reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Co myslicie o aborcji?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
leneczkaaa

Doczy: 06 Lut 2008
Posty: 13
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lis 2008, 16:41    Temat postu: aborcja Odpowiedz z cytatem

"Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba.


dobre!!
nawet bardzo i takie życiowe!!!
jednak politycy czasem myślą lol Very Happy wow lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lis 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 5 Lis 2008, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos, w wypowiedzi Ariny nie wyczulem "fanatyzmu chrzescijanskiego' Very Happy
Powrt do gry
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 12 Lis 2008, 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Arino, myślimy chyba podobnie. Wiesz, jak czytam artykuły o aborcji budzi się we mnie złość, że kobiety dopuszczają w ogóle do siebie taką myśl!! Aborcja po gwałcie-w porządku, ale usunąć ciąże dla kariery lub z braku pieniędzy?

Julcia, jaki jest tok Twojego myślenia bo nie rozumię!!! Po gwałcie - w porządku, ale z innego powodu to nie do przyjecia????? Nie ma usprawiedliwienia na zabicie żadnego człowieka, a Ty piszesz, że zła geneza wystarczy! Jeszcze jak byś napisała, że gwałciciela zabić to bym pomyślała, że no masz tak prawo mysleć, bo nienawiść to czasami odruch bezwarunkowy i emocje wielkie wszystko przesłaniają!
Cytat:
Przecież jest tyle ośrodków dla samotnych mam, adopcyjnych, klasztorów, itp. w których maluch miałby należytą opiekę, zresztą i matka też.

a co te ośrodki to należą się tylko dla "poczętych w lepszych sferach"?
Każda, pokrzywdzona, biedna czy po prostu głupia (czyt. karierowiczka) kobieta może skorzystać z takiej pomocy i na pewno ją otrzyma- to jest chyba prostsze rozwiązanie i na pewno bardziej etyczne niż morderstwo??!!! ok. gwałt to tragedia dla kobiety, ale to niczego nie usprawiedliwia, poza tym, że- ma prawo się źle z tym czuć, mieć żal do wszystkich facetów, albo całego świata, wpaść w depresję etc. tu rola rodziny, przyjaciół, specjalistów itp...ALE NIE MA NIKT PRAWA MORDOWAĆ!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 13 Lis 2008, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba masz racje, juz mnie tu nie ma Very Happy Very Happy
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Lis 2008, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko napisalem apropos postu oe. co do samej aborcji - ani nie jestem za. ani przeciw. kazdy przypadek to inna historia...

choc chyba nieco blizej mi do pogladu "why is it, that most of the people, who are against the abortion, are people you wouldn't wanna fuck at the first place. (...)"
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 14 Lis 2008, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam ze znowu nie na temat, ale OE tak mnie rozbroil swoja piesnia pochwalna na czesc Inkwizycji ze musialem zareagowac. a co do aborcji to moim zdaniem jest to tak jak wiara indywidualna sprawa kazdego czlowieka, i zadne zakazy lub nakazy administracyjne nie powinny miec tu miejsca.. a tak na marginesie, to chyba kobiety powinny miec wiecej do powiedzenia na ten temat niz my.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Lis 2008, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
a co do aborcji to moim zdaniem jest to tak jak wiara indywidualna sprawa kazdego czlowieka, i zadne zakazy lub nakazy administracyjne nie powinny miec tu miejsca..
Ta wypowiedź oznacza, że nie wierzysz, a skoro tak, to twój punkt widzenia jest przejawem nietolerancji wobec wierzących.


Cytat:
a tak na marginesie, to chyba kobiety powinny miec wiecej do powiedzenia na ten temat niz my.
A dlaczego kobiety mają decydować o czyimś życiu?
Jeśli już uznamy, że dziecko w brzuchu matki to człowiek, to dlaczego mamy go mordować?
Czy jeśli syn sąsiadów przypnie się kajdankami do twojej nogi, to czy go zastrzelisz?
Nawet jeśli ciąża jest pochodną gwałtu, to tak naprawdę nie ma z gwałtem NIC wspólnego.
No chyba, że Wy od pogrzebaczy uważacie, że pogrzebaczem trzeba traktować pedofila, jego syna, wnuka i jeszcze 3 pokolenia do przodu?

Jak łatwo nakryć ludzi na zwierzęcych odruchach...

Szanuję liberałów, którzy mają wiedzę i z niej wypływa to, że konkretnie proponują pewien spójny system.
Ale gdy spotka się ludzi, którzy wiedzy nie mają, a tylko zachłystują się tanimi hasłami, to tylko może być ich żal. Jedyne co mają w zanadrzu to tanie obraźliwe epitety o kościele (takie bajki dobrze się sprzedają, bo kościół żąda od ludzi trudnego życia, więc koniecznie trzeba coś znaleźć, by nie musieć "wierzyć" w KK).
Tolerancja, której głównym celem (choć podświadomym) jest objęcie także i naszych grzeszków - to znowu kolejne modne hasło bez pokrycia. Większość idiotów nawołujących do tolerancji, sama jest mniej tolerancyjna od Rydzyka. Bo tolerowac to głównie chcą swoje słabości.
Dopóki nie zostaną pedofilami, to chętnie widzieliby stosy pod nimi. Ale gdy ktoś stos chce rozpalać pod nimi, to krzyczą o nietolerancji i ciemnocie.

Aborcja to sposób na poprawę własnego losu kosztem innego człowieka.

Jeśli jednak przyjmiemy, że płód nie jest człowiekiem, to stąd łatwo możemy pójść dalej i uznać, że dziecko narodzone też jeszcze człowiekiem nie jest.
To co proponuje KK to rozwiązanie czysto inżynierskie. Inżynierowie zawsze zakładają gorszy scenariusz w czasie projektowania jakiegoś urzadzenia - w ten sposób unikają katastrof. Gdy zastanawiają się czy zbudować butlę na sprężony gaz z blachy o grubości 6 mm czy 8 mm, to wybiorą tę grubszą, bo przy minimalnie większej cenie uzyskuje się sporo większe bezpieczeństwo.
Tak samo jest z kwestią człowieczeństwa płodu. Nauka (filozofia i biologia) nie potrafią jednoznacznie określić statusu płodu. Więc jeśli istnieje ryzyko zabicia człowieka, to KK przyjmuje ten bardziej negatywny scenariusz, w ten sposób z pewnością uniknięty zostanie grzech.

Niektórzy z Was (ale o tym nie wiecie, bo takich rzeczy matki nie mówią dzieciom), urodziło się jako wynik ciąży niechcianej lub jako wynik gwałtu.
To trochę demagogiczny argument, ale jednak warto pomyśleć o tym co by było, gdyby wasze matki myślały tylko o swoim komforcie życiowym...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 15 Lis 2008, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie mowilem ze z tym OE cos nie tak? nie dosc ze broni pedofilow to jeszcze kobiet nie lubi Very Happy Very Happy Very Happy . a co do 3 pokolenia to niezupelnie prawda , tych zboczencow powinno sie utylizowac do trzydziestego pokolenia Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Lis 2008, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
a nie mowilem ze z tym OE cos nie tak? nie dosc ze broni pedofilow
Chyba z Tobą jest coś "nie tak", bo chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Ale widac to norma dla Ciebie.
Ja nie bronię pdedofili. Ja bronię LOGIKI i zdrowego rozsądku. Jeśli akurat seryjni mordercy byliby traktowani nielogicznie lub nierozsądnie, to także krytykowałbym takie postępowanie.


Cytat:
to jeszcze kobiet nie lubi
Kobiety to ja lubię... oglądać w ładnych strojach lub w skąpych strojach (ale strojach) Smile

Cytat:
zboczencow powinno sie utylizowac do trzydziestego pokolenia Very Happy
Bardzo śmieszne... Confused
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 16 Lis 2008, 3:56, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 16 Lis 2008, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby taki zboczek zgwalcil Twoje dziecko to szybko ta swoja logike odstawil bys na bok.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Lis 2008, 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
gdyby taki zboczek zgwalcil Twoje dziecko to szybko ta swoja logike odstawil bys na bok.
Gdybyś czytał uważniej i do tego pamiętał co kto powiedział (wiem, to trudne), to wiedziałbyś, że gdyby ktoś robił krzywdę komuś to zawsze wzbudzi we mnie agresję i złość.
Bo ja też jestem człowiekiem i też jestem skażony zwierzęcymi odruchami złości i nienawiści. Ale jednocześnie jestem na tyle uświadomionym i dojrzałym człowiekiem, że wiem, że złość, agresja, nienawiść, zemsta - to wszystko są przejawy zła.
Gdyby ktoś zgwałcił kogoś, kogo kocham, to w pierwszym odruchu mógłbym uczynić mu wielką krzywdę, mógłbym zadać cierpienia, jakich nie wyobrażali sobie inkwizytorzy z mitów. Ale potem ogarnęła by mnie refleksja, że moja zemsta sprawia, że jestem taki sam jak ten kogo tak potrakowałem.
Domeną ludzi świadomych jest to, że również odczuwają wszelkie emocje (strach, gniew, nienawiść, pożądanie, radość, miłość), ale zdają sobie sprawę z przyczyn odczuwania tych emocji, a w przypadku tych złych emocji nie próbują oszukiwać sami siebie, że to normalne...

Człowiek świadomy jest dużo bardziej nieszczęśliwy, gdyż nadmiar wiedzy sprawia, że nie może tak łatwo wybaczyć sobie swoich słabości.
No, ale ma też wiedzę, by nad sobą pracować.

Ci, którzy mnie tu wyzywają, wolą swe słabości zamieniać w agresję, którą kierują do mnie. W ten sposób rozładowują swe lęki i kompleksy.
Zamiast zająć się swym wnętrzem i poprawiać je, wolą szydzić ze mnie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 16 Lis 2008, 5:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a tak na marginesie, to chyba kobiety powinny miec wiecej do powiedzenia na ten temat niz my.

Cytat:
A dlaczego kobiety mają decydować o czyimś życiu?

Chociaż daleko mi do "obrońców Sxxxxn" język to wydaje mi się, że Sxxxxn miał tylko na myśli, że w tej dyskusji stanowczo za mało jest głosu kobiet...przynajmniej ostatnio Very Happy A po mimo iż Twoje spostrzeżenie a pro po kobiet O.E. uważam za czysto prowokacyjne, to trzy grosze dorzuce lol Jakbyś nie chciał O.E. minimalizować roli kobiety w temacie aborcji, to nie zmienia to faktu, iż jeśli mowa o aborcji, to tym samym mowa o zabiciu człowieka znajdującego się w łonie o ile mi wiadomo kobiety właśnie!!! Jak wynika z moich wcześniejszych (innych) postów jestem przeciwnikiem aborcji, jak i zresztą mordowania jakiejkolwiek istoty ludzkiej! Nie będę tutaj filozofować, najchętniej napisała bym krótko a treściwie co myślę o zabijaniu... ale zbanował byś mnie dożywotnio wówczas po głowie reaasumując.....w edukacji siła, a w tragedii pomoc!
Ps.
Cytat:
Kobiety to ja lubię... oglądać w ładnych strojach lub w skąpych strojach (ale strojach)

Cytat:
Bardzo śmieszne...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 16 Lis 2008, 5:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
gdyby taki zboczek zgwalcil Twoje dziecko to szybko ta swoja logike odstawil bys na bok.

"...zabijając poczęte dziecko w łonie dziecka poczułbym sie lepiej i to była by nasurowsza kara dla gwałciciela a ja bym żył długo i szczęśliwie w przeświadczeniu dobrze wypełnionego obowiazku obywatelskiego...!

to chciałeś powiedzieć Jozef? Czy coś nie zrozumiałam? Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Lis 2008, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
wydaje mi się, że Sxxxxn miał tylko na myśli, że w tej dyskusji stanowczo za mało jest głosu kobiet...przynajmniej ostatnio
A czy kobieta jest jakimś stworem mitycznym lub ufoludkiem? Czy nie dotyczą jej prawa moralne jak każdego człowieka? Więc nie ma znaczenia płeć osoby, w której brzuchu znajduje się dziecko.
Dlatego nie jest ważny głos kobiet, tylko głos LUDZI (ludzki).
Właściciel brzucha jest tutaj tylko przypadkowym przechodniem, do którego ciała przykuł się "łańcuchem" jakiś "obcy" człowiek.
A my się pytamy: czy mamy prawo zabić tego co się przykuł?
I czy przykuł się w złych intencjach? Czy może niechcąco, jakaś siłą go przykuła?



Cytat:
A po mimo iż Twoje spostrzeżenie a pro po kobiet O.E. uważam za czysto prowokacyjne, to trzy grosze dorzuce lol Jakbyś nie chciał O.E. minimalizować roli kobiety w temacie aborcji, to nie zmienia to faktu, iż jeśli mowa o aborcji, to tym samym mowa o zabiciu człowieka znajdującego się w łonie o ile mi wiadomo kobiety właśnie!!!
Nie ma to znaczenia w czyim łonie jest to dziecko.
Są już znane przypadki, gdy rodzili mężczyźni lub też osobnicy o cechach mieszanych (trudno tu o definicję "kobiety").

Poza tym, to właśnie dzisiejsza zła kultura degraduje rolę kobiety (czy innego stworzenia). Kobiety straszy się porodem, bólem. A tymczasem okazuje się, że więcej w porodzie jest bólu psychicznego niż fizycznego, bo organizm kobiet wydziela specjalne substancje naturalnie łagodzące ból.
Są kobiety, które tak bardzo marzyły o porodzie, i nie dały się powszechnej propagandzie, że rodząc naturalnie bez znieczulenia, odczuły tylko radość i ulgę porównywaną do orgazmu.
Ale to jest tak samo jak z seksem. Gdy uprawiamy go z kimś, kogo akceptujemy, kto nas podnieca, to wtedy osiągamy orgazm. Gdy seks jest na siłę lub za pieniądze, to orgazm można tylko udawać.
Jeśli kobiety nastawia się na ból i poniżenie (stereotyp: maszynka do rodzenia), to rzeczywiście kobiety czują ten ból.

Dziesiątki tysiący lat temu większość kobiet (samic) była "zdobywana" poprzez między innymi gwałt(*). Co ciekawe, kobiety traktowaly takich "zdobywców" jak supersamców a seks z nimi, wymuszony siłą dawał podniecenie i orgazm. Wikingowie również zdobywali kobiety porywając je i potrafiły one ich kochać...
Bo kiedyś ważną cechą samców była ich siła. A to samicy jest potrzebne, bo ona chce silnego samca jako ojca - w ten sposób silny samiec da opiekę ich dzieciom.

W dzisiejszych czasach również można to zaobserwować np. w postaci syndromu sztokholmskiego.
To kolejny dowód na to, że to jak odbieramy pewne zdarzenia zależy od ogólnej postawy i norm społeczeństwa.




Cytat:
Jak wynika z moich wcześniejszych (innych) postów jestem przeciwnikiem aborcji, jak i zresztą mordowania jakiejkolwiek istoty ludzkiej! Nie będę tutaj filozofować, najchętniej napisała bym krótko a treściwie co myślę o zabijaniu...
Tak trzymać! Smile

Cytat:
Cytat:
Kobiety to ja lubię... oglądać w ładnych strojach lub w skąpych strojach (ale strojach)
Bardzo śmieszne...
Nie wiem czy śmieszne. Raczej żałosne. Choć statystycznie normalne a nawet pożadane. Po to te kobiety wkładają te stroje, by mi (i innym samcom) się podobać. Ot, taka zwierzęcość.
Ponieważ kobiety czasem nie potrafią tego zrozumieć, więc zawsze pytam je, czy podoba im się widok małe pieska (szczaniaczka) lub małego kociątka? Czy na widok tych małych ślicznych zwierzątek w duszy kobiecej nie robi się cieplej, czy nie mają ochotę takiego kotka pogłaskać?
A przecież z punktu widzenia nauki, ten kot czy pies to tylko kupa mięsa i futra. Ale te ciepłe uczucia, wręcz mocna chęć przytulenia szczeniaczka, biorą się z naszej dobrej zwierzęcej natury.
Tak samo mężczyźni reagują na widok kobiet (pięknych kobiet w seksownych strojach). I nie wiedzieć czemu ta chęć mężczyzn by przytulić się do pięknej dziewczyny jest traktowana jako coś złego, a chęć przytulenia szczeniaczka jest OK... A przecież źródło tych emocji jest jednakowe....


(*) Dla idiotów, którzy nie rozumieją języka polskiego, tłumaczę: nie zachęcam, a wręcz ZABRANIAM gwałcenia kogokolwiek. To, że komuś się podoba bycie gwąłconym, to jego prywatny problem. Najpierw należy od takiej osoby otrzymać pozwolenie, by móc ją "zgwałcić". Bez tego zezwolenia, nie uprawniony jest wniosek, że kobiety lubią być gwałcone. Wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach jest to BARDZO niemiłe doświadczenie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 17 Lis 2008, 3:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy kobieta jest jakimś stworem mitycznym lub ufoludkiem? Czy nie dotyczą jej prawa moralne jak każdego człowieka? Więc nie ma znaczenia płeć osoby, w której brzuchu znajduje się dziecko.

Odczep się... chodziło mi tylko ,że to samcza dyskusja i tyle!!! Nie musisz w tym zdaniu czytać pomiędzy wierszami bo akurat ich tam nie ma.. głupek

A o czym Ty piszesz poniżej to ja prwie nie mam pojęcia...jaśniej proszę!!!
główny wątek załapałam...ale to zdanie jest powyżej mojego IQ:
Cytat:
Jeśli kobiety nastawia się na ból i poniżenie (stereotyp: maszynka do rodzenia), to rzeczywiście kobiety czują ten ból.

że co.... że jak niby idą na poród w pełni chwały i blasku z wypranym mózgiem, że to niesamowite przeżycie i przyjemność wielka, to super extra, nic nie boli i zaj-fajnie jak na karuzeli????? a te zdołowane i przestraszone to niby męczarnie przechodzą bo zapomniały się pozytywniw nastawić i xxxx... zwijają się z bólu przez własną głupotę lub lenistwo...bo im się wcześniej mózgu zapomniało przestawić????

Co ma "piernik do wiatraka"? Ból, to ból, można go zniwelować, ograniczyć, zminimalizować przez działania duchowe lub medyczne itd.itp...jak zwała tak zwał... Kobiety czują ból jeśli jest, nie czują jak go nie ma. Uwierz mi (jako rodzącej kobiecie)... że można zwijać się z bólu i cierpieć strasznie nawet jeśli za chwilę ma na świat przyjść upragniona istotka, a za dzrzwiami czeka najbardziej na świecie kochający tatuś istotki a miłość otoczenia emanuje wokół...
Ps. Jak chcesz opiszę Ci jak może wygladać 7 godzin porodu z pozytywnym nastawieniem- tylko otwórz wątek " Twoje ulubione horrory" lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2008, 3:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Odczep się... chodziło mi tylko ,że to samcza dyskusja i tyle!!!
Człowiecza, a nie samcza język

Cytat:
że co.... że jak niby idą na poród w pełni chwały i blasku z wypranym mózgiem, że to niesamowite przeżycie i przyjemność wielka, to super extra, nic nie boli i zaj-fajnie jak na karuzeli????? a te zdołowane i przestraszone to niby męczarnie przechodzą bo zapomniały się pozytywniw nastawić i xxxx... zwijają się z bólu przez własną głupotę lub lenistwo...bo im się wcześniej mózgu zapomniało przestawić????
Nie dotyczy to tylko kobiet i tylko porodu. Prawie każdy rodzaj bólu jest potęgowany przez lęk psychiczny.
Tak więc można zlikwidowac prawie do zera każdy ból, przy odpowiednim nastawieniu (ale to bardzo trudne).

W przypadku kobiet, poród jest rzeczą naturalną i jako taki nie powinien być zbyt bolesny. Dlatego kobiecy organizm wydziela mnóstwo narkotyku, by ten ból zlikwidować. Ale ten narkotyk nie zabija bólu, który jest w głowie, a który jest owocem mdialnego prania mózgów.


Cytat:
Co ma "piernik do wiatraka"? Ból, to ból, można go zniwelować, ograniczyć, zminimalizować przez działania duchowe lub medyczne itd.itp...jak zwała tak zwał...
Nie, niektóre rodzaje bólu istnieją tylko w naszym mózgu. Ja jako dziecko mdlałem podczas pobierania krwi (dokładnie rzec biorąc jakieś kilka minut po), a przecież tam bólu nie było prawie żadnego - ot uszczypnięcie. Ale te psychiczne męki, gdy wiemy, że ktoś z naszego organizmu wypompowuje krew, to powoduje po prostu fizyczną zapaść.


Cytat:
Kobiety czują ból jeśli jest, nie czują jak go nie ma. Uwierz mi (jako rodzącej kobiecie)... że można zwijać się z bólu i cierpieć strasznie nawet jeśli za chwilę ma na świat przyjść upragniona istotka, a za dzrzwiami czeka najbardziej na świecie kochający tatuś istotki a miłość otoczenia emanuje wokół...
Ale pozytywne nastawienie samej rodzącej jest bardzo ważne, nie tylko najbliższego otoczenia podczas porodu. Bo ona już wie z mediów, że ten ból istnieje i nawet może denerwować się, że wszyscy w czasie porodu chcą jej wmówić, że wszystko jest OK. Strach przed porodem może być powodem skurczy i bólu.
Zastanawiałaś się kiedyś jak rodziły kobiety 1000, 5000 lat temu? Same, w lesie, bez lekarza, bez położnej, czasem nawet bez męża? Natura nie jest głupia, raczej nie decydowałaby się na ból, który przecież może być powodem lęku a ten może być powodem niechęci do ciąży.
Jest tylko jeden czynnik przemawiający za bólem: po przejściu takiego bólu, matka kocha swe dziecko jeszcze bardziej (bo skoro tyle się nacierpiała, to teraz nie zrezygnuje tak łatwo).

Cytat:
Ps. Jak chcesz opiszę Ci jak może wygladać 7 godzin porodu z pozytywnym nastawieniem- tylko otwórz wątek " Twoje ulubione horrory" lol
Ja tam dziękuję, mam za dużo empatii i będzie mnie brzuch boleć...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 17 Lis 2008, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:



Ja tam dziękuję, mam za dużo empatii i będzie mnie brzuch boleć...

Chyba ze śmiechu...
Powrt do gry
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maka-renaJak to jest, iz w innym watku calkowicie sie zgadzasz z O.E. a tu "toczysz z nim walke "? O.E. ma wszedzie takie samo podejscie , ocenic sytuacje bez emocji . Przyjrzec sie jej budowie a nie zaslepionym wrazeniom.
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 20 Lis 2008, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha... jaką walkę Arinko???? no chyba nie doczytałaśSmile.... jak na razie to niezgadzam się z O.E co do możliwości całkowitego wyeliminowania bólu, przynajmniej nie w każdym przypadku... a rzeczy w których się nie zgadzamy są zapewne tysiące... lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron