reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Propozycja wydluzenie zasilku dla bezrobotnych do 5 lat
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
prezes

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 19
Skd: skały
PostWysany: 19 Lis 2010, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E.m.m.a. napisa:
ja też jestem za! Nie biorę kuroniówki, a wypłatę mam nie wiele większą od niej. Jaka to sprawdzieliwość, ze ja wstaję o 5 a ktoś śpi do 11. W dodatku będzie ją brać przez 5 lat legalnie....coś chyba jest nie tak. Powinno być jak w Polsce 6 miesiecy, przecież to wystarczajacy okres na znalezienie pracy.




Nie przedstawiasz swego punktu widzenia, lecz wypłakujesz się tutaj, że wstajesz o 5 rano ... Dokładnie w każdej chwili możesz zwolnić się z pracy. skoro uważasz, że lepiej być bezrobotnym i pobierać zasiłek, wiele osób zarabiało o wiele więcej niż kwota zasiłku więc nie żal się tylko zmień coś w związku ze swą pracą skoro taki układ Ci nie odpowiada... A skoro odpowiada Ci polski system bezrobocia, w każdej chwili można tam wrócić prawda? Ale może masz jakieś argumenty za takim systemem to chętnie posłucham.... Rząd musi reagować i robi to w dobrym momencie, bo co się stanie, gdy wszystkim z pierwszej tury bezrobotnych pokończą się zasiłki? Wtedy na pewno o wiele bardziej będziesz obawiać się o pracę...
Pozdrawiam wszystkich bezrobotnych, pomimo że nim nie jestem rozumiem waszą sytuację!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 21 Lis 2010, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposób wypłacania zasiłków dla bezrobotnych na Islandii jest irracjonalny.Łatwość z jaką bezrobotny dostaje zasiłek i jego długość absolutnie nie mobilizuje do poszukiwań pracy.Ponadto wielu bezrobotnych dorabia na czarno i w ten sposób ma większe dochody niż uczciwie pracujacy.Kilkanaście lat temu sam straciłem prace ale wraz z kilkoma osobami wsiadłem w samochód i szukałem jej jeżdżąc dookoła Islandii.
Z tego co wiem wiele osób robiło tak samo a wcale w tym czasie wbrew pozorom nie było łatwo o prace.Pracodawcy nie chcieli zatrudniać przyjezdnych bez zielonej karty i trzeba sie było sporo nachodzić aby znależć jakąkolwiek prace.Jednak alternatywa albo zjeżdżasz do Polski albo szukasz wytrwale okazywała sie skutecznym bodzcem.Od Islandczyków wiem ze sa coraz bardziej zdegustowani obcokrajowcami którzy nastawiaja sie tylko na pobieranie zasiłków ,i jestem pewien ze coraz bardziej przez to zacznie sie poglebiac antypatia do przyjezdnych.
Moim zdaniem zasilem absolutnie nie powinien sie nalezec tym osobom ,ktore maja nizszy staz pracy niz 3 lata .W sprawach wyjatkowych np.osiedlenie sie calej rodziny ktora zakupile jakis dom decyzja o zasilku powinna byc podejmowana indywidualnie.
Kazdy bezrobotny nie posiadajacy domu powinien miec obowiazek przyjecia pracy w kazdym regionie Islanddi a nie tylko w zatloczonej stolicy.
5 lat zasilku to absolutnie absurd.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 21 Lis 2010, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:
Sposób wypłacania zasiłków dla bezrobotnych na Islandii jest irracjonalny..........
Kazdy bezrobotny nie posiadajacy domu powinien miec obowiazek przyjecia pracy w kazdym regionie Islanddi a nie tylko w zatloczonej stolicy.
5 lat zasilku to absolutnie absurd.


Myśl twoja jest tak głęboka że aż zatonęła w ocenie własnej próżności.
Cieszymy się bardzo że sam siebie stawiasz, nam ułomnym za wzór.
niestety nie potrafimy dorównać twoim cnotom.
Całe szczęście że Islandią rządzą ludzie zdrowi na ciele i umyśle, cnotliwi mniej gorliwie.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 21 Lis 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:

Moim zdaniem zasilem absolutnie nie powinien sie nalezec tym osobom ,ktore maja nizszy staz pracy niz 3 lata .W sprawach wyjatkowych np.osiedlenie sie calej rodziny ktora zakupile jakis dom decyzja o zasilku powinna byc podejmowana indywidualnie.


Niech zgadnę masz dom w zapadłej dziurze i nie możesz sprzedać?
I przepracowałeś 3 lata ale patrzysz jak twa cała ciężka praca z wolna w g....no się obraca.

Jeszcze bardziej współczuję. .
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 21 Lis 2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:

Kazdy bezrobotny nie posiadajacy domu powinien miec obowiazek przyjecia pracy w kazdym regionie Islanddi


Mistrzu wszechmądry, otóż każdy bezrobotny jeśli odmówi pracy w dowolnym zakątku Islandii, traci zasiłek na pewien czas.

Moja rada więcej czytaj, pisz jak najwięcej ale sprawdzaj co piszesz.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 21 Lis 2010, 14:46    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:
Sposób wypłacania zasiłków dla bezrobotnych na Islandii jest irracjonalny.Łatwość z jaką bezrobotny dostaje zasiłek i jego długość absolutnie nie mobilizuje do poszukiwań pracy.Ponadto wielu bezrobotnych dorabia na czarno i w ten sposób ma większe dochody niż uczciwie pracujacy.Kilkanaście lat temu sam straciłem prace ale wraz z kilkoma osobami wsiadłem w samochód i szukałem jej jeżdżąc dookoła Islandii.
Z tego co wiem wiele osób robiło tak samo a wcale w tym czasie wbrew pozorom nie było łatwo o prace.Pracodawcy nie chcieli zatrudniać przyjezdnych bez zielonej karty i trzeba sie było sporo nachodzić aby znależć jakąkolwiek prace.Jednak alternatywa albo zjeżdżasz do Polski albo szukasz wytrwale okazywała sie skutecznym bodzcem.Od Islandczyków wiem ze sa coraz bardziej zdegustowani obcokrajowcami którzy nastawiaja sie tylko na pobieranie zasiłków ,i jestem pewien ze coraz bardziej przez to zacznie sie poglebiac antypatia do przyjezdnych.
Moim zdaniem zasilem absolutnie nie powinien sie nalezec tym osobom ,ktore maja nizszy staz pracy niz 3 lata .W sprawach wyjatkowych np.osiedlenie sie calej rodziny ktora zakupile jakis dom decyzja o zasilku powinna byc podejmowana indywidualnie.
Kazdy bezrobotny nie posiadajacy domu powinien miec obowiazek przyjecia pracy w kazdym regionie Islanddi a nie tylko w zatloczonej stolicy.
5 lat zasilku to absolutnie absurd.




Ok a co z rodzinami ,które nie zakupiły domu ,mają dziecko,dzieci i jedno z nich pracuje a drugie jest na zasiłku?To co ta osoba ,która jest na zasiłku ma zostawić rodzinę i pracować np.na drugim końcu wyspy?Po drugie ten staż niższy niż 3 lata to chyba ma też odnosić się do Islandczyków?Czy może tylko Polaków?To może też ci którzy pracują tu krócej niż 3 lata np.sezonowi pracownicy zaczną płacić niższe podatki niż reszta?Dlaczego nie mają mieć prawa do zasiłku a resztę mają płacić taką samą niż inni?Oczywiście łącznie z opłatą za telewizor.A co do pracy na czarno sorki ale to nie Polak zatrudnia Polaka tylko Islandczyk Polaka więc to chyba świadczy że Islanczycy też nie za bardzo uczciwi są.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 21 Lis 2010, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerujcie dalej na Islandii ,dobrze mowia Islandczycy ze od kilku lat przyjezdzaja polacy drugiej kategorii ,potrafiacy tylko brac zasilki .Dom mam ale nie w zapadlej dziurze sprzedawac nie zamierzam jak sugerujesz.Prace zmienialem kilkukrotnie ale od 12 lat pracuje w tym samym zakladzie.
Dla mnie sprawa jest prosta nie masz pracy nie mieszkasz na Islanddii minimum 3 lata wracasz do polski.Od 17 lat nie bralem zasilku i brac nie zamierzam ,wstydzil bym sie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 21 Lis 2010, 18:42    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 27

PostWysłany: 26 Paź 2008, 11:54 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
w siminie powiedzieli mi ze jak mi sie terazniejsza opcja nie podoba to moge zrezygnowac z internetu...zenada ,21 wiek a na Islandii wraca sie do komunistycznego monopolu.Po 12 latach pobytu tutaj powoli mam tego kraju dosyc.Totalna niekompetencja w urzedach ,w sklepach tragedia jesli chodzi o informacje na temat zakupu jakiegos sprzetu ,o bankach juz nie wspomne,kiedy oni sie wreszcie naucza.Sadze ze nigdy i Islandia zostanie na marginesie europy.


może zdecyduj się ile tu mieszkasz ok.To jest Twoja wypowiedź z 2008 więc 12 plus 2 daje 14 lat.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 21 Lis 2010, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:
... ,dobrze mowia Islandczycy ze od kilku lat przyjezdzaja polacy drugiej kategorii ,potrafiacy tylko brac zasilki .


Masz wiele racji w tym co piszesz, może ja też jestem drugiej kategorii?
Nie wiem, może moglibyśmy popisać sobie na priv lub mail, jak wolisz?

Jak myślisz co jeszcze mówią Islandczycy?
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 21 Lis 2010, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imo zasilki powinny byc bezterminowe
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 21 Lis 2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
imo zasilki powinny byc bezterminowe


panie kolego,
czy islandzkie zasiłki nie są bezterminowe?
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 22 Lis 2010, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
mjkl napisa:
imo zasilki powinny byc bezterminowe


panie kolego,
czy islandzkie zasiłki nie są bezterminowe?


no w praktyce to w sumie tak ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Islandor71
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 24 Mar 2010
Posty: 3
Skd: centrum Reykjavik
PostWysany: 12 Gru 2010, 14:52    Temat postu: Re: Propozycja wydluzenie zasilku dla bezrobotnych do 5 lat Odpowiedz z cytatem

niebedzie zasilków 5letnich byly obrady ostatnio na temat zasilków zasilki przysługują tylko do 3lat niedłuzej ,to tylko pogłoski tak samo jak dotyczy pogłosek o tym ze niby majo płacic po150tyskr miesiecznie tez nieprawda
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
madman261

Doczy: 14 Cze 2009
Posty: 17
PostWysany: 12 Gru 2010, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze zasilki bedo jednak besterminowo i bedo wyplacane ni po 150 a po 200 tysi!!!
wtedy wszyscy BEDO szczesliwi! Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patokato

Doczy: 11 Pa 2009
Posty: 39
PostWysany: 12 Gru 2010, 21:50    Temat postu: Re: Propozycja wydluzenie zasilku dla bezrobotnych do 5 lat Odpowiedz z cytatem

Islandor71 napisa:
niebedzie zasilków 5letnich byly obrady ostatnio na temat zasilków zasilki przysługują tylko do 3lat niedłuzej ,to tylko pogłoski tak samo jak dotyczy pogłosek o tym ze niby majo płacic po150tyskr miesiecznie tez nieprawda
TaK? ciekawe , bo nie dawno P.premier podpisala papier ze wydluzaja do 4 LAT !!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skd: ÍSLAND
PostWysany: 12 Gru 2010, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierz w "pisane"! Oni wio lepiej! Oni zawsze wio lepiej. Chociażbyś znał język, w którym jest ta notatka napisana. Oni i tak wio!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
LadyGaga

Doczy: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysany: 19 Gru 2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[url]http://informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=1524%3Ana-cztery-lata&catid=83%3Az-kraju&Itemid=145&lang=is[/url]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 19 Gru 2010, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby 4 lata, tyle ze to tak naprawde nie weszlo jeszcze w zycie i nie wiadomo czy wogole wejdzie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
JAROFRYD

Doczy: 10 Lis 2010
Posty: 1
Skd: Reykjavik
PostWysany: 20 Gru 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Beznadziejny pomysł, przecież to zasiłki powinny być dożywotnie, z ustawową podwyżką za każdy przezasiłkowany rok.

Pzdr
z możliwością dziedziczenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Pinezka

Doczy: 16 Gru 2009
Posty: 67
PostWysany: 20 Gru 2010, 22:38    Temat postu: yes yes yes Odpowiedz z cytatem

powinni wyplacac dozywotnio i nie bedzie problemu 3 czy 5 lat
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron