reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyspy i wysepki Estonii.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 4 Mar 2011, 21:50    Temat postu: Wyspy i wysepki Estonii. Odpowiedz z cytatem

Estonia posiada mnóstwo wysp. Dwie są duże- Saaremaa i Hiiumaa, ale reszta jest mała. Na niektórych z nich zachowała się kultura niemal nietknięta przez nowe czasy.
Różne zdjęcia z wysp Estonii- Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu, Neissaar i inne:





























Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seeslav

Doczy: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skd: DKL-RKV
PostWysany: 5 Mar 2011, 1:08    Temat postu: estonia Odpowiedz z cytatem

Mieszkałem i pracowałem tam prawie dwa lata. Zyczę miłych wrażeń w zwiedzaniu natomiast niech tam sie bron Boże (lub cokolwiek) nikt normalny nie wybiera. Pomimo uniojnych statystyk , mentalnie to jest dziki kraj - zabija za flaszkę bez problemów - nikt sie nie przyzna ze zna rosyjski(bo jesteśmy w estoni) wszyscy znają oprócz szczyli itd itp ,Spędzilem tam mnóstwo czasu żeby wiedzieć ze oni i my (polacy- estonczycy)nie nadajemy na tych samych falach(zostało w nich mnóstwo objekcji postradzieckich- jak np. język). Zdecydowanie polecam Ukrainę lub rumunie do zwiedzania- ludzie zajebiaszczy . A po szczegoly prosze na PW DZIKI KRAJ TO JEST!!!
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Mar 2011, 11:57    Temat postu: Re: estonia Odpowiedz z cytatem

seeslav napisa:
Mieszkałem i pracowałem tam prawie dwa lata. Zyczę miłych wrażeń w zwiedzaniu natomiast niech tam sie bron Boże (lub cokolwiek) nikt normalny nie wybiera. Pomimo uniojnych statystyk , mentalnie to jest dziki kraj - zabija za flaszkę bez problemów - nikt sie nie przyzna ze zna rosyjski(bo jesteśmy w estoni) wszyscy znają oprócz szczyli itd itp ,Spędzilem tam mnóstwo czasu żeby wiedzieć ze oni i my (polacy- estonczycy)nie nadajemy na tych samych falach(zostało w nich mnóstwo objekcji postradzieckich- jak np. język). Zdecydowanie polecam Ukrainę lub rumunie do zwiedzania- ludzie zajebiaszczy . A po szczegoly prosze na PW DZIKI KRAJ TO JEST!!!


Nie wiem w jakiej Estonii Ty byłeś, ale chyba innej niż ja. Estonia jest krajem znacznie lepiej rozwiniętym niż Polska nie tylko na papierze, ale w i w rzeczywistości. Oczywiście mówię tu o Estończykach, a możliwe, że Ty miałeś kontakty z ludnością rosyjską nawiezioną tam w czasach ZSRR (okupacji sowieckiej), która stanowi 25% ludności kraju i oni to zupełnie inna bajka.
To, że Estończycy nie chcą rozmawiać po rusku to nie jest nic złego, dla nich Rosja to najgorsza rzecz na świecie, Estończycy czują się Skandynawami i chcą być i są jak najdalej od Rosji pod każdym wzgledem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 10 Mar 2011, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem "obok" na Litwie i Łotwie wrażenia bardzo podobne do tych seeslava.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Mar 2011, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Litwa i Łotwa są biedniejsze od Estonii (chodź nawet one 2 lata temu były bogatsze niż Polska), a po drugie to zupełnie inny naród. Litwini i Łotysze to Bałtowie, a Estończycy to ludy fińskie. Język łotewski i litewski ani trochę nie jest podobny do estońskiego, estoński za to jest bardzo podobny do fińskiego i Estończycy to najbliżsi bracia Finów. Po drugie te kraje są małe ludnościowo i właśnie je należy oceniać po stolicach bo tam mieszka większość lub bardzo duży % ludności. A jak wygląda stolica Estonii?:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=64197

A jak Łotwy?:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=64520

Ze względu na okupację sowiecką nie są to może bogate kraje, ale Estonia jest napewno bogatsza od Polski. Natomiast napewno, kulturowo Estonia i Łotwa są bardziej na zachodzie niż Polska z uwagi na wpływy niemieckie i skandynawskie, których Polska nie miała w takim stopniu. Polska to pod tym względem poziom Litwy.
UWAGA!
Ja mówie o rdzennych mieszkańcach! A nie o Ruskach przesiedlonych tam w czasach ZSRR bo oni powinni wrócić do siebie i nikt ich tam nie chce, a jest ich tam bardzo dużo niestety, 25% populacji w Estonii i 40% na Łotwie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 11 Mar 2011, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że nadużywasz słowa "napewno" Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 11 Mar 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha i jeszcze jedno "Ja mówie o rdzennych mieszkańcach! A nie o Ruskach przesiedlonych tam w czasach ZSRR bo oni powinni wrócić do siebie i nikt ich tam nie chce" hehe sam wszystko wyjaśniłeś na temat ludzi tam mieszkających lol. Pamietam "rdzennych" mieszkańców tych krajów z mojego pobytu w Londynie, przy tym co Oni tam wyprawiali my mogliśmy robic za aniołów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Mar 2011, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem o co Ci chodzi? To wkońcu poznałeś "rdzennych mieszkańców" czy rdzennych mieszkańców bo nie wiem ????
Rdzennymi mieszkańcami Łotwy są Łotysze (Bałtowie) mówiący w języku bałtyckim- łotewskim, a rdzennymi mieszkańcami Estonii (są Estończycy)- mówiący w języku fińskiej grupy- estońskim.
Natomiast z racji tego, że te kraje znajdowały się pod okupacją sowiecką w latach 1945-1990 to przesiedlono tam mnóstwo Rusków, którzy stanowią 25% mieszkańców w Estonii i prawie 40% na Łotwie. Ludzie ci mnie nie interesują i Łotysze i Estończycy ich bardzo nie lubią i chcą żeby oni powrócili do Rosji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Mar 2011, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łotysze i Estończycy są znacznie dalej na zachód niż Polacy pod względem kulturowym ze względu ,że mieli bardzo silne wpływy skandynawskie i niemieckie w swojej historii, a Litwini to coś jak Polacy. Właściwie Estończycy są bardziej na zachód kuturowo niż Finowie. Oczywiście kraj jest biedniejszy, ale przed wojną Finowie jeździli do pracy do Estonii, teraz jest na odwrót.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Mar 2011, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tak ogólnie to po co nam o tej Estonii wciaz piszesz, jakis nowy nabor na robotnikow tam je czy co?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 12 Mar 2011, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej absolutnie rdzennych Litwinów,Łotyszy i Estończyków nie jakiś tam " rusków" Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Mar 2011, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz co robią Anglicy w Polsce i też w stolicy Łotwy Rydze- która jest częstym miejscem przyjazdów tam Anglików na weekendowe imprezy. Pozatym Estończyków jest w Anglii baardzo mało, bo wszyscy jeżdżą do Finlandii, a nie do Anglii bo rozumieją język fiński.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Mar 2011, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Anglii jest bardzo dużo Litwinów i Łotyszy też sporo, ale Estończyków bardzo mało.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 12 Mar 2011, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisuje tylko swoje osobiste wrażenia i tyle. Ty masz swoje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron