reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

gdzie diabeł nie może tam Polaka pośle :)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 26 Mar 2004, 20:21    Temat postu: gdzie diabeł nie moĹźe tam Polaka pośle :) Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem właśnie coś bardzo ciekawego na stronie www.hagstofa.is - nie chce mi się tłumaczyć, bo wszyscy zrozumieją:
"In 2003, the number of foreign citizens moving to Iceland from abroad was 1.353 as compared to 2.351 Icelandic nationals. [b]Most immigrants of foreign nationality were from Poland (146)[/b], followed by immigrants from Denmark (106), Sweden (76), and the Philippines (73). The most common destinations of Icelandic emigrants are the other Nordic countries (above all Denmark, Norway and Sweden), the United Kingdom and the USA. Być może wszyscy to wiedzieliście, ale mnie to zaciekawiło i nieco zdziwiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 26 Mar 2004, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lutym podalismy ciekawostke na podstawie tych wlasnie statystyk. Podaje linka do tego artykulu, bo nasz był troche szerszym tekstem, niz ten co einar zacytowal:
http://www.iceland.pl/ciek/040225ciek1.html

Oczywiscie, Polacy sa najliczniejsza grupa obcokrajowcow na Islandii. W sumie jest ich tam ponad 1800 osob.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Wrz 2005, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie ilu jest polaków na islandii którzy mają obywatelstwo islandzkie?
Około 150 osób. Reszta jak tylko otrzyma islandzki paszport to żegnaj islandio. Przez siedem lat /niektórzy trzy lata/ kochają ten kraj a potem
Żegnaj Gienia Świat się Zmienia!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Wrz 2005, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam stare tematy :wink:
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 4 Wrz 2005, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Wrz 2005, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paszport islandzki otwiera ci cały świat.
Na polski paszport potrzebujesz do niektĂłrych krajĂłw wize a na islandzki juĹź nie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 5 Gru 2005, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
A wiecie ilu jest polaków na islandii którzy mają obywatelstwo islandzkie?
Około 150 osób. Reszta jak tylko otrzyma islandzki paszport to żegnaj islandio. Przez siedem lat /niektórzy trzy lata/ kochają ten kraj a potem
Żegnaj Gienia Świat się Zmienia!
i moze lepiej ,nie beda marudzic .....i truc.Dostatecznie ciemno ,ponuro i szaro jest tu przez polowe roku.Niech zostana sami optymisci Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 5 Gru 2005, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 5 Gru 2005, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:

Przydałby się chcociaż jakiś test na obywatelstwo i rozmowa z kandydatem na Islandczyka.

.
Interesujacy pomysl
Ps Music 80,czy mozesz zerkanc do tematu o dekoderze ?mam tam male pytanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona
Gość
PostWysłany: 7 Gru 2005, 19:40    Temat postu: optymisci,delikwenci,zdrajcy Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po jaka cholere ja to czytam,chyba tylko po to,zeby sie wpieniac"Dostatecznie ciemno ,szaro i ponuro jest tutaj" oczom nie wierze Vikingu-Twoja Islandia nie jawi sie jako Rajska /slonecz<na,piekna/kraina?????? Cos takiego.....nie moze byc,ale jak to sie dzieje ,ze takiego delikwenta,ktĂłry je,spi i pracuje w Polsce i zadnej wdziecznosci temu krajowi nie okazuje,bo przeciez >kocha< Islandie,jeszcze z kraju nie usuneli?????? A powinni! He,he...przyjedz tutaj-a juz Cie docenia-tak jak doceniaja,zwlaszcza takich jak Ty.
Uznac za Islandczyka? Chora osobo,lecz sie na nogi,bo....z deklem juz nic nie poradzisz.Nigdy nie bedziesz Islandczykiem, to jest OBYWATELSTWO,na szczescie !I jasne,ze przydalby sie TEST,zwlaszcza taki,ktĂłry wyselekcjonowalby sprzedajne personki...hm...szkoda,ze go nie ma!
Powrót do góry
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 8 Gru 2005, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu.....czy Ty czasem Ona czytasz co piszesz?
Kv. Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Gru 2005, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dostatecznie ciemno ,szaro i ponuro jest tutaj" oczom nie wierze Vikingu-Twoja Islandia nie jawi sie jako Rajska /slonecz<na,piekna/kraina?????? Cos takiego.....nie moze byc,ale jak to sie dzieje ,ze takiego delikwenta,ktĂłry je,spi i pracuje w Polsce i zadnej wdziecznosci temu krajowi nie okazuje,bo przeciez >kocha< Islandie,jeszcze z kraju nie usuneli??????


Ona dla twojej informacji. Ja juz nie mieszkam w Polsce, nie usuneli mnie sam wyjechalem!!!

A tak poza tym to nie rozumiem tego co napisalas.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.


Ostatnio zmieniony przez viking dnia 8 Gru 2005, 14:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 8 Gru 2005, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 8 Gru 2005, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nazywac osoby ktorym wiele rzeczy podoba na Islandii sprzedajanymi osobami? Nie rozumiem.A to ze tu jest ciemno ,szaro i ponuro to ja napisalam a nie Viking.Bo to jest fakt.Taka pogoda tu jest i takie jest ustawienie naszej kochanej planety i nic na to sie nie poradzi.Dzis np bylo ciemno prawie caly dzien bo chmurzyska sa na wys 50 m.I co?ludzie zyja w tajdze przy minus70 .Mozna sie przyzwyczaic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 8 Gru 2005, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 8 Gru 2005, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżizus, ona (przepraszam, że się wtrącam do nieswojej dyskusji, ale od kilku tygodni wypisujesz już takie rzeczy, że mnie krew zalewa), po pierwsze - czytaj uważnie wcześniejsze posty. Po drugie - się przyczepiłaś do Vikinga jak rzep do psiego ogona i zzejść najwidoczniej nie chcesz. Po trzecie - jak chcesz być zrozumiana, to pisz jaśniej; widocznie byłaś albo wkurzona, albo się spieszyłaś, bo twój ostatni post jest lekko bezsensowny.

A co do życia na Islandii - podziwiam ludzi, którzy tu chcą żyć. Osobiście - nie mógłbym. Nie znoszę deszczu, mrozu i wiatru. Ja to się do Australii, albo Afryki nadaję :].
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 8 Gru 2005, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 8 Gru 2005, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.Czy ja mówię, że nie lubię zimy? Ja nie lubię zimy w wydaniu polskim i temu podobnym. Zima afrykańska, czy australijska jest całkiem znośna :].

Zresztą - widocznie nie jestem islandofilem (zresztą za takiego się nie uważam), bo moim marzeniem jest mieszkanie na Nowej Zelandii. Smile.

I to prawda - jesteśmy bardzo mobilnym narodem, bo Polaków spotykałem w wielu dziwnych miejscach Wink.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 8 Gru 2005, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisał:
bo moim marzeniem jest mieszkanie na Nowej Zelandii. Smile.

Wink.
MOIM TEZ.....
NAJLEPIEJ NA WYSPIE POLUDNIOWEJ ALE OD STRONY WSCHODNIEJ,,,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 8 Gru 2005, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę, nie tylko ja mam takie dziwne marzenia. Na razie jednak chcę zrealizować plan ukończenia studiów w Irlandii. Myślę, że jest to całkiem realne ;-).
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron