reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kuce Islandzkie
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ronja
Go
PostWysany: 15 Cze 2005, 19:01    Temat postu: Kuce Islandzkie Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś tutaj jeździł kiedyś na kucach islandzkich lub może nawet ma takiego? Jak tylko raz miałam okazję pod Częstochową. Tolt bardzo mi się podobał, miałam wrażenie jakbym jechała na strusiu. (co prawda na strusiu jeszcze nigdy nie miałam okazji, ale tak jakoś mi się skojarzyło). Inochodu nie próbowałam, bo koniki nie umiały.

Odnośnie informacji na stronie, to skąd się Wam wzięło określenie "chód ślizgowy"? Bo ja się jeszcze z taką nazwą nie spotkałam?

A ciekawostką może być to, że być może kuce islandzkie pojawią się na olimpiadzie zimowej. To znaczy wiem, że były takie starania i w zeszłym roku specjalna delegacja olimpijska była na Islandii oglądać popisy Islanderów na lodzie i podobno byli zadowoleni. Cel jest taki, żeby kuce pojawiły się na 'show' otwierającym olimpiadę w Torino, a w przyszłości być może jazda islanderów na lodzie weszła w skład konkurencji olimpijskich. To by było coś! Smile
Niestety nie mam najnowszych wiadomości, z tego roku, więc nie wiem jak się sprawy mają. Musiałabym zapytać.

A wszystkim, którym się podobają te konie polecam stronę: http://www.icelandichorse.is (może przegapiłam, ale nie znalazłam jej w linkach na iceland.pl) Jest tam dużo informacji i o chodach i kolorach – włącznie z genetyką.

W Polsce nie ma tych koni chyba za wiele, przynajmniej ja nie znalazłam. Największa ich ilość jest chyba tu: http://www.punktur.nl To jest stadnina prowadzona przez Holendrów, nic nigdy wcześniej o nich nie słyszałam, właściwie to dowiedziałam się o nich od pewnej Amerykanki Smile Trochę odstraszająco wyglądają ceny, 15 euro za godzinę! W centrum W-wy jazda kosztuje połowę mniej. Nie mniej jednak warto by było to miejsce odwiedzić, jak mnie kiedyś zawieje w tamte rejony, to na pewno tam zajrzę. A może już ktoś był i może zrelacjonować? Smile

No i już się więcej nie rozpisuję, bo ja o koniach i psach mogę mówić bez końca :wink:
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Cze 2005, 20:49    Temat postu: Kuce Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście konie islandzkie są piękne, często takie łaciate i kolorowe.
Nie znam się na tym, ale zawsze mi się zdawało, że konie śpią na stojąco, a na Islandii zobaczyłem, jak konie wylegują się na pastwiskach prawie nogami do góry Very Happy Very Happy
Kiedyś nieopodal Akranes widziałem takie ciekawe zjawisko: małe stadko koni jak jedne mąż weszło na takie urwiste wzniesienie (pagórek) po środku pastwiska i wszystkie razem stały tam zbite w ciasną gromadkę jakby czekały na powódź...
Wyglądało to trochę dziwnie i komicznie za razem - co sprawiło, że konie wdrapały się ten mały pagórek by stać razem? Może to jakiś typowy koński zwyczaj? A może to sprawka elfów Question

A pieski też na Islandii są "zabójcze" - jak się pojedzie na farmę, to wybiega fajny nieduży pieseczek, który z radości na widok człowieka rzuca się by obskakiwać i lizać i merdać ogonkiem. Od takiego pieska nie sposób się oderwać, takie miłe zwierzątko Smile
Gdy odjeżdżaliśmy to wskoczył nawet na chwilę do samochodu - albo to był jakiś młody piesek, albo może na Islandii pieski są takie gościnne i przyjacielskie? Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 16 Cze 2005, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, spotykalismy tylko takie goscinne i przyjacielskie - a to chciały do samochodu,a to szły z nami na wycieczkę - jeden taki szedł z nami towarzysko do Hengifossa i z powrotem Smile

A koników nie udało mi się spróbować (w sensie jazdy oczywiście), bo wszędzie mi mówili, że owszem, ale maj to przedsezon i koniki nie są gotowe...
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Ronja
Go
PostWysany: 17 Cze 2005, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do koników razem na pagórku, to jestem pewna, ze to sprawka elfów. Bo to taki ich zwyczaj, jak są w dobrym humorze ustawiają kuce razem na pagórkach i tańczą wkoło nich :wink: . Trzeba było zrobić zdjęcie (elfom też) Smile
Ja jednego jestem pewna, jak już dojadę na Islandię to na pewno sobie konnej przejażdżki nie odmówię. Choćbym potem miała głodować przez resztę wyjazdu Smile

A te szpice to nie są chyba takie zupełnie białe, maja łaty i znaczenia w najprzeróżniejszych kolorach? W ogóle wszystkie islandzkie zwierzęta domowe są bardzo kolorowe. A najbardziej mi się podoba, to że Islandczycy organizują u siebie międzynarodową wystawę psów rasowych.! Oczywiście nikt spoza Islandii z psem na tę wystawę się zgłosić nie może Smile No chyba, że ktoś szalony specjalnie po to da psa na miesiąc do kwarantanny.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Cze 2005, 20:33    Temat postu: Kwarantanna Odpowiedz z cytatem

Ronja napisa:
Co do koników razem na pagórku, to jestem pewna, ze to sprawka elfów. Bo to taki ich zwyczaj, jak są w dobrym humorze ustawiają kuce razem na pagórkach i tańczą wkoło nich :wink: . Trzeba było zrobić zdjęcie (elfom też) Smile

Niestety jechaliśmy w miarę szybko, a za nami sznur samochodów i jak już udało mi się zawrócić, ustawić, wyjąć aparat, to koniki się zaczęły rozchodzić Sad


Cytat:
A te szpice to nie są chyba takie zupełnie białe, maja łaty i znaczenia w najprzeróżniejszych kolorach?

Oczywiście, że pieski są w różnych kolorach Smile
Cytat:
No chyba, że ktoś szalony specjalnie po to da psa na miesiąc do kwarantanny.

Nawet mi nie przypominaj o tych durnych islandzkich przepisach - na samą myśl otwiera mi się nóż w kieszeni (a niektórzy wiedzą, że z nożami u mnie to trzeba uważać). Evil or Very Mad
Te przepisy są tak głupie i bezsensowne, że aż mam ochotę wziąć probówkę z najgorszymi zarazami i podrzucić Islandzykom, żeby zobaczyli, że to nie jakieś schludne i czyste domowe zwierzątka przenoszą im choroby... Żal by mi było tylko przypadkowych ofiar zarazy, ale naprawdę aż się chce im pokazać jacy są głupi...
Sądzę, że przez to przyjeżdża do nich o 10-20% mniej turystów, którzy zwykle podróżują ze swymi pupilami.
A jak już kiedyś pisałem: wystarczyłaby jakaś niezaduża opłata wjazdowa dla psów i kotów i wszyscy byliby zadowoleni - Islandczycy mieli by dodatkową kasę a właściciele piesków i kotków przyjemne wakacje razem ze swym wiernym przyjacielem. Confused
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ronja
Go
PostWysany: 19 Cze 2005, 21:08    Temat postu: Re: Kwarantanna Odpowiedz z cytatem

Na stronie http://www.icelandicsonice.com są filmiki.
Można się choć trochę zorientować jak wyglądają Islandczycy na lodzie. Smile

Cytat:
Nawet mi nie przypominaj o tych durnych islandzkich przepisach - na samą myśl otwiera mi się nóż w kieszeni ....


Zgadzam się w pełni, mnie tez to denerwuje i nie bardzo rozumiem jak mój szczepiony pies ma roznosić zarazę Sad
Poza tym to stopuje rozwój islandzkiej kynologii, no ale to już nie nasze zmartwienie...
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Cze 2005, 23:17    Temat postu: Re: Kwarantanna Odpowiedz z cytatem

Ronja napisa:
"If a dog does not release a certain number of barks per day,
they will back up and the dog will explode."

Po angielsku wszystko brzmi tak uczenie i mądrze Very Happy
A swoją drogą jakie życiowe spostrzeżenie Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ronja
Go
PostWysany: 20 Cze 2005, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja nie wiem czy to miało tak uczenie brzmieć, ale skoro tak twierdzisz :wink:
Trafiłam na to zdanie przypadkiem i mi się spodobało lol
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Cze 2005, 21:26    Temat postu: Pieski Odpowiedz z cytatem

Ronja napisa:
No ja nie wiem czy to miało tak uczenie brzmieć

No, brzmi tak kategorycznie jak twierdzenie matematyczne Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 17 Wrz 2005, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronja napisa:
A najbardziej mi się podoba, to że Islandczycy organizują u siebie międzynarodową wystawę psów rasowych.!


Co więcej.. Widziałam w TV islandzkiej niedawno, odbywającą się wystawę psów małych. Czyli jeszcze "węższy" konkurs Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Gollum
Go
PostWysany: 21 Wrz 2005, 8:40    Temat postu: Re: Kwarantanna Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Te przepisy są tak głupie i bezsensowne,

Wręcz przeciwnie, to bardzo mądre przepisy. Spora część Indian wyginęła od chorób, bo nie zastosowali kwarantanny wobec Europejczyków. Spora część fauny Hawajów, Guam i innych amerykańskich wysp pacyficznych przeszła do historii, bo wdarły się obce gatunki. Ptasia grypa szalejąca już w Kałmucji to także efekt braku kwarantanny. No ale jak kwarantannie poddać kaczkę czy innego wróbla...
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Pa 2005, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze Islandia nie ma glupich przepisów dotyczących kwarantanny.
Mam psa i jedyna szczepionka jaką dostaje jest przeciw wirusowemu zapaleniu jelit i wątrobie. Sprowadziłem sobie kiedyś z polski szczepionki na inne choroby. Ale weterynarz odmówił mi /wrecz zabronił/ podania ich mojemu psu. Jak wiecie w szczepionce są osłabione wirusy i podanie jej w rejonie gdzie nie wystepuje dana choroba nie jest zbyt mądre.
A tak poza tym moi drodzy. Wiekszość chorób o które tak boją sie Islandczycy /głównie wścieklizna/ nie może być przeniesiona na butach turysty. Jedynie zarażone zwierze może ją tu przywlec. I właśnie kwarantanna ma temu zapobiec.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 9 Pa 2005, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Jedynie zarażone zwierze może ją tu przywlec. I właśnie kwarantanna ma temu zapobiec.


A ptaki? Wink Nikt ich nie kontroluje ani nie poddaje kwarantannie..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Pa 2005, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu ptaki nie choruja na wścieklizne. Jest to choroba ssaków.
Taka ciekawostka- jedyny ssak który nie zdycha na wścieklizne to nietoperz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 9 Pa 2005, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie psow, dlaczego jest ich na Islandii tak malo. Jestem tu 3 msc( dopiero), a widzialem DWA Exclamation psy. Jakies rygorystyczne przepisy, czy moze cos innego.
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Pa 2005, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Islandii jest to problem. Jak mieszkasz w bloku to muszisz miec zgode wszystkich sąsiadów z klatki. Jak juz ja otrzymasz a pies będzie uciązliwy dla sąsiadów to mogą cie poprosic o to abyś sie pozbyl pieska /np. szczeka, psy na Islandii głosu nie maja/ Pies nie może gonić luzem. Jak zrobi kupke to musisz posprzatać. W niektóre miejsca nie można chodzić z psem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 17 Sty 2006, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostawilam w Polsce , oczywiscie pod troslkiwa opieka swoje zwierzaki, mieszanca udajacego jamnika i swinke morska. Jezeli ktos z formulowiczow zna dokladne procedury przewozenia zwierzat z Polski do Islandii i mogl by mi pomoc -bylabym bardzo wdzieczna. Chodzi mi glownie o swinke, ktora badzo teskni za nami.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Sty 2006, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zostawilam w Polsce , oczywiscie pod troslkiwa opieka swoje zwierzaki, mieszanca udajacego jamnika i swinke morska. Jezeli ktos z formulowiczow zna dokladne procedury przewozenia zwierzat z Polski do Islandii


Jest to długo trwały proces i kosztowny.
Kosztowny głównie przez miesięczną kwarantanne jaką zwierzaki muszą przejść na Islandii. Za szczeniaka rasy Malamute wychodziło około 100-110 tyś krona plus transport. Od nowego roku zajmuje się tym prywatna firma więc cena mogła ulec zmianie.
Jedyny transport to samolot i prom. Na transport lotniczy potrzebujesz specjalnej klatki do przewozu zwierzat. Tutaj musisz się dowiedzieć u przewoznika co jest wymagane.
Wydaje mi się że na promie jest o tyle łatwiejsze i mniej stresujące dla pociechy że jest cały czas z tobą. W zeszłym roku jak wracałem na Islandie promem to jedna pani płyneła z dwoma jamnikami. Nie mam pojęcia gdzie one załatwiały swoje potrzeby, ale były cały czas z nią.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 17 Sty 2006, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za informacje. Ja kiedys zastanowialam sie nad podroza promem, ale to ponoc tez drog kosztuje i do tego dlugo trwa.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kami
Go
PostWysany: 17 Sty 2006, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:

Co więcej.. Widziałam w TV islandzkiej niedawno, odbywającą się wystawę psów małych. Czyli jeszcze "węższy" konkurs Smile


trzy psy na krzyż ale za to każdy ma medal Cool

Cytat:
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron