reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Konsulat Generalny RP w Islandii - problemy i zastrzeżenia
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 18 Pa 2008, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nieladne slowo/podsumowanie mozna by na mniej nieladne zamienic - xxxxx. a do listy dodalbym jeszcze oszust.

a jeszcze w kwestii opiekunczosci konsulatu bedacego reprezentantem rzadu/panstwa polskiego tutaj. 3/4, no moze 2/3, polskiej emigracji tutaj to 30-40 letnie przedszkolaki, ktorym trzeba powiedziec/pokazac palcem co maja robic. & skoro wyludza sie od tych ludzi podatki i haracz na zus to niewazne jacy by oni nie byli, rzad polski/konsulat na islandii moglby cos zrobic w trudnej/ciezkiej sytuacji w jakiej wiekszosc tych ludzi sie znalazla i nawet jesli nie ma kasy na dorazna pomoc bo poszla np na wyplate po 300pln na kazda z 460 szmat z wiejskiej za machanie lapa i wciskanie guzika, to moznaby chociaz informowac na biezaco co jest grane zeby ludzie sami sobie krzywdy nie robili.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2008, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A prywatnie: Ja juz raz zamiescilam swoja opinie o Konsulu/Konsulacie i malo mnie Mrowki nie zjadly... lol_na
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2008, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a jeszcze w kwestii opiekunczosci konsulatu bedacego reprezentantem rzadu/panstwa polskiego tutaj. 3/4, no moze 2/3, polskiej emigracji tutaj to 30-40 letnie przedszkolaki, ktorym trzeba powiedziec/pokazac palcem co maja robic


Mjkl rozumiem że masz jakąś krucjatę.
Ja jestem bliżej 40stki i nie trzeba mi nic palcem pokazywać.


Cytat:
skoro wyludza sie od tych ludzi podatki i haracz na zus to niewazne jacy by oni nie byli, rzad polski/konsulat na islandii moglby cos zrobic w trudnej/ciezkiej sytuacji w jakiej wiekszosc tych ludzi sie znalazla


Niech podniesie ten kto płaci podatki w Polsce pracując na Islandii, a jak już się taki znajdzie to może ewentualnie poprosić o pomoc. Nie bronię w żaden sposób Pani ani Pana Konsula również uważam że nie nadają się na te stanowiska. Konsulat jest po to żeby pożyczyć Ci pieniądze na podróż do kraju, wyrobić tymczasowy paszport jak Cię okradną albo zgubisz. Powiadomić Polski wymiar sprawiedliwości w razie zatrzymania przez policję i parę innych mniej ważnych zadań. W żadnym wypadku nie leży w jego obowiązku udzielanie obywatelom pomocy w czasie kryzysu/nie mylić z konfliktem zbrojnym/ Chyba że będą się zbliżać wybory to co innego, ale to nazywamy kiełbasą wyborczą ale i w tym wypadku są to raczej obietnice.
Każdego kto wyjechał z Polski do Islandii, Irlandii, Japonii, Kuwejtu czy innego ustrojstwa była jego dobrowolną decyzją. No chyba że został wysłany przez rząd do pracy w Konsulacie. Uważam że nie należy się takim osobą pomoc ze strony rządu. Tak samo jak nie powinni głosować mieszkając za granicą. Nie płacimy tam podatków do cholery.
Może udasz się do ambasady Kanady i poprosisz o pomoc, tam też nie płacisz podatków co za różnica kto pomoże.

Mjkl a samo to że czekasz na dokument jakiś już czas nie jest powodem do odwołania Konsulów.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2008, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, wg mnie dopóki mam obywatelstwo polskie to konsul jest dla mnie. jedyne czego nie planuje to głosowac w ewentualnych wyborach, mysle, ze w moim przypadku nie byłoby to na miejscu
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Margeritka

Doczy: 18 Pa 2008
Posty: 11
PostWysany: 19 Pa 2008, 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
a jeszcze w kwestii opiekunczosci konsulatu bedacego reprezentantem rzadu/panstwa polskiego tutaj. 3/4, no moze 2/3, polskiej emigracji tutaj to 30-40 letnie przedszkolaki, ktorym trzeba powiedziec/pokazac palcem co maja robic


Mjkl rozumiem że masz jakąś krucjatę.
Ja jestem bliżej 40stki i nie trzeba mi nic palcem pokazywać.


Cytat:
skoro wyludza sie od tych ludzi podatki i haracz na zus to niewazne jacy by oni nie byli, rzad polski/konsulat na islandii moglby cos zrobic w trudnej/ciezkiej sytuacji w jakiej wiekszosc tych ludzi sie znalazla


Niech podniesie ten kto płaci podatki w Polsce pracując na Islandii, a jak już się taki znajdzie to może ewentualnie poprosić o pomoc. Nie bronię w żaden sposób Pani ani Pana Konsula również uważam że nie nadają się na te stanowiska. Konsulat jest po to żeby pożyczyć Ci pieniądze na podróż do kraju, wyrobić tymczasowy paszport jak Cię okradną albo zgubisz. Powiadomić Polski wymiar sprawiedliwości w razie zatrzymania przez policję i parę innych mniej ważnych zadań. W żadnym wypadku nie leży w jego obowiązku udzielanie obywatelom pomocy w czasie kryzysu/nie mylić z konfliktem zbrojnym/ Chyba że będą się zbliżać wybory to co innego, ale to nazywamy kiełbasą wyborczą ale i w tym wypadku są to raczej obietnice.
Każdego kto wyjechał z Polski do Islandii, Irlandii, Japonii, Kuwejtu czy innego ustrojstwa była jego dobrowolną decyzją. No chyba że został wysłany przez rząd do pracy w Konsulacie. Uważam że nie należy się takim osobą pomoc ze strony rządu. Tak samo jak nie powinni głosować mieszkając za granicą. Nie płacimy tam podatków do cholery.
Może udasz się do ambasady Kanady i poprosisz o pomoc, tam też nie płacisz podatków co za różnica kto pomoże.

Mjkl a samo to że czekasz na dokument jakiś już czas nie jest powodem do odwołania Konsulów.



Popieram w 100%, od początku do końca ,nie będę nic dodawać,bo musiałabym sie powtórzyć
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Pa 2008, 4:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hm, wg mnie dopóki mam obywatelstwo polskie to konsul jest dla mnie


Króliku ale ja tego nie neguje. Staram się tylko wytłumaczyć że konsulat czy ambasada nie jest od tego aby zajmować się tym że komuś nie wypłacono pensji, od otaczania opieką Polonii w czasie kryzysu.......
Mają inne zadania o których już wspominałem. Konsulat w Reykjaviku nie wiele może zrobić dla tutejszej Polonii w związku z zaistniałym kryzysem.
To że Pani i Pan Konsul nie mieli za wiele do powiedzenia na tym spotkaniu wynikało właśnie z tego. Co mieli powiedzieć że nic nie mogą zrobić, wtedy faktycznie by ktoś ich opluł.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Mjkl rozumiem że masz jakąś krucjatę.


nie. mam pewna wiedze i umiejetnosci, ktore wykorzystuje, gdy nadarza sie okazja. najczesciej zeby dowartosciowac siebie samego pewnie, jak kazdy... ;] ale czasem (nierzadko nawet) uda sie komus pomoc przy okazji... albo zaszkodzic. dla zabawy. dla zasady.

viking napisa:
Ja jestem bliżej 40stki i nie trzeba mi nic palcem pokazywać.


ja troche mlodszy i tez umiem se sam kanapke zrobic czy tylek podetrzec. ale sa tacy, ktorzy nie potrafia i jak mozna albo sie chce takim ludziom pomoc, to pomoc mozna.

Cytat:
skoro wyludza sie od tych ludzi podatki i haracz na zus to niewazne jacy by oni nie byli, rzad polski/konsulat na islandii moglby cos zrobic w trudnej/ciezkiej sytuacji w jakiej wiekszosc tych ludzi sie znalazla


viking napisa:
Niech podniesie ten kto płaci podatki w Polsce pracując na Islandii, a jak już się taki znajdzie to może ewentualnie poprosić o pomoc.


urzad skarbowy calkiem niezle sobie radzi z tymi niekumatymi i jak nie zaplaca haraczu teraz czy wczesniej nie placili to zaplaca pozniej... a w przypadku islandii, o czym byla mowa nawet w ktoryms z tych filmikow wczesniej wrzuconych, umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania miedzy islandia a polska jest bardzo korzystna dla polakow pracujacych tutaj i wysylajacych kase tam... teraz jest placz bo kurs niekorzystny, pozniej bedzie placz jak z tych oszczednosci, dawno juz wydanych pewnie, fiskus upomni sie o swoj %...

viking napisa:
Nie bronię w żaden sposób Pani ani Pana Konsula również uważam że nie nadają się na te stanowiska. Konsulat jest po to żeby pożyczyć Ci pieniądze na podróż do kraju, wyrobić tymczasowy paszport jak Cię okradną albo zgubisz. Powiadomić Polski wymiar sprawiedliwości w razie zatrzymania przez policję i parę innych mniej ważnych zadań. W żadnym wypadku nie leży w jego obowiązku udzielanie obywatelom pomocy w czasie kryzysu/nie mylić z konfliktem zbrojnym/ Chyba że będą się zbliżać wybory to co innego, ale to nazywamy kiełbasą wyborczą ale i w tym wypadku są to raczej obietnice.
Każdego kto wyjechał z Polski do Islandii, Irlandii, Japonii, Kuwejtu czy innego ustrojstwa była jego dobrowolną decyzją. No chyba że został wysłany przez rząd do pracy w Konsulacie. Uważam że nie należy się takim osobą pomoc ze strony rządu. Tak samo jak nie powinni głosować mieszkając za granicą. Nie płacimy tam podatków do cholery.
Może udasz się do ambasady Kanady i poprosisz o pomoc, tam też nie płacisz podatków co za różnica kto pomoże.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcje_konsularne

Funkcje konsularne urzędu konsularnego polegają na (spis sporządzony na podstawie art. 5 Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach konsularnych z 1963 r.):
- zapoznawaniu się wszelkimi legalnymi sposobami z warunkami i rozwojem życia handlowego, gospodarczego, kulturalnego i naukowego państwa przyjmującego, zdawaniu z tego sprawy rządowi państwa wysyłającego oraz udzielaniu informacji osobom zainteresowanym;
- udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego, zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym;
- wykonywaniu powierzonych urzędowi konsularnemu przez państwo wysyłające wszelkich innych funkcji, których nie zakazują ustawy i inne przepisy państwa przyjmującego lub którym państwo to nie sprzeciwia się lub też które są przewidziane w umowach międzynarodowych obowiązujących między państwem wysyłającym a państwem przyjmującym.


jak juz pisalem wczesniej, ja od konsulatu oczekuje nieco wiecej niz niezbedne minimum. co wg mnie konsulat mogl zrobic w momencie kryzysu & blokady transferow pienieznych z/do islandii? przede wszystkim byc na biezaco z niusami. wystarczylo czytac gazety. mozna tez zadzwonic do banku. skoro jest tu 10-20tys ludzi & powiedzmy kazdy musi wyslac 1-2tys pln rodzinie w polsce co by miala co do gara wrzucic to co za problem z wygospodarowaniem przez msz tymczasowo 50tys zl na pomoc dorazna. przyjmowanie wplat w konsulacie w isk & przelewanie zlotowek w polsce, bezposrednio na konta rodzin zainteresowanych.

ostatnia wycieczka na krzywy ryj prezydęta do brukseli kosztowala podatnikow 150tys zl. i po co ten karzel tam polecial? zeby pobiegac po korytarzu i nie zdazyc na dwuminutowa rozmowe o sytuacji w gruzji...

viking napisa:
Mjkl a samo to że czekasz na dokument jakiś już czas nie jest powodem do odwołania Konsulów.


wiem, ze nie. ale na szczescie nazbieralo sie tym konsulom troche, ze mozna przyczepic sie tez o inne rzeczy. konkretniej.

w sumie fajnie, ze spora czesc mniej fajnych ludzi z islandii wyjedzie, ale szczerze mowiac wiecej szacunku i nawet marginalnego zaufania, mam do dresa z dziesiona na koncie niz przytlustego urzedasa, ktoremu sie wydaje ze dobrze wykonuje swoja "prace" i jest nieusuwalny. nie jest.

@konsul jeden albo drugi. pomijajac fakt, ze ciagle z was drwie i ponizam publicznie, na co sobie w pelni zasluzyliscie, oczekuje kontaktu mailowego/telefonicznego w poniedzialek 19.X od godz 9 celem znalezienia rozwiazania zaistnialej sytuacji albo pofatyguje sie do was osobiscie i tak czy inaczej se pogadamy ale bedziecie musieli niestety ogladac moja zakazana morde... za ktora pewnie nie przepadacie, co dziwne nie jest. ale to dopiero we wtorek albo srode pewnie.

@reszta. piszcie o swoich przygodach/doswiadczeniach z polskimi konsulami na pw. przyda sie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl:

przebrnołem przez te twoje linki i czy dobrze kojarze:
dostałeś ten dokument dwa dni po terminie zadeklarowanym przez konsulat?

Sprawdziłem w Polsce, na taki dokument czeka sie albo 14 dni, albo dostaje się go od ręki w "swoim" sądzie okręgowym.


Czyli robisz dziecinną zadyme o 2 DNI???????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
teraz jest placz bo kurs niekorzystny, pozniej bedzie placz jak z tych oszczednosci, dawno juz wydanych pewnie, fiskus upomni sie o swoj %...


no wlasnie, nikt nie rozpatruje tego aspektu zjezdzania. jesli czlowiek tu pracowal a rodzine mial w polsce, ew. zameldowanie w polsce, teraz zjezdza, to nie ma bata, zaden urzad skarbowy nie uzna ze mial rezydencje podatkowa na islandii, bo jednak jego osrodek interesow byl w polsce. w takim razie bedzie musial zaplacic podatek (przy islandzkich zarobkach najwyzszy prog) za caly okres tutaj i zeby bylo smieszniej zarobki licza sie po kursie z dnia otrzymania wyplaty czyli zarobek z pazdziernika 2007 bedzie po kursie 42 zl za 1000 isk. jeszcze do tego kara z nierozliczenie sie w wymaganym terminie (jesli ktos sie nie rozliczal w poprzednich latach w polsce). zajebiscie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan

Ośrodek interesów życiowych nie jest tam gdzie posiadasz małżonkęSmile
jest tam gdzie:
- płacisz podatki
-masz ubezpieczenie
- płacisz składki emerytalne
- ubezpieczasz samochód
- mieszkasz

meldunek nie stanowi o "ośrodku interesów"
znajdż sobie definicje "ośrodka......" w przepisach UE - nie panikuj, nie siej defetyzmu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś kto jedzie z is do pl nie powinien mieć kłopotówSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UncleBechtel napisa:
Stan

Ośrodek interesów życiowych nie jest tam gdzie posiadasz małżonkęSmile
jest tam gdzie:
- płacisz podatki
-masz ubezpieczenie
- płacisz składki emerytalne
- ubezpieczasz samochód
- mieszkasz

meldunek nie stanowi o "ośrodku interesów"
znajdż sobie definicje "ośrodka......" w przepisach UE - nie panikuj, nie siej defetyzmu.


OK, za twoja rada znalazlem

wiec osrodek interesow zyciowych okreslaja dwa czynniki
interesy osobiste - czyli miejsce przebywania twojej rodziny
interesy gospodarcze - miejsce w ktorym posiada sie majatek, miejsce wykonywania pracy,

wiekszosc zjezdzajacych polakow spelnia tylko ten ostatni warunek. jak ktos posiada dom/mieszkanie w polsce, a do tego rodzine to watpie ze ktorys US uzna mu rezydencje podatkowa na islandii, wez tez pod uwage to ze przy watpliwych sytuacjach urzad skarbowy interpretuje przepisy najczesciej na niekorzyść podatnika.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UncleBechtel napisa:
mjkl:

przebrnołem przez te twoje linki i czy dobrze kojarze:
dostałeś ten dokument dwa dni po terminie zadeklarowanym przez konsulat?

Sprawdziłem w Polsce, na taki dokument czeka sie albo 14 dni, albo dostaje się go od ręki w "swoim" sądzie okręgowym.


Czyli robisz dziecinną zadyme o 2 DNI???????


ta dziecinna zadyma dotyczy czegos innego. swoja prywatna historyjke wkleilem tak sobie przy okazji, dla zabawy, dla dopelnienia. & dokument dostalem nie 2 dni tylko 9 dni po terminie. ale niech bedzie 2 dni bo sie konsul sikorski pozniej poprawil, ze 3 tygodnie, a nie tak jak pani krysia powiedziala najsamprzod, ze nie dluzej jak 2...

jesli w robocie spoznie sie z wykonaniem zlecenia 2 dni - wylatuje a w mniej drastycznym wypadku place z wlasnej kieszeni np umowna kare wynikajaca z umowy z klientem - 10-20% wartosci zlecenia za kazdy dzien na przyklad. jesli w zusie spoznie sie z comiesieczna skladka 2 dni trace ubezpieczenie zdaje sie na 3 miesiace. a moze nawet pol roku, nie pamietam. jesli zapomne zaplacic rachunku za prad i zrobie to 2 dni pozniej place kare + ustawowe odsetki karne za kazdy dzien zwloki. itd. itp.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
UncleBechtel napisa:
Stan

Ośrodek interesów życiowych nie jest tam gdzie posiadasz małżonkęSmile
jest tam gdzie:
- płacisz podatki
-masz ubezpieczenie
- płacisz składki emerytalne
- ubezpieczasz samochód
- mieszkasz

meldunek nie stanowi o "ośrodku interesów"
znajdż sobie definicje "ośrodka......" w przepisach UE - nie panikuj, nie siej defetyzmu.


OK, za twoja rada znalazlem

wiec osrodek interesow zyciowych okreslaja dwa czynniki
interesy osobiste - czyli miejsce przebywania twojej rodziny
interesy gospodarcze - miejsce w ktorym posiada sie majatek, miejsce wykonywania pracy,

wiekszosc zjezdzajacych polakow spelnia tylko ten ostatni warunek. jak ktos posiada dom/mieszkanie w polsce, a do tego rodzine to watpie ze ktorys US uzna mu rezydencje podatkowa na islandii, wez tez pod uwage to ze przy watpliwych sytuacjach urzad skarbowy interpretuje przepisy najczesciej na niekorzyść podatnika.


jest dokladnie jak stan pisze + pewnie malo kto pokusil sie o wypelnienie druku nip3 przed wyjazdem co dla urzedu skarbowego jest tozsame ze tym, ze mieszkasz nadal w pl i pracujesz w pl. niewazne, ze w danej chwili nie ma cie w pl & ze pieniadze leca z zagranicy. wazne, ze leca...

polskie prawo. priceless.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Pa 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego, zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym;


Tutaj można użyć tak zwanej nadinterpretacji. Ktoś kto złamie nogę może zażądać sprowadzenie Polskiego lekarza, w końcu konsulat ma mi udzielić pomocy.
Jak sam widzisz art. jest z 1963r i realia się trochę zmieniły.
Zapewniam Cię że ambasada i konsulat nie jest po to aby otaczać opieką obywateli swojego państwa jak w danym kraju padną banki.

Cytat:
co wg mnie konsulat mogl zrobic w momencie kryzysu & blokady transferow pienieznych z/do islandii?


Mjkl.........
Wydajesz się inteligentny, ale Polski konsul nie ma prawa blokować transferów banków w państwie w którym ten konsulat się zajmuje.



Cytat:
przede wszystkim byc na biezaco z niusami. wystarczylo czytac gazety. mozna tez zadzwonic do banku. skoro jest tu 10-20tys ludzi


Tutaj się z Tobą zgodzę. Nie wszyscy mówią w obcym języku, a i są tacy co w ojczystym mają problem.

Cytat:
powiedzmy kazdy musi wyslac 1-2tys pln rodzinie w polsce co by miala co do gara wrzucic to co za problem z wygospodarowaniem przez msz tymczasowo 50tys zl na pomoc dorazna. przyjmowanie wplat w konsulacie w isk & przelewanie zlotowek w polsce, bezposrednio na konta rodzin zainteresowanych.



Ambasada, konsulat musi mieć na to zgodę z MSZ a oni ostatnio mieli większe zmartwienia, o samolot się kłócili.

Mjkl wybacz ale przeceniasz możliwości konsulatu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Pa 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
- udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego, zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym;


Tutaj można użyć tak zwanej nadinterpretacji. Ktoś kto złamie nogę może zażądać sprowadzenie Polskiego lekarza, w końcu konsulat ma mi udzielić pomocy.


sprawy zalatwia sie na ogol w sposob racjonalny. tu na islandii lekarzy brak? z xxxx przyklad.

viking napisa:
Jak sam widzisz art. jest z 1963r i realia się trochę zmieniły.


i co z tego ze z 1963? konwencja wiedenska o stosunkach konsularnych zostala przyjeta przez 92 panstwa. weszla w zycie w 1967. obowiazuje do dzis bo realia nie zmienily sie na tyle by trzeba bylo ja zmieniac.

viking napisa:
Zapewniam Cię że ambasada i konsulat nie jest po to aby otaczać opieką obywateli swojego państwa jak w danym kraju padną banki.


nie musisz zapewniac. funkcje konsularne polegaja m.in. na "ochronie w państwie przyjmującym interesów państwa wysyłającego oraz jego obywateli, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, w granicach dozwolonych przez prawo międzynarodowe;" oraz "udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego, zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym;". niezaleznie od sytuacji - czy padaja banki, czy nie padaja. zaistniala sytuacja, w ktorej wypadaloby pomoc i konsulat za wiele nie zrobil. spotkanie pt "pozegnanie polonii" jak to konsul michal nazwal, bylo zorganizowane z inicjatywy kogos spoza konsulatu jak juz ktos wczesniej w topicu wspomnial. w rolach glownych rowniez wystepowaly osoby z konsulatem niezwiazane.

viking napisa:
Cytat:
co wg mnie konsulat mogl zrobic w momencie kryzysu & blokady transferow pienieznych z/do islandii?

Mjkl.........
Wydajesz się inteligentny, ale Polski konsul nie ma prawa blokować transferów banków w państwie w którym ten konsulat się zajmuje.


a ty niestety nie, komentujac to co napisalem w taki sposob wlasnie. przeczytaj jeszcze raz wczesniejszego posta. ze zrozumieniem.

viking napisa:
Cytat:
przede wszystkim byc na biezaco z niusami. wystarczylo czytac gazety. mozna tez zadzwonic do banku. skoro jest tu 10-20tys ludzi

Tutaj się z Tobą zgodzę. Nie wszyscy mówią w obcym języku, a i są tacy co w ojczystym mają problem.
Cytat:
powiedzmy kazdy musi wyslac 1-2tys pln rodzinie w polsce co by miala co do gara wrzucic to co za problem z wygospodarowaniem przez msz tymczasowo 50tys zl na pomoc dorazna. przyjmowanie wplat w konsulacie w isk & przelewanie zlotowek w polsce, bezposrednio na konta rodzin zainteresowanych.

Ambasada, konsulat musi mieć na to zgodę z MSZ a oni ostatnio mieli większe zmartwienia, o samolot się kłócili.


to juz jest sprawa konsula jednego i drugiego jak to zalatwia. ich inicjatywa. wiadomo, ze latwiej nic nie robic konkretnego i nie wychylac sie przybijajac stemple na papierach bo za to raczej stanowiska sie nie straci. ale jak pojawi sie ktos pyskaty z plebsu ktory kabluje do ksiazki skarg i wnioskow czy gazet to juz tak latwo pewnie nie jest... gorzej jak takich pyskoli bedzie wiecej...

viking napisa:
Mjkl wybacz ale przeceniasz możliwości konsulatu.


to nie jest kwestia przeceniania mozliwosci, bo konsulat ma pewne mozliwosci, wystarczy tylko chciec; tylko wymagan jakie stawia emigrant polski na islandii wobec konsulatu rp. w chwili obecnej konsulat wymagan minimalnych nie spelnia nawet bo nie jest w stanie dostarczyc dokumentu w okreslonym przez siebie czasie dla jednej osoby.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skd: . . .
PostWysany: 19 Pa 2008, 22:03    Temat postu: OBOWIĄZKI KONSULA RP Odpowiedz z cytatem

Konsul RP jest zobowiązany pomoc obywatelom RP poza granicami kraju.

W wielu trudnych sytuacjach konsul polski może obywatelom RP udzielić skutecznej pomocy. Podjęcie przez konsula interwencji możliwe jest jednak dopiero po uzyskaniu przez niego informacji o zaistniałym zdarzeniu. Należy także przy tym pamiętać, że wykonuje on swoje funkcje jedynie w ramach określonych umowami międzynarodowymi oraz prawem i zwyczajami państwa urzędowania i nie ma możliwości domagania się, aby miejscowe władze traktowały obywateli polskich inaczej, niż traktują obywateli własnego kraju. Na jaką pomoc ze strony konsula może liczyć polski turysta?



1. W razie utraty paszportu lub innych dokumentów (zgubienie, kradzież) konsul może po sprawdzeniu tożsamości wystawić paszport tymczasowy na powrót do Polski.
2. W przypadku utraty pieniędzy konsul może:
* pośredniczyć w skontaktowaniu się z rodziną lub przyjaciółmi w Polsce,
* w uzasadnionych przypadkach, jeśli nie ma innych możliwości przekazania pieniędzy, wypłacić poszkodowanemu kwotę, jaka zostanie wpłacona przez jego krewnych lub przyjaciół na konto Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie,
* w uzasadnionych przypadkach udzielić pomocy finansowej w wysokości umożliwiającej powrót do Polski, o ile turysta zobowiąże się do jej zwrotu.

Należy pamiętać, że pośredniczenie polskiej placówki w przekazywaniu pieniędzy ogranicza się do wyjątkowych sytuacji - w zdecydowanej większości krajów istnieje możliwość szybkiego transferu pieniędzy z Polski drogą bankową lub za pośrednictwem wyspecjalizowanych instytucji (np. Western Union), uregulowania należności za świadczenia przelewem, opłacenia na odległość biletu powrotnego. Przed wyjazdem z Polski warto zabezpieczyć się na wypadek ewentualnej utraty pieniędzy podczas podróży i uzyskać stosowne informacje. Wiele banków czy biur podróży oferuje pomoc w takich sytuacjach. Ktoś z bliskich może np. w razie potrzeby wykupić w kraju bilet lotniczy na powrót, który dzięki systemowi PTA będzie można odebrać w miejscu pobytu jeszcze tego samego dnia.
3. W razie zatrzymania lub aresztowania turysta ma prawo prosić o kontakt z konsulem, który zadba o to, by traktowano go nie gorzej niż obywateli państwa, w którym przebywa. Ponadto w przypadku aresztowania obywatela polskiego konsul może:
* powiadomić rodzinę o aresztowaniu,
* wystąpić do władz miejscowych w celu uzyskania informacji o przyczynach zatrzymania, czasie trwania procedury sądowej, a także o ewentualnych możliwościach zwolnienia,
* dostarczyć aresztowanemu listę adwokatów (wyboru musi jednak dokonać sam zatrzymany),
* odwiedzać go w więzieniu bądź w inny sposób utrzymywać z nim kontakt.
4. W razie śmierci obywatela polskiego za granicą konsul służy pomocą przy załatwieniu formalności na miejscu oraz zawiadamia bliskich w Polsce.

Jakich działań konsul nie może podjąć?

* prowadzić spraw obywatela polskiego w charakterze adwokata oraz angażować za niego prawników (może natomiast dostarczyć mu listę adwokatów cieszących się zaufaniem urzędu konsularnego),
* płacić za niego rachunków, grzywien, mandatów, długów oraz kosztów sądowych i adwokackich,
* świadczyć usług, które wykonują biura turystyczne, linie lotnicze, banki oraz towarzystwa ubezpieczeniowe,
* załatwiać zakwaterowania lub zgody na pracę.

(źródło MSZ)
_________________
...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skd: . . .
PostWysany: 19 Pa 2008, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0678.htm
Dziennik Ustaw 2003 Nr 75 poz. 678 - Szczegółowe wymagania oraz obowiązki konsula w zakresie ochrony lokalu komisji w czasie przerwy w głosowaniu.

http://www.usc.pl/art_file/14.PDF
UPRAWNIENIA KONSULA
W ZAKRESIE REJESTRACJI STANU CYWILNEGO

tylko tyle informacji mam jeśli macie więcej to dawajcie
będzie wiadomo dokładnie co i jak ...
_________________
...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skd: . . .
PostWysany: 19 Pa 2008, 22:13    Temat postu: Urząd Konsularny - funkcje. Odpowiedz z cytatem

Funkcje konsularne urzędu konsularnego polegają na :

*


ochronie w państwie przyjmującym interesów państwa wysyłającego oraz jego obywateli, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, w granicach dozwolonych przez prawo międzynarodowe;
*

popieraniu rozwoju stosunków handlowych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych między państwem wysyłającym a państwem przyjmującym oraz na popieraniu wszelkimi innymi sposobami przyjaznych stosunków między tymi państwami zgodnie z postanowieniami konwencji;
*

zapoznawaniu się wszelkimi legalnymi sposobami z warunkami i rozwojem życia handlowego, gospodarczego, kulturalnego i naukowego państwa przyjmującego, zdawaniu z tego sprawy rządowi państwa wysyłającego oraz udzielaniu informacji osobom zainteresowanym;
*

wydawaniu paszportów i dokumentów podróży obywatelom państwa wysyłającego, jak również wiz lub odpowiednich dokumentów osobom, które pragną udać się do państwa wysyłającego;
*

udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego, zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym;
działaniu w charakterze notariusza i urzędnika stanu cywilnego oraz wykonywaniu podobnych czynności, jak również pewnych funkcji o charakterze administracyjnym, jeżeli nie sprzeciwiają się temu ustawy i inne przepisy państwa przyjmującego;
*

ochronie interesów obywateli państwa wysyłającego, zarówno osób fizycznych, jak i prywatnych, w sprawach spadkowych, na terytorium państwa przyjmującego, zgodnie z ustawami i innymi przepisami tego państwa;
*

ochronie, w granicach ustalonych przez ustawy i inne przepisy państwa przyjmującego, interesów małoletnich i innych osób nie posiadających pełnej zdolności do czynności prawnych, obywateli państwa wysyłającego, w szczególności gdy zachodzi potrzeba ustanowienia nad nimi opieki lub kurateli;
*

z zastrzeżeniem przestrzegania praktyki i procedury obowiązujących w państwie przyjmującym - zastępowaniu lub zapewnianiu odpowiedniego zastępstwa obywateli państwa wysyłającego przed sądami lub innymi władzami państwa przyjmującego w celu uzyskiwania, zgodnie z ustawami i innymi przepisami tego państwa, podjęcia tymczasowych środków dla ochrony praw i interesów tych obywateli, gdy osoby te z powodu nieobecności lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie są w stanie podjąć w odpowiednim czasie obrony swych praw i interesów;
*

przesyłaniu sądowych i pozasądowych dokumentów oraz wykonywaniu rekwizycji sądowych zgodnie z obowiązującymi umowami międzynarodowymi lub, w braku takich umów, w sposób zgodny z ustawami i innymi przepisami państwa przyjmującego;
*

wykonywaniu przewidzianych przez ustawy i inne przepisy państwa wysyłającego praw nadzoru i inspekcji w odniesieniu do statków morskich i rzecznych posiadających przynależność państwową państwa wysyłającego oraz statków powietrznych zarejestrowanych w tym państwie, jak również w stosunku do ich załóg;
*

udzielaniu pomocy statkom morskim, rzecznym i powietrznym wymienionym, jak również ich załogom, przyjmowaniu oświadczeń dotyczących podróży tych statków, badaniu i wizowaniu ich dokumentów oraz, z zastrzeżeniem uprawnień władz państwa przyjmującego, przeprowadzaniu dochodzenia w sprawie wypadków, które zdarzyły się w czasie podróży, i załatwianiu sporów między kapitanem, oficerami i marynarzami, o ile zezwalają na to ustawy i inne przepisy państwa wysyłającego;
*

wykonywaniu powierzonych urzędowi konsularnemu przez państwo wysyłające wszelkich innych funkcji, których nie zakazują ustawy i inne przepisy państwa przyjmującego lub którym państwo to nie sprzeciwia się lub też które są przewidziane w umowach międzynarodowych obowiązujących między państwem wysyłającym a państwem przyjmującym.


(spis sporządzony na podstawie art. 5 Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach konsularnych z 1963 r.)
_________________
...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skd: . . .
PostWysany: 19 Pa 2008, 22:15    Temat postu: PO POMOC DO KONSULA Odpowiedz z cytatem

Na pomoc i opiekę konsula może liczyć obywatel polski, który wyjechał za granicę jako turysta, czasowo do pracy lub na studia albo z zamiarem osiedlenia się tam na stałe. Otrzyma pomoc w razie wypadku, choroby, utraty dokumentów i aresztowania.

Polski konsul zapewnia pomoc obywatelom polskim, którzy przebywają w tym kraju, gdzie sprawuje on swój urząd bez względu na to, czy są turystami, pracują na czarno albo na podstawie zezwolenia, studiują albo postanowili osiedlić się tam na stałe. Pomaga osobom aresztowanym i zatrzymanym, reprezentuje obywateli polskich przed sądami, wykonuje czynności związane z zabezpieczeniem spadków, a nawet może udzielić pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu do kraju.

Konflikt z prawem

Obywatel polski aresztowany lub w inny sposób pozbawiony wolności za granicą powinien od razu domagać się, aby umożliwiono mu kontakt z konsulem albo aby przynajmniej zawiadomiono go o jego zatrzymaniu. Konsul czuwa nad tym, aby zatrzymany miał ochronę prawną i był traktowany zgodnie z prawami państwa, w którym został pozbawiony wolności oraz zgodnie z prawem i zwyczajami międzynarodowymi. Na przykład może domagać się, aby udzielono informacji o przyczynach zatrzymania i stawianych zarzutach, odwiedzić ich, porozumiewać się z nimi, a nawet z ich rodziną i bliskimi.

Natomiast już podczas toczącego się postępowania przed sądem lub innym organem udziela obywatelowi polskiemu informacji o stanie sprawy i o przepisach dotyczących postępowania.

Przed zagranicznym sądem

Każdy obywatel polski, nie tylko zatrzymany, może żądać od konsula informacji o przepisach regulujących jego prawa, interesy i obowiązki, które obowiązują w danym państwie. Natomiast już po powrocie do kraju emigrant, który pozostawił niezakończone sprawy za granicą może nadal korzystać z pomocy konsula. Na przykład na jego wniosek konsul wystąpi do zagranicznego sądu o odpis orzeczenia sądowego, a także pomoże mu uzyskać dokumenty, na przykład stanu cywilnego i zaświadczenia pracy.

Natomiast z urzędu konsul podejmuje niezbędne czynności przed sądami i władzami zagranicznego państwa dla ochrony praw i interesów Polaków, jeżeli z powodu nieobecności lub z innej ważnej przyczyny sami nie mogą bronić ich i nie ustanowili pełnomocników.

Pieniądze na powrót

Obywatelowi polskiemu przebywającemu czasowo w innym kraju konsul może udzielić pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu, jeżeli on sam nie może ich pokryć. Pomoc udzielana jest za poręczeniem majątkowym lub bez niego. Jednakże zawsze otrzymaną kwotę trzeba zwrócić. Konsul może też pośredniczyć w przekazaniu pieniędzy na pokrycie kosztów powrotu do Polski. Pomoc udzielana jest na pisemny wniosek sporządzony na formularzu, który można otrzymać w konsulacie.

Udzielenie pomocy za poręczeniem majątkowym polega na tym, że równowartość kwoty, jaką wypłacił konsul, poręczyciel (osoba fizyczna lub instytucja) w kraju wpłaci na rachunek bankowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych albo urzędu konsularnego. Kwota poręczenia zostanie przekazana poręczycielowi dopiero wówczas, gdy po powrocie do kraju obywatel polski sam ureguluje zobowiązanie.

W ZASTĘPSTWIE NOTARIUSZA

Konsul sporządza i poświadcza wypisy, odpisy, wyciągi i kopie dokumentów, poświadcza własnoręczność podpisów i znaków ręcznych na dokumentach, datę okazania dokumentów, pozostawanie osoby przy życiu lub w określonym miejscu oraz stawiennictwo albo niestawiennictwo osoby.
_________________
...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Nastpny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron