reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kredyty samochodowe..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 22 Paź 2010, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A OBCHODZISZ DZISIAJ TO ŚWIĘTO?!?!?
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 22 Paź 2010, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fa.wikipedia.org/wiki/روز_جهانی_توجه_به_لكنت_زبان
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 22 Paź 2010, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

共有这段另外,尽管我不在乎 ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 22 Paź 2010, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
chyba nie rozumiecie idei bankructwa. nikt za nikogo nie bedzie splacal, tak jak przy bankructwie firm, dlug po prostu przepada a wierzyciel traci.


Smile ok jak juz ma dzialac tego typu ustawa to niech dotyczy przyszlosci wykluczajac wczesniejsze umowy podpisane na poprzednich zasadach, bo jak dopuszczamy zmiane zasad gry w jej trakcie to juz wszystko mozliwe a wtedy koszt uslug finansowych znacznie wzrosnie i lud wyjdzie znowu niszczyc elewacje tym samym podnoszac sobie podatki.
Firmy maja wybor obierajac osobowosc prawna i te z ograniczona odpowiedzialnoscia czy akcyjne moga sobie bankrutowac, a wierzyciele wiedzac o zakresie tej odpowiedzialnosci szacuja odpowiednio aby na tym nie umoczyc, powstaja tym samym trudnosci dla pozyczkodawcow, ale sa tez takie ktore odpowiadaja w wiekszym zakresie jak spolki prawa cywilnego i za taka odpowiedzialnosc oczekuja latiwjszego i tanszego kredytu.
Moze lepiej wprowadzic kredytobiorce "dwoch predkosci" nieodpowiedzialnego dziecka, ktore bedzie mialo drozej i sobie bankrutowalo oraz odpowiedzialnego mezczyzne ktory bedzie mial taniej, bez mozliwosci bankructwa, niech bedzie wybor.
Ciekawe, ze ci sami ktorzy chca zabierac i dawac, decydowac cudzymi owocami pracy zglaszaja np. projekty ustawy o wprowadzeniu filozofii do islandzkich szkol (na koszt podatnika oczywiscie) ze szczegolnym uwzglednieniem etyki, chyba to bedzie taka "filozofia realna" oczywiscie ku uciesze spieszacych uzbroic sie w odpowiedznie dyplomy rzesze nauczycieli wraz z ich niezniszczalnymi przywilejami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adenka79

Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 1
Skąd: Akranes
PostWysłany: 7 Lis 2010, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY KTOŚ WIE O CO CHODZI Z TYM AVANTEM BO JA JUZ NIC NIE KUMAM?? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adasko767

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: EŁK
PostWysłany: 7 Lis 2010, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadzwon do nich to sie dowiesz Idea1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tweetus85
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 42
PostWysłany: 11 Gru 2010, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy komus zmniejszyli juz laun?bo ja ciagle czekam na rachunek..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adasko18

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 35
PostWysłany: 9 Mar 2011, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie jakie warunki trzeba spełniać aby dostać kredyt na samochód
z góry dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czarnaiwona

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 26
PostWysłany: 9 Mar 2011, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adasko18 napisał:
Witam mam pytanie jakie warunki trzeba spełniać aby dostać kredyt na samochód
z góry dziękuje

Trzeba posiadac nieruchomosc lub zyranta z nieruchomoscia (dom , mieszkanie)
_________________
czarna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
muerde

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Mar 2011, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem samochód za ok 1.2mln koron na kredyt ,jedynie przedstawiając ostatnie trzy odcinki wypłat,zero problemow szybko i sprawnie.Zalezy to od firmy finansującej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adasko18

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 35
PostWysłany: 20 Mar 2011, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanie jak to jest z przejeciem kredytu od kogos
wplacam komus zaliczke i reszte kredytu splacam
i jakie do tego sa potrzebne warunki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kenala

Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Grindavik
PostWysłany: 23 Mar 2011, 7:20    Temat postu: Re: Kredyty samochodowe.. Odpowiedz z cytatem

Lukas-3000GT napisał:
Z tego co slyszalem, to:

osoby ktore placili wiecej (z odsetkami i bla bla bla..):

- jakas czesc ludzi podostawali TE pieniazki ktorych niepowinni placic, podostawali je spowrotem na konto

- u wiekszosci kredyty zostaly zamkniete (jako ze juz splacony zostal samochod) jesli wartosc tej sumy ktora placili wyniosla tyle ile reszta kredytu

- lub kredyt zostal zmniejszony, rata miesieczna zostala takze zmiejszona.


Generalnie nikt nie traci, tylko zyskuje - najlepiej isc do biura i zapytac. Pozdrawiam.


DLA ZAINTERESOWANYCH:
KILKA DNI TEMU PRZYSZEDL PAPIER ZE W LANDSBANKINN CZEKAJA NA MNIE PIENIADZE. TAKZE JA Z AVANTEM JUZ ROZLICZONA. CIESZE SIE BO ZWROCONO MI CALKIEM SPORA SUMKE Smile

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michal010

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 15
PostWysłany: 23 Mar 2011, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj dzwonilem do firmy ktora udziela kredytu,i jesli chcesz wziac auto w kredycie,musisz wplacic okolo 30 %,(20% w Lysing-oni maja najtaniej i w miare dobre warunki)a jesli chcesz przejac kredyt to oczywiscie mozesz z tym ze oni otworza Tobie nowy kredyt czyli kolejno 30% wplaty w wiekszosci firm i 20 w lysing.Ja w tamtym roku tez wzialem kredyt na auto bez zadnych trudnosci i tak jak kolega 3 ostatnie Launy z wyplaty i tyle,ale jak widac przepisy zmieniaja sie jak wiatr zawieje,ale haslo typu ze,musisz miec kogos kto ma mieszkanie i poreczy za Ciebie lub sam musisz miec mieszkanie to tylko i wylacznie w Banku tego zadaja ale na pewno nie w komisie,a jak kto nie wierzy nie wierzy niech sam popyta.Jezeli masz auto i chcesz przejac inne to nie moze byc ani starsze od Twojego obecnego auta ani tansze,drozsze jak najbardziej choc w zblizonej cenie bo jesli bedzie drozsze o jakas kwote wtedy musisz doplacic roznice ceny pomiedzy autami lecz nadal pozostajaesz przy swoim kredycie,bo cos takiego jak Twierdza niektorzy zamiana kredytami nie istnieje,poprostu oni daja wtedy nowy kredyt na nowych warunkach,wplata 30% itd....i placisz nowy kredyt z wiekszymi ratami,to chyba tyle ,powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martin7708

Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 16
PostWysłany: 30 Maj 2011, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktos wie,czy mozna w komisie zostaic auto w rozliczeniu i wziasc drozsze,a roznice wartosci w kredyt?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 31 Maj 2011, 4:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martin7708 napisał:
a czy ktos wie,czy mozna w komisie zostaic auto w rozliczeniu i wziasc drozsze,a roznice wartosci w kredyt?
TAK JA TAK ZROBILEM OSTATNIO POSTAWILEM AUTO ZA 500 TYSIECY A WZIELEM ZA 2 MILIONY , STARE POSZLO W ROZLICZENIE RESZTA NA KREDYT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 31 Maj 2011, 13:04    Temat postu: Kredyt Odpowiedz z cytatem

Jedynym minusem tego całego przedsięwzięcia jest to, że wycena naszego auta podawana przez komis jest bardzo zaniżona. No i warunkiem takiej transakcji jest to, że właścicielem auta jest komis, a nie osoba prywatna. Jeśli jednak jest to prywatne autko, to można ewentualnie złożyć ofertę. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martin7708

Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 16
PostWysłany: 31 Maj 2011, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właścicielem auta które chce zostawić w rozliczeniu jestem ja,czyli osoba prywatna.zdaję sobie sprawę,że wycena może byc mocno zaniżona.a jeszcze pytanie.jezeli bede chcial takie auto zabrac na stałe do Polski jak bede opuszczał IS to słyszałem ze musze byc wlascicielem przynajmniej 6miesiecy przedv wyjazdem.a auto w kredycie nie jest chyba moja wlasnosia,wiec trzeba je chyba najpierw splacic i po 6 miesiacach mozna auto zabrac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bebsun

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 40
PostWysłany: 31 Maj 2011, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martin7708 napisał:
właścicielem auta które chce zostawić w rozliczeniu jestem ja,czyli osoba prywatna.zdaję sobie sprawę,że wycena może byc mocno zaniżona.a jeszcze pytanie.jezeli bede chcial takie auto zabrac na stałe do Polski jak bede opuszczał IS to słyszałem ze musze byc wlascicielem przynajmniej 6miesiecy przedv wyjazdem.a auto w kredycie nie jest chyba moja wlasnosia,wiec trzeba je chyba najpierw splacic i po 6 miesiacach mozna auto zabrac?


zjechać do polski możesz jak auto masz minimum 6 mieś. jeśli w tym czasie spłacasz kredyt to liczy się to jako pół na pół. Auto jest twoje i MUSISZ TYLKO SPŁACIĆ KREDYT i oczywiście mieć papier, że to zrobiłeś. Mogą sie przyczepić przy odprawie na prom. Do tego musisz być na islandii minimum 12 mieś. i dokumenty samochodu przetłumaczone na polski. Do tego dojdą ci koszta rejestracji i kilka innych opłat (u mnie dwa lata temu wyszło ok. 2000zł)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martin7708

Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 16
PostWysłany: 31 Maj 2011, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie moge takie dokumenty przetłumaczyc na polski tu na IS i czy musi byc to notariusz i czy to prawda ze nie moge takiego samochodu po zarejestrowaniu w PL sprzedac przez rok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bebsun

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 40
PostWysłany: 31 Maj 2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przetłumaczyć możesz tutaj, tłumacza musisz poszukać. Ja robiłem to 2 lata temu u tłumaczki gdzieś w Saltjarnes. Musiała być pieczątka tłumacza i pieczątka z "urzędu miasta" w celu potwierdzenia, że przetłumaczone papiery są zgodne.
Co do samochodu jeśli bierzesz go na MIENIE PRZESIEDLEŃCZE to nie możesz go sprzedać przez rok (notatka w dowodzie rej. i książce pojazdu) po tym czasie robisz co zechcesz. Ale jeśli sprzedasz samochód do roku czasu to naliczą tobie cło w wysokości ok 40% wartości samochodu. Ja musiałem stawić się UC po ok 9 miesiącach z papierami samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron