reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Londyn: bezrobotni Polacy koczują na ulicach i jedzą szczury
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
ela_is

Doczy: 01 Wrz 2008
Posty: 39
PostWysany: 19 Sie 2010, 22:56    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ciekawe co ten jadł Very Happy

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=347:szczur-76-cm&catid=81:ze-wiata&Itemid=143
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
LadyGaga

Doczy: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysany: 19 Sie 2010, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany , szanuje Cie za to , ze starasz sie cos pisac na forum . Kazda dyskusja jest lepsza niz brak dyskusji . Jesli piszesz , ze gdzies jest lepiej , to napisz takie cos ( widze , ze jestes obczytany ) : jaka jest najnizsza pensja do reki w Polsce , ile mozna sobie kupic za to i gdzie na wakacje wyjechac ( a co ! ) , jaki socjal masz jesli stracisz prace , ile kosztuje wynajem mieszkania dla mlodej rodziny po slubie . Jak wyglada pomoc panstwa w razie braku kasy . Tylko prosze nie pisz , ze kazdy moze zostac prezydentem ( to jest cytat - kogo , chyba kazdy wie ). Jeszcze jedno , co czeka czlowieka w razie bardzo powaznej choroby .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 20 Sie 2010, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LadyGaga napisa:
Zatroskany , szanuje Cie za to , ze starasz sie cos pisac na forum . Kazda dyskusja jest lepsza niz brak dyskusji . Jesli piszesz , ze gdzies jest lepiej , to napisz takie cos ( widze , ze jestes obczytany ) : jaka jest najnizsza pensja do reki w Polsce , ile mozna sobie kupic za to i gdzie na wakacje wyjechac ( a co ! ) , jaki socjal masz jesli stracisz prace , ile kosztuje wynajem mieszkania dla mlodej rodziny po slubie . Jak wyglada pomoc panstwa w razie braku kasy . Tylko prosze nie pisz , ze kazdy moze zostac prezydentem ( to jest cytat - kogo , chyba kazdy wie ). Jeszcze jedno , co czeka czlowieka w razie bardzo powaznej choroby .


Dzieki za szacun gagatek. Nie czaisz jednak co wzbudza to czym mozna byc zatroskany w tych dyskusjach. Nikt nie twierdzi ze ogolnie w Polsce jest lepiej niz np. w Islandii czy UK. Chodzi tylko o to zeby wziac odpowiednia podstawe do porownan. Z ta podstawa to po pierwsze bylo tak ze przez wiele lat byla w Islandii czy UK zawyzona bo byly tam potezne banie ekonomiczne. Teraz w Islandii to juz zaczelo wracac do normy a w UK zacznie wracac. Po drugie jesli wezmie sie laczne srednie przeliczenia to w Polsce poziom zycia jest obecnie 61%
sredniej EU podczas gdy w UK jest 100%.

Co do twoich przykladow do porownan to widac ze duzo z nich odnosi sie do kasy/uslug ktore ludzie dostaja od panstwa. To by bylo fajskie porownanie gdyby nie to ze wiele panstw jest krytycznie zadluzonych i nie bedzie mialo tak duzo kasy na rozdawanie a bedzie obcinac. Grecja jest tu przykladem najlepszym ale podobnie drakonskie obcinanie zapowiadaja w UK a Islandia tez bedzie sie przystosowywac. Dlatego ilosc kasy od panstwa nie jest juz w tej chwili dobrym miernikiem jakosci zycia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ekki_eg

Doczy: 14 Sie 2010
Posty: 15
PostWysany: 20 Sie 2010, 15:19    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

ela_is napisa:
ciekawe co ten jadł Very Happy

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=347:szczur-76-cm&catid=81:ze-wiata&Itemid=143


Ten szczur zjadal bezdomnych Polakow lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 21 Sie 2010, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a ty scissor musiales wyjechac za zarobkiem bo pewnie twoi rodzice poza toba tez narobili bachorow i teraz nie ma co do gara wlozyc( bo wszystkie szczury juz zjedzone). tak dla twojej wiadomosc na Islandii tez ludzie chodza po smietnikach i wybieraja puszki i butelki plastikowe ( i nie sa to Polacy).znajdz sobie jakies forum w tej swojej ukochanej Anglii i tam zatruwaj zycie ludziom swoimi postami.


Myślę, że nie zatruwam tutaj życia swoimi postami. W domu też wszystko OK: Zdziwię Cię, ale moi rodzice mieszkają sami i mają się dobrze. Poza tym nie wiem co oni mają wspólnego z dyskusją tutaj prowadzoną.

Co do:
Cytat:
Po drugie jesli wezmie sie laczne srednie przeliczenia to w Polsce poziom zycia jest obecnie 61%
sredniej EU podczas gdy w UK jest 100%.


To jest wręcz śmieszne co opowiadasz. Jeżeli w w Polsce żyje się tylko 39% gorzej to ja tam wracam! Z drugiej strony ciekawe ile procent mniej ludzi chodzi na mecze, a ile procent mniej jest kostki brukowej w chodniku, ciekawe także jak się ma sytuacja z procentami jeśli chodzi o spożycie alko, albo o procent wykrywalności przestępstw.
Zatroskany, musisz zrozumieć, że statystyka jest bezlitosna i nie odzwierciedla rzeczywistości. Statystycznie to powinno byc w Polsce 12 milionerów, którzy wygrali w ,,Lotka'' a jest 300, statystycznie każdy Polak zarabia ponad 3 tyś Brutto i statystycznie sex uprawia 3 razy w tygodniu. Itp, itd.
Ja naprawdę nie pochodzę z nizin społecznych, w których środowisku w Polsce była tylko wóda, agresja, patologia i bieda, a nic innego nie widziałem.
Śmiało mogłem zostać w Polsce, robić studia(nawet studiowałem 2 miesiące;) ), ale kiedy Doktor Świętoń z Uniwersytetu warmińsko-mazurskiego w Olsztynie już na pierwszych zajęciach z prawa Rzymskiego powiedział nam, jako grupie studiującej Administracje, że nie wie po co my to studiujemy, kiedy w Niemczech, do których często jeździ, żeby pracować w administracji potrzebny jest półroczny kurs, po czym ma się pół roku praktyk w urzędzie, dostaje certyfikat i jest śie na rynku pracy, to dało mi do myślenia: co ja tu do cholery robie??? Czy rzeczywiście mam płacić ciężkie pieniądze przez 5 lat studiów żeby być potem referentem albo pracować na poczcie???
I wielu ludzi, którzy JESZCZE nie wyjechało, a którzy są obecnie w inkubatorach dla bezrobotnych, czyli na studiach będzie bardzo zdziwionych jak już ukończą, z niemałym przecież trudem szkołę i pójdą do urzędu pracy. To musi być bardzo przykre usłyszeć: 5 lat cięzko pracowałeś, ale teraz możesz sobie wsadzić to wszystko w tyłeczek.
Tego chciałem uniknąć i uniknąłem.
Poza tym jak się już tak bardzo ,,sylwiam'' mnie uczepiłeś/aś to powiem, ci ze ludzie wyjeżdzają z kraju z różnych powodów i pieniądze czy sytuacja w domu nie jest najważniejsza. Np. ja kocham piłkę i to był jeden z głównych powodów dla których tutaj przyjechałem. Kupiłem bliet sezonowy na Manchester City - moją ukochaną drużynę, w poniedziałek idę na mecz z Liverpoolem i w ten sposób spełniam swoje marzenia, co byłoby niemożliwe w Polsce zarabiając nawet i 10 tyś miesięcznie. Niektórzy wyjeżdzają dlatego, że poznali kogoś, kto tu jest i chce z nim mieszkać, niektórzy wyjechali na rok, dwa żeby odłożyć na auto czy wesele i wracają do Polski. Są różni ludzie, są też menele, którzy pracują tylko po to żeby pić, są też tacy, którzy żyją na melinach i jedzą szczury, i o tym się pisze w gazetach.
Ale ogólny obraz jest taki, że w Islandii i czy w UK jest dobrze, a jak już nie będzie to się zmieni miejsce zamieszkania, świat nie kurza du pa przecież.
Każdy jest inny [/quote]
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Sie 2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak szczerze mowiac Scissor nie interesuje mnie z jakich powodow jestes w Anglii to raz a dwa nie czepiam sie ciebie tylko nic cie nie usprawiedliwia zeby obrazac innych. kazdy jest kowalem swojego losu i nic ci do tego czy ktos ma 1 czy 5 dzieci dzieci( nie bachorów tak jak ty to napisales) i kazdy radzi sobie jak umie. mam nadzieje ze ciebie nie spotka taki los zebys musial butelki i puszki zbierac a pamietaj ze nigdy nic nie wiadomo co sie moze w zyciu zdazyc bo i tobie sie moze trafic "bachor" albo i wiecej niz jeden a ty nie bedziesz mial co do gara wlozyc.jest takie powiedzenie "zarzekala sie zaba blota a pierwsza w nie wpadla".z tego co pamietam mlody jeszcze jestes wiec niewiele wiesz na temat zycia.i nie wyksztalcenie czyni czlowieka czlowiekiem. niejeden wyksztalciuch nie potrafi sie zachowac jak nalezy a niejeden z podstawowka i trzema zebami na krzyz ( to sa twoje okreslenia) potrafi byc czlowiekiem.powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 25 Sie 2010, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:

To jest wręcz śmieszne co opowiadasz. Jeżeli w w Polsce żyje się tylko 39% gorzej to ja tam wracam! Z drugiej strony ciekawe ile procent mniej ludzi chodzi na mecze, a ile procent mniej jest kostki brukowej w chodniku, ciekawe także jak się ma sytuacja z procentami jeśli chodzi o spożycie alko, albo o procent wykrywalności przestępstw.


No nie uczyles sie zbyt wiele i masz trudnosci z kojarzeniem. Te 39% to srednia statystyczna. Skad sie to bierze? Oblicza sie wartosc produktow i uslug sprzedanych w danej ekonomii w ciagu roku i koryguje pod wzgledem roznic w sile nabywczej. Czyli w Polsce srednio na mieszknaca kupuje sie 31% mniej. Mozna na przyklad z tego wnioskowac ze ludzie w Polsce maja znacznie mniej pieniedzy po zaspokojeniu podstawowych potrzeb. Z drugiej strony trzeba tez wziac pod uwage ze w Polsce bardzo duzo ludzi mieszka na wsi i jako rolnicy nie produkuja, nie placa podatkow czesciowo zyja ze swojej ziemi. Ale do sredniej wchodza i ja obnizaja.

Scissor_Sisters napisa:

Ja naprawdę nie pochodzę z nizin społecznych, w których środowisku w Polsce była tylko wóda, agresja, patologia i bieda, a nic innego nie widziałem.


Ten fragment trudno zrozumiec. Widziales w Polsce tylko patologie???


Scissor_Sisters napisa:

Śmiało mogłem zostać w Polsce, robić studia(nawet studiowałem 2 miesiące;) ), ale kiedy Doktor Świętoń z Uniwersytetu warmińsko-mazurskiego w Olsztynie już na pierwszych zajęciach z prawa Rzymskiego powiedział nam, jako grupie studiującej Administracje, że nie wie po co my to studiujemy, kiedy w Niemczech, do których często jeździ, żeby pracować w administracji potrzebny jest półroczny kurs, po czym ma się pół roku praktyk w urzędzie, dostaje certyfikat i jest śie na rynku pracy, to dało mi do myślenia: co ja tu do cholery robie??? Czy rzeczywiście mam płacić ciężkie pieniądze przez 5 lat studiów żeby być potem referentem albo pracować na poczcie???


Tu jest racja i nie-racja. Racja ze studia w Polsce poszly na zywiol i jest w duzej czesci biznes ktory robi ludziom wode z mozgu. Nie jest tak tylko w Polsce, to jest wszedzie. Z drugiej strony nie kazdy po studiach klepie biede a w wielu przypadkach studia sa niezbedne. Chodzi wiec o to co sie studiuje. Kierunki takie ktore daja konkretna wiedze i umiejenosci moga byc bardzo przydatne: politechnika, prawo, medycyna. A takie studia jak politologia czy kulturoznawstwo to zabawa w naciaganie. Wiec akurat dla ciebie to dobrze ze zrezygnowales z administracji.

Scissor_Sisters napisa:

I wielu ludzi, którzy JESZCZE nie wyjechało, a którzy są obecnie w inkubatorach dla bezrobotnych, czyli na studiach będzie bardzo zdziwionych jak już ukończą, z niemałym przecież trudem szkołę i pójdą do urzędu pracy. To musi być bardzo przykre usłyszeć: 5 lat cięzko pracowałeś, ale teraz możesz sobie wsadzić to wszystko w tyłeczek.
Tego chciałem uniknąć i uniknąłem.


No to nie jest tak ze sa tylko tacy co jeszcze nie wyjechali. Wyjazdy w poprzednim okresie byly mozliwe bo byly banie ekonomiczne i duzo miejsc pracy. To sie bezpowrotnie skonczylo. Poza tym z wyjazdami jest tak ze nie kazdemu pasuje praca fizyczna czy uciazliwa. Natomiast istotnie bez sensu sa studia po ktorych nie ma szans na prace - chyba ze ktos z gory zalozy ze robi studia dla przyjemnosci, na przyklad studiuje historie bo go to interesuje.

Scissor_Sisters napisa:

Poza tym jak się już tak bardzo ,,sylwiam'' mnie uczepiłeś/aś to powiem, ci ze ludzie wyjeżdzają z kraju z różnych powodów i pieniądze czy sytuacja w domu nie jest najważniejsza. Np. ja kocham piłkę i to był jeden z głównych powodów dla których tutaj przyjechałem. Kupiłem bliet sezonowy na Manchester City - moją ukochaną drużynę, w poniedziałek idę na mecz z Liverpoolem i w ten sposób spełniam swoje marzenia, co byłoby niemożliwe w Polsce zarabiając nawet i 10 tyś miesięcznie. Niektórzy wyjeżdzają dlatego, że poznali kogoś, kto tu jest i chce z nim mieszkać, niektórzy wyjechali na rok, dwa żeby odłożyć na auto czy wesele i wracają do Polski. Są różni ludzie, są też menele, którzy pracują tylko po to żeby pić, są też tacy, którzy żyją na melinach i jedzą szczury, i o tym się pisze w gazetach.
Ale ogólny obraz jest taki, że w Islandii i czy w UK jest dobrze, a jak już nie będzie to się zmieni miejsce zamieszkania, świat nie kurza du pa przecież.
Każdy jest inny


No wlasnie po to zrobiono Unie zeby kazdy mogl sobie znalezc miejsc ktore mu pasuje. Z drugiej strony Unia to wolny rynek i fundusze strukturalne co w efekcie koncowym powoduje ze masowe wyjazdy nie sa konieczne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 25 Sie 2010, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Z drugiej strony Unia to wolny rynek i fundusze strukturalne co w efekcie koncowym powoduje ze masowe wyjazdy nie sa konieczne.


Masowe wyjazdy sa konieczne w celu lizniecia obcych jezykow , ktore same nie chca z daleka przyjechac bo maja np 100%, a my tylko 60% (+/- 1) Smile
Powrt do gry
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 26 Sie 2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No wlasnie po to zrobiono Unie zeby kazdy mogl sobie znalezc miejsc ktore mu pasuje. Z drugiej strony Unia to wolny rynek i fundusze strukturalne co w efekcie koncowym powoduje ze masowe wyjazdy nie sa konieczne.


Jakoś tak się złożyło, ze od 2004 roku z Polski wyjechalo jakieś 2 mln młodych mobilnych ludzi, którzy rzeczywiście znaleźli swoje miejsce za granicą. Ciekawe ilu Niemców opuściło swój kraj po 2004 roku np żeby zamieszkać w Polsce czy na Litwie..albo ilu Brytyjczyków, Francuzów czy Włochów....
Polska to gnój, kto się jeszcze w tym nie połapał, to się niebawem połapie.
Pozdro dla mądrych.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 26 Sie 2010, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Jakoś tak się złożyło, ze od 2004 roku z Polski wyjechalo jakieś 2 mln młodych mobilnych ludzi, którzy rzeczywiście znaleźli swoje miejsce za granicą. Ciekawe ilu Niemców opuściło swój kraj po 2004 roku np żeby zamieszkać w Polsce czy na Litwie..albo ilu Brytyjczyków, Francuzów czy Włochów....
Polska to gnój, kto się jeszcze w tym nie połapał, to się niebawem połapie.
Pozdro dla mądrych.


Po pierwsze przesadzasz z tymi 2 mln ludzi. Wyjechali glownie ludzie z terenow wiejskich bo w Polsce na wsi jest ogromne przeludnienie. Zobacz ilu ludzi jest na roli w Polsce a ilu w innych krajach.

A czy wiesz ilu obywateli UK wyjezdza co roku na stale? Sa to spore liczby. Nie jada do Polski ale to nie ma znaczenia, ludzie wszedzie szukaja lepszych warunkow.

Nastepna sprawa to ze kiedys ludzie z Polski jechali do Grecji, Hiszpanii czy Portugalii. A jak jest teraz, czy ktos tam jeszcze jezdzi? Duzo w stosunku do liczby ludnosci pojechalo kiedys do Islandii a jeszcze wiecej do Irlandii. A ilu teraz tam jedzie?

Wedlug wszelkich danych migracja z Polski netto czyli roznica miedzy wyjazdami i przyjazdami z powrotem jest teraz w poblizu zera, po prostu wyjazdy gwaltownie spadly i teraz mozesz zastanowic sie dlaczego.

Opinie 'Polska to gnoj' przestaly byc popularne po tym gdy okazalo sie ze wiele krajow to byl tylko zloty balon ktory jak pekl to wychodzi z niego duzo guvna. Sporo ludzi w Polsce powie ci juz obecnie ze "Polska to gnoj" opowiadaja nieudacznicy ze zmywakow zagranica zeby usprawiedliwic swoja nieudolnosc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 26 Sie 2010, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi Zatroskany ile zarabia lekarz ze specjalizacją II stopnia w Polsce??
Bo w Irlandii na przykład 240 000 euro rocznie..i to się skarżą, bo w USA zarabia się ponad 300 000 dolarów na samym tylko kontrakcie.
Jesli myślisz, że zmywak to jedyne źródło życia na wyspach, to się sporo pomyliłeś.
Cytat:
Opinie 'Polska to gnoj' przestaly byc popularne po tym gdy okazalo sie ze wiele krajow to byl tylko zloty balon ktory jak pekl to wychodzi z niego duzo guvna. Sporo ludzi w Polsce powie ci juz obecnie ze "Polska to gnoj" opowiadaja nieudacznicy ze zmywakow zagranica zeby usprawiedliwic swoja nieudolnosc.

_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 27 Sie 2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Powiedz mi Zatroskany ile zarabia lekarz ze specjalizacją II stopnia w Polsce??
Bo w Irlandii na przykład 240 000 euro rocznie..i to się skarżą, bo w USA zarabia się ponad 300 000 dolarów na samym tylko kontrakcie.
Jesli myślisz, że zmywak to jedyne źródło życia na wyspach, to się sporo pomyliłeś.


Dobry przyklad Scyzor. Lekarzom w Polsce co nieco sie poprawilo wiec akurat nie naleza do najmniej zarabiajacych.
Widac to po statystykach wyjazdow do pracy lekarzy z Polski, zainteresowanie znacznie spadlo.

System jest o tyle zly ze lekarze robia na kilku fuchach, maja prywatne praktyki ale nie ma nawet przyblizonej ewidencji ich dochodow bo dopiero w przyszlym roku beda mieli kasy fiskalne.

Ale jest tez lepsze pytanie: skad bierze sie ta kasa dla lekarzy w Irlandii czy USA? Ano stad ze uslugi lekarskie sa odplatne i kosztuja co nieco. W Polsce jakos ludzie nie chca zeby sie placilo za wizyty i uslugi tylko zeby bylo bezplatnie a skladki niskie wiec mozna powiedziec ze ludzie nie chca zeby lekarzom zylo sie super. Konkretnie wezmy taki przyklad: dziewczyna w Irlandii musi isc do gina zeby przepisal piguly przyjemnosciowe, ile to kosztuje?

Nastepna sprawa to ze czesc medycyny w USA i Irlandii finansowana ze skladek jest bardzo deficytowa i jest to o wiele wiekszy problem niz w Polsce, czyli nie da sie tak ciagnac bardzo dlugo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 27 Sie 2010, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale jest tez lepsze pytanie: skad bierze sie ta kasa dla lekarzy w Irlandii czy USA? Ano stad ze uslugi lekarskie sa odplatne i kosztuja co nieco.

Czy ty jesteś nienormalny??? Od kiedy w Irl się płaci za wizytę u lekarza??
To prawda, że w USA bez specjalnego ubezpieczenia bulisz jak ,,za zboże'' ale w Irl służba zdrowia jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA.
Więc, Pajacu, zastanów się co wygadujesz.


Cytat:
Dobry przyklad Scyzor. Lekarzom w Polsce co nieco sie poprawilo wiec akurat nie naleza do najmniej zarabiajacych.
Widac to po statystykach wyjazdow do pracy lekarzy z Polski, zainteresowanie znacznie spadlo.


No teraz lekarz zarabia tyle mniej więcej co murarz.
No raczej, że Lekarz nie należy do grupy najmniej zarabiających. Dlatego zarabia w Polsce na kontrakcie jakieś 3500 - 4500 na miesiąc ze specjalizacją II stopnia i przynajmniej 4 letnią praktyką wyłączając rezydenturę.
Co nie zmienia faktu, że wspomniana kwota jest tylko ułamkiem zarobków lekarza o podobnych kwalifikacjach w krajach zachodniej Europy.
Lekarz u UK z takimi kwalifikacjami ma jakieś 50F na godzinę. co daje zarobki rzędu 8 K w górę na miesiąc.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 27 Sie 2010, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Cytat:
Ale jest tez lepsze pytanie: skad bierze sie ta kasa dla lekarzy w Irlandii czy USA? Ano stad ze uslugi lekarskie sa odplatne i kosztuja co nieco.

Czy ty jesteś nienormalny??? Od kiedy w Irl się płaci za wizytę u lekarza??
To prawda, że w USA bez specjalnego ubezpieczenia bulisz jak ,,za zboże'' ale w Irl służba zdrowia jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA.
Więc, Pajacu, zastanów się co wygadujesz.


Robisz z siebie blazna bo jestes ignorantem. Opieka zdrowotna w Irlandii jest bezplatna dla niektorych kategorii takich jak biedni, 2/3 populacji placi i to nie tak malo. Zreszta co tu dyskutowac z ignorantem, zapoznaj sie najpierw z podstawowymi faktami

Podobnie w USA, ubezpieczenia kosztuja a ich stopien pokrycia jest bardzo rozny wiec pomimo ubezpieczenia ludzie musza czesto doplacac, kilkadziesiat milionow ludzi nie ma ubezpieczenia bo dopiero ma sie im wprowadzic.


Scissor_Sisters napisa:

No teraz lekarz zarabia tyle mniej więcej co murarz.
No raczej, że Lekarz nie należy do grupy najmniej zarabiających. Dlatego zarabia w Polsce na kontrakcie jakieś 3500 - 4500 na miesiąc ze specjalizacją II stopnia i przynajmniej 4 letnią praktyką wyłączając rezydenturę.


To jest bzdura. Laczne zarobki lekarzy sa kilkukrotnie wyzsze bo system jest taki ze oprocz palcy podstawowej sa premie i dyzury a lekarze pracuja w kilku miejscach. Lekarze zatrudnieni w placowkach prywatnych maja tego rzedu zarobki z jednego miejsca pracy.


Scissor_Sisters napisa:
Co nie zmienia faktu, że wspomniana kwota jest tylko ułamkiem zarobków lekarza o podobnych kwalifikacjach w krajach zachodniej Europy.
Lekarz u UK z takimi kwalifikacjami ma jakieś 50F na godzinę. co daje zarobki rzędu 8 K w górę na miesiąc.


Owszem lekarze w UK zarabiaja wyjatkowo dobrze ale koszty tego sa ogromne i nie wiadomo czy bedzie je mozna dalej utrzymac. Jednak pomimo tych zarobkow do o uprawnienia do pracy w UK wystapilo 1500 lekarzy z Polski (co nie oznacza jeszcze ze podjeli prace). I tu sie mozesz zastanowic dlaczego tak malo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 28 Sie 2010, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Opieka zdrowotna w Irlandii jest bezplatna dla niektorych kategorii takich jak biedni, 2/3 populacji placi i to nie tak malo. Zreszta co tu dyskutowac z ignorantem, zapoznaj sie najpierw z podstawowymi faktami




Z faktami się zapoznałem:

Cytat:
All persons resident in Ireland are entitled to receive health care through the public health care system, which is managed by the Health Service Executive and funded by general taxation.



Cytat:
People who are not entitled to a Medical Card (i.e. 68.1% of the population) must pay fees for certain health care services. There is a €100 A&E charge for those who attend an accident and emergency department without a referral letter from a family doctor (a visit to which usually costs €50-75). Hospital charges (for inpatients) are a flat fee of €100 per day up to a maximum of €1000 in any twelve month period, irrespective of the actual care received. Specialist assessments and diagnostic assessments (such as X-rays, laboratory tests, physiotherapy, etc.) are provided for free. If a person cannot afford to pay hospital charges, the HSE will provide the services free of charge.



Przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz, ale dokładnie, zwróć uwagę na ostatnie zdanie i zastanów się nad sobą.

Cytat:
Jednak pomimo tych zarobkow do o uprawnienia do pracy w UK wystapilo 1500 lekarzy z Polski (co nie oznacza jeszcze ze podjeli prace). I tu sie mozesz zastanowic dlaczego tak malo.


Jeżeli według Ciebie 1500 lekarzy to mało to zastanów sie nad sobą ponownie.
Ogromna liczba 1500 doskonale wyszkolonych fachowców za których edukację zapłaciło państwo(zorientuj się ile kosztuje pokrycie kosztów zajęć, szczególnie praktycznych na medycynie) to jest wstyd dla Polski, że po medycynie ludzie muszą uciekać za granicę.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 28 Sie 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Cytat:
If a person cannot afford to pay hospital charges, the HSE will provide the services free of charge.

Przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz, ale dokładnie, zwróć uwagę na ostatnie zdanie i zastanów się nad sobą.


To ty pomysl co to znaczy, zreszta bylo o tym wspomniane: 2/3 populacji w Irlandii placi. Oplaty nie sa takie niskie. Przyklad na ktory nie miales odpowiedzi czyli lasencja musi co kilka miesiecy isc do gina po recepte na rozkoszne pigulki to koszt 60 euro. Jakby w Polsce trzeba bylo zaplacic za taka wizyte 60 zeta to oczywiscie giny (ktorym sie obecnie calkiem dobrze powodzi) mieliby mase kasiory.

Cytat:
Jednak pomimo tych zarobkow do o uprawnienia do pracy w UK wystapilo 1500 lekarzy z Polski (co nie oznacza jeszcze ze podjeli prace). I tu sie mozesz zastanowic dlaczego tak malo.


Jeżeli według Ciebie 1500 lekarzy to mało to zastanów sie nad sobą ponownie. Ogromna liczba 1500 doskonale wyszkolonych fachowców za których edukację zapłaciło państwo(zorientuj się ile kosztuje pokrycie kosztów zajęć, szczególnie praktycznych na medycynie) to jest wstyd dla Polski, że po medycynie ludzie muszą uciekać za granicę.[/quote]

To nie jest wcale duzo, przeciez na otwartym rynku pracy ruch musi byc. Na przyklad w UK jest tez 3500 lekarzy z Niemiec. Patrzenie na to z punktu widzenia strat jest zasciankowe bo ruch sily roboczej przynosi tez duze korzysci. Wynikaja one z tego ze zwiekszona konkurencja o pracownikow powoduje ze poprawia sie ich pozycja na rynku. Poza tym otwarty rynek powoduje ze powstaja nowe uklady o ktorych nikt nie myslal. Sa przeciez przypadki lekarzy z Polski co przylatuja do UK w doskokach na dyzury czy czasowe zatrudnienie. Albo turystyka medyczna do Polski bo uslugi sa tansze. W klinikach gdzie oferuje sie takie uslugi ludzie nie narzekaja na niskie place, najwyzej na to ze mogli by miec wiecej ale na to zawsze sie narzeka lol A oprocz tego do Polski przybylo co nieco lekarzy z Ukrainy i Bialorusi wiec na rynku jakos tam zawsze sie wszystko wyrowna.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 29 Sie 2010, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8273539,Polaku__wracaj_z_Anglii_do_puszczy.html


Byłeś kiedyś z laską, która bierze pigułki???? Za wizytę u ginekologa płacisz i to właśnie jakies 60 - 100 zł.
Jeśli liczysz, że dostaniesz się do ginekologa ,,państwowo'' to możesz sobie czekać od pół roku wzwyż, ponieważ takie są kolejki, nie mówiąc już o poziomie ,,usługi''.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 29 Sie 2010, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o ty pomysl co to znaczy, zreszta bylo o tym wspomniane: 2/3 populacji w Irlandii placi. Oplaty nie sa takie niskie. Przyklad na ktory nie miales odpowiedzi czyli lasencja musi co kilka miesiecy isc do gina po recepte na rozkoszne pigulki to koszt 60 euro. Jakby w Polsce trzeba bylo zaplacic za taka wizyte 60 zeta to oczywiscie giny (ktorym sie obecnie calkiem dobrze powodzi) mieliby mase kasiory.


Miałem na myśli ten cytat. Po drugie i w Polsce i w Irl tylko pierwsza wizyta u ginekologa jest płatna, gdzie przeprowadzane są badania, np. czy kobieta/dziewczyna w ogole może przyjmować pigułki, w jakich ilościach i jakiego rodzaju. Po następne recepty przychodzi się już tylko do recepcji i wydaje Ci normalnie pielęgniarka/recepcjonistka i jest to bezpłatne.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sie 2010, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tu sie mylisz bo w Polsce jezeli idziesz prywatnie do ginekologa to placisz za kazda wizyte nawet jak idziesz tylko po recepte. i tak jest w prywatnych gabinetach wszystkich specjalistow.darmowa sluzba zdrowia jest tylko na kase chorych i do wiekszosci specjalistow sa dlugie kolejki. a w Islandii placisz za kazda wizyte u specjalisty (nie mylic z lekarzem rodzinnym).za niektore wizyty zwracaja zwiazki zawodowe czesc oplat ,a za niektore nic nie zwracaja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 29 Sie 2010, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisa:
i tu sie mylisz bo w Polsce jezeli idziesz prywatnie do ginekologa to placisz za kazda wizyte nawet jak idziesz tylko po recepte. i tak jest w prywatnych gabinetach wszystkich specjalistow.darmowa sluzba zdrowia jest tylko na kase chorych i do wiekszosci specjalistow sa dlugie kolejki. a w Islandii placisz za kazda wizyte u specjalisty (nie mylic z lekarzem rodzinnym).za niektore wizyty zwracaja zwiazki zawodowe czesc oplat ,a za niektore nic nie zwracaja.


Sylwia, za prywatne wizyty u prywatnego gina wszedzie na swiecie sie placi lol. Piszesz ze darmowo jest "tylko" na kase chorych. Ale w tej "kasie" sa wszyscy wiec nie jest to "tylko" ale powszechna bezplatna opieka. Rzecz jasna ze do specjalistow sa kolejki wiec nie jest to dobry system. Ale tu chodzilo o zarobki lekarzy. Gdyby byl system ze za wizyty trzeba doplacac to lekarze rzecz jasna mieliby jeszcze wiecej kasy. Wiec jak tu nam podawano np. lekarze w Irlandii znakomicie zarabiaja ale za prosta wizyte u gina 60 euro trzeba doplacic. No to jakby w Polsce trzeba bylo te 60 zeta doplacic to lekarzom bylo calkiem niezle, co?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron