reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Mandaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iakampa8

Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
a ja mam troszku inne pytanko. jaki mandat i co grozi za zlapanie bez prawka??pytam z ciekawosci? co moze sie stac jak nie majac prawka (wogole)wyjedzie sie na miasto.pozdrwki




yhm... mam takie samo pytanie Smile) pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaoodd

Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 3
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iakampa8 napisał:
mstefa napisał:
a ja mam troszku inne pytanko. jaki mandat i co grozi za zlapanie bez prawka??pytam z ciekawosci? co moze sie stac jak nie majac prawka (wogole)wyjedzie sie na miasto.pozdrwki




yhm... mam takie samo pytanie Smile) pozdrawiam


Zalezy na jakiego psa trafisz , moze wydac mandat 15.000isk jesli prawko masz ale nie przy sobie ewentualnie upomniec i zakazac dalszego prowadzenia , a dla tych co nie posiadaja prawka grozi 50.000isk ale to siodma woda po kisielu i tych informacji pewny nie jestem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie ostatnio zatrzymali na shelu, nie mialem przysobie dokumentĂłw (ale to akurat nic nie zmienia bo prawka i tak nie mam), zabrali mnie na komende, tam zrobili pare zdjec i po moze 10 min wiedzieli juz z kads ze prawko mam w polsce zabrane.. po ok tygodniu dostalem mandat 7 500 kr, majac na uwadze ze jezdze juz na islandi 2 lata to Ĺźaden pieniadz ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm mnie zatrzymali, prawko zostało w domu, miła policjantka zapytała o kenitala, po nim doszli za prawko mam....zadnego pouczenia, zadnego mandatu lol
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stalin
Gość
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisał:
mnie ostatnio zatrzymali na shelu, nie mialem przysobie dokumentĂłw (ale to akurat nic nie zmienia bo prawka i tak nie mam), zabrali mnie na komende, tam zrobili pare zdjec i po moze 10 min wiedzieli juz z kads ze prawko mam w polsce zabrane.. po ok tygodniu dostalem mandat 7 500 kr, majac na uwadze ze jezdze juz na islandi 2 lata to Ĺźaden pieniadz ;D
I czym Ty sie szczycisz? Ze notorycznie lamiesz prawo?
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisał:
mnie ostatnio zatrzymali na shelu, nie mialem przysobie dokumentĂłw (ale to akurat nic nie zmienia bo prawka i tak nie mam), zabrali mnie na komende, tam zrobili pare zdjec i po moze 10 min wiedzieli juz z kads ze prawko mam w polsce zabrane.. po ok tygodniu dostalem mandat 7 500 kr, majac na uwadze ze jezdze juz na islandi 2 lata to Ĺźaden pieniadz ;D


jak pukniesz kogos bez lejcy to do tej kwoty na koszty sadowe+ubezpieczalnie ze 2 czy 3 zera dodac bedziesz musial...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
Jacek108 napisał:
mnie ostatnio zatrzymali na shelu, nie mialem przysobie dokumentĂłw (ale to akurat nic nie zmienia bo prawka i tak nie mam), zabrali mnie na komende, tam zrobili pare zdjec i po moze 10 min wiedzieli juz z kads ze prawko mam w polsce zabrane.. po ok tygodniu dostalem mandat 7 500 kr, majac na uwadze ze jezdze juz na islandi 2 lata to Ĺźaden pieniadz ;D


jak pukniesz kogos bez lejcy to do tej kwoty na koszty sadowe+ubezpieczalnie ze 2 czy 3 zera dodac bedziesz musial...


o ile go złapią... juz jeden taki w keflaviku był...
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
o ile go złapią... juz jeden taki w keflaviku był...


ano tak. ale problem bedzie nawet jesli nie kogos tylko cos - na parkingu zderzak nawet... a co do lapania - mimo, ze poziom lokalnej policji nie odbiega umiejetnosciom emerytowanych cieciow dorabiajacych na pol etatu na parkingach strzezonych to widac jednak, ze czegos tam sie ucza... chociaz to i tak caly czas kpina...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala1234

Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 71
PostWysłany: 29 Maj 2010, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki poninnam dostac mandat jesli przekroczylam predkosc 32 km/h?
dostalam 50 tys
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madman261

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 17
PostWysłany: 29 Maj 2010, 19:56    Temat postu: gratki!!! Odpowiedz z cytatem

ja przekroczylem predkosc o 28km/h,nie mialem prawka przy sobie,brak zapietych pasow......W sumie 65000 jesli zaplace wczesniej to 48 750.
hm....spiesz sie powoli... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala1234

Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 71
PostWysłany: 29 Maj 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slyszalam ze mozna rozlozyc mandat na raty-czy ktos wie jak to zrobic i gdzie sie udac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 2 Lip 2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Very Happy mam pytanie odnośnie radiowozów z foto-radarami Arrow mianowicie jak długo trzeba czekać na ewentualne pisemko w sprawie wysokości mandatu, nie jestem pewny czy uchwycili mnie bowiem nie widziałem radaru a jedynie patrol długimi mi zaświecił i nie jestem pewny o co im chodziło (światła włączone) czekam cały tydzień i nic...długo to się tak może przeciągać Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavek
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 26
PostWysłany: 2 Lip 2010, 21:01    Temat postu: mandaty Odpowiedz z cytatem

ja bym się na twoim miejscu zastanowił czy aby napewno migali swiatłami na ciebie.patrz nato po ich mysleniu jesli jestes winny by nie odpuscili a tak chyba sie nic nie wydarzy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 2 Lip 2010, 21:08    Temat postu: Foto radar Odpowiedz z cytatem

Triple H napisał:
witam Very Happy mam pytanie odnośnie radiowozów z foto-radarami Arrow mianowicie jak długo trzeba czekać na ewentualne pisemko w sprawie wysokości mandatu, nie jestem pewny czy uchwycili mnie bowiem nie widziałem radaru a jedynie patrol długimi mi zaświecił i nie jestem pewny o co im chodziło (światła włączone) czekam cały tydzień i nic...długo to się tak może przeciągać Question


Nie czekaj, bo sie nie doczekasz. Radiowoz z foto radarem zatrzymalby Cie od razu i od razu dostalbys mandat Smile Skoro tylko zaswiecili dlugimi, moze jechales za szybko i w ten sposob "prosili" zebys zwolnil? To sie tu czesto zdarza Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 2 Lip 2010, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idetyczna sytuacje mielismy:) tez zaswiecili nam dlugimi a my zadowoleni ze obeszlo sie bez mandatu, po 4msc dopiero wyslali nam mandat, probowalismy sie klocic ale nic nie dalo, trzeba bylo zaplacic, dodam ze nie mogli nas zatrzymac, ulica byla pusta tylko my i oni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Triple H

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: kruĹźewniki
PostWysłany: 3 Lip 2010, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam, że mundurowi zaczaili się na dość ruchliwej ulicy, faktycznie jechałem zbyt szybko, mignęli mi dlugimi i nie zauważyłem czy mieli taki na stojaku radar, zwolniłem natychmiast i spojrzałem w kierunku radiowozu czy włączą sygnał, nic takiego się nie stało.Policja natomiast nie ruszyła w pościg za mną, nie wiem czego się teraz spodziewać, minął już tydzień i nic, jak długo może to trwać Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 3 Lip 2010, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zle napisalam, kiedy nam tak mrugneli swiatlami mieli mozliwosc nas zatrzymac bo droga byla pusta, bez problemu mogli zawrocic, pogrozili nam jeszcze palcem i myslelismy ze to wszystko a po 4 msc przed samym Bozymy Narodzeniem dostalismy mandat, bylismy w szoku!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 15:22    Temat postu: mandat Odpowiedz z cytatem

witam
pytam poniewaz nie mam gdzie,a wiec moze tu mi pomozecie
czy ktos sie orientuje jaki moge dostac mandat gdy ograniczenie bylo do 50km a ja jechalam 76km czy ktos sie orientuje co do ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 15:32    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 15:34    Temat postu: Re: mandat Odpowiedz z cytatem

,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron