reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kartusze na gaz propan-butan - rodzaje, ceny, dostępność
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
sniezyczka

Doczy: 20 Maj 2009
Posty: 11
Skd: Kraków
PostWysany: 20 Maj 2009, 21:31    Temat postu: Ile gau zabrac? Odpowiedz z cytatem

Kto ma doswiadczenie turystyczne i wie, ile gazu przecietnie zużywa sie w czasie 3 tygodniowej wyprawy na Islandie. Przewiduje gotowanie wody do śniadania oraz obiadokolacji dla 2 osób. mam stara ( ale legalizowana butle gazowa 3 kg) i kuchenke dwupalnikowa. Prosze o rade. Smile
_________________
sniezyczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 20 Maj 2009, 22:26    Temat postu: Re: Ile gau zabrac? Odpowiedz z cytatem

sniezyczka napisa:
Kto ma doswiadczenie turystyczne i wie, ile gazu przecietnie zużywa sie w czasie 3 tygodniowej wyprawy na Islandie. Przewiduje gotowanie wody do śniadania oraz obiadokolacji dla 2 osób. mam stara ( ale legalizowana butle gazowa 3 kg) i kuchenke dwupalnikowa. Prosze o rade. Smile


a mozna miec na promie butle gazowa? bo mi kiedys przed wejsciem na prom noz zabrali bo niebezpieczny Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Staszek

Doczy: 01 Kwi 2008
Posty: 5
Skd: Kraków
PostWysany: 21 Maj 2009, 6:27    Temat postu: Re: Ile gau zabrac? Odpowiedz z cytatem

sniezyczka napisa:
Kto ma doswiadczenie turystyczne i wie, ile gazu przecietnie zużywa sie w czasie 3 tygodniowej wyprawy na Islandie. Przewiduje gotowanie wody do śniadania oraz obiadokolacji dla 2 osób. mam stara ( ale legalizowana butle gazowa 3 kg) i kuchenke dwupalnikowa. Prosze o rade. Smile

Pełna butla powinna wystarczyć. To najtańsze rozwiązanie, nie sądzę żeby na promie ktoś pytał o butle gazową. Wprowadzanie się na prom to spore przedsięwzięcie logistyczne i nikt nie zaprząta sobie głowy jakąś butlą w samochodzie.
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
sniezyczka

Doczy: 20 Maj 2009
Posty: 11
Skd: Kraków
PostWysany: 21 Maj 2009, 8:56    Temat postu: Gaz Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziekuje za rade, czy o czyms waznym jeszcze przed wyprawa powinnam wiedziec?
Pozdrawiam
_________________
sniezyczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sniezyczka

Doczy: 20 Maj 2009
Posty: 11
Skd: Kraków
PostWysany: 21 Maj 2009, 9:08    Temat postu: Czajnik na promie? Odpowiedz z cytatem

Czy można używać na promie legalnie czajników elektrycznych lub grzałek, czy lepiej robić to zdecydowanie dyskretnie?
Kto ostatnio jechał promem z Danii przez Wyspy Owcze na Islandię? Będą kuszety zbiorowe ( ile tam jest miejsc sypialnych?). Czy na stacjach benzynowych mozna doładowac baterie do aparatu?
Pozdrawiam.
_________________
sniezyczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 21 Maj 2009, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisa:
dobry wybor Wink

kartusze sa na wiekszosci stacji benzynowych ceny nie pamietam ale w przeliczeniu na zlotowki taka sama jak w Polsce


Za wymianę butli 9l na pełna płaciłem 4000 ISK, na 100% można zapłacić również kaucje za butle i ją wypożyczyć, wszystko na prawie każdej stacji benzynowej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
betty1974

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysany: 13 Lip 2010, 23:10    Temat postu: Grzałka Odpowiedz z cytatem

Z innej beczki ,czy ktorys bywalec sklepów wie,gdzie mozna kupic zwykla grzałke badz mała jednopalnikowa kuchenke turystyczna gazowa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
jmeisner

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysany: 18 Lip 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie butli. Wiekszosc postow w tym watku jest juz b. przestarzala. Bylem na Islandii tydzien temu i na KAZDEJ stacji benzynowej oraz np. na kempingu w Reyjkjawiku byly WSZYSTKIE rodzaje butli tj. i niebieskie Campingazy (C206 nabijane jak i CV400 nakrecane) oraz szare Colemany 250tki i 500tki. Do wyboru do koloru. Ceny przyzwoite za Colemana 500 zaplacilem niecale 2000 ISK. C206 to juz grosze jakies, 600 ISK jak pamietam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bladgen

Doczy: 26 Mar 2011
Posty: 3
PostWysany: 8 Wrz 2012, 15:39    Temat postu: Re: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

Jak dokładnie nazywa się po Islandzku ta benzyna ekstrakcyjna? I czy na pewno można ją dostać na stacji?


Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 20 Wrz 2012, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skleroza, wiedziałem i... zapomniałem. A rok-dwa temu specjalnie dowiadywała się o to dla mnie osoba mieszkająca na Islandii (Pozdrawiam, petite!).
Ale:
1. Rozpytujac się w miejscach turystycznych typu kemping w Rkvk lub w sklepach outdoorowych możesz popytać o nią używając angielskiej nazwy white gasoline, podadzą Ci pewnie islandzką nazwę. Lub zajrzeć do któregoś z supermarketów do działu chemicznego i przejrzeć zawartość półek -co prawda jest ryzyko, że kupisz jakąś ftalową itp. nie nadającą sie do kuchenek, ale może dogadasz sie z jakimś kompetentnym sprzedawcą.
2. Jeśli wypożyczacie na miejscu auto, to nie ma problemu i możecie palić kuchenkę na bezołowiowej z baku/kanistra, tylko cienki wężyk weź ze sobą do przelewania.
3. Zrezygnować z kuchni benzynowej i zostać przy palnikach na kartusze gazowe. Tak jak pisał wyżej jmeisner, dostępne sa wszystkie systemy. Zarówno gwintowy Primus/Epigas/Coleman/GoSystem (przy czym kartusze są Primusa i Colemana), jak i bagnetowy Campingas, po kartusze przebijane 190g; spore bywaja różnice w cenach zależnie od miejsca zakupu i warto na to uważać.
Mała uwaga: Gotowanie na gazie wyjdzie drożej od benzyny, ale w islandzkich warunkach ma pewną przewagę przy biwakowaniu na dziko -bezpiecznie gotujesz pod tropikiem namiotu, osłonięty od deszczu i częściowo od wiatru. Zrobienie dobrej osłony przeciwwiatrowej w otwartym terenie to trochę zabawy, a jak jeszcze kucharzowi leci woda za kołnierz... Na kempingach masz czasem namiot kuchenny lub po prostu kuchnie turystyczną z własną kuchenką elektryczną lub gazową, ale jest to reguła na tych większych bliżej cywilizacji, są (rzadko) i takie pola namiotowe z budką na kibel i umywalkę jako całą infrastrukturą.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Zorza polarna w szwedzkiej Laponii -zaliczona! Ale wrześniowa pogoda nie rozpieszcza. Na Islandii (na razie! Twisted Evil ) nie zdarzyło mi się podpierać własną osoba kładącego się do gleby namiotu, by ugotować śniadanie i spakować manatki lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 8 Pa 2012, 19:51    Temat postu: Re: Kuchenki benzynowe Odpowiedz z cytatem

Bladgen napisa:
Jak dokładnie nazywa się po Islandzku ta benzyna ekstrakcyjna?

Przypadkiem porządkując stare linki w przeglądarce znalazłem. Pytającemu pewnie to pomoże tyle, co kadzidło umarłemu, bo najpewniej dawno pojechał w siną islandzką dal (lub gdziekolwiek indziej, albo wcale). Ale przynajmniej zostanie w archiwum forum:
benzyna ekstrakcyjna = hreinsad benzin
Źródło:
http://fuel.papo-art.com/
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 6 Cze 2013, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie! To mój pierwszy post na forum, choć przeglądam je od kilku dni. Smile
Pod koniec czerwca wybieramy się na Islandię samolotem (wersja ekonomiczna namiot + autostop w miarę możliwości) i w związku z tym podbijam wątek.
Czy ktoś z Forumowiczów podpowie, gdzie w okolicach Keflaviku można aktualnie kupić kartusze (Coleman i kompatybilne, nakręcane)?
Byliśmy już w tej formule na Islandii w 2007 roku, z tego co pamiętam, to kupowaliśmy wtedy kartusze na campingu w Reykjaviku, a gdy wracaliśmy do domu to miła pani na lotnisku odebrała od nas jakąś pozostałą resztkę i gdzieś zabrała (nie widziałam tam miejsca, gdzie ludzie składowaliby niepotrzebne już resztki gazu). Jak to teraz wygląda?
I przy okazji - skoro camping w Keflaviku (Axel) już nie działa, to może polecicie jakieś inne fajne miejsce blisko lotniska (dziki biwak też nam nie przeszkadza, z tym że widziałam koło samego lotniska znaczki z zakazem campingowania).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 7 Cze 2013, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kef. kartusze (gwintowe) były kiedyś u Alexa w recepcji, ale jakoś zbójecko drogie. Pamiętam, że zasuwałem stamtąd na stację benzynową k. centrum, gdzie były o połowę tańsze. Przypuszczam, że ewentualnie mogą też być w BONUSIE (chyba gdzieś między Keflavikiem a Njardvikiem stoi, ale sprawdźcie).
Co do noclegów pod namiotem w okolicy, to po skasowaniu przez Alexa campingu jest marnie -www.visitreykjanes.is wyrzuca Sandgerdi i Grindavik, czyli b. daleko od lotniska, pasują tylko, jeśli planujecie najpierw powłóczyć się po Reykjaness, co raczej mało prawdopodobne, no i kwestia dojazdu. Oczywiście można gdzieś tam przekimać się na polach lawy odpowiednio (kilka km?) dalej od lotniska -ja tak spałem 10 lat temu k. krzyżówki na Grindavik ze 12 km od terminalu, w drodze powrotnej do domciu. W Waszym przypadku to logistycznie mało wygodne, bo jeszcze za tym gazem trzeba będzie się nabiegać, a Wy bez auta. Co prawda Rekjanessbaer ma darmową komunikację autobusową, ale i tak sporo zachodu. Jeśli chcielibyście skorzystać, to trzeba ściagnąć sobie trasy i rozkład ze strony Straeto (komunikacja miejska w Rkvk). Może jeżdżą z Keflaviku do Sandgerdi i Grindaviku?
Najlepiej chyba jednak odżałować trochę kasy na Flybusa do Rkvk i wylądować prosto w Laugardalur na dobrze Wam znanym campie Wink
Mała uwaga: w końcu czerwca na półce recyklingowej przy recepcji zero kartuszy (początek sezonu, 2 lata temu), nówki do kupienia były oczywiście.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 10 Cze 2013, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź! Bonusa znalazłam na mapce - może pierwszą noc przekimamy gdzieś koło lotniska, a rano ruszymy na poszukiwanie gazu. Smile Mam nadzieję, że uda się mimo soboty. Zwykle podróżujemy dość spontanicznie i plany zmieniają się czasem 10 razy dziennie, jedno jest pewne - data wylotu i powrotu. Smile Serdecznie pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 10 Cze 2013, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:
Grindavik, czyli b. daleko od lotniska,


Eeee, wcale nie bardzo daleko. Jedzie się 15 min.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 13 Cze 2013, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:

Eeee, wcale nie bardzo daleko. Jedzie się 15 min.


No właśnie, jedzie się
Gdy ktoś ląduje w Keflaviku w godzinach pracy wypożyczalni aut, to masz ewidentnie rację. Ale z tym też bywa różnie. No a pytająca (Tof) w ogóle pisze, że oni stopem walczyć będą. Więc jeśli komunikacja Reykjanesbaer kursuje do tego Grindaviku i to o odpowiedniej porze, to tam dojadą i jest O.K. 9tylko niech rozkład z netu sprawdzą), ale jak nie, to są w czarnej de... w czarnej lawie znaczy lol Do ALEX-a szło się z buta z plecakiem ze 20-30 minut z terminalu -ale to uż se ne vrati...
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 26 Cze 2013, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za rady i podpowiedzi!
Dzięki uprzejmości pewnej bardzo miłej użytkowniczki tego forum mamy możliwość przenocować z piątku na sobotę w Njardviku. A w sobotę, myślę, na spokojnie poszukamy gazu w Reykjaviku. Nawet jeśli większość miejsc będzie zamknięta, to camping i stacje benzynowe chyba powinny działać. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mar13

Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 4
PostWysany: 14 Lip 2013, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tof napisa:
I przy okazji - skoro camping w Keflaviku (Axel) już nie działa, to może polecicie jakieś inne fajne miejsce blisko lotniska (dziki biwak też nam nie przeszkadza, z tym że widziałam koło samego lotniska znaczki z zakazem campingowania).


Hej!
przylatujemy ok. 12 w nocy. tez szukamy miejsca nacleg w okolicy lotniska, najlepiej na dziko lub kamping. Powinnismy miec samochod. Co polecacie?

z gory dziekuje
Mariusz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 19 Lip 2013, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o gaz, to faktycznie nie było żadnego problemu z zakupem. Zaraz na wstępie kupiliśmy w Njardviku 3 kartusze po 230g i wystarczyły nam akurat na 3 tygodnie (kilka razy gotowaliśmy na kuchniach na campingach).
Za 1 kartusz płaciliśmy 900 ISK. Objeżdżając wyspę rozglądałam się za gazem - na większych stacjach N1 i w niektórych supermarketach bez problemu do kupienia standard Coleman/Primus, zarówno nakręcany, jak i przebijany (tych mniej). Na stacji w Hofn nawet widzieliśmy całą kuchenkę Primusa. Smile Ceny większych (470g) oscylowały wokół 1600 ISK.

Noclegi koło lotniska, jeśli się ma samochód albo rower, to żaden problem. Jest podobno wypasiony i niedrogi camping w Sandgerdi (8 km od Keflaviku) - nie nocowaliśmy, ale znajomy nocował i wyrażał się bardzo pozytywnie oraz w Grindaviku - również nówka, z wypasioną kuchnią - 25 km od lotniska. Dla osób z samochodem jeden i drugi dostępny bez problemu. Dla autostopowiczów - jak my - chyba lepszy Grindavik. Dużo ludzi jedzie w stronę Blue Lagoon, a stamtąd do Grindaviku zaledwie 2 km. Nam udało się akurat bezpośrednio, zresztą z Polakiem Smile (pozdrawiamy!)

W Grindaviku na campingu w kuchni sporo kartuszy, niektóre prawie pełne, zostawiają ludzie opuszczający Islandię. Można sobie coś wziąć na "pierwszy ogień". Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Maklak

Doczy: 30 Pa 2013
Posty: 5
PostWysany: 30 Pa 2013, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam gaz można kupić w wielu miejscach i nie ma z tym problemu. Jedynie co doradzę to, że warto wziąć dwie końcówki, gdyż w przypadku awarii jednej ciężko będzie dokupić.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron