reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

A w Hiszpanii bezrobocie juĹź 11%
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 6 Sie 2008, 22:07    Temat postu: A w Hiszpanii bezrobocie juĹź 11% Odpowiedz z cytatem

Główny powód - krach w budownictwie. Zaczęło się od Irlandii a problem zatacza kręgi, niedługo dotknie też to Islandii. Wreszcie skończy się "amerykański sen". I znowu zostanie tu 2-3 tys. naszych krajan.

Kiedyś był taki program w telewizji - nazywał się "co dalej, ósma klaso?".

No właśnie, co dalej?
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 6 Sie 2008, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz chyba dotknelo Islandii, wiekszosc ludzi zostalo bez pracy, duze firmy zwalniaja pracownikow, wiec juz chyba po "amerykanskim snie"
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój błąd, chciałem dołączyć ankietę z tytułem "co zrobisz, jeśli nie będzie się opłacało pracować na Islandii?".

Ale zawsze wszyscy mogą się wypowiadać, przyda się to ludziom, którzy jeszcze mieszkania za grosze w Polsce sprzedają, żeby mieć na bilet lotniczy na Wyspę lodu i być może łez....
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 7 Sie 2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sa tacy ludzie?
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm wiesz może i są ale ta sytuacja jeszcze nie doszła do Islandii tak dotkliwie jak na przykład do Irlandii. Przynajmniej ja nie będę się martwić póki to wszystko nie osiągnie szczytu. Teraz żyje w spokoju Cool Cool

Nikt tego nie przewidzi tak samo tego, że na przykład będzie wojna na świecie Wink CO OD RAZU WYPLUWAM Evil or Very Mad
Powrót do góry
Tomsson
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
hmmm wiesz może i są ale ta sytuacja jeszcze nie doszła do Islandii tak dotkliwie jak na przykład do Irlandii. Przynajmniej ja nie będę się martwić póki to wszystko nie osiągnie szczytu. Teraz żyje w spokoju Cool Cool



brak pracy tutaj i wegetacja to dla Ciebie spokoj?
BUAHUAHAUHAUHAU
Powrót do góry
julci3k
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brak pracy hmmm wszędzie to panuje mam na myśli wewnętrzny spokój Tomsson Cool Cool i domowy spokój gdyby jeszcze tylko sąsiadka nie dmuchała mi do mieszkania dymem papierosowym Mad Mad
Powrót do góry
Tomsson
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
brak pracy hmmm wszędzie to panuje mam na myśli wewnętrzny spokój Tomsson Cool Cool i domowy spokój gdyby jeszcze tylko sąsiadka nie dmuchała mi do mieszkania dymem papierosowym Mad Mad



jakze by inaczej, dla 16 latki tutaj bez mamy i taty i juz do szkoly nietrzeba chodzic....

o to kaman?
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 7 Sie 2008, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto powiedzial, ze na budowie swiat sie konczy? Przeciez w Islandii mozna pracowac w roznych innych sektorach gospodarki. A tak na marginesie, to dla ludzi, ktorzy chca zostac tutaj przez kilka nastepnych lat, nie jest az tak zle. Gorzej maja Ci, ktorzy przyjechali na kilka miesiecy czy rok aby dorobic, czy zarobic na wesele etc.
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomsson
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2008, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MILIK napisał:
A kto powiedzial, ze na budowie swiat sie konczy?


jak ktos ani be ani me ani kukuryku po angielsku, to raczej tylko cos ala budowa za ~900 koron brutto.
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 8 Sie 2008, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje, niestety to dotyczy wiekszosci osob. A szczegolnie starszych ludzi, ktorzy mowia tylko po Polsku, a i to nie do konca poprawnie. CoĹź, to juĹź nie nasza wina i nie zmienimy takiego stanu rzeczy.
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 8 Sie 2008, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sprzedania nieruchomości w Polsce, to chyba akurat dobry czas. Kiedy zlotówka jest wysoko, a korona ... wiadomo. Tylko pozostaje pytanie i co dalej...?
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 8 Sie 2008, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Co do sprzedania nieruchomości w Polsce, to chyba akurat dobry czas. Kiedy zlotówka jest wysoko, a korona ... wiadomo. Tylko pozostaje pytanie i co dalej...?


No właśnie stąd powstał pomysł tego postu. Spotkałem niedawno kolegę z dawnej pracy, gość miał w Polsce wszystko poukładane, na zarobki się nie uskarżał - przyjechał 1,5 roku temu i się zachłysnął: widokami, spokojem ale głównie pieniędzmi (przy euro za 85 ISK).

Po pół roku wrócił do kraju, sprzedał mieszkanie, zabrał rodzinę i przeniósł wszystko na Islandię, kupując chatkę w kredycie.

Teraz nie może uwierzyć w bagno w jakim się znalazł.

Zarobki jakie miał takie ma dalej, tylko jaki kurs teraz każdy wie - to go jeszcze nie martwi bo i tak już nic nie odkłada, wszystko idzie na rodzinę opłaty i raty.

Ale wartość jego mieszkania znacząco spadła, kwota kredytu wzrosła - masakra. Gdyby chciał to mieszkanie oddać w porozumieniu z KB Banki - to chyba jeszcze z 3 lata musi za darmo pracować Sad

A w Polsce też nic nie zostało, a tutaj?

Tylko widoki.....
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 8 Sie 2008, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama prawda....
Mnie te widoki jeszcze tu kotwiczą...ciekawe jak długo lol_na
W dalekiej perspektywie jest tu jakaś przyszłość ze względu chociażby na coraz łatwiej dostępne bogactwa Arktyki.Ale to nie dla tego pokolenia raczej.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 8 Sie 2008, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety trzeba patrzec realnie, widoki nam kredytu nie spaca Smile Mozna byc tylko dobrej mysli. Jak myślicie, zmieni się coś po nowym roku?
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomsson
Gość
PostWysłany: 8 Sie 2008, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myslre , ze sie zmieni , na gorsze
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 8 Sie 2008, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo na lepsze. Na dwoje babka wrozyla...ale Islandczycy maja duzo kredytow, ktore musza spacic, ich gospodarka dostaje w leb, jezeli taki stan rzeczy sie utrzyma, to zaczna sie pograzac w dlugach. Przy dalszym spadku wartosci korony, wartosc ich kredytow znacznie wzrosnie, co zreszta juz sie stalo. Chyba nie moga sobie na to pozwolic. Moze cos z tym zrobia?
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 8 Sie 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby coś prognozować-trzeba być specjalistą i poczytywać różne fachowe teksty.My to możemy sobie tylko gdybać...Może jest tu ktoś taki,kto streści pokrótce ton światowych komentarzy?
Na mój mały rozumek takie kryzysy są długotrwałe,tym bardziej w krajach które nie mają własnych surowców,a gospodarka jest socjalistyczna /stosunek krajowców do pracy,rozbudowany socjal itp/.
W tym czasie zarabia ktoś inny,a is dołuje,aż zdołuje do poziomu odpowiadającego wymaganiom rynków światowych.Atuty są mizerne:
Ryby /chyba dół/,turystyka/krótko sezonowa i nie do rozwinięcia z powodu war atmosferycznych/,technologie energochłonne/protesty grinpisów,problemy transportowe/.
Intuicyjnie czuję,że to kilka lat potrwa /a dla mnie to za dużo/.
Co z tym zrobić?Tak jak każdy w takiej sytuacji:wyprzedać co się da Rolling Eyes
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alice47

Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skąd: Akranes
PostWysłany: 8 Sie 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Waszym miejscu wyjechałabym. Rosja ma wzrost gospodarczy, a może jeszcze jakiś inny kraj. Szukajcie, chłopcy, a znajdziecie. Viking na pewno się ucieszy, im więcej Was wyjedzie, tym lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 8 Sie 2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisał:
Ja na Waszym miejscu wyjechałabym. Rosja ma wzrost gospodarczy, a może jeszcze jakiś inny kraj. Szukajcie, chłopcy, a znajdziecie. Viking na pewno się ucieszy, im więcej Was wyjedzie, tym lepiej.


Ciesze sie jednakowoĹź, ze nie jestes na moim miejscu.
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron