reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Konsulat Generalny RP w Islandii - problemy i zastrzeĹźenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawel Tattoo
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra Robotka Kris, ale pamiętaj że wszystko to układy i układziska, chcesz to nagle pozmieniać sam? Może gdybys miał nazwisko Tusk i armię ludzi za soba dał byś radę cos wyegzekwować, a tak karawana dalej sobie będzie pędzić. Twoje pisma może i miały by oddzwięk gdyby pod nim widniał by podpis : Polonia Islandzka, a niżej podpisałoby się jeszcze ze 100 osób . Na mnie możesz liczyć, ciekawe jeszcze czy ktoś tu ma jaja?
A konsul, młody jeszcze chłopak jest, przyucza się do zawodu i zabawić sie też chłopak lubi, PRAWDA PANIE KONSULU??? Nie jego wina, na przypałową placówkę trafił , w układziki sie już wtrybił to nie bedzie się wychylać. Nie on to inny Very Happy
_________________
PROFESJONALNY TATUAĹť ARTYSTYCZNY
tel. 6927457
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewAlbums&friendID=494668910
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 17 Paź 2008, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko. dzieki. nazwiska w dzisiejszych czasach miec nie trzeba. info szybko leci po kablach i czasem mozna sporo zdzialac bedac nikim bez wpadania w ta siec dajacych xxxx czy robiacych laski.

imo placowka nie jest przypalowa. przypalowa jest ekipa, ktora tu trafila. przypalowy jest pan michal konsul, ekspert w dziedzinie. od dziecinstwa. przypalowa jest pani danuta generalna bojaca sie zareagowac odpowiednio. na czas. bojaca sie tez bezposredniej konfrontacji. przypalowa jest pani krystyna od spraw konsularnych o anorektycznej aparycji.

& gdybym mial nazwisko tusk to bym sie wstydzil. nie ze brzmi dziwnie czy cos, tylko ze mam to samo co premjer. fanem nie jestem. ;]

& jesli ekipa nie poleci ze stanowisk to przynajmniej zmobilizuje sie do sprawniejszego dzialania. z korzyscia dla nas. polakuf. i dla samych siebie - praca uszlachetnia...

& tez zadna praca nie hanbi. nawet bycie podrzednym urzedasem na (ponoc) xxxx europy.

a petycje beda gotowe po weekendzie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Tattoo
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko, ekipa jest do bani. I boją się brać za coś odpowiedzialność, wychylać się za układ. Nie pisz o aparycji, to zły chwyt, trzymaj się brutalnych konkretów. Nie jestem, anoinimowy, podpisze się pod petycją, a na nazwisko mam Kaczyński lol Paweł Kaczyński z tych normalnych Kaczyńskich lol
_________________
PROFESJONALNY TATUAĹť ARTYSTYCZNY
tel. 6927457
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewAlbums&friendID=494668910
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 17 Paź 2008, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z konkretami to wiem. ale odrobina zartu tez nie zaszkodzi w tych (ponoc) smutnych jak pizda czasach. ;] jak sie boja odpowiedzialnosci to moze zastapia ich takimi, ktorzy mniej sie bac beda.

panie kaczynski! melduje, ze zadanie wykonane! ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: . . .
PostWysłany: 17 Paź 2008, 17:59    Temat postu: z uprzejma, obywatelska prosba do pracownikow konsulatu ... Odpowiedz z cytatem

jako obywatel rp, zwracam sie z uprzejma, obywatelska prosba do pracownikow konsulatu generalnego rp w reykjaviku o podanie sie do dymisji i oficjalne przeprosiny, wydrukowane na pierwszej stronie ktorejs, z codziennych islandzkich gazet, skierowane do polonii polskiej na islandii za nieudolne wywiazywanie sie z powierzonych przez ministra ds zagranicznych radoslawa sikorskiego i prezydenta rp lecha kaczynskiego, zadan jakie powinna spelniac placowka konsularna poza granicami rp.
prosbe swa motywuje ostatnimi wydarzeniami zwiazanymi z kryzysem gospodarczym na islandii i brakiem konkretnej reakcji na czas celem pomocy & przekazywania rzetelnej informacji polonii polskiej oraz nieudolna reakcja zdecydowanie juz po fakcie, zapewne pod naciskiem pewnych osob, czy samego msz rp.
prosbe swa kieruje do pani konsul generalnej danuty szostak, pana konsula michala sikorskiego oraz pani krystyny spronskiej. panstwo gierwatowscy sa spoko, do nich nic nie mam. jednoczesnie zwracam sie do osob odpowiedzialnych za obsade stanowisk w msz o wybranie kompetentnych nastepcow.
z gory dziekuje za pozytywne rozpatrzenie mej prosby, celem unikniecia skandalu w polskich mediach, jeszcze wiekszego publicznego upokorzenia wyzej wymienionych osob oraz samej instytucji konsulatu. i pewnie nie tylko...
z powazaniem
mjkl & reszta...

pracownicy konsulatu zostali o prosbie powiadomieni oficjalnie. dane osobowe wymagane proceduralnie do wiadomosci pracownikow konsulatu generalnego rp w reykjaviku oraz msz rp.

to nie jest zart.

podpisuje sie pod tym ! !
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: . . .
PostWysłany: 17 Paź 2008, 18:08    Temat postu: mjkl Odpowiedz z cytatem

http://www.norwegofil.pl/wiadomosci/wydarzenia/swieto-narodowe-17-maja-w-oslo.html

http://wirtualnapolonia.wordpress.com/2008/09/24/nowy-konsulat-stare-podzialy/

http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/9F3D474ED42209E5C12574910043BF04?OpenDocument

Jakiekolwiek sprawy związane z pracami placówek dyplomatycznych za granica:
http://www.sejm.gov.pl/komisje/www_lpg.htm
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: . . .
PostWysłany: 17 Paź 2008, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak "ap ropo"


Poseł Adam Lipiński (PiS):
W zasadzie nie mam pytań, nie mam wątpliwości związanych z wypowiedzią pani Danuty Szostak. Mam tylko pytanie dotyczące życiorysu, bo jesteśmy prawie równolatkami, ja się urodziłem w 56 roku. Proszę mi powiedzieć, zaspokoić moją ciekawość, bo nie wyobrażam sobie tego, jak w 1975 roku, po zdaniu matury, można było dostać się do Moskiewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Z czego to wynikało, bo to jest mechanizm, którego nie jestem w stanie zrozumieć?

pdf http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/9F3D474ED42209E5C12574910043BF04/$file/0090806.pdf


mnie juz to nie dziwi ...[/b]
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzia z Lodowca

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 14
PostWysłany: 17 Paź 2008, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O LOL!

:]

Padłam, ciekawe materiały można wyskrobać w googlach, zapis z obrad komisji powołującej Generalnego Konsula Smile

“Pani Danuta Szostak urodziła się w 1955 roku. Z wykształcenia jest politologiem o specjalizacji skandynawskiej. Studia ukończyła w Moskwie na Wydziale StosunkĂłw Międzynarodowych Moskiewskiego Instytutu StosunkĂłw Międzynarodowych, gdzie właśnie zdobyła tę specjalizację. Od samego początku swojej kariery zawodowej, czyli od 1980 roku, związana jest z MSZ. Pracując w MSZ była zatrudniona kolejno w takich komĂłrkach Ministerstwa jak: Gabinet Ministra, Protokół Dyplomatyczny i w końcu Biuro Kadr i Szkolenia. Dwa razy w swojej karierze zawodowej w centrali MSZ zajmowała stanowisko naczelnika wydziału.”


Dobra robota, może w końcu zaczną pomagać Polakom.

P.S> choć szczerze jak tylu rodaków wyjechało to czy rząd RP będzie skłonny utrzymywać tu placówkę dyplomatyczną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzia z Lodowca

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 14
PostWysłany: 17 Paź 2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1244 wyświetlenia tematu o i co i boją się zabierać głos :]

Nie nie podoba mi się praca Konsulatu, tak jestem zawiedziona, owszem mam żal, wiem iż placówka jest młoda i dopiero w powijakach no ale wybaczcie, potrzeba tu kogoś z charyzmą kto potrafiłby pokierować tłumem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie jest to kwestia braku osobistych ambicji, tak jakby tylko chodziło o to by siedziec cicho i utrzymac sie na stanowisku jak najdłużej.


przypadkowość w/w osób nie zaskoczyła mnie zupełnie, zmusza to jednak po raz kolejny po prostu do refleksji
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 17 Paź 2008, 20:46    Temat postu: konsul Odpowiedz z cytatem

nie wiem nic o pracy konsula, bo jest mi on poprostu niepotrzebny:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 17 Paź 2008, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje dobrym konsulem bylby albo stanislaw bartoszek albo witek bogdanski. ale zaloze sie, ze nie mieliby ochoty za bardzo na babranie sie w gownie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 17 Paź 2008, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl nie do konca zrozumialem jakie masz zastrzezenia do pracy konsula.

Tzn ogolnikowo kapuje ale konkretnie nie do konca, rowniez nie wiem nic o pracy tego pana bo nie musialem korzystac z jego pomocy.

Na spotkaniu bylem, wrazenia mieszane konkretow malo jednak bylo, najgorsze wrazenie sprawila pani konsul generalna, nie przyjemna pani.

Co do pomyslu na zorganizowanie tego spotkania to rzeczywiscie padl on ze strony jednego ze zwolnionych pracownikow firmy Istak. Jednak kazdy wie gdzie znajduje sie konsulat i jak mial jakies problemy mogl sie tam udac po pomoc.

Jak powinien sie zachowac w tej sytuacji konsul i jego ekipa nie wiem, ale zeby od razu na czlowieku krzyzyk stawiac??

Mlody, niedoswiadczony, ale nie sprawial wrazenia niedostepnego czy zmanierowanego jak w/w pani. mysle ze sie wprawi dajmy mu czasu i szanse.

Jak bede mial chwile to napisze co nieco gdzie i po jakie pisemka trzeba sie przed wyjazdem udac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pada dobre pytanie - "co rzad polski zrobil dla nas w tej chwili?"... chodzi oczywiscie o trudna sytuacje wielu na islandii...


Nie rozumiem tego pytania. A dlaczego rząd Polski miałby cokolwiek robić dla Polaków na Islandii czy w jakimkolwiek innym kraju.
Ja na ten przykład wyjechałem z Polski aby Ci panowie nie musieli dla mnie robić nic. Nie płacę w Polsce podatków jak większość, jak nie cała Polonia, i też nie oczekuje ani nie należy mi się żadna pomoc. Pomijając to wszystko ta jak by miała wyglądać ta pomoc? Będą wysyłać transporty z żywnością i kocami, a może każdemu obywatelowi Polskiemu będą przelewać 1000 euro.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Paź 2008, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ghoster.wrzuta.pl/audio/kxQnB5DdU3/leniwiec_-_szlaban_graniczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 17 Paź 2008, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansswis napisał:
mjkl nie do konca zrozumialem jakie masz zastrzezenia do pracy konsula.

Tzn ogolnikowo kapuje ale konkretnie nie do konca, rowniez nie wiem nic o pracy tego pana bo nie musialem korzystac z jego pomocy.


tak na szybko skojarzenia jakie mozna by przypisac osobie oceniajac postepowanie/slyszac historie z ta osoba w roli glownej - cwaniak, skapiec, klamca, tchorz, naciagacz, nieudacznik, frajer, kluseczka... a tak, potocznie, swojsko - ***** (tu bylo nieladnie slowo, zmienione przez Moderatora)
ansswis napisał:
Na spotkaniu bylem, wrazenia mieszane konkretow malo jednak bylo, najgorsze wrazenie sprawila pani konsul generalna, nie przyjemna pani.

Co do pomyslu na zorganizowanie tego spotkania to rzeczywiscie padl on ze strony jednego ze zwolnionych pracownikow firmy Istak. Jednak kazdy wie gdzie znajduje sie konsulat i jak mial jakies problemy mogl sie tam udac po pomoc.


czyli to nawet inicjatywa konsulatu byla... a myslalem, ze konsulat to jednak cos wiecej niz poczta gdzie sie pizga stemple na papierach. w dodatku nietanio.

ansswis napisał:
Jak powinien sie zachowac w tej sytuacji konsul i jego ekipa nie wiem, ale zeby od razu na czlowieku krzyzyk stawiac??

Mlody, niedoswiadczony, ale nie sprawial wrazenia niedostepnego czy zmanierowanego jak w/w pani. mysle ze sie wprawi dajmy mu czasu i szanse.


ile czasu mozna chlopczykowi szanse dawac? konsulem od wczoraj nie jest. jak idziesz do roboty to masz okres probny przez 2 czy 3 lata?

nasluchalem sie roznych historii o konsulu michale & reszcie, niektorym niedowierzalem ale po lekturach gazetek konsularnych, roznych zdarzeniach, informacjach o dzialalnosci konsulatu i jego pracownikow od roznych osob, zarowno tych z wonsowego plebsu jak i islandzkiej polskjej elyty, niedowierzac przestalem... i sam niedawno cos tam zalatwic musialem... i nie wyszlo jak wyjsc mialo.

jak place, to wymagam. wymagania niespelnione mimo zapewnien wczesniejszych. w dodatku gwarancja nie obejmuje... no to jest reklamacja.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margeritka

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 11
PostWysłany: 18 Paź 2008, 3:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
pada dobre pytanie - "co rzad polski zrobil dla nas w tej chwili?"... chodzi oczywiscie o trudna sytuacje wielu na islandii...


Nie rozumiem tego pytania. A dlaczego rząd Polski miałby cokolwiek robić dla Polaków na Islandii czy w jakimkolwiek innym kraju.
Ja na ten przykład wyjechałem z Polski aby Ci panowie nie musieli dla mnie robić nic. Nie płacę w Polsce podatków jak większość, jak nie cała Polonia, i też nie oczekuje ani nie należy mi się żadna pomoc. Pomijając to wszystko ta jak by miała wyglądać ta pomoc? Będą wysyłać transporty z żywnością i kocami, a może każdemu obywatelowi Polskiemu będą przelewać 1000 euro.


Dokładnie,popieram Exclamation Exclamation Exclamation
Nie zachowujmy się jak dzieci,nauczmy się odpowiedzialności za swoje decyzje Exclamation Exclamation Exclamation Opuściłeś swój kraj,nie pracujesz dla niego-nie wymagaj,a wręcz ciesz się z pomocy jaką i tak Ci oferują Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Smieszne sa Wasze wymagania Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 18 Paź 2008, 4:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wam to się już w xxxx poprzewracało od tej islandii. to jest konsulat POLSKI a nie ISLANDZKI i sprawy urzędowe są załatwiane po polsku a nie islandzku. rozpuściły was sytuacje w stylu 'dzień dobry chciałbym złożyć podanie o kartę podatkową, kiedy będzie do odbioru? już się drukuje? aha". Polski porzadny dokument musi zdobyć odpowiednią liczbę pieczątek i znaczaków skarbowych, wtedy budzi większy szacunek i wygląda poważniej niż jakis islandzki świstek który mozaby przez pomylke na makulature oddac ze starymi rachunkami z elektrowni. dokument wyczekany bardziej cieszy, sprawa o którą trzeba walczyć, gdy w końcu uda sie ja zalatwic, pozostawia smak zwycięstwa. i szczerze konsulat w reykjaviku działa bardzo sprawnie w porównaiu z 90% urzędow w kraju. niech ktos z was sprobuje sobie zalatwic odroczenie od zasadniczej zluzby wojskowej gdy pani zosia w WKU rozlala sobie herbate (obowiazkowo ze szklanki w koszyczku) na biurko, a pani krysia z biurka na przeciwko ma okres. powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 18 Paź 2008, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
a tak, potocznie, swojsko - ***** (tu bylo nieladnie slowo, zmienione przez Moderatora)


Sa rozne opinie o urzednikach pracujacych w konsulacie i to wcale nie wylacznie negatywne, dlatego ja bym pozostawil opinie mjkl jaka ona by nie byla, szczegolnie ze bym sie nie zgodzil ze to slowo bylo nialadne. Ale kto inny jest moderatorem i taka jest decyzja Froskura. Zaraz, zaraz, co ja napisalem ...moderatorem... Wszystkiego najlepszego na nowej drodze forumowania tak przy okazji.

A co do samego konsulatu. W dluzszym okresie bedzie zdecydowanie wiecej negatywnych opinii bo jest to badz co badz polski urzad z cala polska kultura zalatwiania spraw petentow. Zreszta juz tak jest. A czy to sie zmieni zalezy od urzednikow tam pracujacych. Coz zobaczymy. Wedlug mnie placowka ta jest pomylka w takim ksztalcie jaki jest obecnie.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Paź 2008, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie: ladne czy nie to kwestia gustu Smile

mnie raza wulgaryzmy Embarassed i taka bedzie na forum moja moderatorska krucjata Wink

opini zmieniac nikomu nie bede

_________________
Imperare sibi maximum est imperium


Ostatnio zmieniony przez Froskur dnia 18 Paź 2008, 19:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron