reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kaczynski na Wawelu
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy Kaczynski z zona powinni spoczac na Wawelu?
Tak
36%
 36%  [ 33 ]
Nie
63%
 63%  [ 58 ]
Wszystkich Gosw : 91

Autor Wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 0:53    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

Froskur napisa:
miras napisa:
http://www.prezydent.pl/para-prezydencka/prezydent/biografia/


WOW Shocked

dalej nic tam takiego nie ma..
...

zaraz po bohaterze narodowym bedzie meczennik ( w koncu crescit sub pondere virtus)

Wawel to w rzeczy samej niestosowne miejsce..
powinny byc GROTY WATYKAŃSKIE POD BAZYLIKĄ ŚW. PIOTRA



On też tam spoczywa zobacz jak „demokratycznie” doszedł do władzy
http://www.sww.w.szu.pl/serw_tem/alianci/polacy/polityka/rzademigracyjny.html
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:02    Temat postu: do froskur Odpowiedz z cytatem

http://www.wiw.pl/historia/poczet/termin.asp?et=michal_korybut_wisniowiecki

i jeszcze on ten sie dopiero zaluzyl
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:08    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:

On też tam spoczywa zobacz jak „demokratycznie” doszedł do władzy
http://www.sww.w.szu.pl/serw_tem/alianci/polacy/polityka/rzademigracyjny.html


IMPONUJACE,

nie doczytalam sie niczego co powiekszyloby wymiar "zaslug" SP Kaczynskiego dla Polski..

......

Na kazda z postaci spoczywajacych na Wawelu mozna powyciagac brudy i brudziki. Nie sa one jednak w stanie zniwelowac zaslug czy bohaterstwa tych ludzi.

Dzis proporcje sa dokladnie odwrotne.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:11    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

......

Na kazda z postaci spoczywajacych na Wawelu mozna powyciagac brudy i brudziki. Nie sa one jednak w stanie zniwelowac zaslug czy bohaterstwa tych ludzi.

Dzis proporcje sa dokladnie odwrotne.[/quote]
Podaj mi jedną jedyną zasługę Michała Kontrybuta Wiśniowieckiego
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:14    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
......

Na kazda z postaci spoczywajacych na Wawelu mozna powyciagac brudy i brudziki. Nie sa one jednak w stanie zniwelowac zaslug czy bohaterstwa tych ludzi.

Dzis proporcje sa dokladnie odwrotne.

Podaj mi jedną jedyną zasługę Michała Kontrybuta Wiśniowieckiego[/quote]

Korybuta- prrzejezyczenie
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:21    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

COS DALEJ NIE IDZIE Z TYM CYTOWANIEM

miras napisa:
......
Podaj mi jedną jedyną zasługę Michała Kontrybuta Wiśniowieckiego


ok. Rolling Eyes nie wiem wiele o Wisniowieckim. Pokonales mnie.
Pochowajmy Kaczynskiego na Wawelu.


I wszystkich ktorzy maja wiecej zaslug niz Wisniowiecki tez.
................................................................................................


PODAJ MI TE OSLAWIONE ZASLUGI KACZYSKIEGO W KONCU, bo sie nie moge doczekac..

Ide spac, bo oczy mnie bola od przewracania. Rolling Eyes Rolling Eyes Masz cala noc na przeklejenie linkow do calej Historii Polski.. Sprawdze rano, czy zyciorys S.P. Kaczynskiego sie dzieki temu wzbogacil.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 1:25    Temat postu: do froskur Odpowiedz z cytatem

audiatur et altera pars
Dobranoc
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 16 Kwi 2010, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A ja uważam,że ta pochopna decyzja niepotrzebnie zamąciła. Najgorzej jak ktoś przedobrza. Przez to zamieszanie ludzie się jeszcze bardziej w tym wszystkim pogubili. Ja uważam że żył w Warszawie tam pełnił swoje funkcje itd a co do Wawelu to zbyt pochopna decyzja. Nie wiem czy dobra czy nie.


A ja nadal uważam że w tej chwili powinniśmy sie powstrzymać od ocen. Przyjdzie na to czas, z tego co wiem prezydentów ocenia historia.
Mojego stosunku do osoby zmarłego, jego zasług itd. w tej chwili nie będę przedstawiał.
No ale jeśli negujemy kardynała Dziwisza to faktycznie ja nie wiem o co kaman, mogę pisać jak poprzednio, nie potrafisz Sxxxxn zrozumieć tego co się dzieje teraz w tej chwili.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 16 Kwi 2010, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnego razu dwóch pacjentów szpitala psychiatrycznego poszło na pogrzeb. Po powrocie pytają ich lekarze jak było, jak przebiegała ceremonia.
Odpowiedzieli że kiepsko się bawili, bo gdy orkiestra grał to tylko oni dwaj tańczyli ze sobą.

Normalnie rozgarnięty człowiek wie kiedy protestować, dyskutować i odróżnia generałka zdrajcę od kardynała.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
DevilDance

Doczy: 03 Lut 2010
Posty: 54
PostWysany: 16 Kwi 2010, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DevilDance napisał:
Absolutnie tak! (taka jest wola rodziny)

o ile mi wiadomo z wiadomości które oglądam non stop to nie jest wola rodziny.corka chciala go pochować w warszawie.to dziwisz podjął taką decyzje i kilkakrotnie powtarzali że to nie jest wola rodziny.rodzina tylko po namowach zgodziła się na to
_________________

http://wiadomosci.onet.pl/2156176,12,item.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 16 Kwi 2010, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Mam bardzo mało czasu na odpowiedź, jestem w podróżach i nie mogę przeczytać całości linkowanych materiałów. Oczywiście w pierwszej swojej odpowiedzi froskur miał racje, ale czy naprawdę wypada protestować w takiej chwili i sprawie.
Decyzje o kasowaniu wątków podejmuje admin, czy ja mam prawo przeciw temu protestową?
przeca to jego prawo do kasowania, co do krypt na Wawelu zawsze decyzje podejmowali kardynałowie i tak jest teraz. a tak gwoli odświerzenia pamięci! Decyzję podjął najwyższy dla mnie na dzis kościelny autorytet! Dziwisz był osobistym sekretarzem JP II. To nie Rydzyk czy Ks. Dyrektor, chyba wie jaką podjoł decyzję i miał do tego pełne prawo.
Czy protestujący są kompetentniejsi?
Na koniec przeczytałem listę gości...jaki wstyd, obciach, żenada...uźqwa opamiętajcie się jaki wstyd, żenada obciach na cały świat.


Jest mały problem, autor pomysłu pochówku na Wawelu się rozpłyną, Dziwisz właśnie się wyparł autorstwa i nie chce powiedzieć kto z rodziny o to zabiegał, zresztą nie musi nie trudno się domyślić.
http://wiadomosci.onet.pl/2156176,12,item.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 16 Kwi 2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie można edytować postów, więc muszę napisać nowy, w tym artykule chyba jest wyjaśnienie wszystkiego, nie chodzi o zmarłych nie liczy się rodzina, jak zawsze polityka, http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Przesuniecie-uroczystosci-pogrzebowych-byloby-calkowita-ostatecznoscia,wid,12177568,wiadomosc.html
Na temat pochówku na Wawelu powiem jedno, współczuje córce Kaczyńskiego, nie będzie miała okazji by się spokojnie pomodlić nad grobami rodziców, zawsze będzie obok jakiś turysta robiący fotkę. Tak naprawdę podejmując tą decyzję ktoś nie liczył się z uczuciami jej i bliskiej rodziny, może po za pewnymi wyjątkami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 18 Kwi 2010, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy prezydent powinien spoczywać na Wawelu czy nie powinien nie mi sądzić, bo mój głos, jak i wiele innych nie mają tu i tak absolutnie żadnego znaczenia. Decyzję w takich sprawach podejmują inni.

Chcę jedynie napisać, że właśnie oglądam relację z Krakowa i smuci mnie, że zrobiono z tego niemal widowisko...wymienianie nazwisk wszystkich przybyłych VIP-ów w/g mnie było zbędne. To nie oni tam są najważniejsi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 18 Kwi 2010, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...przecież to było do przewidzenia,ze bedzie to wygladało jak rozdanie oskarów w Hollywood,parada gwiazd....a tu parada polityków i vipów
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Kwi 2010, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOZNA OGLADAC POGRZEB PREZYDENTA NA ZYWO:
http://www.tvn24.pl/514741,live.html
_________________
Imperare sibi maximum est imperium


Ostatnio zmieniony przez Froskur dnia 18 Kwi 2010, 15:34, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Kwi 2010, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:

Chcę jedynie napisać, że właśnie oglądam relację z Krakowa i smuci mnie, że zrobiono z tego niemal widowisko...wymienianie nazwisk wszystkich przybyłych VIP-ów w/g mnie było zbędne. To nie oni tam są najważniejsi.

SAMO SEDNO!

Dobrze, ze Obama nie przyjechal, bo zapewne Marta Kaczynska musialaby mu odstapic krzeslo...
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narrow

Doczy: 19 Maj 2010
Posty: 1
PostWysany: 20 Maj 2010, 0:29    Temat postu: Re: Do Froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
Nie widzę potrzeby argumentacji, gdyż to ty się nie zgadzasz. Czyli powinnaś udowodnić mi, że się mylę. Tak działa wolny świat. Trzeba udowodnić winę a nie niewinność. Władze kościelne, które zajmują się administracją Wawela podjęły decyzje o pochówku właśnie tam jeśli Ci to przeszkadza udowodnij, że się mylą. Lekceważenie argumentów,(że był Prezydentem i zginął tragicznie pełniąc obowiązki) jest żałosne. Co w takim razie stanowi dla Ciebie Świętość i przedstawia wartość duchową jak i patriotyczną?
Muszę wyjaśnić jeszcze jedną kwestię. To nie był mój Prezydent. Nie głosowałem na Niego. Nie zgadzałem się z żadnym słowem, zdaniem, czy wystąpieniem.
Pochówek na Wawelu L.K będzie wspaniałym uhonorowanie wszystkich ofiar poległych w tej katastrofie. Wawel kojarzy się z takimi znakomitościami jak Jan III Sobieski i jego spektakularne zwycięstwa nad Turkami pod Wiedniem. Z późniejszego okresu pozytywne skojarzenia mamy z Marszałkiem Piłsudskim, który silną ręką przeciął bolszewicką inwazję. Dziś nie ma już takich bohaterów bo i wojen takich nie ma. Ale warto skojarzyć to miejsce z III RP, którą w mozołach budujemy od ponad 20 lat. Ten straszliwy wypadek będzie przedstawiany w podręcznikach do historii jeszcze długo po nas. Nikt wówczas nie będzie pamiętał, że mu dwa punkty w sondażach spadły dzień przed śmiercią. Będą opisywać tą tragiczną sytuację jak i patos z nią związany.
Polska to Ja , Ty i każdy Polak ale to nie o nas będą wspominać przyszłe pokolenia tylko władców, którzy tam leżą. Ludzi którzy stali na czele narodu. On jako Prezydent swoją śmierć w trakcie pełnienia obowiązków poświęcił nam. Uszanujmy to i pozwólmy mu spocząć w pokoju w tym zacnym miejscu. A miejsce to nie jest „świętym miejscem” tylko historycznym a On wpisał się znacząco w historię naszego kraju. Tak właśnie tą tragedią dał niejako ofiarę wszystkim Patriotom zamordowanym w tym przeklęty miejscu.
W Polsce panuje demokracja czyli władza ludu. Że jest nas około 40 mln. To nie możemy tej władzy sprawować osobiście. Wybieramy swoich przedstawicieli: posłów, senatorów, radnych....,Prezydenta. Wybraliśmy Lecha Kaczyńskiego. Pozwoliliśmy by nas reprezentował, strzegł naszych idei, demokracji, wolności. Teraz gdy wykonując te obowiązki zginął zapłaćmy mu za to.
Ten pochówek nie gwałci w żaden sposób symboliki tego miejsca, przeciwnie zapewnia mu jeszcze większą dziejową rolę, poprzez łączność historyczną aż do czasów nam współczesnych.
To z mojej strony wszystko. Źle mnie oceniasz w żaden sposób cię nie atakuje, wziąłem tylko udział w dyskusji i przedstawiłem swój pogląd. Mój ostatni post był zbyt ubogi w treści napisany pod wpływem chwili. Twoje pióro jest bardzo zdawkowe a co za tym idzie irytujące. Dlatego ta reakcja. Jeśli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam.
Pozostał jeszcze jeden problem. Od moderatora forum wymagałbym nieco bardziej przemyślanych wypowiedzi, pozbawionych ukrytej agresji. Stosowanie przez Ciebie kolorowych napisów, wklejanie „buziek” przy tego typu dyskusji w tak tragicznym i podniosłym momencie uważam za wysoce niestosowne ani do czas, ani miejsca.




dobry jestes miras gratki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron