reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Konsulat Generalny RP w Islandii - problemy i zastrzeżenia
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lis 2008, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:
Z tego co mi wiadomo, to wiele, wiele wczesniej duzo pracy i energii wlozyli w to p. Bartoszek i p. Bogdanski. Wiec notoryczne przechwalanie sie i szukanie poklasku najlepiej w blysku fleszy przez Sikorskiego jest wysoce nie na miejscu, bardzo pyszne, pozbawione skromnosci.
Sikorski jawi sie wiec w mych oczach jako typowy karierowicz, "cwaniaczek w garniturku".
W świetle tych faktów owszem, nie jest to dobre zachowanie i moralnie nie predysponuje do obejmowania różnych stanowisk, ale w dobie demokracji moralność nie ma tak dużego znaczenia jak papier... (niestety).

Cytat:
Nie no tu juz poplynales kolego na maxa. Nie za duzo naiwnej filozofii?? Tak, Sikorski napewno nie zauwazyl staran innych ludzi dlugo przed soba. Slowem o nich nie wspomnial i nie podziekowal publicznie za wlozona prace i trud!! Zagarnal miano tworcy dla siebie li tylko!
Radze mniej filozofii a wiecej zyciowego myslenia.
Bierzesz moje slowa zbyt dosłownie. Ja napisałem o ogólnej takiej możliwości, nie tylko w stosunku do Pana Michała, ale też do innych osób.
A ponieważ ja osobiście mogę zarzucić Panu Michałowi przynajmniej tylko jedną wpadkę z naruszeniem moich praw autorskich, więc nie mogę wypowiadać się o moralności mimo wszystko obcego mi człowieka.
Nawet to naruszenie moich praw mogło być spowodowane błędem lub pośpiechem. Tego wykluczyć się nie da...
A jaka jest prawda, to może ustalić sąd. Ponieważ ja do sądu nie idę, a nawet nie wysłałem swych wątpliwości do samego "sprawcy", więc nie mogę Mu czynić wyrzutów większych niż tylko stwierdzając pewien fakt, który zaistniał, a który nie musi jeszcze źle o kimś świadczyć.

Poza tym nie znam tu dokładnie słów i ich kontekstu, ale faktem jest, że konsulat założony został przez konkretną osobę. A czynienie starań o konsulat nie musi być jeszcze tożsame z jego fizycznym urządzaniem.
Pewne słowa są często skrótem. Bo jeden człowiek mógł latami lobbowac o powstanie konsulatu, a ktoś inny go powołał i organizował jako szef ekipy organizującej, a jeszcze inna osoba lub osoby fizycznie cegła po cegle ten konsulat postawiły. Budowniczy, który stawiał gmach czy pomnik, może powiedzieć "ja to zrobiłem", może tak też powiedzieć architekt, może powiedzieć też inwestor, władze miejskie jak i grupa osób, która działała na rzecz powstania danej budowli.
Oczywiście sensownie byłoby powiedzieć, że zrobili wspólnie. Ale dla budowlańca, który fizycznie trudził się podczas budowy, to on jest tym najważniejszym elementem. Dla architekta jest jasne, że to jego projekt był najważniejszy. Dla inwestora będzie to jego nadzór lub pieniądze, dla urzedu miejskiego będzie to kwestia wyrażenia zgody i oddanie pewnych funduszy, a dla stowarzyszenia, które starało się o budowę jasne będzie, że to ich działania doprowadziły do zaistnienia dzieła.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Lis 2008, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Program Dni Polskich w Reydarfjordur, listopad 2008

Piątek, 21. listopada - Festiwal Folkloru, Kultury i Muzyki

Szkoła Podstawowa w Reydarfjourdur
17.00 Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej o Polsce i polskich regionach
17.30 "Muzyka łączy ludzi" - Koncert polskiej solistki Elżbiety Arsso i dzieci
- Naucz się i zaśpiewaj polską piosenkę!
19.30 Pokaz filmu nominowanego do Oskara "Katyń" - polskiego reżysera Andrzeja Wajdy
Również w programie: Naucz się polskiego! Poznaj polski folklor i muzykę!

Sobota, 22. listopada - Festiwal Dzieci i Młodzieży oraz Festiwal Gier i Zabaw
Szkoła Podstawowa w Reydarfjourdur
13.00 Przedstawienie niespodzianka wystawiane przez dzieci.
Dziecięcy Świat: "Moja Polska". Wystawa prac dzieci. Nagrody za najlepszą pracę.
Zagraj w polskie gry i quizy!
15:00 Mecz Piłki Nożnej Przyjaźni pomiędzy Polską a Islandią (Hala Sportowa w Reydarfjordur).
Po meczu: Przyjdź i spróbuj polskiego ciasta!
Również w programie: Polska satyra i śmieszna sztuka!


;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Lis 2008, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem





{post edytowany przez admina - wycięty fragmnet trafił do konsulatacji na PW, gdyż admin nie rozumie związku przyczynowo-skutkowego}
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Lis 2008, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



pomijajac fakt, ze brak waluty przy kwotach & skoro pismo dotyczy polskiej placowki, jest napisane przez polski urzad & po polsku to waluta to tez pln... ;] ale pewnie tez o euro chodzi... & porownujac do pisma otrzymanego z konsulatu:

1.
wg msz jest jedno auto za 52 000,00
wg konsulatu sa 2 auta za 59 938,80
roznica = 7 938,80 euro

2.
wg msz wyposazenie mieszkan, biura & sprzet komputerowy to 128 000,00
wg konsulatu 112 257,99
roznica = 15 742,01 euro (w druga strone)

3.
lacznie msz podaje 180 000,00
a konsulat 172 196,79
roznica = 7 803,21 euro

wg dzisiejszego kursu to jest 29 963,16 pln albo 1 369 057,63 isk.

to nie sa drobne czy koncowka ktora sie zaokragla... zreszta nigdzie w ustawie o dostepie do informacji publicznej nie ma, ze mozna zaokraglac kwoty... a to tylko majatek & na tym walkow sie nie robi bo latwo sprawdzic... czyli jak juz tu sie nie zgadza to pozniej bedzie tylko ciekawiej... cdn. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
SebastianZ2

Doczy: 06 Sie 2008
Posty: 89
Skd: warszawa/reykjavik
PostWysany: 19 Lis 2008, 21:42    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

ej mam w ... co za ile bylo kupione , ale czy ktos moze mi powiedziec co to za 2 auta zostaly kupione za tak chora kase ( jakby nie bylo to okolo 10 baniek isk )oO??
_________________
2 good 2 be U
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 19 Lis 2008, 22:02    Temat postu: Re: .... Odpowiedz z cytatem

SebastianZ2 napisa:
ej mam w ... co za ile bylo kupione , ale czy ktos moze mi powiedziec co to za 2 auta zostaly kupione za tak chora kase ( jakby nie bylo to okolo 10 baniek isk )oO??


jedno to volvo, drugie ponoc terenowe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Lis 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe.
Koszt materiałów biurowych jest większy niż podróży. Długopisy i kartki sporo kosztują. Środków czystości nie kupują bo im firma sprząta.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Lis 2008, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze że cieszę się bardzo że nie są utrzymywani z moich podatków.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Lis 2008, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Dodam jeszcze że cieszę się bardzo że nie są utrzymywani z moich podatków.


ale rodzine/znajomych w polsce chyba masz? ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Lis 2008, 23:26    Temat postu: Re: .... Odpowiedz z cytatem

SebastianZ2 napisa:
ej mam w ... co za ile bylo kupione , ale czy ktos moze mi powiedziec co to za 2 auta zostaly kupione za tak chora kase ( jakby nie bylo to okolo 10 baniek isk )oO??


stan napisa:
jedno to volvo, drugie ponoc terenowe.


volvo s60. chyba 2 letnie. to terenowe to pajero czy cos podobnego. troche starsze.
+ ciekawe czy te auta zostaly kupione na drodze publicznego przetargu tak jak chyba ustawa tego nakazuje. ;]

dobry spektakl sie szykuje, a to dopiero poczatek...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Lis 2008, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o te rozliczenia i brakujące kwoty, to może poprosić o dokładne dane księgowe, czyli:
a) kwota zakupu, waluta zakupu, kurs w/g NBP z dnia zakupu i ewentualnie z dnia rozliczenia księgowego lub z dnia, gdy kwotę tę wpisano do budżetu
b) rozliczenia walutowe (kursy walut, przepływ walut, konta walutowe w Polsce i na Islandii)

Mając te dane może okazać się, że brakujące kwoty to de facto rozliczenia różnic kursowych.

Wyobraźmy sobie, że urzędnik płaci 500 tys. ISK swoją służbową kartą VISA. System Visa przerabia to z ISK na USD a następnie na PLN (jeśli konto karty jest w Polsce). Kursy tych przekształceń podaje bank emitujący kartę. Konsulat może księgować kwotę de facto zapłaconą 500 tys. ISK, a tymczasem w Polsce w komórce ministerstwa odpowiedzialnej za finanse rozliczenie dokonywane jest według wyciągu bankowego.
Oczywiście powstałe różnice na końcu dopisuje się z odpowiednim znakiem jako dodatkowe koszty finansowe.

Dlatego, aby dokładnie wziąć pod lupę finanse urzędu, należy mieć bardzo dokładne dane odnośnie tych rozliczeń. Niektóre firmy rozliczają róznice kursowe na koniec roku, inne na koniec miesiąca, a inne już w dniu księgowania.
Aby zrozumieć gospodarkę finansową jakiejś jednostki należałoby wykonać tam profesjonalny audyt.

Dodatkowo różne komórki finansowe mogą różnie sumować pewne wydatki. Dla niektórych auto za 500 tys. ISK będzie kosztować: koszt auta: 500 tys. ISK + 150 tys. ISK (ubezpieczenie) + 30 tys. ISK (koszt przeglądu) = 680 tys. ISK (kwoty wziąłem z księżyca).
A inny księgowy rozbije te kwoty i poda osobno.

Dlatego najlepiej dysponowac profesjonalnym wyciągiem z ksiąg księgowych. Bo one dają rzetelną informacje o wydatkach i ich segregowaniu.
Dobry księgowy potrafi kreatywnie przedstawić sytuację firmy i na życzenie może wykazać, że jest ona w dobrej kondycji lub odwrotnie - bardzo złej.

Pisma przesłane do mjkl są trochę takie "na odczepnego", co widać po zaokrągleniach sum i braku fachowej informacji księgowej.
Dobrze byłoby też znaleźć informację, jak w Polsce rozliczane są placówki zagraniczne, czy w EUR z konta walutowego MSZ, czy też jednak w złotówkach.
Przy wahaniu kursu EUR nawet 30% w skali roku, wybór waluty i dzień rozliczenia kwoty, może być bardzo rozbieżny.
Jeśli konsulat zapamiętał zakup, który w dniu dokonania był na kwotę 10 tys. EUR, a w Polsce rozliczono to na złotówki. To po pół roku zakup ten dla konsulatu nadal wynosi 10 tys. EUR, ale kwota rozliczona w złotówkach i ponownie przeliczona na EUR ale w dniu dzisiejszym da tylko 8 tys. EUR.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 10:30    Temat postu: Re: Konsulat Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Pojawiło się też kilka zarzutów natury "kryminalnej":
a) jakieś tam samochody
b) wynajem mieszkania
c) koncert zaprzyjaźnionych osób
d) bliskość osób pracujących

No ale samochód to nie przestępstwo, bo:
a) jeśli to służbowe, to znaczy, że się należą i krytykować za rozrzutność trzeba państwo polskie, które ma takie a nie inne zasady wyposażania konsulatów; jeśli to decyzja konsula, to może zła, no ale to on ma prawo decydować, więc wybrał tak a nie inaczej; a jeśli to samochody prywatne, a tylko będące w dyspozycji pracowników konsulatu (i przez to na tablicach konsularnych), to zarzut znika

b) wynajem mieszkania jest zgodny z prawem, bo jeśli komuś należało się mieszkanie służbowe a sypia w hotelu lub u kochanki, to ma prawo decydować o losie swego mieszkania (no chyba, że prawo tego zabrania); żyjemy w kapitalistycznym państwie i zarabianie na czymś co jest legalne, nie powinno smucić, a jedynie cieszyć; lepiej kiedy konsul dorabia do pensji wynajmując swe mieszkanie, niż żeby okradał petentów żądając łapówek

c) jeśli chodzi o koncert, to tak samo jak z samochodem, mamy dwie możliwości: albo znana artystka przyjechała by zarobić ekstra kasę po znajomości (wtedy mamy do czynienia z korupcją), albo odwrotnie, dzięki znajomości znana artystka przyjechała nie żądając dużej stawki (to może rozstrzygnąć sąd lub CBA, NIK itp.)

d) bliskość osób: nie jestem, nie byłem i raczej nie będę zwolennikiem poprawności politycznej czy jakiejkolwiek innej sztucznej poprawności; jeśli ktoś kogoś kocha to ma prawo z nim przebywać, a jeśli razem pracują, to przecież nie jest to powód by się rozdzielać (jak robią zachodnie korporacje); miłość jest dodatkiem a nie zamiennikiem pracy; a nawet łatwiej i szybciej wykonuje się pracę, gdy wykonuje się ją z kimś z rodziny, komu się ufa. Dlatego nepotyzm, mimo pejoratywnego znaczenia, nie jest dla mnie wyznacznikiem zła. Jadąc na placówkę za granicą, albo MSZ musiałoby płacić tyle, by wyjechać mogły całe rodziny, albo odwrotnie skorzystać z umiejętności współmałżonka i wykorzystać go do pracy w placówce. Jeśli tylko dana osoba ma kwalifikacje, to odbywa się to z korzyścią dla wszystkich. A jak już wspominałem, więzy rodzinne pozwalają na większe zaufanie. Oczywiście sprzyja to korupcji, gdyż zaprzyjaźnieni ludzie, chętniej współdziałają z kimś, kto łamie prawo niż obce osoby. No ale przestępstwami zajmują się odpowiednie urzędy w Polsce i do nich można wysłać swoje wątpliwości (co mjkl skrupulatnie czyni).


napisales znow w godnym politowania stylu...

a) w koncu nie wiadomo czy 1 czy 2. & jakie i za ile.
b) nie jesli za mieszkanie placi msz a konsul to mieszkanie prywatnie & nielegalnie wynajmuje komus innemu, prawdopodobnie bez wiedzy msz, nie placac przy tym islandzkiemu rsk zadnego podatku... to jest to juz recydywa ;]
c) konsulat niebawem sam sie z wszystkiego wytlumaczy. z oficjalnych i nieoficjalnych gaż 'artystow'. ze sponsoringu tych imprez przez prywatne firmy na islandii oraz przekazania na te imprezy srodkow z budzetu msz.
d) przyslowie mowi, ze z rodzina to sie dobrze tylko na zdjeciach wychodzi... a powaznie - kwestia nepotyzmu, jego oceny, podlega odpowiednim organom/instytucjom. wszystko w swoim czasie... apropos - http://www.goldenline.pl/forum/islandia/41382/s/2#10304010 - myslicie, ze corka konsul generalnej islandie odwiedzila i ogladala za swoje czy za nasze? ;]

O.E. napisa:
Jak widać z powyższych argumentów, nie każdy zarzut jest zarzutem krytycznym.


hitler tez tak naprawde nie chcial wytluc wszystkich zydow tylko zorganizowac im zatrudnienie i wypoczynek gdzie w okolicach poludniowej afryki... ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konsul sikorski konsulem jest tylko z nazwy gdyz zostal mianowany kierownikiem placowki. nie spelnia wymogow do bycia konsulem z definicji czy tak jak okresla to ustawa.

zatargow osobistych z nim nie mam. nie lubie tylko nieuczciwych ludzi.
zajac jego miejsca tez nie planuje - wyjasnialem wczesniej dlaczego ale pewnie to wyciales bo jezyk nie byl zbyt gladki dla wrazliwych oczu co niektorych czytelnikow. ;]

co do zarzutow/oskarzen - umowmy sie, ze to co tu jest wyciagane (nie tylko przeze mnie) nazwiemy poki co informacjami albo "zarzutami" (w cudzyslowie). zarzuty zostana przedstawione przez nsa, cba i prywatnie przez prokurature w polsce oraz inspektorow rsk na islandii kazdemu z bohaterow tej opowiesci w tym forumowym temacie...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sjb napisa:
W pełni natomiast popieram apel O.E.:
Cytat:
Dlatego apel mjkl do Ciebie; wypisz na spokojnie co zarzucasz konsulatowi i/lub konkretnym pracownikom.


Na podobny apel z mojej strony żadnej sensownej odpowiedzi nie otrzymałem.

Pozdrawiam,
Stanisław Bartoszek


a gdzies ja do mnie skierowales? moze bylo tylko przeoczylem. albo ktos skasowal. ;]

ale powaznie - oto info czy 'zarzuty':

- defraudowanie publicznych pieniedzy
- zle zarzadzanie publicznymi pieniedzmi
- zla reprezentacja interesow rp na islandii
- nadwyrezenie reputacji urzedu konsula przez dzialalnosc samego konsulatu rp w reykjaviku i urzednikow w nim pracujacych
- nepotyzm
- przypisywanie sobie cudzych zaslug i czerpiac przy tym majatkowe korzysci
- szerzenie nieprawdy i dezinformacji
- oszustwa podatkowe
- serwowanie watpliwej jakosci wystepow 'kulturalnych' za pieniadze nieco wyzsze niz sugerowalaby to sama jakosc

+ pare innych pewnie, moglem cos przeoczyc zapomniec. zreszta - wszystko jest w temacie chyba. a to wszystko tak w skrocie/uproszczeniu
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sjb

Doczy: 09 Lis 2008
Posty: 16
Skd: Reykjavík
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Administratorze,

Wszystko, co pisze Pan powyżej, to stwierdzenia prawdziwe - ale dosyć oczywiste (przynajmniej dla Polaków przebywających obecnie na Islandii). Nie sądzi Pan chyba że biedny mjkl tego nie rozumie. Rozumie doskonale, ale z braku konkretnych argumentów celowo używa różnych (w sumie dość prymitywnych) chwytów demagogicznych .

Drobne przykłady:

1. Ot, takie niby przypadkowe, błędy w cytowanych danych
Cytat:
wg msz wyposazenie mieszkan, biura & sprzet komputerowy to 128 000,00
wg konsulatu 112 257,99
roznica = 15 742,01 euro (w druga strone)

(proszę sobie sprawdzić, czy to prawda - ale 15 tysięcy komuś tam w pamięci zostanie - nieważne, że wzięte z kapelusza)

2. Przemilczanie adresata krytyki
Cytat:
zreszta nigdzie w ustawie o dostepie do informacji publicznej nie ma, ze mozna zaokraglac kwoty

(ponieważ cały czas atakuje Konsulat, więc ktoś może przeoczy, że ten akurat zarzut dotyczy Biura Rzecznika Prasowego)

3. Asynchroniczne traktowanie kursów walut
Większość zakupów dotyczących "mienia Konsulatu" dokonana została, gdy kurs korony znacząco różnił się od dzisiejszego, a pierwszy samochód był chyba nawet kupiony w roku ubiegłym (gdy islandzka korona była niemal dwukrotnie silniejsza niż obecnie).

4. Podsycanie nastroju sensacji, w stylu kiepskiego kryminału
czyli jak juz tu sie nie zgadza to pozniej bedzie tylko ciekawiej...
Rośnie nam nowy Hitchcock:
Cytat:
There is no terror in a bang, only in the anticipation of it.

No ... prawie jak Hitchcock, ale PRAWIE robi dużą różnicę (jak powtarzają w reklamach).

Dowodów i argumentów nadal żadnych, ale czy ktoś naprawdę się ich spodziewa?

Stanisław Bartoszek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
sjb

Doczy: 09 Lis 2008
Posty: 16
Skd: Reykjavík
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.

Gdy pisałem poprzedni tekst, ostatniego wpisu mjkl'a jeszcze nie było. (To już drugi raz chyba, gdy najwyraźniej piszemy w tym samym czasie - ale proszę mnie nie posądzać o jakieś więzy z nim telepatyczne).

Powyższa lista insynuacji i oskarżeń w niczym mojego zdania nie zmienia - nadal brak dowodów i argumentów, zaś jeśli mjkl twierdzi, że zarzutami kryminalnymi zajmą się odpowiednie służby, to niech im zostawi stawianie aktów oskarżenia. Zaś ocenianiem stawianych w tych aktach zarzutów - jeśli w ogóle takowe zostaną kiedykolwiek postawione - zajmą się wtedy odpowiednie sądy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sjb napisa:
Drogi Administratorze,

Wszystko, co pisze Pan powyżej, to stwierdzenia prawdziwe - ale dosyć oczywiste (przynajmniej dla Polaków przebywających obecnie na Islandii). Nie sądzi Pan chyba że biedny mjkl tego nie rozumie. Rozumie doskonale, ale z braku konkretnych argumentów celowo używa różnych (w sumie dość prymitywnych) chwytów demagogicznych .


to forum publiczne, mozna zwracac sie do wszystkich a nie tylko do drogiego administratora. ;]
biedny nie jestem. & prosze darowac sobie osobiste wycieczki. chyba, ze masz ochote... ale to moze na pw, o ile cywilnej odwagi starczy oczywiscie.

sjb napisa:
Drobne przykłady:

1. Ot, takie niby przypadkowe, błędy w cytowanych danych
Cytat:
wg msz wyposazenie mieszkan, biura & sprzet komputerowy to 128 000,00
wg konsulatu 112 257,99
roznica = 15 742,01 euro (w druga strone)

(proszę sobie sprawdzić, czy to prawda - ale 15 tysięcy komuś tam w pamięci zostanie - nieważne, że wzięte z kapelusza)


drobna odpowiedz. podane dane dotycza dnia/daty zaksiegowania czy tez wydania tych pieniedzy. msz podaje inne. konsulat podaje inne. skad ta rozbieznosc? dlaczego tez msz podaje info, ze jest 1 samochod, a konsulat, ze 2?

sjb napisa:
2. Przemilczanie adresata krytyki
Cytat:
zreszta nigdzie w ustawie o dostepie do informacji publicznej nie ma, ze mozna zaokraglac kwoty

(ponieważ cały czas atakuje Konsulat, więc ktoś może przeoczy, że ten akurat zarzut dotyczy Biura Rzecznika Prasowego)


'atakuje' wszystkich zamieszanych w sprawe. i konsulat, a raczej jego pracownikow & rowniez pracownikow msz.

sjb napisa:
3. Asynchroniczne traktowanie kursów walut
Większość zakupów dotyczących "mienia Konsulatu" dokonana została, gdy kurs korony znacząco różnił się od dzisiejszego, a pierwszy samochód był chyba nawet kupiony w roku ubiegłym (gdy islandzka korona była niemal dwukrotnie silniejsza niż obecnie).


podane dane sa niezalezne od tego jaki byl kurs waluty danego dnia. chodzi o wartosci nominalne, ktore juz w przypadku mienia sie roznia, a jak juz pisalem - na tym raczej przekretow sie nie robi bo to najlatwiej sprawdzic. ale jak widac, czasem sie robi...

sjb napisa:
4. Podsycanie nastroju sensacji, w stylu kiepskiego kryminału
czyli jak juz tu sie nie zgadza to pozniej bedzie tylko ciekawiej...
Rośnie nam nowy Hitchcock:
Cytat:
There is no terror in a bang, only in the anticipation of it.

No ... prawie jak Hitchcock, ale PRAWIE robi dużą różnicę (jak powtarzają w reklamach).


a sjb robi za asesora czy rejenta? ;]

sjb napisa:
Dowodów i argumentów nadal żadnych, ale czy ktoś naprawdę się ich spodziewa?

Stanisław Bartoszek


http://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d
http://pl.wikipedia.org/wiki/Argument

milej lektury.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sjb napisa:
Powyższa lista insynuacji i oskarżeń w niczym mojego zdania nie zmienia - nadal brak dowodów i argumentów, zaś jeśli mjkl twierdzi, że zarzutami kryminalnymi zajmą się odpowiednie służby, to niech im zostawi stawianie aktów oskarżenia. Zaś ocenianiem stawianych w tych aktach zarzutów - jeśli w ogóle takowe zostaną kiedykolwiek postawione - zajmą się wtedy odpowiednie sądy.


i co z tego? to nie jest dyskusja o tym, co sjb mysli na temat takiego a nie innego sposobu zalatwiania sprawy przez kogos tam, czy samej sprawy. dyskusja dotyczy raczej tego co konsulat i jego pracownicy robia albo nie robia.

a co do sadow/sluzb - patryjota & altruista jestem & pomyslalem sobie, ze moge nieco pomoc/ulatwic/odciazyc przepracowane sady czy inspektorow wachlujacych sie teczkami. ; ]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 20 Lis 2008, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

+ czy nie irytuje was nieco fakt, ze na utrzymanie 5 miejsc pracy & 'prestizu' posiadania placowki w reykjaviku budzet panstwa rp wydal przez 9 miesiecy okolo 350 tys euro? w tych 350 tys nie ma kwoty wynagrodzen/uposazen tych 5 osob ale mozna podejrzewac ze to kolejne 50-100 tys euro...

400-450 tys euro na dzien dzisiejszy to 1,5-1,7 mln pln albo 70,5-79,5 mln isk

;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sjb

Doczy: 09 Lis 2008
Posty: 16
Skd: Reykjavík
PostWysany: 20 Lis 2008, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. O odwadze
mjkl napisa:
o ile cywilnej odwagi starczy oczywiscie.

Mężny Mjkl zarzuca mi brak odwagi - dobre sobie. Ja się nie wstydzę swojego nazwiska, a na forum (a konkretnie na obecny wątek) trafiłem w momencie, gdy sytuacja przypominała sąd gdzieś w Wirginii, gdzie sędzią był ponoć kiedyś niejaki Charles Lynch (tylko że tamten - z głupich historycznych przyczyn - nie mógł w uzasadnieniu swych szczytnych działań powoływać się na Mahatmę Gandhiego).

2. O dowodach i argumentach
Definicje dowodu i argumentu przeczytałem i swoje zdanie podtrzymuję.

3. O patriotach i altruistach
mjkl napisa:
a co do sadow/sluzb - patryjota & altruista jestem & pomyslalem sobie, ze moge nieco pomoc/ulatwic/odciazyc przepracowane sady czy inspektorow wachlujacych sie teczkami. ; ]

Przyznam, że w ten altruizm nie wierzę, a ponieważ Mjkl lubi dosadne określenia
Cytat:
hitler tez tak naprawde nie chcial wytluc wszystkich zydow tylko zorganizowac im zatrudnienie i wypoczynek gdzie w okolicach poludniowej afryki... ;]

więc dobrze, raz się zdobędę na "cywilną odwagę" - w jego stylu:

Mjkl też tak naprawdę nie chciał wytłuc wszystkich konsulów, tylko zorganizować im lepiej pracę ... ;]

Stanisław Bartoszek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nastpny
Strona 11 z 15

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron