reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

prawo jazdy - wymiana
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 2 Sty 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krokodyle to nie miski, miski to zwykla milicja a krokodyle to inspekcja transportu drogowego - oni kontroluja przede wszystkim samochody ciezarowe i autobusy, do pojazdow o masie calkowitej do 3,5t sie nie przyczepiaja, pytanie jeszcze ile kosztuje wymiana?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lukas-3000GT
Gość
PostWysłany: 2 Sty 2009, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniu0739 napisał:
krokodyle to nie miski, miski to zwykla milicja a krokodyle to inspekcja transportu drogowego - oni kontroluja przede wszystkim samochody ciezarowe i autobusy, do pojazdow o masie calkowitej do 3,5t sie nie przyczepiaja, pytanie jeszcze ile kosztuje wymiana?


To nie wazne, i tak nie bedziesz mial problemu. Polacy Ci co zrobili prawko w PL jezdza na PL bo jak wymienia tutaj a wroca do PL to poco beda znow wymieniac?


Mozesz jezdzic na PL prawku, ile kosztuje wymiana?

Tego nie wiem Wink
Powrót do góry
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 3 Sty 2009, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale ja nie mam zamiaru wracac do polski wiec wolalbym miec prawko islandzkie jak wiekszosc roku jestem na islandii no ale na razie bede jezdzil moze cos sie dowiem od islandczykow....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lukas-3000GT
Gość
PostWysłany: 3 Sty 2009, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodzenia Wink
Powrót do góry
tomx

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 5
PostWysłany: 11 Maj 2010, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile kosztuje ta wymiana prawa jazdy i jakie potrzebne dokumenty ? czy wystarczy tylko prawo jazdy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slawekl

Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 90
Skąd: Rock'Ya'VĂ­k
PostWysłany: 11 Maj 2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomx napisał:
ile kosztuje ta wymiana prawa jazdy i jakie potrzebne dokumenty ? czy wystarczy tylko prawo jazdy?


kosztuje około 5000isk i musisz mieć z Twojego urzędu komunikacji z PL potwierdzenie ważności Twojego prawka
_________________
Nie wystarczy mieć na kogo, trzeba także umieć liczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lebron

Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 12
PostWysłany: 11 Maj 2010, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie wazne, i tak nie bedziesz mial problemu. Polacy Ci co zrobili prawko w PL jezdza na PL bo jak wymienia tutaj a wroca do PL to poco beda znow wymieniac?
jak tu wymienisz prawko PL na IS to nie bedziesz musial pozniej znow wymieniac po powrocie do Polski poniewaz oni tutaj nie zabieraja polskiego prawka wiec masz dwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
limba

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysłany: 11 Maj 2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nieprawda bo zabierają. Masz tylko jedno prawo jazdy (to islandzkie) a drugie jest przechowywane w depozycie w Wydziale Komunikacji. Jak chcesz odebrac swoje polskie prawko musisz oddac w depozyt islandzkie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 11 Maj 2010, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

limba napisał:
A nieprawda bo zabierają. Masz tylko jedno prawo jazdy (to islandzkie) a drugie jest przechowywane w depozycie w Wydziale Komunikacji. Jak chcesz odebrac swoje polskie prawko musisz oddac w depozyt islandzkie.

to ciekawe dlaczego jak wymienilem i sie zapytalem czy musze oddac polskie to powiedzial mi ze nie i mam w portfelu dwa-PL oraz IS
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zeberka

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Maj 2010, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, szukałam na forum ale jakoś nie mogę znaleźć, czy na islandzkim prawku można bez problemu jeździć w Polsce ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
limba

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysłany: 12 Maj 2010, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
limba napisał:
A nieprawda bo zabierają. Masz tylko jedno prawo jazdy (to islandzkie) a drugie jest przechowywane w depozycie w Wydziale Komunikacji. Jak chcesz odebrac swoje polskie prawko musisz oddac w depozyt islandzkie.

to ciekawe dlaczego jak wymienilem i sie zapytalem czy musze oddac polskie to powiedzial mi ze nie i mam w portfelu dwa-PL oraz IS



Ja też wymieniałam (jakieś dwa lata temu). Procedura wyglądała tak:
1. Przyszłam do wydziału komunikacji. Wypełniłam odpowiedni dokument. Dołączyłam dwa zdjęcia. Oddałam prawko. W zamian dostałam kartkę, która była ważna miesiąc - uprawniała mnie do prowadzenia samochodu.
2. Po miesiącu po raz kolejny dostałam drugą kartkę, bo w Polsce bardzo długo trwała procedura potwierdzenia, że moje prawko jest legalne i takie tam.
3. Po następnym miesiącu znów dostałam kolejną kartkę bo potwierdzenie z Polski wciąż nie przyszło.
4. Po dwóch tygodniach (kolejnych) dostałam telefon że islandzkie prawko jest gotowe do odebrania.
5. Odebrałam islandzkie prawko. Polskiego nie widziałam na oczy od chwili pierwszej wizyty i nie proponowano mi zwrotu polskiego prawka. I to by było na tyle.

Może wymieniałeś/wymieniałaś prawo jazdy wcześniej/później niż ja i procedury uległy zmnianie. Ja w każdym bądź razie posiadam tylko JEDNO prawojazdy (to islandzkie). Poskie jest w depozycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 12 Maj 2010, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja wymieniałam prawo jazdy w grudniu 2009 roku.
1. Udałam się do SĂ˝slumaðurinn z papierem z Wydziału Komunikacji w Polsce.
2. Wypełniłam jeden dokument w języku islandzkim.
3. Zdałam polskie prawo jazdy.
4. Wniosłam opłatę 4900ISK.
5. Dostałam od urzędniczki potwierdzenie, że oczekuję na wydanie islandzkiego prawa jazdy, były tam dane spisane z polskiego prawa jazdy.

Na wydanie islandzkiego prawa jazdy czekałam dwa tygodnie. Zapytałam gdzie w razie wyjazdu na stałe do Polski mam odebrać polski dokument i miła pani powiedziała, że moje polskie prawo jazdy zostanie odesłane do Wydziału Komunikacji w Polsce w którym zostało wydane. Na pytanie czy mogę zatrzymać polskie prawo jazdy posiadając jednocześnie islandzkie otrzymałam odpowiedź, że niestety jest to niemożliwe.
Dzwoniłam do Wydziału Komunikacji i moje prawo jazdy było już tam po dwóch tygodniach od momentu wydania islandzkiego prawa jazdy.
To tyle jeśli chodzi o moją przygodę z SĂ˝slumaðurinn Very Happy
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 12 Maj 2010, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wymienialem w pod koniec 2009 i musialem dac tylko potwierdzenie z urzedu komunikacji w Polsce,jedno zdjecie i wypelniony wniosek
Polskie prawko mam dalej bo nawet nie musialem go pokazywac
moze to zalezy od urzednika w SĂ˝slumaðurin
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fernandos

Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 12 Maj 2010, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:

moze to zalezy od urzednika w SĂ˝slumaðurin

Dokładnie, tez o tym dowiadywałem od ludzi, którzy wymianiali i jak się okazało to przepisy co do tego nie są do końca sprecyzowane, więc wszystko zależy od urzędnika albo od miejsca w którym się wymienia. Ja wymieniałem na Dalvegur w Kópavogur i musiałem zwrócić moje polskie prawo jazdy.
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 12 Maj 2010, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja słyszałam ,że przepisy się zmieniły i teraz można mieć tylko jedne z prawo jazd, albo polskie , albo islandzkie. A nie jak było przedtem można było sobie dodatkowo wyrobić na podstawie polskich islandzkie prawo jazdy i mieć dwa jednocześnie. I cała tajemnica.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron