reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

AA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mhw

Doczy: 09 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Lis 2010, 22:24    Temat postu: AA Odpowiedz z cytatem

szukam osób które tak jak ja mają problem z alkoholem i chciałyby uczęszczać na mitingi polskiej grupy, moglibyśmy razem coś zorganizować. Jeśli chcesz walczyć z tą podstępną chorobą napisz na pw. razem bedzie łatwiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 24 Lis 2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picie mozna zastapic ruchem. dobrze dziala -> http://skidasvaedi.is/ ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 25 Lis 2010, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
picie mozna zastapic ruchem. dobrze dziala -> http://skidasvaedi.is/ ;]


jak sie dzis jezdzilo? zeby nie off top http://www.aa.is/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
szymonix6

Doczy: 04 Mar 2011
Posty: 7
PostWysany: 9 Mar 2011, 19:25    Temat postu: polskie grupy Odpowiedz z cytatem

Jak mi wiadomo polskie spotkania i polskie grupy juz sa.Powodzenie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Mar 2011, 3:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem z piciem to głownie abstynenci mają
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mhw

Doczy: 09 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: Reykjavik
PostWysany: 25 Kwi 2011, 23:36    Temat postu: aa Odpowiedz z cytatem

Witam!
Nic mi nie wiadomo o polskich grupach AA wiem jedno ,że od kilku lat jednostki osób próbują zebrac w całość"polską grupę AA" lecz to sie nie udaje brakuje kleju. Niektórzy z was domyślają sie jakie ku temu moą być powody. Nie teraz mi o tym pisać.
Po pierwszym moim poście w tym temacie,a było to kilka miesięcy temu nikt z Polaków zamieszkujących wyspę nie odezwał sie do mnie. Wyjątek stanowi jeden Pan z Polski z którym zamierzam korespondować.
Może jednak przemyślimy jeszcze raz ten problem. Jutrzejszy dzień będzie dla niektórych dobry do przemyślenia tych faktów.
Grupa byłaby też otwarta na osoby uzależnione od jakichkolwiek narkotyków. Wszyscy byliby mile widziani.
Dla mnie osobiście człowiek który podejmuje jakiekolwiek kroki w celu wyjścia z tego problemu jest wart bardzo duzo. Przecietni ludzie uważają alkocholików i narkomanów za ludzi z marginesu. A oni są tacy sami jak reszta zwyczajnych ludzi, tylko chorujących na bardzo ciężką chorobe jak niektórzy nazywają "chorobą ciała i duszy" Taka jest moja wizja tego problemu.
PS. Czekam na odważnych , którym nie jest obojętny ich los. Pozdrawiam wszystkich rodaków. Mam nadzieje że nikogo nie uraziłem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kowalek

Doczy: 05 Lut 2010
Posty: 10
Skd: reykjaviku okolice
PostWysany: 4 Maj 2011, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,a czy moge prosic o kontakt ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mhw

Doczy: 09 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Maj 2011, 10:36    Temat postu: cześć Odpowiedz z cytatem

cześć!!!

Z przykrością muszę stwierdzić , iż mój ostatni post nie zachęcił nikogo z tak wielotysięcznej mniejszości narodowej, jaką stanowią Polacy na Islandii, do podjęcia jakiegokolwiek kontaktu, w sprawie założenia grupy AA. Jednostką był Pan "kowalek", który odezwał się na forum i tylko na forum. Kontakt wysłałem zainteresowanemu, a nawet znalazłem numer tego Pana, próbując się nawet kilka razy skontaktować telefonicznie. No cóż, może tylko chciał, sprawdzić, czy za tym postem nie kryje się jakiś jego znajomy. Jest jak jest. Ok. nie mam żalu.


Będę jeszcze przez jakiś czas pisał do was. Zaliczyłem w życiu kilka mitingów AA w Polsce. Lecz grupa w której się rozwijałem stwierdziła , że mam potencjał. Chodzi mi o przekaz słowny i duchowy. Powinienem to wykorzystać. Wiąże nadzieje, że ktoś na prawdę odezwie się do mnie, że ten "gość" będzie miał "jaja", wyciągnąć pierwszą nogę z tego błota w którym coraz bardziej grzęźnie"

Napisze kilka słów o sobie. Jestem młodym człowiekiem. Moje życie nie zostało "usłane różami". Tak jak większości z nas. Gdyż wiadomo jak jest w biedniejszych województwach czy powiatach w Polsce. Alkohol spożywałem kilka lat. Wiem jak bardzo zmienił moje życie, Ile miłości straciłem do bliźniego. Sam teraz uczę się kochać moją rodzinę. Moje dziecko uczy mnie instynktów, które utraciłem, mówię o miłości itp. Daję rade. Żyje uczciwie. Nigdy nikogo nie pobiłem, ani też nie okradłem i szczycę się z tego. Nawet już powoli zapominam czym jest kac alkoholowy.Jeszcze przede mną kupa roboty. Sam nie dam rady. Potrzebuję kompanów, nie ważne jak wyglądają i kim są. Oby chcieli działać w kierunku abstynencji , która może przedłużyć a nawet ocalić życie.

PS. Pozdrawiam was serdecznie. Miłego,ciepłego weekendu życzę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysany: 22 Maj 2011, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutna, poruszająca historia , ale z takimi problemami raczej zalecał bym udanie się do poradni w Polsce, psycholog i itp. Tutaj jeśli nie znasz języka i masz słaby kontakt ze społecznością islandzką to będzie Ci trudno. Polska to dobre rozwiązanie. Zatem wakacje w Polsce spędzone w dobrej odwykowej poradni to będzie najlepszy pomysł
_________________
niki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
pchelek

Doczy: 06 Kwi 2011
Posty: 1
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Cze 2011, 14:56    Temat postu: heja Odpowiedz z cytatem

mhw - bede w Reykjawiku od 9 lipca - krotki urlp. Potem nie wiem gdzie dalej
Jestem w AA 25 lat prawie.
Nie martw sie ze w Islandii nie ma polskich grup. W USA sa zaledwie chyba cztery.
Chadzaj na grupy Islandzkie. Problemy sa identyczne.
Mozemy sie spotkac i pogadac.
Mail J_Plonski@vp.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron