reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

takie tam :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 15 Mar 2005, 11:43    Temat postu: takie tam :) Odpowiedz z cytatem

hej,
czy moze mi ktos powiedziec cos na temat ograniczen celnych w przypadku wjazdu na teren Islandii. Chodzi mi o takie rzeczy jak papieroski, alkohol, ewentualnie laptop itp. gadzety. Nie mam na mysli celow handlowych, wybieram sie tam na dluzszy okres do pracy, a takie rzeczy jak np. papieroski podobno sa tam drogie (dobrze miec jakies zapasy) :wink: Mam nadzieje ze tez za laptopa nie bede musial placic cla, a moze sie myle?
Domyslam sie ze ten temat byl juz poruszany na forum, tylko jakos nie moge znalezc postow... Pomozecie??? :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 15 Mar 2005, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od żywności:
Całkowita jej ilość nie może być większa niż 3 kg/osobę, przy czym jej wartość nie może przekraczać 13 000 ISK.
Bez opłat celnych możemy wwieźć następujące ilości alkoholu i papierosów:
- 1 l wyrobĂłw spirytusowych , 1 l wina i 200 papierosĂłw lub
- 1 l wyrobĂłw spirytusowych, 6 l piwa i 200 papierosĂłw lub
- 1 l wina, 6 l piwa i 200 papierosĂłw lub
- 2,25 l wina i 200 papierosĂłw
Wwozić alkohol mogą osoby, ktĂłre ukończyły 20 lat, a papierosy – 18 lat.

Lekarstwa można przywieźć maksymalnie w takich ilościach, które zapewniają nam 100 dniową kurację. W przypadku wwozu dużych ilości lekarstw, najlepiej mieć ze sobą potwierdzenie lekarza, że rzeczywiście potrzebujemy ich w takich ilościach.

Jeśli nóż, to gadżet Smile to pamiętaj, że na teren Islandii nie wolno wwozić noży o długości ostrza przekraczającej 12 cm.

Laptop, tak jak aparat foto, jest wyposażeniem turysty, więc nie ma problemu. Ja przewoziłam i nigdzie się nie czepiali. Co innego, gdybyś wiózł tego z 10 sztuk!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 15 Mar 2005, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje, dokladnie o takie informacje mi chodzilo Very Happy

Co do noża, to nie zamierzam zabierać zadnej "kosy" do Islandii, co najwyzej nozyk do robienia kanapek :wink: ....no i wczesniej zmierze czy ma <12cm Smile

W kazdym badz razie, jesli macie jeszcze jakies ciekawe informacje (przestrogi), to chetnie o nich poczytam... :wink:

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 15 Mar 2005, 13:05    Temat postu: Re: takie tam :) Odpowiedz z cytatem

lenny napisał:
wybieram sie tam na dluzszy okres do pracy


Pochwal się gdzie jedziesz, co tam będziesz robił, jak sobie to załatwiłeś, czemu akurat Islandia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 15 Mar 2005, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa, co tu sie chwalić Smile Tak w wielkim skrócie, powiem tylko tyle, ze wybuduje w Reykjaviku kolejny hotel (bo z tego co czytalem w necie to jest ich tam juz sporo) :wink:
A dlaczego Islandia? hmmm...sam sie zastanawiam czego sie na to zgodzilem, to byla chyba zupelnie spontaniczna decyzja lol tym bardziej ze Islandia do tej pory kojarzyla mi sie prawie wylacznie z lodowcami i gejzerami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malwinka

Dołączył: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Mar 2005, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenny, z tym wwozeniem tego co nie wolno jest tak ajk wszedzie: jesli Cie nie akurat sprawdza, to wwieziesz. Ja wwiozlam nadmiarowe ilosci jedzenia, do naszych plecakow nikt nie zagladal, ale widzialam, ze niektore sprawdzaja. I o ile moge sobie wyobrazac, ze moze da sie wyblagac litosc przy zlapaniu z plecakiem pelnym konserw i chinskich zup, to papierosy i alkohol sa najlatwiejsza rzecza dla celnikow do wypatrzenia i ocenienia, ze jest ich za duzo, czy sie jedzie do Rosji, czy do Niemiec, czy na Islandie. Jedzenie musieliby zebrac na kupe, wazyc, nie wiadomo, czy te 3 kg netto czy brutto... ;-) A wiecej niz karton papierosow widac jak na tacy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron