reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Nowy Jork-Reykjavik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
KEF752
Go
PostWysany: 14 Wrz 2005, 21:20    Temat postu: Nowy Jork-Reykjavik Odpowiedz z cytatem

Czesc!

Witam szanownych uzytkownikow tego forum, chetnie i czesto je sam czytam. Otoz zostalem oczarowany Islandia, tak wiec planuje tam wyajzd. Termin to przelom Grudnia i Stycznia, 2005-6. Rejs, oczywiscie Icelandair, z JFK do KEF, bilet bedzie kosztowal $480 r/t. Prosze o dalsze zglebienie watku, wedlug numeracji :-)

1: Szukam noclegu i po prostu miejsca w ktorum moge sie zatrzymac przez jakies 7-10 dni. Hotele sa drogie, czy ktos moze podpowiedziec jakies tansze noclegi? Jezeli ktos moze wynajac kawaleczek pokoju (oczywiscie za godziwe pieniadze) bylbym bardzo chetny.

2: Szukam towarzysz/a/ow do zwiedzania Islandii. Szukam ludzi ktorzy moga mi pokazac miasto i polecic gdzie jeszcze sa ciekawe miejsca do zobaczenia. Chodzi mi o ludzi ktorzy w miare znaja Islandie, i moga mi jak pokazac taka jaka naprawde jest. Np. zwiedzanie, wypady do miasta, Blue Lagoon :-) itp. Jestem osoba bardzo towarzyska, zawsze w dobrym humorze i lubie poznawac nowe, interesujace miejsca i ludzi, rozerwac sie i fajne spedzac czas. Ludzi ktorzy sa zainteresowani byciem moim przewodnikiem napewno tego nie pozaluja (wszystko jest do wynagrodzenia :-) )

3: Jak to jest z jezykiem? Czy angielski rzeczywiscie jest wszechobecny i znany i uzywany przez Islandczykow? Jak to jest dla kogos kto mowi tylko po angielsku, a nie po islandzku?

4: Gdzie, poza stolica, napewno warto pojechac? Wszelkie sugestie beda mile widziane.

5: Co powinienem wziasc z soba zeby sie dobrze zabawic i miec spokojna, mila wycieczke bez stresow?

6: Jakie jest przeliczenie Korony vs. USD ? Ogolem mowiac, co ile kosztuje?

Na koniec postu chcialbym podziekowac wszystkim zainteresowanym ktorzy chca udzielic dobrych porad i pomocy w poznawaniu tego pieknego kraju. Jesli ktos moze mi pomoc w tych kwestiach, prosze piszcie na : PiotrekPL@att.net

Piotrek

Wielkie Dzieki!
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Wrz 2005, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałeś sobie nie ciekawą pore do zwiedzania Islandii. Na wieksze wypady poza miasto bym nie liczył. Pogoda o tej porze jest dość kapryśna i bywa że drogi są nie przejezdne.

1. Z noclegiem nie ma problemu. Jak nie chcesz hotelu to zawsze znajdziesz pokuj w prywatnych kwaterach.

2. Miejsc ciekawych jest sporo, ale jak już wspominałem pora roku kiepska.

3.Angielski jest wszechobecny.

4. Gdzie warto jechać? Odpowiedz krótka wszędzie Exclamation Exclamation Exclamation

5.Powinieneś zabrać pieniądze a napewno będziesz się dobrze bawił.
I nie zapomnij o ciepłym ubraniu.

6. Na dzień dzisiejszy 1 USD to około 65 ISK.
Piwo w barze około 600 ISK / można kupić taniej w czasie róznych promocji/

Będziesz chciał więcej informacji to pytaj na gg albo e-mail
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 15 Wrz 2005, 5:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurs korony islandzkiej, również w stosunku do dolara, jest codziennie uaktualniany na naszej stronie głównej (z dokładnościa, do 3 miejsc po przecinku Smile ). Co ile kosztuje tez piszemy na iceland.pl (wejscie ze strony głównej). Naprawe warto przejrzec naszą strone.. Smile

Na pytanie co warto zwiedzic prócz Reykjaviku odpowiedziałabym: Wszystko bym zwiedziła, zamiast Reykjaviku! Oczywiscie do stolicy warto zajrzec, ale gdybym miala wybierac, to zwiedziłabym "prawdziwą" Islandię - tę "dzikszą", a nie przyjezdzała z miasta do miasta. Reykjavik jest małym miastem jak na stolicę, ale mimo wszystko bardzo przesiąknięty nowoczesnością, zachodnimi standardami, więc nie wiem, czy po to warto przyjezdzać na Islandię, by tylko zwiedzic Reykjavik? To zupełne dwa rózne światy: Reykjavik i reszta Islandii. Zdecydowanie polecam tę resztę.

Jesli chcesz jednak jechac tylko do Reykjaviku i ew. do Blue Lagoon (to taki Disneyland, jak dla mnie.. Wolę wykąpać się w dzikich gorących źródełkach, a nie w tym tak moco zagospodarowanym przez człowieka miejscu), to w sumie zima Ci nie przeszkodzi. "Na trasie" drogi mogą być nieprzejezdne, ale w stolicy i w pobliskich okolicach powinno być ok. Oczywiscie czasem zima "zaskoczy" drogowców, ale to wszedzie się zdarza Smile No a poza tym - Islandia jest piękna o kazdej porze roku i kazdy sezon ma swoje zalety i wady.

Co do noclegów, to oczywiscie stolica jest najdroższa. To jeszcze jeden argument, zeby nie przebywac w niej za dlugo Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Wrz 2005, 5:43    Temat postu: Re: Nowy Jork-Reykjavik Odpowiedz z cytatem

KEF752 napisa:
Szukam noclegu

źródło - ICELAND.PL:
http://www.iceland.pl/hotele.html
Ewentualnie każdy kto kiedykolwiek gdziekolwiek podróżował wie o istnieniu międzynarodowej organizacji schronisk młodziezowych. Można się zapisac jako senior (jesli się ma powyżej 26 lat) i cieszyć się zniżkami.
hostel.is

KEF752 napisa:
Szukam towarzysz/a/ow do zwiedzania Islandii. Chodzi mi o ludzi ktorzy w miare znaja Islandie

Zabierz ze sobą ekipę ICELAND.PL Wink

KEF752 napisa:
Gdzie, poza stolica, napewno warto pojechac?

źródło - cały ICELAND.PL Smile a w zupełnej pigułce masz to:
http://www.iceland.pl/co_zwiedzic.html

KEF752 napisa:
Co powinienem wziasc z soba zeby sie dobrze zabawic i miec spokojna, mila wycieczke bez stresow?

Dużo pieniędzy i kurtkę chroniąca przed wiatrem.

KEF752 napisa:
Jakie jest przeliczenie Korony vs. USD ?

To ja noce zarywam, zadręczam tu wszystkich w redakcji, żeby kurs był zawsze aktualny a Ty tego nie widzisz?? Przecież wszystko jest na ICELAND.PL!

KEF752 napisa:
Ogolem mowiac, co ile kosztuje?

ICELAND.PL:
http://www.iceland.pl/ceny.html

Ponadto: przejrzyj forum dokładnie - na wszystkie Twoje pytania odpowiedź padała wielokrotnie. Przejrzyj przede wszystkim ICELAND.PL - tam jest mnóstwo informacji - poważnie...
iceland.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron