reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Matematyka - ciekawostki
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ronja
Go
PostWysany: 5 Wrz 2005, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pisze jeszcze bo dopiero zauwazylam odpowiedz Odzajera!Smile
Jesli odebrales ze na Ciebie najezdzam, to bardzo przepraszam nie mialam takiego zamiaru:) Moj styl nie był po to, żeby Cie obrazić, tylko uzewnetrznila sie moja rozpacz, ze mozna nie rozumiec tak oczywistej rzeczy:) Smile


Ostatnio zmieniony przez Ronja dnia 5 Wrz 2005, 19:01, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 5 Wrz 2005, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poproszę Odżajera zeby Wam juz głowy nie zawracał... Z pewnością się zgodzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sybila

Doczy: 18 Lut 2004
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 5 Wrz 2005, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast oceniac Odżajera, poprosimy rodzinę Ronji o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Najłatwiej powiedziec ze ktos jest wariat, a gorzej wytłumaczyć problem...

Żeby zrozumiec problem nie trzeba skonczyc matematyki. A z rozwiązaniem nie jest juz tak prosto, wiec prosimy o pomoc.

Ronja napisa:
Moj styl nie był po to, żeby Cie obrazić, tylko uzewnetrznila sie moja rozpacz, ze mozna nie rozumiec tak oczywistej rzeczy


My tez rozpaczamy, ze Ty nie rozumiesz idei zagadki. Trzeba się jednak czasem umiec powstrzymac przed "uzewnetrznianiem". To bylo brzydkie z Twojej strony. I choć nie mnie to dotyczy, to glupio mi sie czytało te Twoje posty do Odżajera... Tym bardziej, że nie masz racji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ronja
Go
PostWysany: 5 Wrz 2005, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wlasciwie, po co ja sie wysilam? :wink:
Powrt do gry
archer

Doczy: 27 Sty 2006
Posty: 18
Skd: Gdynia
PostWysany: 1 Lut 2006, 3:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie da sie poprstu stwierdzic ze:
dzielac przekatna otrzymujemy n odcinkow o dlugosci aV2 /n
oraz n krzywych schodkowych o dlugosci 2a/n

i dla :
lim (n->nieskonczonosc) n* aV2/n = aV2
lim (n->nieskonczonosc) n* 2*a/n = 2*a

(mimo nieskonczonsci proporcje sie nie zmieniaja )
z czego widac ze aV2 nie jest rowne 2a mimo ze komus moglo sie wydawac ze bezdie rowne przekatnej

( czy uwazacie ze jes tu blad w rozumowaniu ? Embarassed )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 7 Lut 2006, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy lamana nie stanie sie prostą
Odżajerze! Próbujesz nam wmówić że łamana jest prostą. Nie myśl wirtualnie to nie są kwadratowe piksele na komputerze tylko linia prosta w stylu
____________________
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Lut 2006, 22:58    Temat postu: Ludzie Odpowiedz z cytatem

Ech ludzie, Wy to chyba jesteście albo lenie (bo nie chce się Wam dluzej pomyslec nad problemem) albo czytać nie umiecie...
Nigdzie nie twierdziłem, że z obliczeń wynika, że obie granice się spotkają. Gdybym umiał to obliczyć nie było by paradoksu.
Nie potrzeba zresztą żadnych obliczeń, bo sam na początku udowodniłem, że każda ilość łamań schodków daje stałą długość, a więc w granicy również bęzie to 2*a.

Paradoks polega właśnie na tym, że obliczenia dają co innego a "intuicja" podpowiada, że bardzo drobno połamane schody (n --> inf) stają się "na oko" prostą.Być może należy zaliczyć ten paradoks do złudzeń optycznych i tyle.
Można również powiedzieć, że takie drobno połamane schodki są czymś co nazywa się popularnie fraktalem.


Czytajcie proszę całą dyskusję, bo po co sto razy pisać to samo. Ronja również udowadniała coś co ja już podałem jako składową paradoksu.
A problem polega(ł) na tym, że co innego się wydaje, a co innego wychodzi z obliczeń. PROSTE?!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Lut 2006, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlamnie proste lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 8 Lut 2006, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o zludzenia optyczne to tak samo można udowadniać że kwadrat to koło... tak że ten temat jest bez sensu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Lut 2006, 14:54    Temat postu: Myślenie nie boli Odpowiedz z cytatem

bartus22-1 napisa:
jesli chodzi o zludzenia optyczne to tak samo można udowadniać że kwadrat to koło

No to udowodnij, a potem będziemy się zastanawiać.
Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to nie zabieraj głosu, chyba, że chcesz, by ktoś Ci coś wytłumaczył...
Zabieranie głosu, który nie przekazuje żadnych treści poza taką:
"jeśli chodzi o świnki morskie, to tak samo można udowodnić, że konie mają skrzydła"
jest laniem wody.
Złudzenia optyczne są ważnym działem nauki i doczekały się pełnych teorii naukowych wyjasniających te zjawiska.
Natomiast ja powiedziałem o złudzeniach, bo już mi brak cierpliwości do ludzi, którzy nie rozumieją problemu.
Słowo "złudzenie" nie jest może najlepsze, ale zastępuje, w tym problemie, takie słowa jak: "wydaje się, że", "intuicyjnie sądzę że" itp.

Cytat:
... tak że ten temat jest bez sensu

Dla kogoś kto nie rozumie problemu z pewnością jest bez sensu.
Inni z ciekowością sobie podyskutują o problemie, szukając rozwiązania lub przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy.
Tak więc tego typu stwierdzenia są conajmniej niegrzeczne by nie powiedzieć chamskie.
Zamiast pisać cokolwiek, by udowodnić swoją wyższość i "inteligencję", lepiej zacząć myśleć o problemie i szukać jego rozwiązania.
Ale może się wtedy zdarzyć tak, że jeśli już ktoś odważy się na myślenie, to będzie się musiał przyznać, że nie zna rozwiązania tego paradoksu...
A nikt jakoś nie kwapi się do powiedzenia "nie wiem" lub "nie rozumiem".
Pełno za to mądrali, którzy leją wodę i zabierają cenny czas innym...
Nie sztuka napisać cokolwiek, sztuką jest napisać coś co wzbogaci innych.

Jak powiedział pewien ciekawy gość:
"Mowa jest srebrem, a milczenie złotem, natomiast mądre słowa są jak diamenty"
Stąd wniosek, że jeśli ma się nawijać bez sensu, lepiej jest zamilknąć Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 8 Lut 2006, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozwiązanie podałem kilka postów wyżej.
a jeśli juz piszesz że moje stwierdzenie że "ten temat jest bez sensu" uznajesz za chamskie nie wiem z jakiego powodu to może ja założe temat w którym będę udowadniał że kwadrat jest kołem jak juz wcześniej pisałem ciekawe jak szybko modzi uznali by go za bezsensowny i usunęli w trybie przyspieszonym a ja dostałbym ostrzerzenie albo bana. Tyle że ty masz szczęście i podważyłaś minimalnie trudniejsze zadanie matematyczne niestety na komputerze co tego nikt nie da rady udowodnić ponieważnie można namalować lini w stylu ________ na skos.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lut 2006, 2:20    Temat postu: Banowanie Odpowiedz z cytatem

Proponuję Adminom banowanie użytkowników, którzy nie znają języka polskiego (nie umieją czytać lub rozumieć tekstu) lub też są na tyle nieletni (lub niedorozwinięci umysłowo), że nie potrafią logicznie się wypowiadać.

Nigdzie mój przedmówca nie zamieścił rozwiązania problemu, który brzmi następująco:
dlaczego wydaje się, że linia łamana przy nieskończonej ilości schodków powinna mieć długość równą przekątnej, podczas gdy ta długość z obliczeń wychodzi inna

Cały czas czekam na rozwiązanie tego problemu...

Nie dowodzimy tutaj, że 2+2=11*, ani, że że Księżyc jest z musztardy, nie mówimy też, że linia łamana jest prosta...
Jeżeli ktoś takich informacji się tu doszukał, to z szacunku dla innych powinien zaprzestać dyskutować i zabierać głos w dyskusjach, które go przerastają.
A zmarnowany czas lepiej poświęcić na naukę logicznego czytania i rozumienia innych ludzi.
Nie zawsze to co czytamy i co rozumiemy jest tym co przekazać chciał autor.
Czasem jeste to wina autora, ale w tym wypadku już wielokrotnie definiowano problem, a głos zabierało kilka innych osób, które zdaje się, że problem zrozumiało, tak więc dobra rada do "umiejących czytac inaczej" - zajmijcie się lepiej poezją. Przy czytaniu poezji jest miejsce na doszukiwanie się czegoś co nawet autor nie chciał powiedzieć... :jezyk:

P.S. Przepraszam resztę Forumowiczów za trochę ostry ton, ale poprostu to już jest kpina ze zdrowego rozsądku i przestało mnie bawić jak ludzie nie potrafią zrozumieć prostych rzeczy, a przy tym są tak zadufani w sobie, że nawet nie potrafią przyznać się do błędu lub poprosić o wyjaśnienie, gdy czegoś nie rozumieją.
Poprawność i grzeczność to jedno, a gdy zacznie na was pluć na ulicy jakiś "wariat" to poprostu trzeba wezwać policję, by zabezpieczyła taką osobę. Nie można pozwolić, by społeczeństwo było tyranizowane przez grupkę ludzi, którzy tak naprawdę nie umieją nawet czytać.
Jestem przeciwnikiem demokracji i uważam, że choć każdy ma prawo żyć godnie, to ludzie mądrzejsi są "równiejsi" od tych, którzy nie rozumieją pisma.

*) Akurat równanie 2+2=11 może być prawdziwe w matematyce. Ciekawe czy ktoś wie kiedy? Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 9 Lut 2006, 11:10    Temat postu: Re: Banowanie Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Proponuję Adminom banowanie użytkowników, którzy nie znają języka polskiego (nie umieją czytać lub rozumieć tekstu) lub też są na tyle nieletni (lub niedorozwinięci umysłowo), że nie potrafią logicznie się wypowiadać.

z tym sie akurat zgadzam... (twoje wypowiedzi są bezsensowne obalasz teorie które mają 7 tys lat, to tak samo jakbyś zaczął twierdzić żę Ziemia jest płaska)
Odżajer Egzegeta napisa:
dlaczego wydaje się, że linia łamana przy nieskończonej ilości schodków powinna mieć długość równą przekątnej, podczas gdy ta długość z obliczeń wychodzi inna

Tak samo można udowadniać że koło jest kwadratem. Jeżeli pomniejszalibyśmy każdy z boków kwadratu o połowe nieskończoną ilość razy to w doszlibyśmy to wielkości punktu który nie ma określonego kształtu czyli jednocześnie jest kołem, trójkątem, czworokątem, pięciokątem itd...
Odżajer Egzegeta napisa:
to już jest kpina ze zdrowego rozsądku

Mała Encyklopedia PWN napisa:
rozsądek - filoz. rozum; wg niektórych koncepcji filoz. rodzaj władzy poznawczej umysłu umożliwiającej prawidłowe rozumowanie i formułowanie myśli; wg I. Kanta zdolność tworzenia pojęć na podstawie danych zmysłowych.

jak wiadomo złudzenie optyczne nie jest namacalne ponieważ wystarczy przyłożyć linijkę i dane złudzenie znika... (i w tym momencie pryska twoja teoria)
Proponuję zamknąć ten temat ponieważ stał się kłutnią a nie kulturalna wymianą zdań, albo apeluję do mojego przedmówcy o zamknięcie tego wątku...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Lut 2006, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, bartuś, mylisz się co do całego zagadnienia. Tu musimy przyznać rację Odżajerowi. Postudiujesz jeszcze troszkę matematyki może, to zrozumiesz na czym polega problem. Joachim, zapalony student matematyki tez kiedys sie na ten temat tu wypowiadał i zdecydowanie jego rozumowanie szło takim samym tokiem jak Odżajera. Czy jest w stanie ktokolwiek Cie przekonać, że nie masz racji?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 9 Lut 2006, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak można mnie przekonac że nie mam racji ale jeśli uzyje się niepodważalnych argumentów
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lut 2006, 13:03    Temat postu: Rozum Odpowiedz z cytatem

bartus22-1 napisa:
tak można mnie przekonac że nie mam racji ale jeśli uzyje się niepodważalnych argumentów

Żeby kogoś przekonać, to ten ktoś musi mieć rozum i logicznie myśleć, a ponieważ posługujemy się słowem pisanym, to również i czytać (ze zrozumieniem).

Trudno jest dyskutować z człowiekiem, który twierdzi, że czegoś dowodzę, podczas, gdy ja tylko stawiam problem - nie ma tam żadnego dowodu. Skoro więc tenże człowiek nie umie czytać to postuluję o jego zawieszenie w prawach użytkownika forum.
Szkoda pisać do kogoś, kto nie rozumie swojej pomyłki i tylko marnuje mój i innych ludzi czas...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 9 Lut 2006, 15:13    Temat postu: Re: Banowanie Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:


*) Akurat równanie 2+2=11 może być prawdziwe w matematyce. Ciekawe czy ktoś wie kiedy? Very Happy


Nie jestem pewien, ale coś mi się wydaje że w systemie dwójkowym to działenie jest prawidłowe... Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 9 Lut 2006, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

squallo oświeciłaś mnie(i chyba racja). Ale gdzieś słyszałem że w systemie dwójkowym używamy tylko liczb 0 i 1 także lewa strona równania jest troche wydarta z innego systemu liczenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Daniel

Doczy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skd: Katowice
PostWysany: 9 Lut 2006, 15:47    Temat postu: Re: Banowanie Odpowiedz z cytatem

Squallo napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:


*) Akurat równanie 2+2=11 może być prawdziwe w matematyce. Ciekawe czy ktoś wie kiedy? Very Happy


Nie jestem pewien, ale coś mi się wydaje że w systemie dwójkowym to działenie jest prawidłowe... Wink

bartus22-1 napisa:
squallo oświeciłaś mnie(i chyba racja). Ale gdzieś słyszałem że w systemie dwójkowym używamy tylko liczb 0 i 1 także lewa strona równania jest troche wydarta z innego systemu liczenia


Oj ludzie ludzie, włos mi się jeży na głowie kiedy to czytam kwaśny
Nie wiem co Odżajer miał na myśli pisząc 2+2=11 ale system dwójkowy to napewno nie jest Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Svartskjegg

Doczy: 27 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Śląsk
PostWysany: 9 Lut 2006, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dwójkowym szesnakstkowym i każdym innym 2+2 to 4 tyle że zapis inny np. dla dwójkowego 10+10=100
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron