reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

MUZYKA nieislandzka
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
chinooq
Go
PostWysany: 16 Kwi 2005, 18:32    Temat postu: MUZYKA nieislandzka Odpowiedz z cytatem

kto swoją muzyką wpłynął na wasze życie?
[/b]
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 16 Kwi 2005, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zygmunt Staszczyk i jego T-Love, zawsze był to moj ulubiony zespol, ta muzyka jest czescia mnie, nie odpuszczam koncertow w wawie od kilku juz lat...

i mozecie sie smiac :>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 0:42    Temat postu: T-Love?? Odpowiedz z cytatem

Hmmmm to mnie trochę zdziwiłeś... jakoś teksty tego wokalisty nie wydawały mi się zbyt porywające, a niektóre to są takie, że nawet chłopaki (nie) płaczą, szczególnie, gdy są u cioci na imieninach Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 1:02    Temat postu: Muzyka... Odpowiedz z cytatem

Muzyka jest dla mnie bardzo ważna i to ona podtrzymuje moje wszelkie działania.
Lecz nie ma autora, wykonawcy czy gatunku, który by mnie zawsze porywał do działania lub płaczu.
Są takie utwory i mieszczą się prawie w każdej kategorii muzycznej.
Od muzyki klasycznej (np. 13 Koncert Vivaldiego na mandolinę lub Rule Britannia Thomasa Arne'go) do hip-hopowych utworów (np. Kręć d... którą pamiętacie pewnie ze zlotu) Very Happy
Zwykle słowa nic dla mnie nie znaczą, a liczy się sama muzyka i rytm...
Czasem, gdy muzyka jest naprawdę piękna, to dopisuję nawet własne słowa, które lepiej wpasowują się w klimat muzyki.
Z takich ciekawszych utworów to wymienię np. Pater Noster (Papieża) - od razu uprzedzę pytania i powiem, że słuchałem tego jeszcze przed śmiercią Wokalisty...
Oto niektóre najciekawsze pozycje z mojej listy odtwarzania: Zegarmistrz Światła Purpurowy (Grechuta), Freestyle (Bomfunk MC), Just Walking in the rain (Jim Reeves), God is a girl (Groove Coverage), Superstar (Jamilia), To nie ja byłam ewą (Górniak), Lekarz dusz (Muniek!! i Krawczyk), Hijo de la luna (Loona), Sonio (Zuchero), The mass (Era), Sacred War (Chór im. Alexandrova), Deeper underground (Jamiroquai), niektóre piosenki Marlin Mansona, Blame in on the Boogie (M.Jackson), In Bloom (Nirvana), Tha magic key (One-T), niektóre utowry Sonique, Stronger (Sugarbabes), Comandante Che Guevara (Tango Feroz), Nas nie dogoniat (Tatu), King of my castle (WamdueProject), niektóre piosenki andyjskie, Wiosna-Allegro (Vivaldi), Ain't no sunshine (Lighthouse Fam.), Behind blue eyes (Limp Bizkit)
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 17 Kwi 2005, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A "Zegarmistrz Światła Purpurowy" to chyba Tadeusz Woźniak a nie Grechuta...?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 17 Kwi 2005, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, gratulacje...wymieniles chyba przedstawicieli wiekszosci popularnych gat. muzycznych Very Happy

Lubie od czasu do czasu cos posluchac, ale zeby od razu to jakos wplywalo na moje zycie? hmm...chyba nie :wink:

A moj repertuar to glownie Linkin Park (uwielbiam) oraz zupelne przeciwienstwo tego, czyli np. seria Cafe del Mar (tzw. chill out music) ewentualnie od czasu do czasu lekko jazzowo (Jazzanowa, Saint Germain) :wink:

PS.
einar napisa:
"Zegarmistrz Światła Purpurowy" to chyba Tadeusz Woźniak a nie Grechuta...?


...Woźniak jak nic 8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"U cioci na imieninach" to tekst Grzesiuka, Szwagierkolaska to zespol grajacy piosenki Grzesiuka...

a piosenka Munka z Krawczykiem nazywa sie LekarzE Dusz :>..a nie Lekarz Dusz

Muniek nagrał 16 albumow z T-Love, zespol istnieje od roku 82, wczesniej pod nazwa T-Love Alternative, i mowienie o muzyce tego zespolu tylko przez pryzmat najnowszych piosenek jest duzym nietaktem....

Dla mnie bardziej porywajace sa piosenki Munka niz piosenki wykonawcow których ty wymieniłeś.... Gusta sa rózne..nie wiedziałes? ;>

einar napisa:
A "Zegarmistrz Światła Purpurowy" to chyba Tadeusz Woźniak a nie Grechuta...?


ale wykonanie Grechuty znacznie lepsze, choc Kazika Staszewskiego dla mnie najlepsze :]
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 15:07    Temat postu: Pieśni Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
"U cioci na imieninach" to tekst Grzesiuka, Szwagierkolaska to zespol grajacy piosenki Grzesiuka...

No ja tam nie wiem, ale zdaje się, że śpiewa Muniek?


Cytat:
a piosenka Munka z Krawczykiem nazywa sie LekarzE Dusz :>..a nie Lekarz Dusz

Oczywiście, to tylko literówka Very Happy Ale piosenka bardzo ciekawa, choć wolę tę część śpiewaną przez Krawczyka. Muniek ma taki "osiedlowy" głos; ciekawy, ale jednak taki trochę dla mnie za słaby. Krawczyk, ten to ma głos Smile

Cytat:
Muniek nagrał 16 albumow z T-Love, zespol istnieje od roku 82, wczesniej pod nazwa T-Love Alternative, i mowienie o muzyce tego zespolu tylko przez pryzmat najnowszych piosenek jest duzym nietaktem....

Pewnie masz rację, poprostu nie wpadła mi w ucho żadna ciekawa (dla mnie) kompozycja i dlatego taka a nie inna moja wypowiedź. Ponieważ dla mnie ważniejsza jest sama muzyka, niż jej wykonawca, więc dopierow w dobie internetu mogłem znaleźć autorów piosenek, które podobały mi się dawniej. Być może podobały mi się jakieś piosenki T-Love a nawet nie wiem, że to oni śpiewali :wink:

Cytat:
Dla mnie bardziej porywajace sa piosenki Munka niz piosenki wykonawcow których ty wymieniłeś.... Gusta sa rózne..nie wiedziałes? ;>

Oczywiście, że wiedziałem język
Ale właśnie dlatego, że gusta są różne, to wyraziłem swoje zdanie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 15:24    Temat postu: Zegarmistrz Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
einar napisa:
"Zegarmistrz Światła Purpurowy" to chyba Tadeusz Woźniak a nie Grechuta...?
...Woźniak jak nic 8)

Rzeczywiście tę piosenkę w oryginale śpiewał Woźniak, ale u mnie akurat znajduje się albo wersja Grechuty, albo ktoś źle nazwał plik Confused

A co do różnorodności gatunków, to nie prawda Smile
Wszystkie te piosenki łączy to, że mają w sobie jakiegoś powera - ja nie dzielę muzyki na gatunki, a jedynie na taką, która mi się podoba i na pozosałe Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 15:27    Temat postu: Re: Pieśni Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Jean Valjean napisa:
"U cioci na imieninach" to tekst Grzesiuka, Szwagierkolaska to zespol grajacy piosenki Grzesiuka...

No ja tam nie wiem, ale zdaje się, że śpiewa Muniek?



Śpiewa Muniek, a i jak, wg mnie w repertuarze Grzesiuka, barda Czerniakowa, sprawdza sie swietnie. Tak płyta "Luksus" jak i "Kicha" naleza do bardzo sympatycznych..:>

"Stanisław Grzesiuk (urodzony 6 maja 1918 w Małkowie koło Chełma Lubelskiego - zmarł 21 stycznia 1963), polski pisarz i pieśniarz. Varsavianista, z zawodu elektrotechnik.

Do 1940 roku mieszkaniec warszawskiego Czerniakowa. W tymże roku został aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, skąd został następnie wysłany do obozów koncentracyjnych w Dachau, następnie Mauthausen i Gusen. W obozach tych przebywał od 4 kwietnia 1940 aż do 5 maja 1945 - zakończenia wojny. Od 1947 chorował na gruźlicę płuc, będącą konsekwencją uwięzienia, na którą zmarł w 1963.

Po wojnie Grzesiuk rozpoczął karierę pisarską. W swych cieszących się dużą popularnością wspomnieniowych książkach, pisanych barwnym językiem, opisywał atmosferę robotniczych dzielnic przedwojennej Warszawy ("Boso, ale w ostrogach"), lecz także własne przeżycia wiążące się z pięcioletnim pobytem w obozach koncentracyjnych ("Pięć lat kacetu"). Jego trzecia książka "Na marginesie życia" opisywała walkę z gruźlicą i środowisko szpitali. Po wojnie był popularyzatorem przedwojennej kultury stolicy, wykonywał uliczne pieśni warszawskie, grając na banjo.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Grzesiuk"

I własnie te piosenki, nie tylko z banjo ;>..przypomniał nam kilka lat temu Muniek, polecam Ci bardzo ..Smile..powinny Ci sie spodobac :>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 15:36    Temat postu: Re: Pieśni Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Śpiewa Muniek, a i jak, wg mnie w repertuarze Grzesiuka, barda Czerniakowa, sprawdza sie swietnie. Tak płyta "Luksus" jak i "Kicha" naleza do bardzo sympatycznych..:>


Zgadza się - jeżeli chodzi o piosenki tzw. warszawskie, to Muniek pasuje idealnie Very Happy
Dzięki za informacjo o autorze, myślałem, że to jakiś współczesny autor... a tu się okazuje, że gość z tradycjami Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 15:37    Temat postu: Re: Zegarmistrz Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
- ja nie dzielę muzyki na gatunki, a jedynie na taką, która mi się podoba i na pozosałe Smile


to dokładnie tak jak ja ;>

a tutaj bardzo przystepna cena :>
http://www.allegro.pl/search.php?string=Szwagierkolaska
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem dzis płyte wyjatkowa, płyte szczególna. Zespoł nazywa się Lao Che, płyta nazywa sie 'Powstanie Warszawskie", jest to koncept album, muzyczne słuchowisko, tytuły mowia same za siebie....

01. 1939/Przed Burzą
02. Godzina W
03. Barykada
04. Zrzuty
05. Stare Miasto
06. Przebicie do Śródmieścia
07. Czerniaków
08. Hitlerowcy
09. Kanały
10. Koniec

słucham własnie po raz pierwszy, niezwykle przejmujaca rzecz, nie traci banałem, czy tez niepotrzebnym patosem, w konwencji punkowej jak sie okazuje w sposob inteligentny, przejmujacy tez mozna spiewac o historii swojego kraju....

pozycja obowiazkowa, niezwykle przejmujaca, zagrana tak, ze nie tyle dreszcze, co "jaszczury" laza po plecach...

"Gdzie jestescie - ja Wilczur wołam.
Gdzie jestescie, słyszycie?, ide po was!!

Zoska - Nie strzelac, tu "Zoska", nie strzelac!
"Radosław" nie strzelac, tu Radosław, nie strzelac
Polacy - nie strzelać, Niech zyje Polska!!!"


wiecej informacji www.laoche.art.pl
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 18:38    Temat postu: Płyta Odpowiedz z cytatem

Oryginalna płyta tego zespołu kosztuje 25 zł! Pirackie kopie są po 15-20 zł.
Jaką płytę wybrać? oczywiście oryginalną Smile
Gdyby płyta kosztowała 125 zł, to większość potencjalnych kupców wybrałaby oczywiście pirata.
Gdyby jeszcze zespół sprzedawał po złotówce każdy utwór jako mp3 przez internet, to jeżeli by mi się muzyka spodobała, to chętnie kupiłbym za tyle (w końcu bez płyty, pośredników i marży, sprzedaż via internet jest najlepsza bo najtańsza). Jest też wiele innych możliwości wspomożenia zespołu, który się lubi ("donate us", kupno gadżetów, koncerty itp.).

Ściągnąłem sobie ze strony zespołu "Zrzuty" - nie jest jakieś złe, ale mnie nie "rusza", ale zachęcam do sprawdzenia samemu, bo muzyka rzeczywiście dość ciekawa.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Kwi 2005, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncerty Lao Che

23.04.2005 WARSZAWA - PUNKT - www.punkt.waw.pl
28.04.2005 TORUŃ - klub OD NOWA
29.04.2005 WARSZAWA - NEWDEEP Club, ul. Raclawicka 99 (forty),ł
??.05.2005 GDAŃSK - klub Żak
??.05.2005 LUBLIN
19.05.2005 WROCŁAW - Droga do Mekki
19.06.2005 GÓROWO IŁAWECKIE
06.08.2005 Przystanek WOODSTOCK

do zobaczenia w Punkcie :>
podobno na koncertach zespół prezentuje sie wiecej niz swietnie....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 17 Kwi 2005, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie rzecz biorac bardzo lubie dead can dance -moge tego sluchac w koleczko.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 18 Kwi 2005, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja kocham polski i zagraniczny punk rock ska i oi.Szczególnie KSU,Moskwe,Sex Pistols,The Analogs,Ramzesów,Skautów.
ale zespoły które na mnie wpłynęły to KSU i Alphaville...
Pamiętnu KSU ze Staszczykiem obok Siczki na wokalu... ach co to były za czasy Very Happy
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 18 Kwi 2005, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KSU, Siekiera, fragmenty tekstów tych zespołow pojawiaja sie na wspomnianej plycie Lao Che, po skladzie jaki wypisałes wnioskuje, ze powinno Ci sie spodobac..:>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 18 Kwi 2005, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie sie zaczelo od Queen. Byl przelom lat 80tych i 90tych, bylem maly i mialem wielki plakat grupy na scianie. Oprocz tego namietnie wykupowalem cala dyskografie Queen w pobliskim kiosku z gazetami (kasety TAKT rzecz jasna..). W 1991 roku Freddie zmarl.

Potem byla Nirvana. W tymze roku 1991 roku pojawila sie plyta Nevermind i 9cio letni Radek oszalal na punkcie Kurta Cobaina i spolki. Wszystkie dzieci sluchaly Mew Kids on the Block a ja zglebialem tajniki rodzacej sie muzyki grunge. Gdy moja milosc do Nirvany siegala zenitu, w roku 1994 roku samobojstwo popelnil Kurt Cobain. Moje marzenie, by zobaczyc ich na zywo, leglo w gruzach. Wielki cios dla dwunastolatka.

Cios tak wielki, ze ciezko bylo mi sie pozbierac i odrobine zniechecilem sie do muzyki.

Do czasu.. Do czasu pojawienia sie pierwszych plyt ("Debiut") Bjork i Radiohead ("Pablo Honey" z kapitalnym Creep).
Wlasnie Debiut Bjork i pozniejszy Kid A Radiohead mialy najwiekszy wplyw na moje dzisiejsze pojmowanie muzyki. Ogromna rewolucja w mojej glowie.

p.s. Warto zaznaczyc, ze Bjork i Tom Yorke wciaz zyja, co wiecej widzialem ich na zywo Wink
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Kwi 2005, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mając lat ze 13 wyruszyłem z kwotą dolarów amerykańskich sztuk 120 na dwumiesięczny podbój Zachodu :wink:
Po dotarciu do Francji przeżyłem pewien dramat wewnętrzny, bo musiałem dokonać wyboru - bagietka plus cola czy kaseta J.M. Jarre'a. Jawiła mi się jego muzyka jako zwieńczenie historii muzykologii we współczesnym świecie.
Potem minęło nieco czasu i mi przeszło... Smile
Po tradycyjnym dla chłopca z "dobrego domu" zachwycie bohemiczną i wódczaną Piwnicą pod Baranami i dziełami rosyjskich mistrzów, Dostojewskiego i Bułhakowa, przeszedłem w okres Sturm und Drang... Mówiąc po ludzku wdziałem stroje ciemne i wsłuchiwałem się w Kazika i jego taty (którego utwory znałem, bo wykonywał je znacznie wcześniej Jacek Kaczmarski - którego u mnie w domu słuchało się częsciej, niż mogła to wytrzymać młoda, nie zhańbiona dotąd polityką moja dusza). Więc nie opuszczałem żadnego z koncertów Kazika i zawsze można mnie było spotkać na dziedzińcu UW na Juwenaliach przy kiosku - stamtąd był najlepszy widok i doskonałe to było miejsce do umawiania się ze znajomymi. Kołacze mi po głowie wiele tekstów, ale gdy już przy zgaszonych światłach, gdy część nieobeznanych osób wychodziła, Kazik zaczynał śpiewać:
Hej dziewczyno, hej niebogo jakieś wojsko idzie drogą!
Schowaj pieniądze, schowaj zegarek! Kryj się, kryj!

to wraz z przyjaciółmi totalnie traciliśmy głos... :wink:
Tylko czy to wszystko wpłynęło na moje życie? Chyba tylko troszeczkę. Ale gdy płynąłem w nocy (wiem, że nie wolno) żagłówką Tango 780 po (jeśli mnie pamieć nie myli) jeziorze Kisajno, gwiazd było tysiące i odbijały się w wodzie a ja słuchałem na walkmanie IX Symfonii (banał, wiem, ale tego właśnie słuchałem), to sobie pomyślałem, że nie ma co szaleć, bo niczego lepszego już nie wymyślę...
I żałowałem jak diabli, że już taki jeden przede mną śmiał powiedzieć:
,,(...)niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie(...)”
8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron