reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

co jest?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 15:52    Temat postu: co jest? Odpowiedz z cytatem

Kłócimy się.

Piszemy o UE.
Piszemy o sprawach waĹźnych i niewaĹźnych.
Piszemy o wszystkim i o niczym.
Ale nie piszemy o Islandii. ICELAND.PL jest portalem, który ma pokazywać Islandię. Jej piękno, jej historię, kulturę. Piszemy o tym co się tam dzieje, żeby być bliżej kraju, który wydawało się, że wszyscy kochamy. Dlatego przyszliśmy tutaj i dlatego tu zostajemy. Ale smutno mi, gdy widzę, że rozmowy schodzą na kłótnie. Nie mówimy już o Islandii. Temat, który zawsze podświetla się na czerwono to off-topic. A tam już niejedne wspólne fascynacje gejzerami, wodospadami, koncertami się pokłóciły i nie rozmawiają ze sobą inaczej, jak w atmosferze złości i wzajemnej niechęci. Wiem, bo sam czasem wpadam w ten rytm. Więc jeżeli nie umiemy rozmawiać o sprawach nieislandzkich, to rozmawiajmy o tych związanych z Islandią. I może unikajmy islandzkiej polityki, bo widze, że rozmowy o polityce schodzą na poziom "ty lewaku...". To przykre. Ale codziennie mamy 6 dużych newsów i niezliczone ilości krótszych z paska. Czemu o nich nie mówimy? Czemu nikt nie rozmawia o tym, że lotnisko w Keflavíku znalazło się w gronie najlpeszych. No to omówmy nasze wspomnienia stamtąd. A w artykułach pojawił się tekst o islandzkich weselach. Zabawny jest ale nie wiem, czy ktokolwiek czytał. A teraz szykują się następne. I też dyskusji nie będzie? Czemu? Islandia już się nam nie podoba? Czy to takie polskie, że najpierw wszyscy żyjemy naszą islandofilią a potem i tak schodzimy na poziom dyskusji "ty lewaku"? Ale przecież to nadal jest ten sam kraj - te same gejzery, wulkany i lodowce. Już nieciekawe?
Szkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 17:21    Temat postu: Islandia Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że wszyscy interesują się nadal mocno Islandią, ale Ona nie jest teamtem do dyskusji, bo większość Islandofilów ma jeden spójny pogląd: Islandia jest piękna i cudowna!

To co ludziom burzy krew w żyłach to ich życie, problemy, ideologia, marzenia, pieniądze, życie, ambicje....
I o tym ludzie chcą dyskutować, bo chcą zmienić poglądy innych. Lewacy chcą, by inni byli lewi... Prawicowcy chcą wszystkich mieć na prawo.
To jest Ĺźycie.

Myślę, że większość tutaj obecnych czyta z wypiekami na twarzy artykuły i newsy, ale tam nie ma tematów do dyskusji. Po prostu dowiadują się ciekawych rzeczy i tyle - odczucie jest konkretne i pewnie współdzielone przez innych Czytelników.

Doiero, gdy ktoś chce więcej informacji, albo coś mu nie pasuje, albo poszukuje opinii innych, wtedy rozpoczyna dyskusję.

Jeżeli jest news, że przyleciały maskonury - to wszyscy się uśmiechamy i jest fajnie. Czujemy się zespoleni w gronie Islandifilów, którzy również się usmiechają na tę wieść. Nie musimy tego wyrażać, bo to oczywiste.

Ale jak ktoś napisze, że trzeba podwyższyć podatki w Polsce, by wybudować autostrady, to przystępujemy do walki.

Ludzie dyskutują, by dowiedzieć się więcej, lub by komuś przekazać swoje racje.
Lecz gdy wszyscy wiedzą to samo i czują to samo, to nie odczuwa się potrzeby dyskusji na forum.
Ale można by zebrać najciekawsze newsy i artykuły i zrobić z nich taki przegląd podczas zlotu Very Happy
Na zlocie oczywiście też dominuje w kuluarach polityka, ale przynajmniej podczas pokazu/wykładu ludzie żyją Islandią (choć przy tym milczą). Very Happy

(A tak apropos: kiedy zlot?)
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się cieszę, że ludzie na forum iceland.pl dyskutują tez o sprawach ważnych. Choć czasem martwi mnie język tej dyskusji.
Tylko zastanawiam się, czy juz tylko zostało się nam uśmiechać, że maskonury przyleciały na Grímsey, czy też jednak będziemy czasem dyskutować o Islandii. Bo można założyć, że Islandia jest piękna. Ale może oprócz samego założenia stać nas na coś więcej. Stwierdziłem tylko, że kiedyś częściej pisaliśmy o maskonurach na Grímsey niż o polityce monetarnej na świecie. Najzwyczajniej w świecie tęsknię za rozmowami o Islandii.
No a pomysł zlotu bardzo dobry. Przydałoby się spotkać, pogadać patrząc sobie w oczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 17:38    Temat postu: Re: Islandia Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer napisał:
...Ona nie jest teamtem do dyskusji...


Oj, jest...............
Ja mogę godzinami o niej rozmawiać, powtarzać to co o niej wiem i słuchać nawet tego co już wiem (choć oczywiście najchętniej posłucham czegoś nowego).

Popatrz... Często przecież w Redakcji rozmawiamy o newsach (czyli o tym co wiem bo sami o tym napisalismy), powtarzamy prawdy oczywiste na jej temat, wspominamy podróże, choc sami w nich uczestniczyliśmy i przecież wiemy co wtedy się wydarzyło... Po prostu ją kochamy i ciężko wręcz nam o nie NIE MÓWIĆ! Nie ma takiej możliwości, że czlowiek zainteresowany czyms naprawde, nie chce o tym pogadac, nawet mówiąc rzeczy oczywiste.

Wy czesto rozmawiacie o polityce.. gdybyscie sie interesowali Islandią bardziej niz polityką światową, to nie wiem czy nie rozmawialibyscie o polityce islandzkiej? Co w NIEJ zmienić, a co zostawić, co jest super rozwiązaniem, na co np. nie wpadł inny kraj, itp.itd.

Ja się martwie, że mi życia nie starczy, żeby sie nagadac tyle ile chce o Islandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem trzeba porozmawiać o czymś innym jak Islandia :wink: Choć to mniej przyjemne.
Na co dzień, nie na forum, staram się niewiele rozmawiać o Islandii, bo nie wszyscy potrafią ją docenić. Szkoda.
Tutaj jest chyba jednak tak, jak napisał Odżajer. Nie chcemy się powtarzać i nie piszemy po raz kolejny o wspaniałości Islandii, bo jest zasada, że post powiniem wnosić coś nowego.

Dyskusja to w pewnym sensie kłótnia, a w sprawach Islandii zbyt często się zgadzamy Smile

Skoro redakcja prosi, postaram się częściej wyrażać swój zachwyt na temat Islandii Smile

(zlot...miał być u mnie! w kwietniu! i co? lol )
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:
zlot...miał być u mnie! w kwietniu! i co?


No to organizuj... :wink:
Służymy wsparciem, pomocą i ochotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obiecałam w kwietniu, ale nie wiem czy mi się uda. okropne egzaminy mnie czekają... Confused
ale zorganizuje kiedyś, na pewno Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zlot.. wiecie, ze jestem za. Przywioze znow cos poznanskiego:) Zreszta, jakby nie patrzec, biorac pod uwage cyklicznosc naszych spotkan, to nastepne zbliza sie nieublaganie! Stad pomysl zlotu nie bardzo mnie dziwi Very Happy
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a obiecacie, ze nie bedzie o prawach autorskich? ;P
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zgadnij? :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nigdzie sie nie ruszam ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pesymizm z Ciebie wychodzi... Czemu zgadujesz na swoją niekorzyść? :wink:
A poza tym tak nie można - rusz się i rozruszaj dyskusję. Może jakoś tak się ułoży, że nie zejdziemy na ten temat? Trzeba się będzie starać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zartuje cały czas przeciez..:>

no a skad wiesz co moja niekorzyscia bedzie? ;>

jezeli tylko obowiazki pozwola to sie pojawie...
ustalcie tylko kiedy...

bo gdzie to wiem ;>
na Biskupin z zamknietymi oczami i po ciemku trafie zawsze ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 3 Kwi 2005, 22:16    Temat postu: P.A. Odpowiedz z cytatem

Ja mogę na życzenie nie dyskutować o pewnych rzeczach i sprawach, jeżeli tylko mój kontr-dyskutant sam nie podejmie tego czy innego tematu. Very Happy

Bo to zwykle tak bywa, że to ludzie się "garną" do posłuchania, więc ja mówię Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 8 Kwi 2005, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewidywany termin zlotu - 14 maj. Odpowiada? W maju będzie już luźno, jest też trochę czasu na porządne zorganizowanie. Zapraszam, rezerwujcie termin!
8)
Kto się wybiera, proszę mail: asia@visir.is !

(Narazie wyjeżdżam na tydzień, jak wrócę - biorę się do roboty! Smile )
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
joachim

Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 16
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 9 Kwi 2005, 5:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki będzie program zlotu? Będą jakieś wykłady o Islandii, pokazy zdjęć, etc? Bardzo ciekawy pomysł takiego zlotu a jk poczytałem o wcześniejszych to coraz bardziej mi się podoba perspektywa spotkania Islandofili
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 9 Kwi 2005, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS. einar ;-) ładny Maskonurek Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 10 Kwi 2005, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisał:
ładny Maskonurek

Jak to maskonurek... :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11 Kwi 2005, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a co to za ptasio co w emblemacie masz Very Happy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11 Kwi 2005, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje oko
gil
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron