reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ranking najciekawszych miejsc na wyspie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dancik Dancik
Gość
PostWysłany: 17 Kwi 2004, 22:53    Temat postu: Ranking najciekawszych miejsc na wyspie Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim, od kilku lat mieszkam na wyspie i podobnie jak wy mam lekkiego fioła na jej punkcie. Nie chwaląc się udało mi się odwiedzić większość interesujących miejsc w Islandii, jak również uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Swój post kieruję do tych którym udało się już odwiedzić Islandię. Jak sądzicicie, które miejsca są najbardziej wg. Was są najbardziej interesujące, wywarły na Was największe wrażenie. Wiem, że to pytanie może wydawać się troszkę absurdalne gdyż takich miejsc jest wiele, ale będę wdzięczna za wszelkie opinie na ten temat.
Moim typem są okolice jeziora Myvatn. Lubię tam jeżdzić zwłaszcza jesienią gdy krajobraz przybiera jesienne barwy. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Mlynek

Dołączył: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skąd: Stargard Szczec.
PostWysłany: 18 Kwi 2004, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no waśnie, kiedy są pierwsze oznaki jesieni na Islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Kwi 2004, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od polowy wrzesnia zaczyna zolknac trawa i roslinnosc w gorach ,na poczatku pazdziernika w ogrodach a z krzewow liscie zaczynaja spadac okolo polowy pazdziernika. .Nie widzialam jesieni w Mývatn ale ogolnie nie jest tak kolorowo jak w Polsce gdyz nie ma tylu gatunkow drzew i jest mniejsze naslonecznienie..Nie wiem jak to jest z drzewami typu brzoza lub olcha bo w moich okolicach sa tylko ...choinki i krzewy.Mieszkam na Zachodzie Islandii -i chce zaznaczyc ze wszystko zalezy tez od tego czy np przychodza duze ochlodzenia juz w wrzesniu.Ja bardzo nie lubie poznej jesieni bo jest chlodno ,dzdzysto i ...brzydko.Wtedy czekam tylko na snieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 22 Kwi 2004, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
Nie widzialam jesieni w Mývatn


Tak sie sklada, ze podczas moich podrozy na Islandie, zazwyczaj bywam nad Myvatn jesienia. Z jednej strony - cale szczescie! Wiecie czemu?? Tak, tak, to przez brak w tym czasie wstretnych 'szarańczowatych' muszek Twisted Evil ! To naprawde jest potworne doswiadczenie zetrzec sie z tymi kłębami much; przeczytajcie, piszemy o tym w artykule: http://www.iceland.pl/artyk/040128artyk1.html

A jesienia - spokoj.....
Bylam tez nad Myvatn bardzo późną, jak na Islandię, jesienią - prawie juz w listopadzie i wtedy okolica robi niesamowite wrazenie. A to dlatego, ze nie ma jeszcze totalnego osniezenia wszystkiego, tylko leciutka 'posypka' z cieniutkiej warstwy bialego puchu, tak jakby ktos posypal okolice cukrem pudrem Smile
Najfajniej wygladaja wtedy pozorne kratery i hverfell, ktore niby sa biale, ale jeszcze przebija spod sniegu zlociste, jesiennie podloze. Latem wszystko jest zielone, a jesienia zlote, a jak jeszcze spadnie troszeczke sniegu, to okolica jest bajeczna.

Dancik: mój typ najcudowniejszego islandzkiego miejsca, to Askja i okolice. Sam dojazd jest nielada przygoda, a miejsce... nie mam słów, na 5+ Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tornado
Gość
PostWysłany: 13 Maj 2004, 21:20    Temat postu: najpiekniejsze miejsca na wyspie Odpowiedz z cytatem

Według mnie najpiękniejsze miejsce na wyspie to????
hm Landmannalaugur Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Surprised Surprised Surprised Surprised Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 13 Maj 2004, 21:33    Temat postu: Re: najpiekniejsze miejsca na wyspie Odpowiedz z cytatem

tornado napisał:
Landmannalaugur


-gar Very Happy

Tak, tez fajne miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 15 Maj 2004, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy ktoś z Was był kiedyś na oglądani wielorybów. Jest to niezapomniane przeżycie ale tylko dla ludzi z mocnym żołądkiem. Trochę to kosztuje ale naprawdę warto spedzić parę godzin na obserwacji wielorybów i innych zwierząt morskich w ich naturalnym środowisku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 6 Lut 2006, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłam juĹź bilet w Húsavíku na rejs i specjalnie zostałam do rana następnego dnia by mĂłc popłynąć. Jednak, jak to na Islandii bywa, pogoda postanowiła spłatać figla i był taki sztorm, Ĺźe nie wypłynęliśmy. ZwrĂłcili bilety, ktĂłre moĹźna było wykorzystać w dowolnym miejscu w kraju na inny rejs. Niestety, nie upchnęłam tej wycieczki juĹź w dalszym planie mojej podróşy. MoĹźe następnym razem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Lut 2006, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z rankingiem Question
Jakie miejsce na Islandii podoba sie wam najbardziej. Napewno kazdy z was ma jakieś ulubione miejsce.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 6 Lut 2006, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim rankingu na pierwszym miejscu jest wpomniane już tu Landmannalaugar. Piękne widoki i te niesamowite kolory. Widok zapiera dech w piersiach - zresztą.. sama droga dojazdowa spod hekli jest równie piękna, a krajobraz co chwilę się zmienia. Żałuję, że nie miałem okazji przespać się na tym polu namiotowym koło gorących źródeł - lecz kąpieli w tych źródłach zakosztowałem Wink.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 6 Lut 2006, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moze nie powinnam sie wypowiadac tutaj. Jedyna rzecza , ktora ja tak narazie ogladalam to fiordy i zrekontruowana chatka Eryka Rudobrodego obok wykopalisk z jednej strony piekne jezioro , a z drugiej pagorki , z ktorych kaskadami splywala woda. Ale tak naprawde to marze, zeby zobaczyc gejzery i miasto Akureiry. Moze ktos poradzi kiedy najlepiej wybrac sie na taka wycieczke.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 6 Lut 2006, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsca, ktĂłre chcesz odwiedzić leżą przy dobrych drogach, więc praktycznie zawsze są dostępne. No chyba ze zawali jedynke, ale to rzadko bywa, zeby nie byla przejezdna. Oczywiscie zawsze fajniej sie podrozuje kiedy jest cieplo. Lato jednak odradzam ze względu na duze ilosci turystow i muszki nad Mývatn, gdybys chciala tam wstąpić będąc juz w Akureyri. Chyba najlepsza pora to wiosna. Jeszcze nie szczyt turystyczny a juz przyjemna pogoda. Jak potrzebujesz jakichs szczegołowych porad, to pisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 6 Lut 2006, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli Myvatn to polecam Dimmuborgir-niesamowite miejsce oraz siarrkowe wyziewy-tak ja to nazywam w okolicach Katla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
salkavalka

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17
Skąd: warszawa
PostWysłany: 7 Lut 2006, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiosna, gdy juz sniegi stopnieja warto przespacerowac sie spod wodospadu Skogar do Porsmork (wyprawa na weekend, warto miec ze soba namiot i prowiant) - po drodze mija sie ok 20 malowniczych wodospadow, w najwyzszych partiach idzie sie po lodowcu (trasa wytyczona, bez obawy), i trafia sie na jezioro (zapierajacy dech w piersiach widok), a potem schodzi sie w soczysta zielen dolin. Mozna dostac zawalu serca od tego piekna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Lut 2006, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie trasa Skogar - Thorsmork jest urokliwa. Nam sie udalo ja przejsc w jeden dzien. Bardzo dobry wypad weekendowy, i wcale nie trzeba miec auta 4x4. Auto mozna zostawic w Skogar, a z Thorsmorku wrocic do Skogar autobusem. Tylko, ze z wyprawa w te okolice trzeba raczej poczekac na wiosne. Na pewno dolina robi sie wtedy piekna. Z ulubionych miejsc - lubie male wyspy dookola Islandii - Flatey, Grimsey, z tych bardziej dostepnych. Na Flatey zamierzamy kiedys wynajac sobie dom na lato... No i oczywiscie marzenie jeszcze niezrealizowane - przejsc niedostepna czesc Zachodnich Fjordow. Nie ma drog ani szlakow, doplywa sie statkiem, a potem mozna isc, isc, isc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 7 Lut 2006, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również chciałbym zobaczyć Zachodnie Fiordy, co niestety, nie bylo mi dane. Mam nadzieję, że uda mi się na Islandię kiedyś powrócić na dłuższy okres czau. Co do trekkingu w Islandii - z przyjemności może się on zmienić w kilkudniową udrękę, gdy idziesz, zacina deszcz ze śniegiem, jest 5 stopni ciepła, wszystkie ciuchy przemoknięte i nic nie widać. Ale - takie są uroki tej wyspy Smile.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 24 Mar 2006, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje Langanes, warto zobaczyc, oj warto.
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 24 Mar 2006, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Tylko podczas jazdy juz do samego koniuszka półwyspu droga zmienia sie na tak fatalną, że już nasz Jeep nie wystarczał, żeby ją pokonać. Musielismy usuwać kamienie spod kół. I na pare km przed końcem trzeba bylo zrezygnowac. Kawał ujechaliśmy ale do końca się nie dało.
Z tego powodu, choć Langanes jest bez wątpienia wart zobaczenia, nie proponuję na standardową wyprawę naszym Czytelnikom, bo trzeba miec naprawdę dobry wóz z wysokim zawieszeniem, by pozwolić sobie na wyprawę w tamten teren.

Mariusx, a Tobie udało się dotrzeć do końca półwyspu? Jeśli tak, to opowiedz jak tam jest, a może zdjęcia wkleimy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 25 Mar 2006, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabraklo jakies 15km, zawrocilismy ze wzgledu na droge powrotna(przelecz pomiedzy vopnafjordur a eglistdir), ale jedziemy jeszcze raz, warto - jakim wozem bylas, moja toyota 4r spisywala sie ok, ale nie dojechalismy jak widze do najgorszego odcinka. zdjatka wkleje przy okazji.

praktycznie zdolalem objechac z przyjaciolmi cala wschodnia islandie, zima Shocked
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byliśmy Jeepem Cherokee na... (aż wstyd się przyznać) jedynie 27" oponach:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron