak powiedzialem w Moragu o co mi chodzi to pan urzednik malo z krzesla nie spadl tak byl w szoku ze sam ma cos wyslac, oswiadczyl wiec ze wysle odpowiedz jezeli przyjdzie zapytanie z Islandii.
to znaczy, ze ja wypełniam wniosek, a oni o te potwierdzenie martwią się sami, a kiedy już je dostaną....to opłata w jakiej kwocie, wiesz może Question Arrow mi policjantka powiedziala żeby się zgłosić na komisariat w sprawie prawa jazdy Shocked
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Sie 2009, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec sluchaj sie lepiej jej, ja moge sie mylic Smile
Powrót do góry
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 16 Sie 2009, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może się cos zmieniło ale dokłądnie rok temu poszedłem na policję zapytać sie jak jest z wymianą prawa jazdy na islandzkie ( zgubiłem dokument z Polski ) . Powiedziano mi, że nie ma obowiązku wymiany i można cały czas używac polskiego.

Potwierdzenie z polskiego urzędu musiałem dodatkowo tłumaczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Sie 2009, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisał:
Być może się cos zmieniło ale dokłądnie rok temu poszedłem na policję zapytać sie jak jest z wymianą prawa jazdy na islandzkie ( zgubiłem dokument z Polski ) . Powiedziano mi, że nie ma obowiązku wymiany i można cały czas używac polskiego.

Potwierdzenie z polskiego urzędu musiałem dodatkowo tłumaczyć.
WTF Question być może coś się zmieniło, dużo wymiana Cię kosztowała Question Question spoko
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
szczepan

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Sie 2009, 17:23    Temat postu: prawko Odpowiedz z cytatem

Bałagan tu maja. Kazda instytucja inaczej mowi odnosnie wymiany prawka. Jak im powiesz ze cos to wielkie zdziwienie i morde rozdziawi. Podobno teraz nie trzeba wymieniac, wystarczy ze masz prawko ze znaczkiem uni, ale tez słyszałem ze mozesz jak chcesz z tym, ze musisz poswiadczyc ze jestes tu na stałe. Ogolnie to burdel maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Sie 2009, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widać straszny burdel Mad
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Sie 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pokazcie mi gdzies idealna administracje a dopiero potem psioczcie na Islandie Smile
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16 Sie 2009, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tylko jedna instytucja ,ktora wydaje prawa jazdy ,wiec gdzie tu jest burdel ,trzeba tylko trafic w odpowiednie miejsce a nie pytac po kosciolach.
Z tego co pamietam ,a bylo to dawno , w Reykjaviku tez trzeba podejsc do biura paszportowego ,tak jak mowil Sxxxxn ,ale tez moge sie mylic Wink
Poloz im dokument na biurku i spytaj co z tym fantem zrobic .
Szukajac informacji na forum,takich jak moja Smile , mozna sie latwo pogubic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 16 Sie 2009, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej rok temu w urzedzie przy Borgatun 7 ( obecnie tam jest zatrudniak ) rozmawiałem z trzema osobami i każda miała inne zdanie.

Biurokracja jest wszędzie ale porównująć kompetencje urzedników to jak na razie Islandczycy są na ostatnim miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Sie 2009, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysl co by sie dzialo w polskich urzedach gdyby nagle pojawilo sie z milion przybyszow z kilku panstw bez znajomosci jezyka i zwyczajow Very Happy Very Happy Very Happy oj bylby cyrk Very Happy , a Islandczycy sobie nie radza z tej prostej przyczyny ze maja z taka sytuacja po raz pierwszy do czynienia Sad
Powrót do góry
Ciasta Iwony
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 28
Skąd: Rvk/Kop/Hfn/Mos
PostWysłany: 16 Sie 2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet jeśli ktoś mieszka tutaj 5lat a ma ciągle POLSKI paszport to prawka nie musi zmieniać, ale może. Jeśli tutaj mieszkasz cały czas i masz POLSKIE prawko, a nie daj Boże je zgubisz to najbliższym urzędem gdzie dostaniesz nowe prawko jest Twoje Starostwo w Polsce...
Żeby wymienić musisz mieć teraz zaświadczenie z Polski ze swojego urzędu komunikacji, że masz aktualne i ważne prawko i tyle.
Opłata w Pl 17zł, opłata w Is ~4500isk, ja zaświadczenia z Pl nie tłumaczyłam- dałam w oryginale i też przeszło, więc płacić za tłumasza 5000isk nie trzeba Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 17 Sie 2009, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam troszku inne pytanko. jaki mandat i co grozi za zlapanie bez prawka??pytam z ciekawosci? co moze sie stac jak nie majac prawka (wogole)wyjedzie sie na miasto.pozdrwki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Sie 2009, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
a ja mam troszku inne pytanko. jaki mandat i co grozi za zlapanie bez prawka??pytam z ciekawosci? co moze sie stac jak nie majac prawka (wogole)wyjedzie sie na miasto.pozdrwki
już wiem Very Happy syslumadus na kopavogi, potrzebne prawo jazdy + zdjęcie, koszt 5000isk Arrow
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
szczepan

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Sie 2009, 18:21    Temat postu: p Odpowiedz z cytatem

na wymiane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Sie 2009, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaak hmmm hmmm niewiem czemu mi się cytat wciął wow
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron