reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

wyjazd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mateusz
Go
PostWysany: 29 Lip 2005, 16:56    Temat postu: wyjazd Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
hej
koncem wrzesnia chcialbym wyjechac na icelandie
jak mozna najtaniej .
prosze o informacje..
Powrt do gry
Fakir
Go
PostWysany: 30 Lip 2005, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.Jak najtaniej to chyba śledzić w internecie promocje Islandair i jakoś wyczarterować lot z Kopenchagi albo z Londynu.Myśmi lecieli z Krakowa do Londynu a potem do Keflaviku i wyszlo nas wsumie w obie strony 1800zł+40Funtów prejazdy w obie stront po Londynie.A cena w Locie ok 2400zł.Tyle o dojazdach a ceny na samej Islandi to juz zależy co chcesz tam robić bo bardzo łatwo możesz wydac dwa razy tyle.pozdrawiam
Powrt do gry
mateusz
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hello
dzieki wielkie za info jade z siostra wiec te koszty razy dwa hahahahah
hihihhihih a coz che robic
chce spac pod namiotem najlepiej na farmie bo teraz jestem w norwegii i na takiej farmie wlasnie mieszkam chce zwiedzac chce do gejzera chce do goracych zrodel i chce isc do knalpki napic sie piwa z bjork
nie wiem jak tam ze stopem autobusami i pociagami jakie ceny itd.
ale z tego co juz wiem chyba tam straszbie drogo.
prosze Cie o wiecej informacji i jeszcze raz dziekuje. pozdrawiam mat.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 2 Sie 2005, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pociągi zbytnio się nie wykosztujesz... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Fakir
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einar ma racje na pociągi się niewykosztujesz bo ich niema ale na autobusy tak.Podam ci Aktualny cennik połączeń ktorymi jechalismy.Reykjawik-Gullfos-Reykjavik=4400K,Reykjavik-Hofn 7400k to najdłuższe połączenie bezposrednie na Islandi,Egilsstaoir-Hofn 5100k ceny podziel przez 20 i masz polską cene w złotych.Jest to cennik na Lipiec i Sierpień na Wrzesień niemam rozkładu ale dla przykładu jak pamiętam że w tych miesiacach było połaczenie jedno dziennie we wszystkie dni,a we Wrześniu są trzy w tygodniu.A co do browara w Reykjaviku to za 10zł sie znajdzie w sklepie chyba że wolisz sikacza 2,5% za 5zł=100 koron.Jedzenie jak kupować to tylko w Bonusie(świnia)taka jak nasza biedronka a najdroższy 10/10 i 10/11 tam chleb wychodzi 13zł.Pozdrawiam
Powrt do gry
mateusz
Go
PostWysany: 5 Sie 2005, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ceny jak w norwegi jesli chodzi o browary
masakra
a wiecie ze w norwegii nie mozna kupic alkoholu po godzinie 20:00?
a soboty do 18:00
papierosow w knajpach nie mozna palic i zamykaja je o 3 rano i do domu
oh kochana poolska.
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 6 Sie 2005, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakir napisa:
Einar ma racje na pociągi się niewykosztujesz bo ich niema ale na autobusy tak.Podam ci Aktualny cennik połączeń ktorymi jechalismy.Reykjawik-Gullfos-Reykjavik=4400K,Reykjavik-Hofn 7400k to najdłuższe połączenie bezposrednie na Islandi,Egilsstaoir-Hofn 5100k


Shocked Wychodzi na to, że podróż autobusem z Reykjaviku do Egilsstadir będzie kosztowała 650 zł! I to w jedną stronę! Szok! Co to w ogóle za kraj? Skąd się biorą takie ceny?
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2005, 17:25    Temat postu: Szok cenowy Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Shocked Szok! Co to w ogóle za kraj? Skąd się biorą takie ceny?

A zgadnij? Very Happy
Jeżeli kraj ma niecałe 300tys. mieszkańców, jeżeli podatki są bardzo wysokie by zapewnić wszelkie inwestycje budżetowe (mosty, drogi itd.), jeżeli jest to kraj bardzo rozwinięty o wysokiej stopie zarobków, jeżeli potencjalnych pasażerów linii autobusowych nie ma dużo, bo Islandczycy co do zasady mają każdy samochód (albo dwa).... to autobus MUSI tyle kosztować, by opłaciło się go puszczać w trasę.
A ponieważ autobusami jeżdżą turyści, a nie miejscowi, więc nie ma żadnego dofinansowania, a wręcz odwrotnie, jest to coś w rodzaju podatku od turysty, bo w końcu turysta niszczy ich kraj korzysta z infrastruktury.
Powiem tylko, że czasami bardziej się opłaci wynająć samochód na 1 dzień z możliwością pozostawienia w Egilsstadir.
Innym czasami ciekawszym wyjściem jest podróż samolotem z Reykjaviku do Egilsstadir.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
adam
Go
PostWysany: 6 Sie 2005, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Smile

Jednak samolot z Rey do Egilsstadir i tak kosztuje o wiele więcej niż ten autobus.

W tej sytuacji wykombinowałem bardzo korzystny i wygodny sposób dotarcia na wschodnią Islandię (ta opcja przeznaczona jest dla mojej dziewczynki, ktora mnie odwiedzi, jako że ja sam już za tydzień lecę d roboty w Eskifjordur). Za pomocą aero.pl można kupić bilet z Wawy do Lerwick (przez Glasgow lub Aberdeen) - loty są operowane przez BA. Taki bilet w dwie strony kosztuje ok. 1700 zł. W Lerwick wsiadamy na prom, w niskim sezonie zapłacimy za kusztetkę 168 euro, przy czym sudenci mają 25% zniżki(!). Prom wypływa w środę o 1.30 i przypływa do Seydisfjordur w czwartek nad ranem. Podróż więc nie jest zbyt długa, da się przeżyć.

Ważne, że unika się w ten sposób tanich przewoźników lotniczych i znika problem dojazdu z Reykjaviku. To chyba najlepsze rozwiązanie.

By the way: czy oznaczenie biletu "ETX" oznacza, że nie można zmienić daty wylotu?
Powrt do gry
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 8 Sie 2005, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie...Twój plan podróży chyba rzeczywiście ma jedyną zaletę, taką, ze znika problem dojazdu z Reykjaviku. Bo tak poza tym, wcale to nie jest jakaś super tania opcja. Mój mąż za bilet w Locie w obie strony płacił ok.2600 zł...Oczywiście przesiadka w Kopenhadze bez żadnych bagaży...Wszystko sprawnie szybko, wygodnie...W sumie około 6 godzin podróży. A u Ciebie wychodzi 1700 + 168Euro(czyli około 700 zł/PLN)=2400zł/PLN....bez zniżki oczywiście... Druga sprawa, że z Keflaviku męża znajmi odbierali autkiem...Takze jak co komu pasuje...Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
adam
Go
PostWysany: 8 Sie 2005, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Sad Przemyślałem to i dostrzegłem bezsens tego wariantu podróży. Za dużo przesiadek, za drogo, 30 godzin w ohydnej kuszetce na Norronie. Poza tym wyczytałem, że lotnisko i port w Lerwick usytuowane są na dwóch różnych wyspach(!) Chyba lepiej lecieć do Reykjawiku i dalej liniami domestycznymi.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron