reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kartusze na gaz propan-butan - rodzaje, ceny, dostępność
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
pelagia35
Go
PostWysany: 30 Cze 2005, 16:52    Temat postu: Kartusze na gaz propan-butan - rodzaje, ceny, dostępność Odpowiedz z cytatem

I czy można je bez problemu dostać?
No bo skoro nie wolno samolotem przemycać to ja się nie bawię.Kupię sobie na miejscu.Ale gdzie i za ile?
Pozdrawiam.
Powrt do gry
whiskey
Go
PostWysany: 30 Cze 2005, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można kupić bez problemu np. na każdej stacji benzynowej. Ile kosztują - zabij, nie pamiętam. To było już rok temu (niestety Crying or Very sad )
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Lip 2005, 12:02    Temat postu: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

Polecam kuchenki benzynowe - sama maszynka jest droższa, ale zwraca się po paru kartuszach. Benzynę, naftę, benzyne ekstrakcyjną można kupić wszędzie i o każdej porze dnia i nocy (stacje są całodobowe).
Kuchenka benzynowa daje więcej energii a więc przyrządzenie posiłku (tudzież zagotowanie wody) trwa szybciej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
pelagia35
Go
PostWysany: 12 Lip 2005, 20:45    Temat postu: Re: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

Ale - ceny!!! Poproszę o ceny i gdzie można to kupić!Będę próbowała przemycić jeden na dobry początek.Proszę mi tu napisać co za to grozi i w razie czego jak długo w areszcie.A oprócz tego gdzie kupować najtaniej.Mam na myśli kartusze gwintowane.To tyle,buzi,buzi...
Powrt do gry
ryjek
Go
PostWysany: 13 Lip 2005, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to są pytania, na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi od dłuższego czasu. Czy kupić palnik w Polsce czy na Islandii? (lecę samolotem więc kartusza nie przewiozę). Jaka jest różnica w cenie? Jeśli w Polsce to jaki typ palnika (podobno na Islandii preferowany jest jeden z systemów). Czy jest ktoś kto jest w stanie odpowiedzieć? Boję się że wyczerpałem już wszystkie możliwości łącznie z najlepszymi sklepami turystycznymi.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Lip 2005, 15:33    Temat postu: Kartusze Odpowiedz z cytatem

Gdzieś już był topic o kartuszach i palnikach.
Palnik najlepiej wziąć z Polski, bo chyba jednak taniej i jest czas na szukanie...
Na Islandii na pewno są kartusze gazowe przebijane (bez gwintu).
Palnik do takich kartuszy składa się z plastikowej puszki, w której kartusz jest dociskany do bolca w osłonie gumowej uszczelki.
Takich kartuszy nie można odkręcić przed skończeniem się gazu, gdyż inaczej gaz uleci, gdyż sam kartusz to zwykła blaszana puszeczka z miejscem na przebicie blachy (wgłębienie na górze).
Najtańsze są palniki nakręcane, ale tu jest kilka rodzajów gwintów i nie każdy na Islandii musi być do kupienia (co miałem okazję sprawdzić).

Kuchenki do kartuszy przebijanych są droższe, bo zawierają wspomnianą wyżej obudowę by dociskać kartusz do uszczelki, ale za to same kartusze są tańsze od tych gwintowanych.

Wydając ok. 400 zł można kupić maszynkę uniwersalną na benzynę, która zwraca się po kilku kartuszach, które na Islandii mogą kosztować nawet po 30 zł/szt.
Taki kartusz zawiera ok. 0,3-0,5 l gazu.
A litr benzyny kosztuje nawet na Islandii zaledwie (!) 5 zł, więc w porównaniu z gazem jest dużo taniej, a poza tym benzyna daje więcej energii więc jedzonko szybciej się zagrzeje.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Fakir
Go
PostWysany: 26 Lip 2005, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z wyspy i najlepiej kupić kartusze Primus 450 z centrum handlowym Kriiglan ceny dokładnie niepamietam ale jest tanszy o 200 koron niz w sklepie 66 w centrum Reykiawiku.Jest to kartusz zakrecany i palnik podchodzi pod Campusa i Primusa
Powrt do gry
SEO

Doczy: 15 Pa 2005
Posty: 35
Skd: Kraków
PostWysany: 1 Sty 2006, 19:50    Temat postu: Re: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Benzynę, naftę, benzyne ekstrakcyjną można kupić wszędzie i o każdej porze dnia i nocy (stacje są całodobowe)..


Pytałem o to w innym poście bo nie zauważyłem tego wątku.
W jakich dokładnie sklepach można kupić BENZYNE EKSTRAKCYJA , czy jest dostępna np. na stacjach benzynowych ?
Chce zabrać palnik MSR-a ,a może ktoś wie jak sie takie paliwo nazywa po Islandzku ? Duńska nazwa : „renset benzin”
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
WojtekK
Go
PostWysany: 3 Kwi 2006, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Jestem posiadaczem palnika Campingaz Twister 270 z mozliwością używania kartuszy typu CV 270 i CV 470?

Czy wymienione przez mnie kartusze Camipingaz-u są osiągalne na stacjach benzynowych na Islandii?

Pozdrawiam,
WojtekK
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 3 Kwi 2006, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed pierwsza nasza wyprawa na Islandie kupilismy w
Alpinusie super swietny i drogi palnik, do ktorego nigdzie na Islandii nie
moglismy dokupic butli.
Na miejscu najlepiej korzystac z jednorazowych, bardzo wydajnych butli, a z
Polski zabrac palnik do cartrige'a (butli) typu 2210 propan-butan mix 335 ml
z obudowa na butle. Gora butli jest wykonana z 1 kawalka blachy (takiego bez
kolnierza, co czesto sa w innych butlach). Bardzo rzadko mozna bylo spotkac
na Islandii butle do palnikow typu CV360, wiec palnikow do tych butli nie
polecam.

To są palniki o innych symbolach, niż Twoje, ale może ta informacja Ci pomoże.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Kwi 2006, 21:33    Temat postu: Re: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

SEO napisa:
Pytałem o to w innym poście bo nie zauważyłem tego wątku.
W jakich dokładnie sklepach można kupić BENZYNE EKSTRAKCYJA , czy jest dostępna np. na stacjach benzynowych ?

Chyba trochę się rozpędziłem mówiąc o tym, iż wszędzie można nabyć akurat benzynę ekstrakcyjną.
Chodziło mi o dowolny rodzaj paliwa, bo tam, gdzie nie ma stacji, a byłaby drogeria, to można by było kupić właśnie benzynę ekstrakcyjną.
Stąd właśnie mój zachwyt dla kuchenek "benzynowych" Smile

Być może na islandzkich stacjach paliw, są dostępne opakowania z benzyną ekstrakcyjną, ale tego już nie wiem... Może ktoś z Islandii potwierdzi?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 6 Cze 2006, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam Campinggaza na kartusze typu 206. Może to model przedpotopowy ale dostepny wszedzie. Na stacji w Vik kupowalem kartusz za 10 lub 11 zl (w Polsce ok 7 zl)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skd: ze swiata
PostWysany: 19 Cze 2006, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy jakie. te wieksze 600-800ISK.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kalessin4

Doczy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Skd: Konin, Polska
PostWysany: 11 Kwi 2008, 20:41    Temat postu: Palnik na Islandię Odpowiedz z cytatem

Czy zakup w Polsce palnika Primus Micro lub Primus TechnoTrail to odpowiedni wybór?
Pasujące kartusze są dostępne? Po ile..?

Totalnie nie orientuję się w temacie więc proszę o konkretną odpowiedź.
Dzięki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Staszek

Doczy: 01 Kwi 2008
Posty: 5
Skd: Kraków
PostWysany: 12 Kwi 2008, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kontynuując nieco wątek. Czy płynąc promem mogę przewozić w samochodzie własną butle z gazem?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Kwi 2008, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staszek napisa:
To kontynuując nieco wątek. Czy płynąc promem mogę przewozić w samochodzie własną butle z gazem?
Teoretycznie nie.
W praktyce wiele osób przewozi, ale jest to złamanie prawa obowiązującego na promie (choć chyba pracownicy promu nie przejmują się tą kwestią akurat).
Nawet samochody z instalacją gazową powinny mieć pusty zbiornik gazowy i wjeżdżać na prom tylko na benzynie.

Te przepisy bezpieczeństwa wydają się jednak mało sensowne, bo zarówno wyciek benzyny jak i gazu są prawie w równym stopniu niebezpieczne w przypadku wybuchu pożaru.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Staszek

Doczy: 01 Kwi 2008
Posty: 5
Skd: Kraków
PostWysany: 14 Kwi 2008, 5:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację. Cóż zaryzykuję. Obawiałem się raczej służb celnych i nieprzyjemności na samej Islandii w przypadku bardziej szczegółowej kontroli, o których się słyszy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Kalessin4

Doczy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Skd: Konin, Polska
PostWysany: 16 Kwi 2008, 5:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam pytanko:

Czy zakup w Polsce palnika Primus Micro lub Primus TechnoTrail to odpowiedni wybór?
Pasujące kartusze są dostępne? Po ile..?

Wielkie proszę o odpowiedź.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomek_krk

Doczy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skd: Kraków
PostWysany: 19 Kwi 2008, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry wybor Wink

kartusze sa na wiekszosci stacji benzynowych ceny nie pamietam ale w przeliczeniu na zlotowki taka sama jak w Polsce
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Bożęna

Doczy: 18 Sty 2009
Posty: 6
PostWysany: 18 Sty 2009, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam w necie ogłoszenia o podróży po Islandii organizowanej przez klub turystyczny Podróżnik z Warszawy prowadzony przez P. Jacka Grzymałę.Proszę o informację czy ktoś był na takiej wyprawie w latach poprzednich i jak jest ona zorganizowana.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron