reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

prawo jazdy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomas24rvk

Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Pomorze PL
PostWysłany: 19 Sie 2010, 11:35    Temat postu: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

witam!!!

jak ktoś się orientuje w temacie to proszę o odpowiedź na priv'a.

Słyszałem, że jak się zacznie kurs to można gdzieś tam iść i dostać zielone tablice i można z osobą posiadającą prawko jeździć własnym samochodem?

ps. dodam też że mam udokumentowany skończony kurs prawa jazdy w Polsce...co mogę z tym zrobić??:>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RainbowInTheDark

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 59
PostWysłany: 19 Sie 2010, 23:14    Temat postu: Re: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

Tomas24rvk napisał:
witam!!!

jak ktoś się orientuje w temacie to proszę o odpowiedź na priv'a.

Słyszałem, że jak się zacznie kurs to można gdzieś tam iść i dostać zielone tablice i można z osobą posiadającą prawko jeździć własnym samochodem?

ps. dodam też że mam udokumentowany skończony kurs prawa jazdy w Polsce...co mogę z tym zrobić??:>



musisz zadzwonic do szkoly nauki jazdy i pogadac z instruktorem, z tego co wiem to oni uwzgledniaja kursy z Polski, trzeba sie tylko zapisac na egzamin i wyjezdzic conajmniej 14 godzin. a co do tych zielonych naklejek na samochod to instruktor jazdy po 10 godzinach jazdy moze Ci taka sprzedac, cena 800-900 isk. pozdrawiam!! Smile
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 20 Sie 2010, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po ja te tablice dostalam po 8h i to nie takie hop siup, osoba z ktora jezdzisz musi miec skonczone 25 lat i trzeba uzyskac pozwolenie od ubezpieczalni, instruktor wszystko Ci powie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
stalin
Gość
PostWysłany: 22 Sie 2010, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
po ja te tablice dostalam po 8h i to nie takie hop siup, osoba z ktora jezdzisz musi miec skonczone 25 lat i trzeba uzyskac pozwolenie od ubezpieczalni, instruktor wszystko Ci powie
Wiek kierowcy nie ma tu nic do rzeczy, podstawowy warunek to aby mial co najmniej od 5 lat prawo jazdy.
Powrót do góry
lala
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 44
PostWysłany: 22 Sie 2010, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilosc godzin niema znaczenia jesli juz po 2h jumiesz jezdzic to mozna pogadac z instruktorem co do wieku to niewiem ale napewno osoba z ktora bedzie sie jezdzic nie moze miec w ciagu ostatnich 12 miesiecy zadnego mandatu za predkosc itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adasko18

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 35
PostWysłany: 22 Sie 2010, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może się orientuje ile kosztuje zrobienie prawa jazdy kategorii C i ma namiar na jakoś szkołę lub instruktora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patrycja85

Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 40
PostWysłany: 21 Mar 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Moze ktos wie czy w szkole jazdy Ökuskólann í Mjódd ,kursy w jezyku polskim nadal prowadzi pan Sebastian??
Z gory dzieki!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szoduszi tanaka
Gość
PostWysłany: 9 Maj 2011, 22:49    Temat postu: prawko Odpowiedz z cytatem

Proszę o jakieś informacje od tych , którzy robili prawo jazdy na motocykl, na Islandii oczywiście. Jakie są szkoły w jakich językach może jakieś adresy stron. Bedę wdzieczny!. Pozdrawiam
Powrót do góry
adasko18

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 35
PostWysłany: 29 Sie 2011, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Potrzebuje jakiś informacji na temat szkół gdzie można zrobić prawo jazdy kategorii C
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MartusiaBe

Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Akranes
PostWysłany: 3 Paź 2011, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
norbi261107 napisał:
po ja te tablice dostalam po 8h i to nie takie hop siup, osoba z ktora jezdzisz musi miec skonczone 25 lat i trzeba uzyskac pozwolenie od ubezpieczalni, instruktor wszystko Ci powie
Wiek kierowcy nie ma tu nic do rzeczy, podstawowy warunek to aby mial co najmniej od 5 lat prawo jazdy.


Wiek kierowcy ma znaczenie. Musi miec skonczone 23 lata i wazne prawo jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 4 Paź 2011, 18:44    Temat postu: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie czy ktos orientuje sie moze kiedy teraz beda kursy na prawo jazdy szkole przy ul.Mosarima 15 w Reykjaviku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 20 Paź 2013, 17:47    Temat postu: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

Bede wdzieczna za informacje, jak to wszystko wyglada.
Chodzi o kurs kat. B
Czy jest to tak, jak w Polsce, szkoly jazdy i tam zalicza sie kurs teoretyczny i praktyczny?
Moze ktos ma namiary na szkoly, gdzie prowadzone sa kursy po polsku lub angielsku?
Jaki koszt?

Z gory dziekuje za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 20 Paź 2013, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba miec wyjezdzone 12 h przynajmniej, zeby przystapic do teorii i 14 h zeby przystapic do praktycznego. Trzeba zaliczyc 3 szkoy teoretyczne : numer 1 (6h), numer 2 (6h) i numer 3 (4h), przy czym numer 3 jest fantastyczna, rozwiazuje sie rozne grupowe zaqdania i ma okazje pojezdzic na samochodach symulujacych wpadanie w poslizg lub dachowanie. Egzamin teoretyczny sklada sie z czesci A i B, czesc B wiadomo trudniejsza, w pierwszej mozna zrobic o ile dobrze pamietam 2 bledy w drugiej 5 czyli razem 7, sa ez teorie po angielsku i polsku, ja pisalam test po poslku. Trwa 45 minut. Praktyka trwa okolo 40 minut i trzeba na niej zaliczyc na pewno dwupasmowe rondo, parkowanie na wstecznym, zasade prawej strony an osiedlu, ograniczenia predkosci, i zmiane pasow na wielopasmowce, ale to zalezy od instruktora. W czasie kursu dosaje sie tez zielone tablice, ktore mozna wykorzystac w jezdzie z drugim kierowca .. Czyli jezeli facet, dziewczyna, brat, siostra, mama , tata, kolega maja samochod i chca cie uczyc, musza sobie zalatwic pieczake z syslumadur, miec ukonczone 24 lata i prawo jazdy przynajmniej od 5 lat , przyklejaja sobie naklejeczke z tylu i mozna z nimi ejzdzic , pod warunkiem ze sa w samochodzie.

No i koszty :
Ja za godzine jazdy placilam 6.000, ale nie ukrywam, ze instruktorem byl znajomy znajomych.
Egzamin teoretyczny 3.000
Egzamin praktyczny 8.400
wydanie dokumentu 3.000
pierwsza teoria 16.000
druga teoria 13.000
trzecia teoria - 38.000


Kursy teoretyczne regularnie organizowane sa co jakis czas w jezyku polskim z tlumaczem, ale ja tam szczerze powiedziawszy zaliczylam islandzki , usiadlam sobie z tylu w konciku, bylo duzo szybciej niz czekanie na tlumaczone spotkania tam raz na 2 miesiace czy cos.

Ceny sa na okol prawo jazdy zdawalam w lutym 2013 a teorie robilam jesczze w 2012 roku wiec nie pamietam dokladnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 20 Paź 2013, 19:17    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za tak szczegolowa odpowiedz Kasia!
W koncu wszytsko zrozumialam Wink
Ale koszt, wow, jest spory ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NataSh89

Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: Islandia
PostWysłany: 21 Paź 2013, 0:07    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w trakcie robienia. W sumie przed egzaminem. Instruktor bierze 250 tys. W to wliczona jest jazda, szkola 1 i 2. Szkola 3 kosztuje 36 tys. Praktyczny i teoria jak wyzej kolezanka pisala. Calkowity koszt zalezy jednak od instruktora. Jesli ktos ma pytania to zapraszam na prv.Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 21 Paź 2013, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spory faktycznie. Ja mialam konkret motywacje, zaszlam w ciaze i nie chcialam dziecka ciagac po przystankach w zimie. Wtedy - jesli masz sie czym zmotywowac, jest latwiej zrozumiec, ze te pieniadze wydaje sie slusznie Wink

zwiazki ci zwroca kolo 60-70 tysiecy.


Warto i tak. Te wszystkie lata sie czlowiek wozi autobusami i taksowkami, czeka po przystankach, prosi sie znjaomych o zawiezienie-przywiezienie, a tak ? raz a porzadnie 200 kola i jestes na swoim. Poza tym u nas, przynosilam pieniadze instruktorowi co 6-8 godzin, na raty. Wyjezdzilam sobie wiecej bo ciezko mi szlo. Rodzina faceta troche pomogla. Tu ktos dal 20 tysiecy na prezent, tu ktos pomogl w nauce parkowania, tu ktos zalatwil tego znajomego instruktora no i tak poszlo. Jak dobrze to rozegrasz to w miesiac czasu zdasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 21 Paź 2013, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia89 napisał:
Spory faktycznie. Ja mialam konkret motywacje, zaszlam w ciaze i nie chcialam dziecka ciagac po przystankach w zimie. Wtedy - jesli masz sie czym zmotywowac, jest latwiej zrozumiec, ze te pieniadze wydaje sie slusznie Wink

zwiazki ci zwroca kolo 60-70 tysiecy.


Warto i tak. Te wszystkie lata sie czlowiek wozi autobusami i taksowkami, czeka po przystankach, prosi sie znjaomych o zawiezienie-przywiezienie, a tak ? raz a porzadnie 200 kola i jestes na swoim. Poza tym u nas, przynosilam pieniadze instruktorowi co 6-8 godzin, na raty. Wyjezdzilam sobie wiecej bo ciezko mi szlo. Rodzina faceta troche pomogla. Tu ktos dal 20 tysiecy na prezent, tu ktos pomogl w nauce parkowania, tu ktos zalatwil tego znajomego instruktora no i tak poszlo. Jak dobrze to rozegrasz to w miesiac czasu zdasz.





zgadza sie ja mialam taka sama motywacje,dzieci:) i juz po wszystkim,
a zwiazki zwracaja jakas czesc tylko za szkoly ,za jazdy z instruktorem nie! bynajmniej efling tak robi,bo w tych zwiazkach jestem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 21 Paź 2013, 22:24    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie szczegoly.
Fajnie, ze mialyscie motywacje, ja czuje, ze te koszta beda kolejna wymowka do nie robienia prawka Wink

Do rzeczy, ze szkoly na Mjodzie dostalam informacje, ze cala czesc teoretyczna kosztuje ok 35.000 isk (po ang.) Czyli biorac pod uwage Wasze doswiadczenia, dziwnie malo.

Ale kurcze, 250 000 isk dla instruktora to masakra! Ja myslalam, zeby wyjezdzic te 12 godzin, a dalej jezdzic z mezem (chwilowo jest chetny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 22 Paź 2013, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://adalokuskolinn.is/ ja robilam szkole tutaj, a nie na Mjodzie. Z ego co wiem to szkola nr 3 jest obowiazkowa i trzeba ja zaliczyc, a na pewno kosztuje niecale 40 tysiecy, takze ta odpowiedz, ktora dostaas jest dziwnie podejrzana jak dla mnie.

Moj instruktor wzial 6.000 za godzine. Wzielam wiecej godzin niz 12, okolo 20, ale czesc sfinansowala mi rodzina mojego narzeczonego, wiec sie nie liczy. Mysle ze swietnym pomyslem jest wyjezdzenie 12 godzin a reszte z mezem. wyjdzie na to samo, a maz kasy od ciebie nie wezmie , hehe.

no o przyjmijmy 6x12 = 78.000
teoria 1 i 2 20.000
teoria nr 3 38.000
wydanie dokumentu 3.000
egzamin teoreyczny 3.000
egzamin praktyczny 8.400


razem : okolo 150.000 pomijam dodatkowe zdawanie egzaminow, bo to juz sa sieszne pieniazki ktore mozna zaoszczedzic ,odmawiajac sobie nowej bluzki albo wyjscia do kina, wiadomo. Czyli nie tak zle, jak widac, prawda ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilgrzelka

Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 6
PostWysłany: 23 Paź 2013, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak oceniacie skalę trudności. Z tego co piszecie jest łatwiej niż np w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron