reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ślub w Konsulacie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 23 Wrz 2010, 18:16    Temat postu: Ślub w Konsulacie Odpowiedz z cytatem

Chcialabym poruszyc temat slubu cywilnego udzielanego przez Pania Konsul. Dzis bylismy sie dowiedziec jak taka ceremonia wyglada i jakie sa jej koszty. To co uslyszelismy to chyba jakas PARANOJA... Przede wszystkim zacznijmy od kosztow - sama ceremonia kosztuje ponad 32 000 kr + oplata za to, ze chce sie miec slub w sobote (ok 5 tys - no bo przeciez to cos niesamowitego, ze slub odbywa sie w weekend...!!!). Jednak kiedy zapytalismy czy mozna miec slub powiedzmy w swieta Bozego Narodzenia Pani z okienka spojrzala na nas jak na jakis kosmitow i zasmiala sie "bo przeciez Pani konsul w świeta ma wolne...!!!". Jakos kiedy w sobote ma wolne to za drobna oplata moze sie pofatygowac na godzinke ale swieta... co to to nie!!!!
No wiec narazie koszta to ok 40 tys. Dodatkowo koszty aktu urodzenia (liczmy ok 10 tys od osoby = 20 tys) + oswiadczenie o statusie cywilnym (chyba ok 7 tys od osoby = ok 14 tys). To sa przypuszczalne ceny gdyz dokladnie nie pamietam jak to wyglada ale roznica moze byc ok 2-3 tys.
Czyli reasumujac koszt ceremonii slubu cywilnego to ok.... 70 tys!!!!!!!!!!!!

70 tys. za godzine i wygloszenie formulki!!!!!!!!!!

aha no i zeby sie nie zapomniec przypadkiem bo oczywiscie date trzeba dostosowac do Pani Konsul zeby to JEJ pasowalo...

Zastanawiam sie czy TA kobieta jest tu dla LUDZI czy ludzie sa dla niej...!!!!!! Wiec po glebszym zastanowieniu postanowilismy wziasc slub w islandzkim urzedzie i zaplacic tylko oplate 10 tys (od pary) za wpis do rejestru malzenskiego w Pl.
Szkoda, ze konsulat generalny to po prostu kupa zlodziei i nic wiecej!!! Niestety nawet dla chcacego zawsze znajdzie sie COS trudnego....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 23 Wrz 2010, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AAaaaaaaaaaaaaaaaaa i zapomniałabym dodać, że najpierw trzeba czekać ok miesiąca na dokumenty a potem MINIMUM 30 dni na decyzje Pani konsul kiedy znajdzie czas...!!!!!!!!!!!!

No papiery to ja rozumiem, ale czyżby Pani Konsul była aż tak opóźniona w rozwoju żeby 30 dni się zastanawiać - dać im ten ślub czy im nie dać...?!

Po prostu nie chce mi się wierzyć że mają TAKI NAWAŁ PRÓŚB O ŚLUB CYWILNY ŻE NIE DAJĄ RADY TEGO OGARNĄĆ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wielkopolanka

Doczy: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysany: 23 Wrz 2010, 18:43    Temat postu: slub w konsulacie :) Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
AAaaaaaaaaaaaaaaaaa i zapomniałabym dodać, że najpierw trzeba czekać ok miesiąca na dokumenty a potem MINIMUM 30 dni na decyzje Pani konsul kiedy znajdzie czas...!!!!!!!!!!!!

No papiery to ja rozumiem, ale czyżby Pani Konsul była aż tak opóźniona w rozwoju żeby 30 dni się zastanawiać - dać im ten ślub czy im nie dać...?!

Po prostu nie chce mi się wierzyć że mają TAKI NAWAŁ PRÓŚB O ŚLUB CYWILNY ŻE NIE DAJĄ RADY TEGO OGARNĄĆ...


Hej!
My tez sie dowiadywalismy o slub cywilny w konsulacie ale wlasnie przez te koszty i masakrycznie dlugie terminy i dopasowywanie terminu do nich nas zniechecilo!!!! Dlatego tez zaczelismy myslec o slubie w islandzkim urzedzie, taniej, krotszy czas oczekiwania i wogole, niekoniecznie chce ogladac pania konsul w ten dzien, bo przeciez oni laske robia, niewazne ze ty im placisz kupe kasy Smile
Wiesz moze jakie dokumenty potrzebne sa w islandzkim urzedzie? Czy wymagane jest oswiadczenie o statusie cywilnym? Jesli tak to pytalas moze w konsulacie ile na to sie czeka? Cos nie moge sie zebrac zeby do nich zadzwonic i gadac z nimi:)
Pozdrawiam i zycze powodzenia
daria
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 23 Wrz 2010, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej no więc, dokładnie wszystko będę wiedzieć jutro bo oczywiście kiedy dziś się do nich udałam to okazało się, że nieszczególnie mają o tym pojęcie. Dlatego dałam im czas na podzwonienie i mam przyjść jutro o 11. Wstępnie powiedziała, że na pewno akt urodzenia i zaświadczenie o stanie cywilnym. I tu pojawia się następna kwestia finansowa bo... wydobycie dokumentu ZoSC kosztuje 6500 kr (od osoby) + cyt. ze strony KG: Sporządzenie i poświadczenie tłumaczenia

- aktów stanu cywilnego

- dowodów rejestracyjnych pojazdów
z j. islandzkiego na j. polski


5,400 ISK

Czyli same te opłaty to 24 tys.!!!!!!!!!!! Plus ściągnięcie aktów i przetłumaczenie ich...!! Pewnie następne tyle... Plus prawdopodobnie koszt w urzędzie islandzkim to 10 tys. Czyli suma to około 60 tys. kr... fajnie? Jesli chcesz to wyslij mi swoj nr na priv to napisze ci jutro sms co ile i za ile. Prawdopodobnie czas oczekiwania to tylko kilka dni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 23 Wrz 2010, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i dopiero doczytalam, ze pytałaś ile się czeka w konculacie na dokumety no więc - akt urodzenia - ok. 30 dni, o statusie cywilnym - do 2 miesięcy. chyba taniej by było a na pewno szybciej kupić bilety, lecieć do Polski na weekend i tyle Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 23 Wrz 2010, 23:12    Temat postu: Re: Ślub w Konsulacie Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
Chcialabym poruszyc temat slubu cywilnego udzielanego przez Pania Konsul. Dzis bylismy sie dowiedziec jak taka ceremonia wyglada i jakie sa jej koszty. To co uslyszelismy to chyba jakas PARANOJA... Przede wszystkim zacznijmy od kosztow - sama ceremonia kosztuje ponad 32 000 kr + oplata za to, ze chce sie miec slub w sobote (ok 5 tys - no bo przeciez to cos niesamowitego, ze slub odbywa sie w weekend...!!!). Jednak kiedy zapytalismy czy mozna miec slub powiedzmy w swieta Bozego Narodzenia Pani z okienka spojrzala na nas jak na jakis kosmitow i zasmiala sie "bo przeciez Pani konsul w świeta ma wolne...!!!". Jakos kiedy w sobote ma wolne to za drobna oplata moze sie pofatygowac na godzinke ale swieta... co to to nie!!!!
No wiec narazie koszta to ok 40 tys. Dodatkowo koszty aktu urodzenia (liczmy ok 10 tys od osoby = 20 tys) + oswiadczenie o statusie cywilnym (chyba ok 7 tys od osoby = ok 14 tys). To sa przypuszczalne ceny gdyz dokladnie nie pamietam jak to wyglada ale roznica moze byc ok 2-3 tys.
Czyli reasumujac koszt ceremonii slubu cywilnego to ok.... 70 tys!!!!!!!!!!!!

70 tys. za godzine i wygloszenie formulki!!!!!!!!!!

aha no i zeby sie nie zapomniec przypadkiem bo oczywiscie date trzeba dostosowac do Pani Konsul zeby to JEJ pasowalo...

Zastanawiam sie czy TA kobieta jest tu dla LUDZI czy ludzie sa dla niej...!!!!!! Wiec po glebszym zastanowieniu postanowilismy wziasc slub w islandzkim urzedzie i zaplacic tylko oplate 10 tys (od pary) za wpis do rejestru malzenskiego w Pl.
Szkoda, ze konsulat generalny to po prostu kupa zlodziei i nic wiecej!!! Niestety nawet dla chcacego zawsze znajdzie sie COS trudnego....
Skąd te kwoty po 10 tys ISK za akty urodzenia? Shocked ? 33zł kosztuje pełny akt ur. ( oczywiscie nie załatwiany przez konsulat ) i skąd te 70 tys. Shocked Shocked też załatwialismy ślub i nie było zadnych opłat dodatkowych oprócz tej podstawowej 32.000ISK a termin można było wybrać dowolnie i praktycznie na kiedy się chciało ,czyżby od lipca 2010r. aż tak się zmieniło?
_________________
Mér er alvara ™
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 23 Wrz 2010, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
Hej no więc, dokładnie wszystko będę wiedzieć jutro bo oczywiście kiedy dziś się do nich udałam to okazało się, że nieszczególnie mają o tym pojęcie. Dlatego dałam im czas na podzwonienie i mam przyjść jutro o 11. Wstępnie powiedziała, że na pewno akt urodzenia i zaświadczenie o stanie cywilnym. I tu pojawia się następna kwestia finansowa bo... wydobycie dokumentu ZoSC kosztuje 6500 kr (od osoby) + cyt. ze strony KG: Sporządzenie i poświadczenie tłumaczenia

- aktów stanu cywilnego

- dowodów rejestracyjnych pojazdów
z j. islandzkiego na j. polski


5,400 ISK

Czyli same te opłaty to 24 tys.!!!!!!!!!!! Plus ściągnięcie aktów i przetłumaczenie ich...!! Pewnie następne tyle... Plus prawdopodobnie koszt w urzędzie islandzkim to 10 tys. Czyli suma to około 60 tys. kr... fajnie? Jesli chcesz to wyslij mi swoj nr na priv to napisze ci jutro sms co ile i za ile. Prawdopodobnie czas oczekiwania to tylko kilka dni.
Informacja o stanie cywilnym jest zawarta na akcie ur.( dopisek ) rodzina może podesłać akt koszt 33zł
_________________
Mér er alvara ™
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 24 Wrz 2010, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widocznie zmieniło się dużo. To, że Ty masz rodzinę która może takie dokumenty odebrać w Polsce nie znaczy że kazdy też takową posiada...!!!! To są ceny jakie dowiedziałam się wczoraj w konsulacie. Nie wiem skąd Oni je wzieli!!!
Dla przypomnienia dla ciebie specjalnie:
-32 000 ceremonia
-5000 (dokładnie chyba 5400 nie pamietam dokladnych cen wiec koncowa suma to +/- 3 tys) za ceremonie w sobote
-zaświadczenie o stanie cywilnym 6500 (czyli 13 000) NIE STARSZE NIZ SPRZED MIESIACA CZYLI NIE Z AKTU URODZENIA BO CHYBA TAM NIE MA INF ZE W LIPCU 2010 BEDZIESZ KAWALEREM!!!
- 5400 za tlumaczenie tego oswiadczenia ( czyli 10 800)
- 5400 za tlumaczenie aktu urodzenia (nastepne 10800)
- oplata za 2 akty urodzenia (jesli nie 10 tys to nie bede pisac ile zeby nie wprowadzac w blad)

Wiec bez samych akt oplaty wynosza - 63 000!!!!!!!
Widocznie od lipca zmienilo sie wiele bo to sa koszta ktore uzyskalam wczoraj!!!!

Jednak dzis zadzwonilam do Urzedu Miasta w moim miescie i powiedzieli mi ze za 22 zl wysla mi poczta zaswiadczenie o stanie cywilnym po angielsku!!!! Czyli te zlodzieje z konsulatu 12 tys za cos co kosztuje 22 zł!!!!!!!!!!!!!!!
Dla przypomnienia 12 = 6500 + 5400 (i zebys sie nie czepial od razu napisze ze wiem ze to wynosi 11 900, ale ZAOOKRĄGLILAM TE KWOTE O TE 100 KR)

Dziś także uzyskałam info w islandzkim urzędzie - ceremonia kosztuje - 4 600... W porownaniu do 40000 w konsulacie jest różnica...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 24 Wrz 2010, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
No widocznie zmieniło się dużo. To, że Ty masz rodzinę która może takie dokumenty odebrać w Polsce nie znaczy że kazdy też takową posiada...!!!! To są ceny jakie dowiedziałam się wczoraj w konsulacie. Nie wiem skąd Oni je wzieli!!!
Dla przypomnienia dla ciebie specjalnie:
-32 000 ceremonia
-5000 (dokładnie chyba 5400 nie pamietam dokladnych cen wiec koncowa suma to +/- 3 tys) za ceremonie w sobote
-zaświadczenie o stanie cywilnym 6500 (czyli 13 000) NIE STARSZE NIZ SPRZED MIESIACA CZYLI NIE Z AKTU URODZENIA BO CHYBA TAM NIE MA INF ZE W LIPCU 2010 BEDZIESZ KAWALEREM!!!
- 5400 za tlumaczenie tego oswiadczenia ( czyli 10 800)
- 5400 za tlumaczenie aktu urodzenia (nastepne 10800)
- oplata za 2 akty urodzenia (jesli nie 10 tys to nie bede pisac ile zeby nie wprowadzac w blad)

Wiec bez samych akt oplaty wynosza - 63 000!!!!!!!
Widocznie od lipca zmienilo sie wiele bo to sa koszta ktore uzyskalam wczoraj!!!!

Jednak dzis zadzwonilam do Urzedu Miasta w moim miescie i powiedzieli mi ze za 22 zl wysla mi poczta zaswiadczenie o stanie cywilnym po angielsku!!!! Czyli te zlodzieje z konsulatu 12 tys za cos co kosztuje 22 zł!!!!!!!!!!!!!!!
Dla przypomnienia 12 = 6500 + 5400 (i zebys sie nie czepial od razu napisze ze wiem ze to wynosi 11 900, ale ZAOOKRĄGLILAM TE KWOTE O TE 100 KR)

Dziś także uzyskałam info w islandzkim urzędzie - ceremonia kosztuje - 4 600... W porownaniu do 40000 w konsulacie jest różnica...
Mylisz pojęcia ,nie w lipcu bede kawalerem ale do lipca nim jestem tak?czyli informacja ta zawarta w akcie ur.jest wystarczajaca a kwota 22zł to jest za skrócony akt ur.a ja podałem kwote 33zł za pełny akt, a to że polska wysyla druki w jezyku ang.itd.to tez wiadomo od dawien dawna, za bardzo skrupulatnie podchodzisz do sprawy i wyliczasz tu co do 100kr jak nie pasuje do leć do polski i tam załatw wszystko.Pozdrawiam i życze powodzenia.
_________________
Mér er alvara ™
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 24 Wrz 2010, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ajjj no dobra przyznaje sie zanim mnie pojedziesz Smile przeciez do polskiego slubu nie TRZA tlumaczenia Very Happy no wiec o 20 Tys mniej Smile Przyznaje sie bez BICIA I KRZYKU Very Happy

Ale i tak ponad 40 tys a 4 600 to jest różnica...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 24 Wrz 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o to chodzi bo ja powiedziałam byłoby chyba najlepiej jechac do polski i mieć z głowy.

Natomiast mamy tu Konsulat który raczej powinien nam wszystko ułatwiać a nie utrudniać. Jak powiedziałeś niektórzy mają rodzinę, niektórych stać na bilety do polski za 150 tys. i mają problem z głowy. Ale chyba nie po to otworzyli ten Konsulat żeby trzeba było fatygować siebie albo rodzinę do załatwiania jakiś urzędowych spraw... A te ceny to jakaś masakra...!!!!! Przecież jeżeli UM w danym mieście może przesłać dokumenty za 30 zł emailem - to za co Konsulat bierze tak GIGANTYCZNE sumy pieniężne...!!!!???? No ja rozumiem, że "za darmo umarło" ale wyzyskiwanie ludzi (własnych rodaków) to chyba nie jest FAIR.

Jeśli każdy by szedł rozumowaniem jak Ty - to po co np zatrudnić fachowaca do budowy domu? Najlepiej kupić sobie książkę "Zbuduj Dom" i zrób to samemu. Będzie taniej i lepiej i nie trzeba będzie się z robotnikami użerać. Smile

Moim zdaniem ten konsulat powienien być pomocą dla ludzi którzy niestety (lub stety) nie mieszkają w swoim kraju. A im to jakoś takoś dziwnie wychodzi....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysany: 5 Sie 2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konsul to jedna pie###na statystka. Siedzi na dużym tyłku i kase liczy. Nie miła w rozmowie, zarozumiała i niedouczona
_________________
niki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
--Duch--

Doczy: 22 Maj 2011
Posty: 3
PostWysany: 29 Sie 2011, 17:21    Temat postu: ŚLUB W KONSULACIE Odpowiedz z cytatem

ŚLUB BRALIŚMY TYDZIEŃ TEMU ,KWOTA ZA WSZYSTKO WYNIOSŁA 32.400 ,PANI KONSUL DOPASOWAŁA SIĘ DO NAS I NIE BYŁO PROBLEMÓW Z DATĄ ...DOKUMENTY JAKIE MUSIELIŚMY DAĆ TO NASZE AKTY URODZENIA ORAZ KSERO DOWODÓW ŚWIADKÓW.CO DO DATY TO TRZEBA BYNAJMNIEJ CZEKAĆ MIESIĄC NA CEREMONIE TAKIE JEST PRAWO I WYMOGI.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
nicramx

Doczy: 12 Pa 2008
Posty: 37
PostWysany: 29 Sie 2011, 22:47    Temat postu: Re: ŚLUB W KONSULACIE Odpowiedz z cytatem

--Duch-- napisa:
ŚLUB BRALIŚMY TYDZIEŃ TEMU ,KWOTA ZA WSZYSTKO WYNIOSŁA 32.400 ,PANI KONSUL DOPASOWAŁA SIĘ DO NAS I NIE BYŁO PROBLEMÓW Z DATĄ ...DOKUMENTY JAKIE MUSIELIŚMY DAĆ TO NASZE AKTY URODZENIA ORAZ KSERO DOWODÓW ŚWIADKÓW.CO DO DATY TO TRZEBA BYNAJMNIEJ CZEKAĆ MIESIĄC NA CEREMONIE TAKIE JEST PRAWO I WYMOGI.

bynajmniej to nie przynajmniej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
limba

Doczy: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysany: 30 Sie 2011, 16:14    Temat postu: Re: Ślub w Konsulacie Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
Chcialabym poruszyc temat slubu cywilnego udzielanego przez Pania Konsul. Dzis bylismy sie dowiedziec jak taka ceremonia wyglada i jakie sa jej koszty. To co uslyszelismy to chyba jakas PARANOJA... Przede wszystkim zacznijmy od kosztow - sama ceremonia kosztuje ponad 32 000 kr + oplata za to, ze chce sie miec slub w sobote (ok 5 tys - no bo przeciez to cos niesamowitego, ze slub odbywa sie w weekend...!!!). Jednak kiedy zapytalismy czy mozna miec slub powiedzmy w swieta Bozego Narodzenia Pani z okienka spojrzala na nas jak na jakis kosmitow i zasmiala sie "bo przeciez Pani konsul w świeta ma wolne...!!!". Jakos kiedy w sobote ma wolne to za drobna oplata moze sie pofatygowac na godzinke ale swieta... co to to nie!!!!
No wiec narazie koszta to ok 40 tys. Dodatkowo koszty aktu urodzenia (liczmy ok 10 tys od osoby = 20 tys) + oswiadczenie o statusie cywilnym (chyba ok 7 tys od osoby = ok 14 tys). To sa przypuszczalne ceny gdyz dokladnie nie pamietam jak to wyglada ale roznica moze byc ok 2-3 tys.
Czyli reasumujac koszt ceremonii slubu cywilnego to ok.... 70 tys!!!!!!!!!!!!

70 tys. za godzine i wygloszenie formulki!!!!!!!!!!

aha no i zeby sie nie zapomniec przypadkiem bo oczywiscie date trzeba dostosowac do Pani Konsul zeby to JEJ pasowalo...

Zastanawiam sie czy TA kobieta jest tu dla LUDZI czy ludzie sa dla niej...!!!!!! Wiec po glebszym zastanowieniu postanowilismy wziasc slub w islandzkim urzedzie i zaplacic tylko oplate 10 tys (od pary) za wpis do rejestru malzenskiego w Pl.
Szkoda, ze konsulat generalny to po prostu kupa zlodziei i nic wiecej!!! Niestety nawet dla chcacego zawsze znajdzie sie COS trudnego....





Konsul jest pracownikiem panstwowym i URZEDOWO ma wolne w soboty , niedziele i swieta. Nie rozumiem twojego oburzenia-praca jak praca, chcesz aby ktos po godzinach dla ciebie pracowal to zaplac odpowiednio albo dopasuj sie do gdzin pracy urzednika. I oczywiscie musicie utalic termin pasujacy do obu stron: konsula i dla Was bo niestety konsul ma jeszcze inne obowiazki, ktore nie obrazajac nikogo sa wazniejsze niz jakis tam slub.

W Polsce biorac slub cywilny tez musisz sobie dopasowac termin, czasem nawet z polrocznym wyprzedzeniem jesli chcesz brac slub w bardziej popularnym terminie.

W kazdym konsulacie sa oplaty za posrednictwo w zalatwieniu dokumentow, zaswiadczen itp. Wprawdzie na Islandii jest najdrozej niemniej jednak gdziekolwiek bys nie pojechal(a) to za takie sprawy trzeba placic. Jak nie chcesz placic to popros rodzine albo znajdz firme specjalizujaca sie w zalatwianiu takich dokumentow- za posrednictwo tez zaplacisz, ale komplet dokumentow wysla ci na Islandie (ostatnio zalatwialam zaswiadczenie o niekaralnosci przez firme xxx kostowalo mnie to 160 zl za zaswiadczenie plus 50 zl za tlumaczenie plus 30 zl wysylka poleconym czyli 240 zl ö w konsulacie kosztowaloby to 12 tys ISK bez tlumaczenia czyli odrobine drozej).

Niestety czas zalatwiania dokumentow za posrenictwem konlulatu trwa dlugo (i to nizaleznie od konsulatu, kraju itp.) i na to sie trzeba niestety przygotowac. Niestety nie da sie tego pobrac mailem BO DOKUMENT TAKI MUSI SPELNIC WSZYSTKIE STANDARTY I MIEC ORYGINALNE PIECZECIE I PODPISY. Dokument zeskanowany czy wyslany mailem jest niewazny i slub zawarty z takimi dokumentami bylby niewazny.

Jedno jest pewne: Jak komus nie pasuja ceny i caloksztalt niech skozysta z islandzkiego systemu prawnego. Albo niech leci do Polski i tam zalatwia sobie wszystko taniej i szybciej (do czasu gdy zaczna sie komplikacje i opieszalosc SZANOWNYCH PAN URZEDNICZEK).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mj

Doczy: 13 Lip 2010
Posty: 9
PostWysany: 14 Lis 2011, 15:58    Temat postu: Re: Ślub w Konsulacie Odpowiedz z cytatem

limba napisa:



Konsul jest pracownikiem panstwowym i URZEDOWO ma wolne w soboty , niedziele i swieta. Nie rozumiem twojego oburzenia-praca jak praca, chcesz aby ktos po godzinach dla ciebie pracowal to zaplac odpowiednio albo dopasuj sie do gdzin pracy urzednika. I oczywiscie musicie utalic termin pasujacy do obu stron: konsula i dla Was bo niestety konsul ma jeszcze inne obowiazki, ktore nie obrazajac nikogo sa wazniejsze niz jakis tam slub.

W Polsce biorac slub cywilny tez musisz sobie dopasowac termin, czasem nawet z polrocznym wyprzedzeniem jesli chcesz brac slub w bardziej popularnym terminie.

W kazdym konsulacie sa oplaty za posrednictwo w zalatwieniu dokumentow, zaswiadczen itp. Wprawdzie na Islandii jest najdrozej niemniej jednak gdziekolwiek bys nie pojechal(a) to za takie sprawy trzeba placic. Jak nie chcesz placic to popros rodzine albo znajdz firme specjalizujaca sie w zalatwianiu takich dokumentow- za posrednictwo tez zaplacisz, ale komplet dokumentow wysla ci na Islandie (ostatnio zalatwialam zaswiadczenie o niekaralnosci przez firme xxx kostowalo mnie to 160 zl za zaswiadczenie plus 50 zl za tlumaczenie plus 30 zl wysylka poleconym czyli 240 zl ö w konsulacie kosztowaloby to 12 tys ISK bez tlumaczenia czyli odrobine drozej).

Niestety czas zalatwiania dokumentow za posrenictwem konlulatu trwa dlugo (i to nizaleznie od konsulatu, kraju itp.) i na to sie trzeba niestety przygotowac. Niestety nie da sie tego pobrac mailem BO DOKUMENT TAKI MUSI SPELNIC WSZYSTKIE STANDARTY I MIEC ORYGINALNE PIECZECIE I PODPISY. Dokument zeskanowany czy wyslany mailem jest niewazny i slub zawarty z takimi dokumentami bylby niewazny.

Jedno jest pewne: Jak komus nie pasuja ceny i caloksztalt niech skozysta z islandzkiego systemu prawnego. Albo niech leci do Polski i tam zalatwia sobie wszystko taniej i szybciej (do czasu gdy zaczna sie komplikacje i opieszalosc SZANOWNYCH PAN URZEDNICZEK).


Zapomniałam się napisać jak było Smile Zdecydowaliśmy się jednak na ślub z urzędnikiem Islandzkim. Poszło łatwo, szybko, tanio - i przede wszystkim bez nerwów.
Było to w prawdzie w lutym i część mogę już nie pamiętać ale mam nadzieję, że komuś się przydadzą te informacje.
Potrzebne papiery to akt urodzenia rozszerzony o stan cywilny. Tłumaczenie w jednym z biur (chyba ICI, coś takiego) kosztowało coś koło 3 tys, trwało 1 dzień. Przesłałam kopię emailem i na następny dzień było już do odebrania. Dodatkowo musieliśmy mieć zaświadczenie z jakieś firmy (kurde nie moge sobie przypomniec nazwy...), że nie zawarliśmy nigdy ślubu na Islandii. Koszt to coś koło 1000 kr. Też załatwione migiem, telefonicznie. Koszt ceremoni to chyb 7500 kr.
Co do samego ślubu, to kobietka z Syslimadur była bardzo miło i mimo, że też jest URZĘDNICZKĄ PAŃSTWOWĄ umówiła się z nami po pracy. Sama ceremonia była bardzo krótka, odczytała swoją formułkę w języku ang, założyliśmy obrączki i kazała się cmoknąć Very Happy

Więc droga limbo, cokolwiek byś nie powiedziała to i tak moim zdaniem nie masz racji. Konsulat tak jak administracja w Pl ma gdzieś nasze życzenia. Skoro w Islandzkim urzędzie SIĘ DA to dlaczego w Konsulacie zawsze jest jakieś ALE. Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić Ślub w Syslimadur. Tam na prawdę poczułam, ze tej kobiecie zalezy żeby wszystko ułożyło się tak jak tego chcemy. Koszt ogólny to coś koło 18 tys z tłumaczeniami, papierami itp, itd Także jeśli chodzi o koszt wspisu do rejestru stanu cywilnego obeszło się bez konsulatu. Przy okazji wizyty w Pl, wszystko trwało ok godziny (i chyba tyko dzięki uprzejmości zastępny kierownika SC), potrzeba było tylko uzupełnienie danych bo na islandzkim akcie ślubu są tylko kenitala a wiadomo,że w Pl to imiona rodziców, data, miejsce urodzenia itp. Papiery z Pl przysłano mi pocztą. Koszt chyba coś koło 30 zł.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skd: ÍSLAND
PostWysany: 14 Lis 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam w całości!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysany: 10 Gru 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tym przykładzie widać jak Państwo Polskie dba o obywatela. Po raz kolejny obce Państwo w tym wypadku Islandia lepiej, taniej i bez zbędnych formalności załatwiła polskiego petenta. Aha dodam jeszcze, że po ludzku!!!
_________________
niki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
robert007

Doczy: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysany: 9 Lis 2013, 19:04    Temat postu: Re: Ślub w Konsulacie Odpowiedz z cytatem

mj napisa:
Chcialabym poruszyc temat slubu cywilnego udzielanego przez Pania Konsul. Dzis bylismy sie dowiedziec jak taka ceremonia wyglada i jakie sa jej koszty. To co uslyszelismy to chyba jakas PARANOJA... Przede wszystkim zacznijmy od kosztow - sama ceremonia kosztuje ponad 32 000 kr + oplata za to, ze chce sie miec slub w sobote (ok 5 tys - no bo przeciez to cos niesamowitego, ze slub odbywa sie w weekend...!!!). Jednak kiedy zapytalismy czy mozna miec slub powiedzmy w swieta Bozego Narodzenia Pani z okienka spojrzala na nas jak na jakis kosmitow i zasmiala sie "bo przeciez Pani konsul w świeta ma wolne...!!!". Jakos kiedy w sobote ma wolne to za drobna oplata moze sie pofatygowac na godzinke ale swieta... co to to nie!!!!
No wiec narazie koszta to ok 40 tys. Dodatkowo koszty aktu urodzenia (liczmy ok 10 tys od osoby = 20 tys) + oswiadczenie o statusie cywilnym (chyba ok 7 tys od osoby = ok 14 tys). To sa przypuszczalne ceny gdyz dokladnie nie pamietam jak to wyglada ale roznica moze byc ok 2-3 tys.
Czyli reasumujac koszt ceremonii slubu cywilnego to ok.... 70 tys!!!!!!!!!!!!

70 tys. za godzine i wygloszenie formulki!!!!!!!!!!

aha no i zeby sie nie zapomniec przypadkiem bo oczywiscie date trzeba dostosowac do Pani Konsul zeby to JEJ pasowalo...

Zastanawiam sie czy TA kobieta jest tu dla LUDZI czy ludzie sa dla niej...!!!!!! Wiec po glebszym zastanowieniu postanowilismy wziasc slub w islandzkim urzedzie i zaplacic tylko oplate 10 tys (od pary) za wpis do rejestru malzenskiego w Pl.
Szkoda, ze konsulat generalny to po prostu kupa zlodziei i nic wiecej!!! Niestety nawet dla chcacego zawsze znajdzie sie COS trudnego....



Takie sa ceny i patrz tez na godziny pracy konsula dla mnie to nic dziwnego , tak wygladaja wszedzie sluby dawane przez konsulaty tylko ceny bywa z nimi roznie
Podobnie jest z zwiazkami mieszanymi tez trzeba wszystkie papiery tlumaczyc lacznie z pieczatkami
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jk123

Doczy: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysany: 9 Lis 2013, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, piszecie, ze do slubu w syslumadurinn konieczny jest akt urodzenia ze stanem cywilnym, a czy nie jest potrzebny takze dokument stwierdzajacy zdolnosc do zawarcia malzenstwa za granica?
Wszystkie inne dokumenty mam z Polski, ale ten dokument trzeba odebrac osobiscie, nie przez rodzine, i jest problem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron