reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Konsulat Generalny RP w Islandii - problemy i zastrzeżenia
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 5 Gru 2008, 2:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:

Idac twoim tokiem rozumowania rownie dobrze moglbys powiedziec, ze jesli polityk dostaje sluzbowa lancie czy obecnie pewnie bmw to moze po godzinach w sejmie zaczac nia wozic ludzi jako w ramach swiadczenia uslug taxi. Podobna glupota.


Albo żądać zwrotu za rachunki na paliwo, jak jeden z posłów
http://www.telewizja.radom.pl/?str=2&nID=1176
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 6 Gru 2008, 8:23    Temat postu: podwyżka Odpowiedz z cytatem

Od pierwszego grudnia ceny w Konsulacie poszybowały! Za tymczasowy paszport wraz z dodatkowymi formalnościami( załatwienie polskiego odpisu urodzenia idt.) trzeba zapłacić 17 000 koron.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 6 Gru 2008, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie to straszne bo paszport islandzki dla porownania 4500.Rozumiem zeby polski kosztowal dwa razy tyle co islandzki bo daleko ,bla bla bla ale 17 tys t juz naprawde duzo.Ale to pewie tez przez kurs walut czesciowo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 6 Gru 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo znacznej różnicy w cenach walut nie do końca rozumiem jak kwota 17000 ISK ma się do poniższego cennika:
"Opłaty za wydanie paszportu wynoszą:
* za paszport ważny 10 lat – 140 zł.
* za paszport dla dzieci, które w dniu złożenia wniosku nie ukończyły 7 lat – 30 zł.
* za paszport dla dzieci, które ukończyły 7 lat a nie ukończyły lat 13 – 60 zł.
* za paszport tymczasowy dla dzieci – 30 zł.
* za paszport tymczasowy wydawany pozostałym osobom – 45 zł."
_________________
W małych rączkach mieści się cała miłość
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2008, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomimo znacznej różnicy w cenach walut nie do końca rozumiem jak kwota 17000 ISK ma się do poniższego cennika:
"Opłaty za wydanie paszportu wynoszą:
* za paszport ważny 10 lat – 140 zł.
* za paszport dla dzieci, które w dniu złożenia wniosku nie ukończyły 7 lat – 30 zł.
* za paszport dla dzieci, które ukończyły 7 lat a nie ukończyły lat 13 – 60 zł.
* za paszport tymczasowy dla dzieci – 30 zł.
* za paszport tymczasowy wydawany pozostałym osobom – 45 zł."


W jakim stopniu należy odrobić koszt utrzymania placówki.
Powyżej było że pierwsze 9 miesięcy w przypadku Konsulatu RP na Islandii to koszt około 500tyś. euro. A tylko garstka osób pracuje. W Ambasadach jest jeszcze więcej pracowników. To normalna procedura. Ceny akurat ustala MSZ, a nie dana placówka.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 7 Gru 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najzabawniejsze jest to ,że właśnie podwyżka cen w naszym konsulacie chyba jest najbardziej znacząco wzrosła na Islandii. Chyba ,że się mylę?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2008, 1:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:
O.E. bez urazy ale ciagle dywagujesz, rozmyslasz, gdybasz, hipotetyzujesz i wysnuwasz tak cudaczne hipotezy, ze naprawde jak to czytam to mam wrazenie, ze jestes jakims przeintelektualizowanym chlopcem, ktory zamiast koncetrowac sie na faktach
Ale do licha! TU NIE MA FAKTÓW! Tu są jakieś niejasności a nie fakty! Najwięcej postów dotyczy prywatnego życia jakiegoś urzędnika i prób zrobienia z niego jakiegoś pośmiewiska.
Jedynych kilka faktów podał mjkl ale są to tylko niejasności co do iliści aut i przelicznika ich wartości. Na razie nie wiadomo, czy ktoś coś ukrałd czy może dołożył z własnej kieszeni (i takie cuda się zdarzają w budżetówce).



Cytat:
Ponadto zabawnym jest, iz zawsze gdzies tam w tych Twoich rozwazaniach przewinie sie jakis watek agencji towarzyskiej, masazystki czy zapinanego rozporka. Moze masz z czyms problem, a moze niespelniony jestes seksualnie?Smile
O, przepraszam, ale to nie ja zacząłem od prywatnego życia urzednika. A że Tobie kojarzy się rozporek tylko z seksem, to współczuję, bo mnie chodziło o zapinanie rozporka w toalecie...



Cytat:
A co do watku podnajmu mieszkania, ktore nalezy sie konsulowi to zwykla ludzka przyzwoitosc i nnormy moralne nakazuja nie czerpac dodatkowych korzysci z dobr finansowanych przez narod.
Jakich DODATKOWYCH? Czy wy ludzie umiecie czytać i myśleć? Jeśli nie mieszka to nie ma DODATKOWEGO zysku, tylko ma ekwiwalent zysku jaki by miał mieszkając. Zamienia zysk "mieszkaniowy" na zysk finansowy. To tak jakbyście zabronili urzednikowi wymieniać jego euro na korony czy złotówki. Jeśli ktoś coś dostaje, to ma prawo z tym robić co chce. Przecież to już jest jego (czy towar czy usługa). Jeśli urzędnik dostanie talon na fryzjera, to ma prawo go odsprzedać jeśli jest łysy. Albo zamienić na talon na obuwie itd.



Cytat:
Idac twoim tokiem rozumowania rownie dobrze moglbys powiedziec, ze jesli polityk dostaje sluzbowa lancie czy obecnie pewnie bmw to moze po godzinach w sejmie zaczac nia wozic ludzi jako w ramach swiadczenia uslug taxi. Podobna glupota.
To nie jest głupota. Jeśli to jest lancia tylko dla niego i na 24godz/dobę to może robić co mu się podoba. Gdy lancia zarabia, polityk płaci podatek, a więc jest z tego korzyść dla wszystkich. Jak lancia stoi a szofer w niej siedzi bezczynnie to jest gorzej. Państwo już straciło w momencie decyzji, iz taki polityk dostanie zysk w postaci auta z szoferem. A jak państwo już tę kasę straciło, to znaczy że dostał ją ten polityk. I on może decydować co z tym zyskiem zrobić. Tylko ludzie zazdrośni i czepliwi typu psa ogrodnika, wpadają w nerwy, gdy ktoś zarabia. Ale to, że ten ktoś zarabia, nie znaczy że my tracimy. Bo państwo już i tak straciło wcześniej i nie odzyska tego. Gdyby taki urzędnik miał drugie mieszkanie to nie zrezygnuje ze służbowego - zawsze będzie mógł tam sobie zrobić magazyn rzeczy, albo awaryjne mieszkanko na czas remontu pierwszego.
Nikt nie odda służbowego mieszkania. A skoro i tak jest opłacane i państwo traci, to niech chociaż się to nie marnuje, niech urzędnik zamieni to na kasę, która mu się bardziej przyda niż drugie mieszkanie.

Polityczna poprawność jest sztuczną protezą głupoty i zawiści. Mądrzy ludzie kierują się oglądem ogólnego bilansu zysków i strat. A w takim przypadku po prostu dają urzędnikowi kasę do ręki, by sam sobie poszukał mieszkania, no ale to już inna historia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2008, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja_to_ja napisa:
Cytat:
Modeli umów z pewnością jest wiele


to jest Islandia, model "z pewnością" jest jeden.
Nie znam dokłądnie prawa islandzkiego, ale większość krajów demokratycznych gwarantuje tzw. wolność umów, a to znaczy, że ludzie mogą się dowolnie umwiać na warunki najmu czy sprzedaży.
Chyba, że ktoś sugeruje, że Islandia to kraj pseudokomunistyczny i wszystkie ceny i warunki są dyktowane odgórnie...

Jeśli coś jest własnością prywatną to najczęściej właściciel tej rzeczy ma prawo dowolnie ustalać warunki sprzedaży i najmu. Może zezwalać na podnajem lub tego zabraniać. Z takiej wolności wypływa morał, że wzorów umów jest nieskończenie wiele.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 7 Gru 2008, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie masz racje OE mozesz sobie podpisac umowe jaka chcesz (tak mi sie wydaje) napisalem po prostu o praktyce, jest tu taki urzad (cos podobnego do naszego notariusza tylko nie jest to osoba niezalezna ale urzad wlasnie) ktory ma swoj wzor umowy, wszystkie umowy by byly wazne musza byc tez w tym urzedzie zatwierdzane, widzialem juz diesiatki umow wynajmu i wszystkie byly na tym samym druku, taka jest praktyka, ale ty jestes milosnikiem naciagania rzeczywistosci do granic prawdopodobienstwa, wiec zapewne masz racje, mozna sobie podpisac umowe wynajmu jaka sie chce.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2008, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
ma znaczenie. tak samo jak fakt, ze konsul prosi innych o zalatwienie czegos tam ze mna.
A odkąd to prośba o załatwienei jakiejś sprawy jest przestępstwem?

Mam wrażenie, że patrzysz na tę sprawę przez jakieś krzywe okulary i nie zachowujesz obiektywizmu.

Cytat:
czy to, ze koles cytuje antysemickie teksty
Zapomniałeś dodać, że cytuje w Wikipedii, dodając je jako fakt historyczny do zbioru pewnych wypowiedzi.
To co robisz tymi słowy to jest właśnie manipulacja. I ostrzegam Cię teraz publicznie, że jeśli jeszcze raz padnie z twojej strony taka niepełna informacja "że ktoś cytuje antysemickie teksty" bez uzupełnienia, że nie cytuje w sensie popiera, a tylko cytuje w sensie, że wskazuje ich autora, to zostaniesz zbanowany. Bo ja mam wrażenie, że robisz to celowo.
Celowo manipulujesz informacją, a to nie jest zgodne z moim poczuciem przyzwoitości, szczególnie, że to kłamstwo nie służy niczemu pożytecznemu.



Cytat:
jest czlonkiem srednio fajnej organizacji
A może Ty jesteś członkiem niefajnej organizacji? Bo akurat organizacja monarchistów to wielce szanowana grupa ludzi i w dodatku legalna. Każdy urzędnik ma prawo zapisać się do klubu miłośników ptaków czy do klubu monarchistycznego. Zabraniasz im tego? Co z Tobą człowieku. W tym gniewie i zapale gubisz wyczucie skali i rozsądku...



Cytat:
gdyby spal z meinkampf pod poduszka czy czyms z irvinga to tez byloby bez znaczenia?
Dla mnie to by było bez znaczenia, gdyby tylko nie próbował szerzyć kłamstw. Natomiast mógłby proponowac dyskusję na te tematy. Bo dyskusja i książki nie mogą być zabronione. Kłamstwo owszem tak. Nie czytałem ani jednego ani drugiego dzieła, więc nie wiem co tam dokładnie pisze. A to, że nie są to poprawne politycznie dzieła, mnie osobiście nie interesuje. Jestem zwolennikiem wolności opartej na rozsądku a nie na prawie i politycznej poprawności.

Gdyby urzędnik spał z manifestem logitycznym, pewnie też byś go wyśmiał. Rozumiem, że tylko twoje zdjęcie pod poduszką gwarantuje spokój? Bo co by tam nie trzymał to ty jesteś w stanie to wyśmiać. Wiersze Szymborskiej? Naiwny romantyk. Konstytucja RP? Nadgorliwy demokrata... i tak w kółko. Popatrz się na swoje niektóre posty. Wyśmiewasz rzeczy, które ogólnie są nawet OK, ale przedstawiasz je tak, że albo można się pośmiać albo nawet oskarżać kogoś o niepoprawnośc polityczną.


Cytat:
napisz wprost, ze zostaje to co ci pasuje.
Oczywiście, że zostaje to co mi pasuje do mojej wizji mądrej i kulturalnej dyskusji.

Cytat:
umiejetnosci rozwiazywania konfliktow, tym bardziej przez dyplomate, raczej nie da sie porownac do lewo czy praworecznego zapinania rozporka. przedstawilem fakt, jak konsul sikorski radzi sobie jako dyplomata, co prawda w szyderczej i zabawnej formie, ale ty to skasowales. & podejrzewam, ze nie za forme.
No właśnie za formę. Umieszczasz wypowiedzi czesto wyjęte z kontekstu, typu:
Ziutek: łełe łe łeł e ale jaja, konsul kupował dziś oranżadę, he hehe

Dla mnie jest to śmieć a nie wypowiedź. Jeśli uważasz, że kupowanie oranżady jest niezgodna z prawem lub niegodna miana konsula, sformułuj swoją tezę zgodnie z zasadami logiki języka polskiego, np. "uważam, że osoby pełniące funkcje publiczne nie powinny kupować oranżady, gdyż jest to napój bardzo niebezpieczny, gdyż zawarte w nim barwniki są rakotwórcze (tu: źródło naukowe)".



Cytat:
moga. ale czy im sie chce sprawdzac i porownywac? mi samemu nie chcialo sie, a chyba jestem w sprawe dosc mocno zaangazowany, sprawdzac co powycinales w tym temacie. nudne to sie robi...
To się postaraj lepiej. Zamiast uśmieszków, głupich docinków sformułuj konkretne zarzuty, przyjmując neutralne stanowisko.


Cytat:
eksponowania zyciorysu? czy raczej eksponowania faktow/wydarzen z okresu dzialalnosci m sikorskiego jako 'konsula', potem 'konsula generalnego' az w koncu kierownika konsulatu rp w reykjaviku.
Niektóre posty dotyczyły też życiorysu sprzed objęcia funkcji. Były wyśmiewania dotychczasowych osiągnięć (a przecież pismo Stosunki Międzynarodowe to spore osiągnięcie).
Ale można się i z tego pośmiać, gdy tylko odpowiednio się to ubarwi...


Cytat:
rzecza normalna jest gdy dyplomata rozmawia z moimi znajomymi proszac o interwencje w swojej sprawie. proszac, zebym dal mu spokoj bo jeszcze mu kariere zrujnuje.
A co takie prośby są nielegalne? Zauważ sobie, że to jest fakt na plus dla Konsula. Uzył tzw. metod dyplomatycznych by dotrzeć do Ciebie Smile
Punkt dla Niego.
Chce robić karierę? Czy to źle? Czy to nielegalne? Skąd! Punkt dla Niego.



Cytat:
to wszystko nie jest nerwowa nagonka. to proste ujawnianie pewnych faktow/mechanizmow & to co sie dzieje teraz, to sie nazywa ponoszenie konsekwnecji za wlasne czyny.
Oprócz podawania faktów dodajesz też złośliwości i tylko to mi się nie podoba. Zauważ, że nie kasuję faktów. Kasuję obelżywe wulgaryzmy i głupawe żarty z kogoś.
Po prostu to jest według mnie niedobre.

Cytat:
btw oe do ciebie tez ktos dzwonil albo pisal? ;]
Do mnie dzwoni i pisze dużo osób. Sporo też osób prosiło mnie bym Ciebie zbanował a wątek skasował. Nie robię tego, bo kontrola nad urzędem to rzecz dobra, przykład obywatelskiej postawy.
Ale to ty wszystko psujesz, bo zamieniasz miejsce kontroli w pyskówkę i rynsztok.
A ja już nawet zacząłem podejrzewać, że może jesteś specjalnie przekupiony by wywołać taką pseudo aferę, zrobić z siebie i tej afery głupa, bo potem, gdy ktoś będzie chciał zrobić prawdziwy przekręt to nikt nie będzie słuchał donosów. Wszystko na to wskazuje, że działasz jak podwójny agent. Wyślesz setkę pism do urzędów. Urzędy sprawdzą, okaże się, że wszystko jest w porządku, albo, że ktoś zapomniał rozliczyć paczki ołówków za 6,50 zł. A wtedy droga do prawdziwych przekrętów stoi otworem, bo kto będzie drugi raz kontrolował taki porządny urząd? Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2008, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
pewnie masz racje OE mozesz sobie podpisac umowe jaka chcesz (tak mi sie wydaje)
Ja też nie jestem pewny, bo może jednak są jakieś regulacje w tej kwestii na Islandii inne niż w innych krajach demokratycznych. A to, że krąży jeden gotowiec, z którego wszyscy korzystają to często sprawdzone rozwiązanie. W Polsce też można skorzystać z różnych gotowych wzorów umów kupna-sprzedaży.

Ostatnio przy próbie wynajęcia nowych pomieszczeń dla redakcji, miałem taką sytuację, gdy niezbyt rozgarnięta pracownica biura obrotu nieruchomościami, chciała mi wmówić, że wzór, którym się to biuro posługuje nie może być zmieniany, nawet jeśli obie strony zgadzają się na taką zmianę. Dopiero przechodzący obok niej jej własny kolega poinformował ją, że strony umowy mają prawo dowolnie sformułować warunki najmu.
Szczególnie ta wolność umów ma miejsce, gdy umowę podpisują ze sobą dwie firmy - tu już prawo nawet nie wchodzi z buciorami by kogoś chronić (jak np. w przypadku umów o świadczenie usług turystycznych).


Cytat:
ty jestes milosnikiem naciagania rzeczywistosci do granic prawdopodobienstwa, wiec zapewne masz racje, mozna sobie podpisac umowe wynajmu jaka sie chce.
Jestem miłośnikiem nauki. A nauka rozpatruje każdy scenariusz, nawet najbardziej niewiarygodny. Dzięki temu powstaje postęp i mamy rozwój.

No ale w tym przypadku to przesadzasz, bo podpisywanie umów to rzecz, w której trudno dopatrzyć się "naciągania rzeczywistości do granic".
To jest raczje korzystanie z konstytucyjnego prawa. Akurat tak mam, że gdybym nie był tym kim jestem, to pewnie zostałbym prawnikiem, gdyż mam smykałkę do znajdowanie luk w przepisach. Prawie w każdych przepisach jest jakaś furtka. A jeśli nie ma, to być może ustawa jest niezgodna z konstytucją - jest wiele sposóbów by obejść prawo pisane. Dlatego jestem wrogiem prawa pisanego.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kalina674

Doczy: 27 Lis 2008
Posty: 49
Skd: Stąd, na razie
PostWysany: 7 Gru 2008, 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:

Tylko ludzie zazdrośni i czepliwi typu psa ogrodnika, wpadają w nerwy, gdy ktoś zarabia. Ale to, że ten ktoś zarabia, nie znaczy że my tracimy.


To bardzo mądre, co napisałeś. Niestety, większość ludzi (Polaków), których znam, są właśnie tacy. Najbardziej chcieliby, aby wszyscy mieli po równo. Takie same zarobki, takie same domy, takie same samochody. Wyobrażam sobie, że nawet wygrywając w Lotto, byliby nieszczęśliwi/wściekli/chorzy z nienawiści, gdyby okazało się, że padła więcej niż jedna główna wygrana. Smutne to...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rob4l
Go
PostWysany: 8 Gru 2008, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina674 napisa:


Niestety, większość ludzi (Polaków), których znam, są właśnie tacy. Najbardziej chcieliby, aby wszyscy mieli po równo. Takie same zarobki, takie same domy, takie same samochody. Wyobrażam sobie, że nawet wygrywając w Lotto, byliby nieszczęśliwi/wściekli/chorzy z nienawiści, gdyby okazało się, że padła więcej niż jedna główna wygrana. Smutne to...


Niestety taki mamy narod, jak ja to brzydko mowie - jestesmy spier*** genetycznie. Smile
Powrt do gry
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 8 Gru 2008, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast się bić w piersi, sami zacznijmy się zmieniać. Bo takim tokiem myślenia, to będziemy innych pzepraszać ,że jesteśmy Polakami. Ja nie znoszę uogolnień.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Gru 2008, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
mjkl napisa:
ma znaczenie. tak samo jak fakt, ze konsul prosi innych o zalatwienie czegos tam ze mna.
A odkąd to prośba o załatwienei jakiejś sprawy jest przestępstwem?

Mam wrażenie, że patrzysz na tę sprawę przez jakieś krzywe okulary i nie zachowujesz obiektywizmu.


zachowuje obiektywizm. raczej ty go nie zachowujesz wycinajac co nieco w niektorych watkach. prosba o zalatwienie sprawy nie jest przestepstwem. chodzi o sposob zalatwienia, jaki ta osoba uwazala za stosowny & cos takiego kierownikowi placowki dyplomatycznej raczej nie przystoi & o czyms swiadczy - o tym, ze taka majac w cv czy na wizytowce slowo 'konsul' bylo wielka pomylka. & to nawet nie jest smieszne, zalosne raczej. ;]

O.E. napisa:
Cytat:
czy to, ze koles cytuje antysemickie teksty
Zapomniałeś dodać, że cytuje w Wikipedii, dodając je jako fakt historyczny do zbioru pewnych wypowiedzi.


i o czyms to swiadczy, no nie?

O.E. napisa:
To co robisz tymi słowy to jest właśnie manipulacja. I ostrzegam Cię teraz publicznie, że jeśli jeszcze raz padnie z twojej strony taka niepełna informacja "że ktoś cytuje antysemickie teksty" bez uzupełnienia, że nie cytuje w sensie popiera, a tylko cytuje w sensie, że wskazuje ich autora, to zostaniesz zbanowany. Bo ja mam wrażenie, że robisz to celowo.
Celowo manipulujesz informacją, a to nie jest zgodne z moim poczuciem przyzwoitości, szczególnie, że to kłamstwo nie służy niczemu pożytecznemu.


imo popiera bo wiem co nieco o michale sikorskim. & to nie jest klamstwo czy manipulacja. jak chcesz mnie zbanowac to zbanuj. powinienes byl to zrobic juz dawno temu. tylko co to zmieni/da? jesli bede chcial zarejestruje sie na forum jeszcze raz.

O.E. napisa:
Cytat:
jest czlonkiem srednio fajnej organizacji
A może Ty jesteś członkiem niefajnej organizacji? Bo akurat organizacja monarchistów to wielce szanowana grupa ludzi i w dodatku legalna. Każdy urzędnik ma prawo zapisać się do klubu miłośników ptaków czy do klubu monarchistycznego. Zabraniasz im tego? Co z Tobą człowieku. W tym gniewie i zapale gubisz wyczucie skali i rozsądku...


nie zabraniam. oceniam to tylko. imo monarchisci to niezle oszolomstwo.
& czytaj ze zrozumieniem - byc moze to ty w zapale czy gniewie gubisz wyczucie skali/rozsadku - swiadczy o tym chociazby to co wlasnie napisales. ;]
& to co ja & pare osob jeszcze robimy przeciwko czy wbrew pracownikom konsulatu nie wynika z gniewu. chcemy im tylko umozliwic ustosunkowanie sie do kwestii, czy aby na pewno nadaja sie do tej roboty & czy wykonuja ja sumiennie i uczciwie. fakty pokazuja, ze nie bardzo im to idzie. ;]

O.E. napisa:
Cytat:
gdyby spal z meinkampf pod poduszka czy czyms z irvinga to tez byloby bez znaczenia?
Dla mnie to by było bez znaczenia, gdyby tylko nie próbował szerzyć kłamstw. Natomiast mógłby proponowac dyskusję na te tematy. Bo dyskusja i książki nie mogą być zabronione. Kłamstwo owszem tak. Nie czytałem ani jednego ani drugiego dzieła, więc nie wiem co tam dokładnie pisze. A to, że nie są to poprawne politycznie dzieła, mnie osobiście nie interesuje. Jestem zwolennikiem wolności opartej na rozsądku a nie na prawie i politycznej poprawności.


zanim bedziesz glosil jakies za czy przeciw zapoznaj sie z materialem, o ktorym masz zamiar mowic & raczej nie przyznawaj sie publicznie, ze nie znasz bo to na smiesznosc/niepowaznosc naraza.

O.E. napisa:
Gdyby urzędnik spał z manifestem logitycznym, pewnie też byś go wyśmiał.


niby dlaczego?

O.E. napisa:
Rozumiem, że tylko twoje zdjęcie pod poduszką gwarantuje spokój?


szelescilo by przy przewracaniu sie z boku na bok wiec raczej nie. ;]

O.E. napisa:
Bo co by tam nie trzymał to ty jesteś w stanie to wyśmiać. Wiersze Szymborskiej? Naiwny romantyk. Konstytucja RP? Nadgorliwy demokrata... i tak w kółko. Popatrz się na swoje niektóre posty. Wyśmiewasz rzeczy, które ogólnie są nawet OK, ale przedstawiasz je tak, że albo można się pośmiać albo nawet oskarżać kogoś o niepoprawnośc polityczną.


"smiech to zdrowie"

O.E. napisa:
Cytat:
napisz wprost, ze zostaje to co ci pasuje.
Oczywiście, że zostaje to co mi pasuje do mojej wizji mądrej i kulturalnej dyskusji.


rotfl

O.E. napisa:
Cytat:
umiejetnosci rozwiazywania konfliktow, tym bardziej przez dyplomate, raczej nie da sie porownac do lewo czy praworecznego zapinania rozporka. przedstawilem fakt, jak konsul sikorski radzi sobie jako dyplomata, co prawda w szyderczej i zabawnej formie, ale ty to skasowales. & podejrzewam, ze nie za forme.
No właśnie za formę. Umieszczasz wypowiedzi czesto wyjęte z kontekstu, typu:
Ziutek: łełe łe łeł e ale jaja, konsul kupował dziś oranżadę, he hehe

Dla mnie jest to śmieć a nie wypowiedź. Jeśli uważasz, że kupowanie oranżady jest niezgodna z prawem lub niegodna miana konsula, sformułuj swoją tezę zgodnie z zasadami logiki języka polskiego, np. "uważam, że osoby pełniące funkcje publiczne nie powinny kupować oranżady, gdyż jest to napój bardzo niebezpieczny, gdyż zawarte w nim barwniki są rakotwórcze (tu: źródło naukowe)".


bredzisz troche... & nie dopowiadaj sobie tego "uwazasz ze jest niezgodne z prawem" - to twoj dodatek do moich slow. twoja interpretacja. & jesli masz problem z interpretacja czegokolwiek co pisalem tu na forum - to juz tylko i wylacznie twoj problem. ;]

O.E. napisa:
Cytat:
moga. ale czy im sie chce sprawdzac i porownywac? mi samemu nie chcialo sie, a chyba jestem w sprawe dosc mocno zaangazowany, sprawdzac co powycinales w tym temacie. nudne to sie robi...
To się postaraj lepiej. Zamiast uśmieszków, głupich docinków sformułuj konkretne zarzuty, przyjmując neutralne stanowisko.


ale po co. nie moge zajac stanowiska? & to nie jest tylko i wylacznie temat pt zarzuty wobec kogos. to jest wieloodcinkowy serial z wieloma tytulami, w ktorym znalezc mozna sporo roznych glupot, niektorych juz niestety nie dzieki cenzurze pt madra i kulturalna dyskusja.

O.E. napisa:
Cytat:
eksponowania zyciorysu? czy raczej eksponowania faktow/wydarzen z okresu dzialalnosci m sikorskiego jako 'konsula', potem 'konsula generalnego' az w koncu kierownika konsulatu rp w reykjaviku.
Niektóre posty dotyczyły też życiorysu sprzed objęcia funkcji.


i co z tego?

O.E. napisa:
Były wyśmiewania dotychczasowych osiągnięć (a przecież pismo Stosunki Międzynarodowe to spore osiągnięcie).
Ale można się i z tego pośmiać, gdy tylko odpowiednio się to ubarwi...


spore osiagniecie bo udalo sie sporo kasy z budzetu na to pismo wyciagnac.

O.E. napisa:
Cytat:
rzecza normalna jest gdy dyplomata rozmawia z moimi znajomymi proszac o interwencje w swojej sprawie. proszac, zebym dal mu spokoj bo jeszcze mu kariere zrujnuje.
A co takie prośby są nielegalne? Zauważ sobie, że to jest fakt na plus dla Konsula. Uzył tzw. metod dyplomatycznych by dotrzeć do Ciebie Smile
Punkt dla Niego.
Chce robić karierę? Czy to źle? Czy to nielegalne? Skąd! Punkt dla Niego.


czy ja napisalem, ze nielegalne? takie prosby sa smieszne. metody dyplomatyczne by dotrzec do mnie? punkt dla niego? chyba kpisz. w taki sposob podrywa sie laski w wieku 12 lat... apropos - przypomnialo mi sie - tutaj tez sa opisani niezli dyplomaci: http://funciak.blox.pl/html - post pt zakompleksione bydlo

O.E. napisa:
Cytat:
to wszystko nie jest nerwowa nagonka. to proste ujawnianie pewnych faktow/mechanizmow & to co sie dzieje teraz, to sie nazywa ponoszenie konsekwnecji za wlasne czyny.
Oprócz podawania faktów dodajesz też złośliwości i tylko to mi się nie podoba. Zauważ, że nie kasuję faktów. Kasuję obelżywe wulgaryzmy i głupawe żarty z kogoś.
Po prostu to jest według mnie niedobre.


sie gra. sie ma. jak sie cos robi, trzeba liczyc sie z konsekwencjami tego co sie zrobilo. oprocz zawiasow, kar finansowych & zalamania "kariery" przy okazji reputacja sie popsuje tez troche... & to byc moze i tak troche za malo za to kombinowanie.

O.E. napisa:
Cytat:
btw oe do ciebie tez ktos dzwonil albo pisal? ;]
Do mnie dzwoni i pisze dużo osób. Sporo też osób prosiło mnie bym Ciebie zbanował a wątek skasował. Nie robię tego, bo kontrola nad urzędem to rzecz dobra, przykład obywatelskiej postawy.


punkt dla ciebie? ;]
& nawet jak skasujesz/zbanujesz to i tak to nic nie da. sprawa sie toczy niezaleznie od tego czy bedzie sie o niej pisac na forum.iceland.pl czy innym forum - teraz to juz bez znaczenia - chodzilo o rozglos na poczatku & zostal chyba osiagniety ;]
+ archiwum jest tu: http://n-iceland.org/konsulat.php?path=Konsulat+Generalny+RP+w+Reykjaviku/

O.E. napisa:
Ale to ty wszystko psujesz, bo zamieniasz miejsce kontroli w pyskówkę i rynsztok.


inaczej nikomu by sie nie chcialo tych xxxx czytac. a tak... widziales licznik wyswietlen tematu od poczatku jego zalozenia? ;]

O.E. napisa:
A ja już nawet zacząłem podejrzewać, że może jesteś specjalnie przekupiony by wywołać taką pseudo aferę, zrobić z siebie i tej afery głupa, bo potem, gdy ktoś będzie chciał zrobić prawdziwy przekręt to nikt nie będzie słuchał donosów. Wszystko na to wskazuje, że działasz jak podwójny agent. Wyślesz setkę pism do urzędów. Urzędy sprawdzą, okaże się, że wszystko jest w porządku, albo, że ktoś zapomniał rozliczyć paczki ołówków za 6,50 zł. A wtedy droga do prawdziwych przekrętów stoi otworem, bo kto będzie drugi raz kontrolował taki porządny urząd? Smile


jak zaplacisz 2x wiecej to opisze ci te historie. jak 3x to uzyje nawet duzych liter i polskich znakow. ;]

a co do sprawdzenia urzedu. podobno ktos tam w nsa & nik juz nie moze sie doczekac kolejnych pism + zlozenia oficjalnego zawiadomienia... ale to moze w nowym roku dopiero. a moze nie.

btw http://www.reykjavik.polemb.net/index.php?document=57

Cytat:
Wymagania dodatkowe:

* odporność na stres,


rotfl
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Gru 2008, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apropos. piosenka: http://graffi15.wrzuta.pl/audio/gjk3QHxMls/wlochaty_-_lepszy_martwy_niz_wybrany

;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 26 Gru 2008, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haloooo... czy ktoś zna jakies konkrety, że niby M.Sikorski kończy karierę w konsulacie?????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 26 Gru 2008, 5:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konczy sie czas karierowicza? Wink Pierwsze slysze:)
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 26 Gru 2008, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie nie wiem nic konkretnego...ponoć michał odchodzi i krystyna pewnie też bo szukają referenta....może ktos chetny:))))?ale czy zdegradowany czy awansowany na lepszą placówkę to nie wiem Shocked myślałam, że tu się dowiem... Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 27 Gru 2008, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl, Ty to masz zdrowie Very Happy Very Happy Very Happy , ja bym taki elaborat tydzien czasu pisal Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Nastpny
Strona 14 z 15

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron