reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak dla mnie ta sa tu trzy grupy Polakow - Ci ktorzy ci ciagle czegos zazdroszcza, Ci ktorzy sie tylko po tobie slizgaja i Ci z ktorymi naprawde mozesz sie przyjaznic


Jak mniemam ty nale偶ysz do pierwszej i drugiej, patrz膮c na to, co tu wypisujesz?
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

austa napisa:
karuta napisa:
straszny kolor a do tego napisal to chyba uzytkownik Grom.


A wam juz innego nic nie pozostaje niz czepianie sie szczegolow!!!!!

ja sie nie czepiam ,kolor jest straszny to fakt az pulsuja mi galki oczne ,a jesli sie kogos cytuje to powino sie zaznaczyc.Tylko fakty.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Cytat:
Jak dla mnie ta sa tu trzy grupy Polakow - Ci ktorzy ci ciagle czegos zazdroszcza, Ci ktorzy sie tylko po tobie slizgaja i Ci z ktorymi naprawde mozesz sie przyjaznic


Jak mniemam ty nale偶ysz do pierwszej i drugiej, patrz膮c na to, co tu wypisujesz?


Nie znasz mnie wiem jak mozesz oceniac do jakiej grupy ja naleze. Napisalam jak dla mnie poniewaz takie sa moje doswiadczenia z
rodakami na Islandii. I uwierz mi to nie tylko moje zdanie.
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Austa - ja tylko wrzuci艂em Ci臋 do szufladki, kt贸r膮 sama stworzy艂a艣. Kto mieczem wojuje ..Smile

Poza tym - ja uwa偶am, 偶e dyskusja tu nie ma sensu. Nie jest niczym nowym , ze w艣r贸d polonii islandzkiej zdarzaj膮 si臋 ludzie bezwarto艣ciowi. A co do zacofnia Islandczyk贸w.. Polacy i tak pozostaj膮 100 lat za nimi (wystarczy zobaczy膰, kogo wybrali艣my na prezydenta..)
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="elloth"]Austa - ja tylko wrzuci艂em Ci臋 do szufladki, kt贸r膮 sama stworzy艂a艣. Kto mieczem wojuje ..Smile

Ok, ale ja tu zadnej logiki nie widze.
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:


Polacy i tak pozostaj膮 100 lat za nimi (wystarczy zobaczy膰, kogo wybrali艣my na prezydenta..)


Wcale nie mysle, ze Polacy sa bardziej zacofani od Islandczykow. Ale co do prezydenta to niestety masz racje!!!!!
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo ja nie widz臋 logiki w szufladkowaniu ludzi.

Cytat:
Jak dla mnie ta sa tu trzy grupy Polakow - Ci ktorzy ci ciagle czegos zazdroszcza, Ci ktorzy sie tylko po tobie slizgaja i Ci z ktorymi naprawde mozesz sie przyjaznic


Mog艂aby艣 tak pisa膰 o Polonii islandzkiej znaj膮c ka偶dego Polaka mieszkaj膮cego na tej wyspie. W innym przypadku taka wypowiedzied藕 jest najprawdopodobniej fa艂yszwa (bo przecie偶 mo偶e istnie膰 polak mieszkaj膮cy na Islandii, kt贸ry ci膮gle czego艣 nie zazdro艣ci, nie 艣lizga si臋 po tobie i nie jest wart zaprzyja藕nienia si臋). Teraz ju偶 widzisz logik臋?
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Tak samo ja nie widz臋 logiki w szufladkowaniu ludzi.



Ja zaszufladkowalam tylko tych ktorych znam i uwazam ze mialam do pelne prawo!
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:




Mog艂aby艣 tak pisa膰 o Polonii islandzkiej znaj膮c ka偶dego Polaka mieszkaj膮cego na tej wyspie. W innym przypadku taka wypowiedzied藕 jest najprawdopodobniej fa艂yszwa (bo przecie偶 mo偶e istnie膰 polak mieszkaj膮cy na Islandii, kt贸ry ci膮gle czego艣 nie zazdro艣ci, nie 艣lizga si臋 po tobie i nie jest wart zaprzyja藕nienia si臋). Teraz ju偶 widzisz logik臋?


Ja nie pisze tu o calej islandzkiej polonii tylko o Polakach ktorych znam i z ktorymi spotykam sie prawie codziennie.
Powr髏 do g髍y
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi jako艣 brakuje racjonalnego my艣lenia w tworzeniu Twoich kategorii , mo偶e rozwiniesz nieco sw贸j w膮tek a mo偶e podasz jakie艣 przyk艂ady . Wiesz ja osobi艣cie jestem tutaj bardzo kr贸tko (raptem cztery miesi膮ce) ale wszystkie osoby kt贸re tutaj spotykam s膮 warto艣ciowe i warte szacunku , nie potrafi臋 nikogo ze znajomych sklasyfikowa膰 wed艂ug
Twoich "艣miesznych" (wed艂ug mnie) regu艂 ,ka偶da z tych os贸b wnosi co艣 specyficznego trudnego do okre艣lenia ale wed艂ug mnie warto艣ciowego. Nie wiem by膰 mo偶e Twoje doznania s膮 inne , ale pami臋taj ,偶e zachowanie ludzi jest takie same w stosunku do Nas jak Nasze zachowanie w stosunku do nich.
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisa:

... ale pami臋taj ,偶e zachowanie ludzi jest takie same w stosunku do Nas jak Nasze zachowanie w stosunku do nich.


Jakbym slyszala moich wykladowcow....
Powr髏 do g髍y
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

austa napisa:
CHRISTCRUSHER napisa:

... ale pami臋taj ,偶e zachowanie ludzi jest takie same w stosunku do Nas jak Nasze zachowanie w stosunku do nich.


Jakbym slyszala moich wykladowcow....

Moze wiec cos w tym jest Twisted Evil ?
Swoja droga, Auso, czy istnieje szansa, ze nie bedziesz pisac po trzy posty pod rzad, a zbierzesz swoje uwagi w jeden? Wygodniej by sie czytalo...
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisa:
a mi jako艣 brakuje racjonalnego my艣lenia w tworzeniu Twoich kategorii , mo偶e rozwiniesz nieco sw贸j w膮tek a mo偶e podasz jakie艣 przyk艂ady . Wiesz ja osobi艣cie jestem tutaj bardzo kr贸tko (raptem cztery miesi膮ce)


No moze jestes tutaj za krotko by dostac w skore. Fajnie ze spotykasz tylko wartosciowych ludzi wokol siebie. Jak przyjechalam na Islandie po raz pierwszy to az mnie ciaglo do rodakow. Myslam ze wszyscy spotykaja sie razem i wspieraja. Szybko sie jednak obudzilam. Jedni sa wrogo do mnie nastawieni bo uwazaja ze musze zaczynac swoja przygode na Islandii doklanie jak oni,a drudzy chca sie ze mna przyjaznic tylko dlatego by czerpac ze mnie korzysci. Naszczescie sa i tacy z ktorymi lubie sie spotykac i pogadac i kawke wypic i pojsc na piwo. Szkoda tylko ze w miejscu w ktorym mieszkam jest ich tak malo. Bylo ich wiecej ale nie wytrzymali. Nie wiem czy wiesz ale na Islandii sa katoliccy ksieza ktorzy co jakis czas robia objazdowke po Islandii i wyobraz sobie ze stanowia doskonale zrodlo informacji - o Polakach zwlaszacza. Rozmowa z nimi moze byc naprawde zaskakujaca. A tobie zycze tylko pozytywnych doznan z rodakami.
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ireth"
Swoja droga, Auso, czy istnieje szansa, ze nie bedziesz pisac po trzy posty pod rzad, a zbierzesz swoje uwagi w jeden? Wygodniej by sie czytalo...[/quote]

Widze ze z nudow potrafisz czepiac sie tylko szczegolow.
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze powr贸ci膰 do tematu i sko艅czy膰 z "osobistymi wycieczkami"...

Ach jak mi艂o powr贸ci膰 do 艣wiata internetu i zn贸w m贸c sobie adminowa膰 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co? 艣wiadomie napisa艂em ile tutaj jestem poniewa偶 spodziewa艂em si臋 w艂a艣nie takiej reakcji , czysto schematycznej "co ty mo偶esz wiedzie膰?" i dzi臋ki temu wracamy do tematu Smile
pozdrawiam wszystkich bazuj膮cych na stereotypach
Powr髏 do g髍y
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

austa napisa:
Widze ze z nudow potrafisz czepiac sie tylko szczegolow.

Kazdy ma swoje sposoby na zabijanie nudy -- ja czepiam sie szczegolow, Ty bawisz sie w ukladanie "100 najwiekszych wad mieszkania na Islandii" Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Kwi 2006, 3:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Austa w jednym sie z Tob膮 zgodze 偶e "Polonia Islandzka" jest delikatnie m贸wi膮c nie mi艂a. Ale to nie oznacza 偶e wszyscy s膮 tacy. Ja na tym forum pozna艂em sporo ludzi mieszkaj膮cych tutaj kt贸rzy s膮 wed艂ug mnie normalni /nie b臋de ich wymienia艂 bo nie o to chodzi/ ale r贸wnie偶 w zyciu prywatnym znam pare os贸b kt贸rym nic nie brakuje.

Cytat:
Sami Islandczycy maja z tym nielada problem. To prawda ze Ci Islandczycy ktorzy studiowali za granica widza ta roznice i maja odwage sie przyzanc ze sami czasami maja zwyczajnie dosc.


Tak samo "Polonia Ca艂ego 艢wiata" mia艂a problem wytrzyma膰 w swoim kraju i wyjechali. To dlaczego nie mieli by tego robi膰 Islandczycy. Mnie si臋 nie podoba艂o w Polsce to mieszkam tutaj. Jakiemu艣 Islandczykowi sie nie podoba艂o tutaj to mieszka w Danii... Tak jest zbudowany 艣wiat.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 22 Kwi 2006, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile os贸b na tym Forum tyle zda艅 na ten temat, ja osobi艣cie uwa偶am 偶e nigdzie nie jest idealnie, nie jednemu zakochanemu w Islandii i mieszkaj膮cemu na tej Wyspie zdarzy si臋 pona偶eka膰, bo takie jest 偶ycie i tego nie zmienimy.
Jedno jest dla mnie pewne, wi臋kszo艣膰 na偶ekaczy jest tu "przelotem" przyjecha艂a od艂o偶y膰 pieni膮dze, pom贸c rodzinie w Polsce itp, itd, oczywi艣cie nie chc臋 obrazi膰 Tych kt贸rzy w艂a艣nie z takich powod贸w si臋 tu znale藕li, ale niestety z tej grupy najwi臋ksza ilo艣膰 ludzi jest niezadowolona, bo zawsze jest co艣 na rzeczy, a to kurs krony za niski a to pogoda do xxxx itp, a przypominam! czy w Polsce miel艣my lepiej? ( pisz臋 mieli艣my, poniewa偶 nie b臋d臋 oszuwkiwa艂 sami znale藕li艣my si臋 w Islandii z powod贸w materialnych, ale by艂a to decyzja przemy艣lana i nie zamierzam teraz zrz臋dzi膰), pami臋膰 ludzka jest zdumiewaj膮co kr贸tka, bo je艣li by艂o lepiej to po co tu jeste艣my? A znowu je艣li jeste艣my tu z takich a nie innych powod贸w (pieni膮dze) to na偶ekanie nic nie pomo偶e, nie potrafimy zmieni膰 Ojczyzny nie pr贸bujmy zmienia膰 kraju kt贸ry nas przyj膮艂 i karmi.
Oczywi艣cie nie licz臋 偶e to b臋dzie zdanie nas wszystkich, po prostu ja tak uwa偶m i dziel臋 si臋 z wami tym co czuj臋.
Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 27 Kwi 2006, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja napisa:
Wydaje mi sie,ze tych biednych,narzekajacych ludzi przytlacza po prostu ciezar emigracji.Bo niewatpliwie jest to ciezar.

Z tego wszystkiego co zosta艂o tu powiedziane od czasu mojej ostatniej wizyty ten fragment najbardziej mi si臋 podoba Cool
Dzi臋kuj臋 Ci za to. Emigracja nie jest ci臋偶arem chyba, 偶e w Islandii. W Islandii mia艂em prespektyw臋 bycia do ko艅ca 偶ycia robolem, bo nie ten paszport mam w kieszeni. W europejskim, powtarzam EUROPEJSKIM smordzie, w tej chwili pracuj臋 na pomiarach i inspekcjach, oraz studiuj臋 automatyk臋 okr臋tow膮 pod superwizj膮 firmy "DML", buduj膮cej mi臋dzy innymi nuklearne okr臋ty podwodne. To zreszt膮 jest moje marzenie i realizuj臋 j臋 w wieku 38 lat.
Wniosek: tam zajdziesz tak daleko jak oni Ci na to pozwol膮, tutaj tak daleko jak b臋dziesz sama zdecydowana zaj艣膰.
R贸偶nica ? PERSPEKTYWY ROZOWJU Te same, kt贸ych w Islandii brak, bynajmniej z powodu braku pracy. Jest ich brak z powod贸w rasistowskich. I wiesz co. Powiem Ci jestem w EUROPIE przez wielgachne E nie w islandzkiej dziurze.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron