reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Papież
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Kwi 2005, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Dcr(!) ze islandzkie media moglyby wczoraj przerwac emisje programow i cokolwiek napisac ,powiedziec -chociaz 10 min ....wstyd przyznac ale na telegazecie przez ponad godz po smierci Papieza byla stara informacja o zlym stanie zdrowia.Ale oni sa inni ,wielu ludzi okresla to jako "zimni" ,nie sa tak wylewni jak Polacy,ich msze ,ich uczestnictwo w zyciu kosciola jest inne niz u nas ,nie ma takiej symboliki ,nie maja tak silnej wiezi z Kosciolem jak u nas .Ja mam tylko zal ze nie wzieli pod uwage ze jest spora liczba Polakow oraz katolikow innych narodowoscii ktorzy nie maja moze anteny satelitarnej i posiadaja tylko kanal is RUV na ktorym nic nie wspomnieli o Papieza smierci.Dzis w wiadomosciach poswiecono kilka minut na przedstwienie historii pontyfikatu ,pokazali migawki z pielgrzymek oraz to co nasz Papiez zrobil dla swiata,no i oczywiscie podkreslili to jak konserwatystyczne podejscie mial do spraw rodziny .Bo to wlasnie glownie to czego luteranie nie akceptowali.Byl krotki wywiad z 2 polskimi ksiezmi,oraz migawaka z kosciola w Hafnafjordur:Musimy poprostu przyjac do wiadomosci ze dla nich Papiez nie jest tak wazny jak dla nas,nie jest Islandczykiem ,nie jest luteranem i nie jest "nowoczesny" jak oni.A czy chcemy to zaakceptowac to juz kazdego indywidualna sprawa.A uwazam ze nie jest chyba odpowiednie mowic ludziom radujcie sie -skoro placza .moze sie boja ,moze niedowierzaja ,moze tesknia .Niech placza ,niech sie smieja .byle byla reakcja i cos pozostalo w sercu....i moze uda sie nam cos w sobie zmienic .....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Kwi 2005, 4:52    Temat postu: Przeoczony post Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale tak szybko przybywało postów, że ten przeoczyłem...
Jean Valjean napisa:

I nie mow mi jak prawdziwy katolik powinien sie zachowywac, nie ty jestes od tego.... ze MUSZE wierzyc w zycie wieczne i dalatego MUSZE chodzic z usmiechnieta buzia....
idz powiedz to dziecku, ktoremu własnie umarła matka....

Nie ja to mówię, lecz ojcowie twojego Kościoła (o ile jesteś katolikiem). Nie oglądasz telewizji? Nie słuchasz radia? Nie czytasz Onetu? Pierwsze wypowiedzi biskupów namawiały do radości, że Papież spotkał się z Jezusem.
Już mówiłem: dziecko traci kogoś bliskiego, ale bliskiego również fizycznie. Papież był nam bliski duchowo i w tym stanie jest katolikom bliski nadal (o ile wierzą...). Papież nie grywał z Tobą w piłkę, nie słuchał jak deklamujesz wiersze, nie opowiadał Ci dowcipów, nie myślałeś o Nim codziennie, nie interesowało Cię jakie ma problemy (mógłbym nawet zaryzykować twierdzenie, że nie czytałeś ani jednego jego dzieła...). On był Ci bliski duchowo, kochałeś jego autorytet, charyzmę, siłę wewnętrzną, charakter, ale gdyby powiedział: jedź do Afryki pomagać dzieciom, to powiedziałbyś "sorry, ale mam inne plany". Bo właśnie za to ludzie Go kochają, że robił rzeczy, na które inni nie mieli wystarczająco dużo siły ducha.

Cytat:

i znow to twoje uogolnianie, prezydentow i premierów wszystkich panstw europejskich, nie mowiac o całej reszcie, tez byc opluł?


Tak, bo to oni stworzyli zło, z którym walczył Papież... I raczej nie słuchali Go za życia, więc ich mowa jest fałszywa.

Cytat:
Widze, ze i Ciebie pamietnego roku, dnia 11 wrzesnia, wkurzało to, ze nagle trabic tylko o jednym zaczeli i czlowiek sobie ulubionego serialu nie mogl zobaczyc.....phi...w glowach im sie poprzewracało,
Ja bardzo rzadko oglądam TV, więc seriale mi nie w głowie, ale masz rację - robienie z tego takiej sensacji było sztuczną gierką mediów.
Gdy tsunami zabiło 100 razy więcej ludzi już takiego szumu medialnego nie było... w końcu ginęli jacyś Azjaci w swoich lepiankach, a nie biznesmani w biurowcu. Zastanów się. Co roku na świecie zdarzają się tragedie, gdzie ginie więcej ludzi niż w WTC... ale nikt nie przerywa programu...
To samo jest z katastrofami lotniczymi - ginie 100-200 osób na raz i jest sensacja (bo samoloty bardzo rzadko spadają) - prezydent opuszcza flagę do połowy, media robią cyrk i po sprawie. Wielokrotnie więcej ludzi ginie w katastrofach samochodowych, ale za tych ludzi nikt nie opuści flagi do połowy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Kwi 2005, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łączę się w bólu po stracie największego z Polaków...Ojcze Święty zawsze będziesz z nami...a Twoje słowa niczym echo będą rozbrzmiewały w naszych sercach... na zawsze
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 4 Kwi 2005, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne odnosze wrazenia ale wydaje mi sie ze te kilkaset milionow ludzi ktorzy chcieli pozegnac Papieza w oczach niektorych sa falszywi bo nie przeczytali zadnego jego dziela.Nie kazdemu dane jest czytanie encyklik,ani analizowanie historii-po poprostu nie maja czasu na to nawet jesli by chcieli .Sa zapracowani ,zajecia rodzina ,szarym zyciem .Ja osobiscie malo wiem o pracy Papieza ,nie bylam na pielgrzymce ,ale mam poczucie ze odszedl ktos naprawde DOBRY .Czlowiek kttory nie tylko pisal ale i przekladal to na praktyke.Jesli przestaniemy okazywac szacunek takim ludziom to juz nie wiem gdzie my dazymy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Kwi 2005, 0:14    Temat postu: Szacunek Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie nawoływałem do nie okazywania szacunku Papieżowi. Wydaje mi się jednak, że to właśnie nieznajomość jego dzieł jest jakby takim brakiem szacunku, który niektórzy chcą odpokutować teraz składając hołd Papieżowi.
Poprostu twierdzę, że hołd takiemu Wielkiemu człowiekowi powinien być oddawany za życia, za to co robił.
Oczywiście, że ludzie nie mają czasu czytać encyklik, powiem więcej, słowa Papieża są identyczne z tymi, które powtarzają prawie wszyscy księża, biskupi itd.
Jeszcze raz powtarzam, że płaczemy, bo umarł autorytet, bo ludzi dobrych jest wielu i należy ich obdarzać szacunkiem za ich życie.
Matkę Teresę z Kalkuty wszyscy znają za jej życie, natomiast, gdy umarła nie było o tym głośno w mediach, a mógłbym zaryzykować, że może była nawet lepsza od Papieża (choć to może nie na miejscu licytować dobroć różnych ludzi). Z pewnością najbliżsi współpracownicy M. Teresy płakali, gdy odeszła, ale w Polsce nie było takiego szumu.

Stąd wniosek, że nasz żal nie wynika tylko z szacunku... Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie: co jeszcze jest powodem, że płaczę, gdy umarł dobry człowiek, którego znałem(am) tylko z wyglądu, nie znałem(am) jego dzieł, nie spotykałem(am) się z nim na codzień... co różni tego dobrego człowieka, od innych? To, że był Polakiem (ale czy to wystarczający powód)? To, że media zrobiły szum i sensację? To, że u mniej wierzących zastępował nieco Boga, którego nie można zobaczyć, dotknąć, posłuchać? Pewnie przyczyn może być wiele, i pewnie wszystkie po trochu składają się na nasz żal.
Ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, skąd nasze uczucia się biorą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 5 Kwi 2005, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodziłem sie w 83 roku. On był zawsze, tak jak wiosna jesien, lato i zima, jak słońce i deszcz, był zawsze. nawet gdy nie myslalem o nim, on był. Nagle umarł, a ja nie myslalem nigdy ze to sie przeciez kiedys stanie, ze nagle nie bedzie go wsrod zywych. Jakby ktos poprzestawiał pewien uklad do ktorego przywyklem. Jakby ktos zabrał deszcz. Mozna zyc dalej bez tego ale jakos inaczej....gorzej..

Nie wiem co znaczyła dla mnie jego osoba. mam nadzieje, ze dzis, w momencie jego smierci, dowiem sie tego. ...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 5 Kwi 2005, 9:07    Temat postu: Re: Szacunek Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:

Ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, skąd nasze uczucia się biorą.


Tu sie roznimy. Uwazam, ze niektorych rzeczy nie ma potrzeby tlumaczyc. Cieszmy sie, ze sa.. i niech trwaja.

Zamiast slow, miejsce w glebi serca.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 5 Kwi 2005, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie ciekawią doniesienia o zgodach pomiędzy od wieków zwaśnionymi klubami.Wisła i Cracovia,ŁKS i Widzew i inne.Ciekawe jak to będzie w Warszawie z Legią i Polonią?Dla mnie pomysł jest dobry,będę go popierał.Ciekawe jak to będzie w praktyce Question zobaczymy
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Kwi 2005, 12:51    Temat postu: Re: Szacunek Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Uwazam, ze niektorych rzeczy nie ma potrzeby tlumaczyc. Cieszmy sie, ze sa.. i niech trwaja. Zamiast slow, miejsce w glebi serca.


Może masz i rację, ale ja już taki jestem, że wszystko analizuję, a ponieważ forum jest właśnie dla tych co potrzebują słów, a nie tylko żalu, więc pozwalam sobie na taką analizę. Ci co słów nie potrzebują i żyją swym żalem i smutkiem, pewnie na razie nie odwiedzają Forum, tylko uczestniczą w mszach i modłach... Część ludzi chce się też odnaleźć w takiej jakby nowej dla siebie sytuacji, może moje słowa komuś pomogą, a komuś zrobią większy mętlik w głowie... nie wiem - ja daję z siebie wszystko Confused

Jean Valjean napisa:

On był zawsze, tak jak wiosna jesien, lato i zima, jak słońce i deszcz, był zawsze. nawet gdy nie myslalem o nim, on był. Nagle umarł, a ja nie myslalem nigdy ze to sie przeciez kiedys stanie, ze nagle nie bedzie go wsrod zywych.

Szkoda, że nie jesteś po stronie tych którzy mówią, że JEST nadal... Umarło jego ciało, lecz dusza wciąż żyje (według wierzących). Podobno nawet zdarzają się cuda i wczoraj widziano spadającą olbrzymią gwiazdę w godzinie śmierci Papieża... Dla katolików to może być znak...

Jeszcze raz powiem, że ludzie są ułomni i oczywiście jeżeli tylko jakieś wydarzenie wywołuje pozytywne skutki (zadumę, żal, nawrócenie, pokorę, miłość, tolerancję, zgodę...), to w gruncie rzeczy nie ważne może skąd biorą się te uczucia (nawet jeśli wynikają z pewnego fałszywego postrzegania świata i z pewnych egoistycznych pobudek). Cieszę się i tak, że ludzie są dla siebie lepsi, kibice podają sobie dłoń. To jest na pewno POZYTYWNE.

Jednak czytałem gdzieś opinię, że patrząc na to z drugiej strony, można by powiedzieć, że to właśnie ci ludzie "zabili" Papieża, bo potrzebna im była aż śmierć tego Człowieka, by zrozumieć swoją słabość, grzechy itd. Być może, gdyby płaczący dziś ludzie słuchali żyjącego Papieża, to Bóg nie potrzebował by Jego śmierci...
To jest może trochę przewrotne spojrzenie, ale jakaś w tym prawda jest i tym bardziej właśnie skłania do wykorzystania tego momentu do nawrócenia, pojednania, wybaczenia itd. Bo skoro nie teraz to kiedy?

Analizując postępowanie ludzi wskazuję tylko pewne nieścisłości w ich zachowaniu, ale to nie znaczy, że nawołuję do scientystycznego cynizmu i obojętności. Po prostu lepiej jest czasem wiedzieć skąd się biorą nasze uczucia i emocje, ale nie koniecznie by je kontrolować, ale by lepiej wykorzystać.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 5 Kwi 2005, 22:56    Temat postu: Re: Przeoczony post Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Już mówiłem: dziecko traci kogoś bliskiego, ale bliskiego również fizycznie. Papież był nam bliski duchowo i w tym stanie jest katolikom bliski nadal (o ile wierzą...). Papież nie grywał z Tobą w piłkę, nie słuchał jak deklamujesz wiersze, nie opowiadał Ci dowcipów, nie myślałeś o Nim codziennie, nie interesowało Cię jakie ma problemy (mógłbym nawet zaryzykować twierdzenie, że nie czytałeś ani jednego jego dzieła...). On był Ci bliski duchowo, kochałeś jego autorytet, charyzmę, siłę wewnętrzną, charakter, ale gdyby powiedział: jedź do Afryki pomagać dzieciom, to powiedziałbyś "sorry, ale mam inne plany". Bo właśnie za to ludzie Go kochają, że robił rzeczy, na które inni nie mieli wystarczająco dużo siły ducha.

.
Zaryzykuje stwierdzenie ze gdyby Papiez Jan Pawel II mogl uczynic cud i przebywac z kazdym z 6 mld ludzi na ziemi to by to zrobil .On dal ludziom uciskanym,biednym nadzieje ,pokazal ze komus zalezy .Postawil sobie za cel pokazanie swiatu ze pokoj i pojednanie jest mozliwe .Niestety ludzie po pewnym czasie zapomna ,zajma sie swoimi sprawami wlasnym zyciem-bo tacy juz jestesmy ,ale to naprawde nie zbrodnia zapalic swieczke i pomyslec o nim .Nie uwazam zeby zmiana koloru stron internetowych byla czyms nieodpowiednim ,bardzo sie ciesze ze zniknely z niej "majtki" i inne glupie gadzety.Pozatym watpie zeby Papiez komukolwiek powiedzial "jedz do Afryki" bo decyzje na temat niesienia otuchy i dobroci musza plynac z serca ,moze nawet "trzeba sie takim urodzic ".Nie kazdy jest stworzony do tego aby byc "swietym".....Wydaje mi sie ze nie ma tak naprawde wytlumaczenia dlaczego smierc Papieza poruszyla tyle ludzi ...i moze dlatego tak ciezko pojac fenomen papieza ,moze jednak jest w tym cos Boskiego -niewytlumaczalnego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Kwi 2005, 13:59    Temat postu: Papież Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
(...)ale to naprawde nie zbrodnia zapalic swieczke i pomyslec o nim .

Ciągle powtarzam, że to bardzo dobre, że ludzie reagują w ten sposób, ale jeszcze lepiej by było, gdyby pomyśleli o Papieżu, gdy Ten żył.


karuta napisa:
Pozatym watpie zeby Papiez komukolwiek powiedzial "jedz do Afryki" bo decyzje na temat niesienia otuchy i dobroci musza plynac z serca ,moze nawet "trzeba sie takim urodzic ".

Afryka to był przykład, a Papież mówił, by słuchać Jezusa. To Jezus mówił, że mamy miłować bliźniego swego jak siebie samego. Czyż z tego nie wynika, że powinniśmy pomagać biednym sąsiadom, w domu starców, sierocińcu itd.? A nawet jechać do Afryki, bo tam już zupełnie nie ma opieki społecznej i ludzie umierają z głodu i chorób...
Nie trzeba się "urodzić" jakoś specjalnie by pomagać innym, kochać ich jak siebie lub mocniej. Możemy się zasłaniać różnymi sprawami, ale to właśnie w momencie, gdy kupujemy sobie nowy telewizor zamiast wspomóc chociażby finansowo zakony i fundacje niosące ratunek, to własnie wtedy bliźni schodzi na plan drugi.
Ludzie są w stanie dla zmarłego Wielkiego Człowieka, pojechać do upalnego Rzymu, do tłumu, braku noclegu, tylko by być na mszy. To jest piękne, ale jeszcze piękniejsze byłoby na codzień (lub chociaż raz w tygodniu) pójść pomóc np. w domu starców.

karuta napisa:
Nie kazdy jest stworzony do tego aby byc "swietym"....
Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, człowiek został obdarzony przez Boga wolną wolą, więc nie jest tak, że został stworzony by być lub nie być świętym. Teoretycznie powinnością każdego chrześcijanina jest dążenie do tego stanu poprzez czyny, o których pisałem wyżej.

karuta napisa:
(...)moze dlatego tak ciezko pojac fenomen papieza ,moze jednak jest w tym cos Boskiego - niewytlumaczalnego.
... może i tak, ale ja myślę, że wynika to jednak ze słabości ludzkiej. Z tego, że człowiek ma tendencje, by utożsamiać i konsolidować swe uczucia w jednym miejscu, w jednej osobie, w jednym wydarzeniu...
Gdy ludzie nie mieli czasu zapłakać po śmierci Matki teresy z kalkuty, gdy nie zdążyli zapłakać nad stratą innych ludzi, to w końcu przyeszedł czas i moment, gdy te wszystkie grzechy musiały zostać zmyte i właśnie śmierć takiego wielkiego dla Polaków autorytetu jest ku temu okazją. Jest okazją, by pokazać, że jest w nas jakieś dobro. Szkoda, że wybór pokazania tego dobra jest tylko pompatyczny i nie przyniesie pożytku potrzebującym...
Ale poraz kolejny powtórzę: to nie jest złe, to jest nawet piękne i wzruszające, ale mogło by być jeszcze lepsze i piękniejsze, gdyby ktoś powiedział: "nie pojadę do Rzymu, tylko tam, gdzie są potrzebujący, by pomagając im uczcić pamięć Papieża".
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 15 Kwi 2005, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez uwazam, ze JEST nadal. Bo za kazdym arzem, kiedy widze w sieci Jego zdjecie, dociera do mnie od nowa, ze Go nie ma. I nie moge uwierzyc, ze tak jest, nie uwazam wiec, ze to przeszlosc, wiec to jest chyab niersmiertelnosc w jakims sensie...

Tylko nie moge sie pogodzic z tym, ze po calych tych akcjach onetowych z czarno-bialymi stronami, teraz na przyklad wlaczam sobie zdjecia z grobu, a tu wyskakuje mi na nich jakis pies na spadochronie. Chamstwo, falsz i obluda. I po co bylo udawac... Jelsi sie tego psa nie da zablokowac akurat na tym fotoreprtazu, to lepiej go w ogole (reportazu) nie dawac.
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 15 Lis 2005, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=1E3TYI6JXOT0X18SH4OJF4VP0W

"jedno wolne miejsce w tylnych rzędach
dla pewnego dyrygenta...."
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
adam
Go
PostWysany: 21 Lis 2005, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie płakałem po papieżu. Uważam, że świat bez niego jest lepszy.
Nie identyfikuję się z tą postacią. Według mnie odpowiada za wiele złego, w tym za katastrofę AIDS w krajach rozwijających się (walka z prezerwatywą). Uważam, że od pewnego czasu zapanowała w Polsce dziwna papieżomania, a na jej tle kwitnie ciemnota, nietolerancja, nacjonalizm, ksenofobia i populizm.


P.S. Dodam jeszcze, że według mnie najwybitniejszym Polakiem był Fryderyk Chopin.
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 21 Lis 2005, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź się powieś. Bez ciebie tez będę bardziej tolerancyjny.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
adam
Go
PostWysany: 22 Lis 2005, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Idź się powieś. Bez ciebie tez będę bardziej tolerancyjny.


Ach, jakie to katolickie, jakie chrześcijańskie! Dokładnie tak, jak nauczał papa!

Jestem jednym z tych, którym rzygać się chce gdy widzą hipokryzję i kremówki.
Powrt do gry
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 22 Lis 2005, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Jean Valjean napisa:
Idź się powieś. Bez ciebie tez będę bardziej tolerancyjny.


Ach, jakie to katolickie, jakie chrześcijańskie! Dokładnie tak, jak nauczał papa!

Jestem jednym z tych, którym rzygać się chce gdy widzą hipokryzję i kremówki.

jestes moze synkiem Urbana???Bo macie podobne poglady.Jak patrze co tutaj wypisujesz to mam nadzieje,ze sie kiedys spotkamy na ulicy.
kwitnie nacjonalizm...buahahahah,zastanow sie nad tym co wypisujesz...
papiez byl jest i bedzie jedna z najwiekszych postaci w historii swiata i jednym z najdoskonalszych sposrod papiezy,czy ci sie to podoba czy nie
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 22 Lis 2005, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hubercik napisa:

jestes moze synkiem Urbana???Bo macie podobne poglady.Jak patrze co tutaj wypisujesz to mam nadzieje,ze sie kiedys spotkamy na ulicy.


Szacuneczek Smile
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 22 Lis 2005, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Jean Valjean napisa:
Idź się powieś. Bez ciebie tez będę bardziej tolerancyjny.


Ach, jakie to katolickie, jakie chrześcijańskie! Dokładnie tak, jak nauczał papa!

Jestem jednym z tych, którym rzygać się chce gdy widzą hipokryzję i kremówki.


Jezeli musisz wiedziec to nie jestem katolikiem. A od Papy wara.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 22 Lis 2005, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ..od Papy wara .Zgadzam sie ,tez nie jestem katolikiem.Najgorzej jak juz Adam nie wie co napisac ,bo juz mu sie tematy skonczyly i zaczyna bluznic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron