reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Jak dostać się na tę wyspę !!!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 9 Kwi 2004, 17:22    Temat postu: gaz do aut Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
wiesz może jak na wyspie jest z gazem do samochodów.


No niestety, gazu na Islandii oczywiscie nie ma.
Zostaje dieselek i ropka Smile Ok. 2,5 raza ropa jest tansza od benzyny.
Niestety wypozyczalnie nie maja dla biednych turystow diesli, to chyba z premedytacją. Chyba ze akurat nasz zamowiony samochod komus innemu wydadza a nam dadza swoj prywatny - mielismy taki przypadek. To bylo to! Jezdzilo sie na taniutka ropke.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Kwi 2004, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mieliście fart... Nie nadążam za Twoim tempem... :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam i z żalem spadam.
P.S. Fajna czapka...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 9 Kwi 2004, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
P.S. Fajna czapka...


Pewnie, bo z Islandii Smile Dzieki!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 16 Kwi 2004, 16:29    Temat postu: i jestem zn Odpowiedz z cytatem

[list=]w po [/list]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 16 Kwi 2004, 16:38    Temat postu: i jestem znów po świętach... Odpowiedz z cytatem

Witam Jolu i wszystkich islandiofilów po świętach! Niby minął już prawie tydzień, ale wyjechałem na wieś zabitą dechami i jak się spytałem czy jest gdzieś w obrębie 50 km jakaś kafejka to rezolutny polski chłoporolnik powiedział mi, że jedna była ale ją chłopaki z Ochotniczej Straży Pożarnej spalili... Taka jest Polska :wink: :wink: :wink:
Po tym wyjeździe jeszcze bardziej zapragnąłem uciec na wyspę, gdzie problemy są jakby jakieś mniejsze biorąc pod uwagę co dają w newsach, które Wy później mozolnie tłumaczycie na polski i zamieszczacie u siebie, żeby nam uświadomić, że gdzie indziej tak ludzie żyją... Zero Lepperów, zero Rywinów, zero Polów itp. Tam są szare gęsi, czy konkursy barmanów. Jest też i przestepczość - trzech gości włamało się do szkoły.
Święta, święta i po świętach, chciałoby się powiedzieć, ale ponieważ nie mogę Tobie Jolu i Wam wszystkim tego powiedzieć, to sobie napiszę...[/list]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 16 Kwi 2004, 18:28    Temat postu: Re: i jestem znów po świętach... Odpowiedz z cytatem

Einar, Twoj list ubawil mnie do łez lol Tak na moje oko, straz pozarna powinna co najwyzej ZALAĆ kawiarenke z kompami Smile Extra miales przezycia na "wsi spokojnej, wsi wesołej..." Smile

Rowniez witam Ciebie i Wszystkich do Świętach!!
Teraz juz prościutko do zlotu Very Happy
Trzymajcie sie i przyjezdzajcie. Powtórze to jeszcze w temacie o zlocie, ale i tu poprosze o potwierdzenie przyjazdu (mailem lub na forum w temacie "Zlocik") wszystkich chetnych na zlocik 1-go maja. Chce wiedziec ile szykowac stolikow i jak duza HALĘ wynajac Smile
Na zlot Fanow Bjork zalatwiamy w miare tani hotel. Gdybyscie byli zainteresowani noclegami (np. z 1 na 2-go) to nie ma sprawy.

Trzymajcie sie!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Kwi 2004, 8:02    Temat postu: Jola Odpowiedz z cytatem

Ciebie może rozbawił, ale mnie wcale wtedy nie było do śmiechu :wink:
Zobaczę, co moja asystentka (czyli mój notes płci żeńskiej) planuje dla mnie na 1 maja. Poza tym 1 maja kończy się szczyt w Warszawie globalistów i antyszczyt antyglobalistów. Być może trzeba będzie odkurzyć zapomniane hasło "Cały naród odbudowuje swoją stolicę"...
Ale może nie będzie tak źle.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monika
Go
PostWysany: 5 Maj 2004, 16:42    Temat postu: Autobusem po wyspie Odpowiedz z cytatem

Cześć, jestem nowa i z wielką uwagą przeglądam posty też trochę z przeszłości.
Ja na Islandię lecę w połowie czerwca i staram się do tej wyprawy jak najlepiej przygotować. Wypożyczenie samochodu ze względów finansowych raczej nie wchodzi u mnie w grę. Rowerem może być w połowie czerwca ciężko, ale tego środka lokomocji nie wykluczam. Natomiast mam pytanie takie - czy ktoś z Was jeździł tam autobusami (coś na zasadzie naszego PKS)? Słyszałam, że można kupić bilet na tydzień za jakieś 400 Euro i w tym jest 7 voucherów na noclegi w hostelach. Czy ktoś z Was to przetestował? Będę bardzo, bardzo wdzięczna za jakieś opinie od Was.
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 5 Maj 2004, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zerknij na www.bsi.is moze tam ? ale nie wiem ,z hoteli slyszalam ze tanie sa hotel edda ,jest ich kilka www.hoteledda.is-ale tu z reguly noclegi sa drogie.jest tez Ferðaþjónusta bænda-czyli farmerzy maja pokoiki do wynajecia.Nie mam nowej broszurki jak cos znajde to napisze powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 5 Maj 2004, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ferðaþjónusta bænda- ja tego tak nie napisalam Very Happy Very Happy Very Happy napisalam poprawnie ale tak wyszlo -edytor sprobuje po naszemu ferdathjonusta baenda Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bartek
Go
PostWysany: 2 Lis 2004, 15:28    Temat postu: Jak to jest z tym promem??? Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś konkretne info (z 1. ręki) co do cen promu??
Na stronie: http://www.smyril-line.com/?sub={0A3FEE68-657A-41BA-9FA1-1586EF1E5394}@{05B4B401-1564-49F5-A3E4-9FE8B76E84D7} pisze jak byk ze to return fares - wiec, to cena w 1 czy w 2 strony???

Z szybkiego przeliczenia poza sezonem Samochód + 5 osób 822 E wiec po 700-750 zł/os, tylko w 1 czy w 2 strony???

Bartekconaislandiesiewybieraikombinujejaktamdotrzec
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lis 2004, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A prosze Cie bardzo..

Miesiac temu kupowalismy bilety na prom: 678 Euro (samochod+4 osoby w kabinie!) Oczywiscie w obie strony. Teraz sa takie niskie ceny bo mocno poza sezonem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bartek
Go
PostWysany: 3 Lis 2004, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację.
Jeszcze ostatnie pytanie: ma znaczenie gdzie się kupuje? tzn czy w Petpoloni ceny są zawsze identyczne jak w firmie, która pływa tym promem? czy może jest jakas różnica i opłaca się pojechać np do Niemiec, albo kartą przez internet kupić??

Bartek
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Lis 2004, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc szczerze wątpię, żeby miało znaczenie gdzie się kupuje. Cena jest przecież uzależniona głównie od prowizji pośrednika. Można zakładać, że niemieckie prowizje są wyższe niż polskie, ze względu na wyższe koszty w Niemczech. Tam więcej płaci się pracownikom, za lokale, etc. Jeśli chodzi o kupowanie bezpośrednio w Smyril to Jola niedługo to sprawdzi Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 12 Lis 2004, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam do Smylil-Line w sprawie naszych pytań, ale narazie mnie olali. Czekam dalej...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 12 Lis 2004, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Napisałam do Smylil-Line w sprawie naszych pytań, ale narazie mnie olali


Męcz ich, molestuj i nie daj spokoju. Od tego są, żeby udzielić potrzebującym informacji. Przecież w gruncie rzeczy iceland działa na ich korzyść poniekąd :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lukas
Go
PostWysany: 12 Lis 2004, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo się czeka na odpowiedź od nich a potem zwykle ją przesyłają do Agenta w Polsce i to oni odpowiadają na pytania, tak więc szybciej słać zapytanie do Agenta w Polsce, czyli wiadomo do kogo. Wiem to z wieloletniego doświadczenia.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 12 Lis 2004, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisa:
szybciej słać zapytanie do Agenta w Polsce


A jesli pytanie było do Smyrilna? Ja wiem ze jesli chcę sie dowiedziec o cene biletu to odeśla do agenta w Polsce ale jesli ja mam pytanie do nich to ślę do nich.
Trudno. Poczekamy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 12 Lis 2004, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Trudno. Poczekamy.


No właśnie. W końcu trudno gdy się chce o coś zapytać producenta Coli dzwonić do sklepu osiedlowego, w którym można sobie puszkę kupić... :wink:
Lukas - nie obraź się - absolutnie nie porównuję "Twojego wieloletniego doświadczenia" do osiedlowego sklepu... lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lukas
Go
PostWysany: 12 Lis 2004, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet wtedy prawie zawsze przesyłają je patrzą tylko z kąd pochodzi zapytanie i wsyłają do danego kraju. Czasem trafiają się nawet pomyłki gdyż mieszkańcy Wysp Owczych mylą Polskę z Czechami a dzisiaj nawet pomylili z Włochami :-) Ale dobrzy to ludzie i w sumie mimo ich powolnego myślenia i flegmatycznego podejścia do różnych spraw to są ok. Ale większośc wspiarzy tak ma. Będąc np. na Islandii mieszkałem u pewnej rodziny, właściciel domu przyszedł się przwitać, ja zadaduję o czym tylko mogę a on odpowiada tylko "jep" alo coś podobnego - jak na filmie "101 Reykjavik" - ale odeszem od tematu, zobaczymy sam jestem ciekaw jak tym razem zadziałają pozdrawiam
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron