reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przelewy do Polski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sl

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 1
PostWysłany: 30 Gru 2011, 22:08    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
Nie trzeba przylatywac.

Pobierz ze strony Landsbanku druk na przelew zagraniczny. Podpisz i wyslij na adres banku.

Przelew nie moze byc na Twoje konto w PL czy gdziekolwiek.
Mozesz wyslac np. na kogos z rodziny.

Mozesz wysylac w takich walutach jak PLN, EUR, USD itd.


Najlepiej skontaktuj sie z pracownikiem Landsbanku mowiacym po polsku i wszystkiego sie dowiedz bo moze bedzie cos jeszcze potrzebne.

czy zmieniło się coś w kwestii przelewów zagranicznych, tzn. czy teraz można robić przelewy na własne konto w Polsce czy nadal jest to niemożliwe?

Dowiadywałem się swego czasu w Customer Service Center banku Landsbanki i powiedziano mi że jeśli będę chciał przelać jednorazowo większą kwotę (chyba >350tyś koron) to muszę mieć zgodę na taki przelew z Central Bank of Iceland...ponoć coś się pozmieniało po tym kryzysie i wprowadzili jakieś ograniczenia żeby kontrolować wypływ pieniędzy z kraju. Wie ktoś coś na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 12 Sty 2012, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja sie dowiedzialem to mozna w Landsbanki wyslac do 5mln kron rocznie, nie mozna nadal na swoje konto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NataSh89

Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Sty 2012, 20:15    Temat postu: heimabanki Odpowiedz z cytatem

Czy z heimabanków w sr mogę zrobic przelew do Pl? jesli ktos wie czy mozna i jak to prosze o podpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 16 Sty 2012, 20:48    Temat postu: Re: heimabanki Odpowiedz z cytatem

NataSh89 napisał:
Czy z heimabanków w sr mogę zrobic przelew do Pl? jesli ktos wie czy mozna i jak to prosze o podpowiedz.
mozna zawsze bedzie mozna wysylac z heimabanki do polski jesli wysylalas wczesniej to masz ajuz wszystkie dane na heimabanki wystarczy teaz po tym kryzysie zglosic ie do swojego banku podpisac popierek i odblokuja wysylanie do polski jesli pierwszy raz totrzeba z banku bo oni pierw sprawdzaja dane konto i dane odbiorcy czy sie zgadzaja potymmozna wysylac z heimabanki doslownie jedna wizyta w banku 5min
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
keseni

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWysłany: 11 Lut 2012, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.5 mln kron można wysłać, w Reykjaviku to mają dobrze, tutaj na Snafellsbaer non stop się czepiają i tylko teksty słychać... a po co, a na co, a dlaczego? a Reykjavik i tak to Ci cofnie... Oni są sami zacofani, żeby człowiek własnych pieniędzy nie mógł wysłać. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoku27

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 48
Skąd: Rejkiavik
PostWysłany: 12 Lut 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już wysyłam od dawna przez Skill -Moneybrokers- i jestem bardzo zadowolony piniądze mam na swoim Polskim koncie po 2-3 dniach max
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
keseni

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWysłany: 12 Lut 2012, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to te skill money? to w landsbankach jest? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoku27

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 48
Skąd: Rejkiavik
PostWysłany: 12 Lut 2012, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli masz karte kredytową bez problemu wysyłasz piniądze na swoje konto w Polscie . wpisz w wyszukiwarkę skill lub maneybrokers tam wszystko jest napisane , ja korzystam z powodzeniem i w 2 do 3 dni mam kase na koncie w Polsce
https://www.moneybookers.com/app/login.pl?l=PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 12 Lut 2012, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo w PayPal, ale nieopłaca się większych kwot, bo pobierają prowizję procentową. I nie wiem co za problem iść do banku i wysłać. Jak robią problemy iść do managera. Wg ich przepisu można wysłać do 350 tys. miesięcznie i mają tylko prawo zapytać komu i po co. Możecie powiedzieć cokolwiek, a oni muszą wpisać to co powiecie. A jak ktoś chce wysłać więcej to zawsze można przynieść i okazać fakturę do zapłaty, ostatnio tak wysyłałem przelew za zakupione monety do Australii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 14 Lut 2012, 17:53    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Arion nagina przepisy.

Wystarczy wejsc na strone sedlabanki.is (strona internetowa Narodowego Banki Islandii) i tam sa przepisy w jezyku islandzkim i angielskim dotyczace transakcji walutowych.

Limit w roku kalendarzowym na wysylanie pieniedzy to 3 mln i nie ma znaczenia czy sie wysle jednorazowo czy podzielone na mniejsze kwoty. Nie mozna wysylac za granice na konta osob, ktore maja meldunek w Islandii.


Limit 350tys dotyczy zakupu pieniedzy (zakupu waluty) przed wyjazdem w podroz zagraniczna. Tego zakupu nie mozna dokonac wczesniej jak 4 tygodnie przed data podrozy.


Mozna wyslac kase na swoje konto przed wyjazdem jezeli pokazesz bilet gdzie bedzie data wylotu i powrotu a pobyt poza granicami Islandii dluzszy niz 4 tygodnie ale krotszy niz 6 miesiecy.

Mozna takze wyslac na swoje konto jezeli jest sie wymeldowanym z Islandii

-------------------------------

PRAWO DEWIZOWE:

www.sedlabanki.is

- po prawej stronie nalezy wybrac Foregin exchange
a nastepnie kliknac na: Act No. 127/2011 amending the Foreign Exchange Act, the Customs Act and the Act on the Central Bank of Iceland
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 14 Lut 2012, 17:58    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Artykul 13 pkt c i d


--------------
Co do przelewow na swoje konto zwiazanych z dluzszym niz 4 tygodnie wyjzadem ... mozna wyslac tylukrotnosc kwoty 350tys ISK ile sie przebywa miesiecy poza IS.

czyli np. wyjazd na 2 miesiace - 700 ISK

---------------

Czytajcie przepisy i nie dawajcie sie zrobic w "jajo" przez niedouczonych pracownikow. Zawsze mozan wydrukowac przepisy i sie wyklocic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 14 Lut 2012, 18:01    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:


czyli np. wyjazd na 2 miesiace - 700 ISK



700 tys ISK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 14 Lut 2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mozna wysylac za granice na konta osob, ktore maja meldunek w Islandii.


Można, można, sam wysyłałem bez problem z Landsbanku.

Cytat:
Limit 350tys dotyczy zakupu pieniedzy (zakupu waluty) przed wyjazdem w podroz zagraniczna. Tego zakupu nie mozna dokonac wczesniej jak 4 tygodnie przed data podrozy.


Zakupu i przelewu miesięcznie. Nawet uzbrojony w wydruk przepisów z sedlabanki i po wizycie u managera nie udało mi się wysłać więcej niż 350k, dopiero na fakturę.

Cytat:
Mozna wyslac kase na swoje konto przed wyjazdem jezeli pokazesz bilet gdzie bedzie data wylotu i powrotu a pobyt poza granicami Islandii dluzszy niz 4 tygodnie ale krotszy niz 6 miesiecy.


Tego nie próbowałem, bo nie mam konta w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 16 Lut 2012, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="gisli74"]
Cytat:
Nie mozna wysylac za granice na konta osob, ktore maja meldunek w Islandii.


Można, można, sam wysyłałem bez problem z Landsbanku.

------------

Bylo mozna do wrzesnia wysylac na osoby zamieszkujace w Islandii. Oddzial w ktorym wysylasz kase poprostu robi to niezgodnie z przepisami i jak sie centrala dopatrzy to zatrzyma. Chyba, ze wysylasz bardzo male kwoty to tak nie kontroluja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 16 Lut 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zakupu i przelewu miesięcznie. Nawet uzbrojony w wydruk przepisów z sedlabanki i po wizycie u managera nie udało mi się wysłać więcej niż 350k, dopiero na fakturę.



To chyba nie bylo w Landsbanku tylko w jakims innym banku.

W Landsbanku wyslesz w ciagu jedngo dnia 3 mln koron jesli takie posiadasz i nic nie wysylales w danym roku.(na konto osoby, ktora nie zamieszkuje w IS)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 16 Lut 2012, 10:41    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Zawsze mozna sie zwrocic do Sedlabanki i otrzymac pisemna zgode na wysylke pieniedzy Very Happy

Majac taka zgode bank nie moze Tobie odmowic Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 16 Lut 2012, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:



To chyba nie bylo w Landsbanku tylko w jakims innym banku.

W Landsbanku wyslesz w ciagu jedngo dnia 3 mln koron jesli takie posiadasz i nic nie wysylales w danym roku.(na konto osoby, ktora nie zamieszkuje w IS)


Na pewno masz racje, ale to było w Landsbanku i powiedzieli nie. I co, miałem na policję iść? A robić awantur nie lubię, bo oni też mogą mi potem robić pod górkę.
Wyczytałem w tym dokumencie, że jeśli się wyjeżdża na stałe z Islandii, to na zakup nieruchomości można wysłać za granicę do 100 mln ISK, więc jest furtka jakby ktoś nie wiedział co zrobić z iskami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 16 Lut 2012, 19:09    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

pod warunkiem, ze przedstawisz dokument, ze zakupujesz tam nieruchomosc :-)


trzeba bylo isc do innego oddzialu i tyle :-)

----

tak samo trzeba uwazac z pobierana prowizja. Landsbankinn oddzial Mjodd nagminnie pobiera prowizje 4500 ISK gdzie mozna wyslac za 1500 ISK. Jezeli sie nie zaznaczylo na druku przelewu, ze pokrywamy prowizje banku posredniczacego i odbierajacego to nie moga nam takiej prowizji pobrac. W innych oddzialach jest normalnie.

---------------

@Koniu0739
a w ktorym Landsbanku udzielili Tobie takiej informacji, ze mozna wysylac 5mln???? czy ktos jakies bzdury na miescie wygaduje???
-------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 3 Mar 2012, 19:55    Temat postu: kasa Odpowiedz z cytatem

Witam. Wie ktos moze jakie sa zasady dotyczace zakupu obcej waluty na Islandii? Nadal sa jakies ograniczenia i sprzedaja tylko po okazaniu biletu? Czy bedac w Polsce oplaca sie wybierac pieniadze karta z bankomatu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kamqs

Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 241
Skąd: CK/KEFLAVIK
PostWysłany: 3 Mar 2012, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz wysłać rocznie 3mln koron a na bilet kupić 350tys. koron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron