reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Co z wojskiem!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 21 Wrz 2005, 19:31    Temat postu: Co z wojskiem! Odpowiedz z cytatem

Ja i mój narzeczony pobieramy sie za rok, a potem pragniemy wyjechac na Islandie.Mamy juz załatewiona po znajomośi prace.Tylko nasuwa sie jedno pytanie.Zarówna ja jak i on konczymy szkołe w tym roku matura, no i narzeczony ma pobór do wojska.Czy na Islandii zwracaja uwage ze ktos ma nieuregulowany stosunek do wojska.Podobno ze sa nowe zasady poboru do wojska i ze jak ktos ma prace to oni mu w tym nie beda przeszkadzac, czy to jest prawda???
Prosze o wszystkich poinformowanych, by wypowiedzieli sie na ten temat, bo nie mamy pojęcia.
Z gĂłry dzieki pozrdrawiam!
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam
Gość
PostWysłany: 22 Wrz 2005, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Islandii nikogo nie obchodzi stosunek jaki masz do polskiej służby wojskowej. To jest sprawa pomiędzy twoim chłopcem a państwem polskim. Jeżeli w tym roku kończycie razem szkołę, to znaczy, że twój chłopak wcale jeszcze nie dostał wezwania do armii. Takie wezwanie dopiero dostanie po ukończeniu szkoły. W tym czasie będzie już z tobą na Islandii, a wezwanie zostanie uznane za niedoręczone. Sprawy zatem nie ma żadnej i niepotrzebnie się tym przejmujesz. Jeśli wrócicie do Polski za jakiś czas to armia może sobie o nim przypomnieć. Wtedy wystarczy, że zapisze się do jakiejś koszałkowatej szkółki policealnej lub na jakieś studia, by wykazać że pobiera nauki. Istnieje milion sposobów na to, by nie iść do wojska. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, za poinformowanie mnie...bo był to jedyny problem jaki stawał nam na drodze do szczęscia i wyjazdu na Islandie.Ciesze sie ze ktos mi pomógł.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yiraki
Gość
PostWysłany: 6 Paź 2005, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 11 Paź 2005, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co w zwiazku z tym co mamy robić???
Jak Wy byscie postąpili???
Słyszałam ze sa nowe zasady ze do wojska nie beda teraz zmuszac.Jesli ktos ma inne plany to oni nie beda mu w nich przeszkadzac....czytałam w gazecie, czy to jest wiarygodne??
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yiraki
Gość
PostWysłany: 11 Paź 2005, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
666Barti
Gość
PostWysłany: 24 Paź 2005, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj sie wojskiem!!!!
Jak tylko Twoj chlopak dostanie wezwanie to czym predzej jeden z jego rodzicow powinien pojsc do WKU i powiedziec ze syn wyjechal na studia za granice!! I to wystarczy Nic innego nie potrzeba!! Obowiazek Wojskowy obowiazuje kazdego obywatela ktory pozostaje w kraju i posiada Ksiazeczke Wojskowa. Jak nie zglosisz sie na wstawke to po sprawie. Dostaniesz notke ze po powrocie masz sie zglosic do WKU Ja tak zrobilem i teraz jestem w kraju od 4 lat a oni mysla ze siedze we Francji Smile)))
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 24 Paź 2005, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie....miałam nadzieję, ze bedzie dobrze i chyba bedzie.
To spoko, teraz sie tylko szykowac do wyjazdu i adios!
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fryda3l
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2006, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja staralem sie byc na bierzaco z info na temat naboru.... no niestety mam znajomego i co chwile mnie powiadamia o nowych poprawkach i zmianach statusow prawnych wiec nie nadazam !!!
jestem na islandi a do szkoly chodze w polsce heheh jak widac mam daleko do budy ale daje rade eheh

ps.: wku mnie szuka od 3 lat i jakos sie zbytnio nie przejmuja.
co jakis czas tylko komisje odwolania itd

jezeli was nie bedzie w kraju. ojciec twego meza (przyszlego Smile ) powinien sie stawic w wku i poswiadczyc ze doprowadzi syna jak tylko wroci. (to tak wg prawa język )

no chyba ze sie myle (w co watpie) to prosze mnie poprawic Smile
dziekujem
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 31 Paź 2006, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radze uwazac, przy nieuregulowanym stosunku do wku, przy wymianie paszportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron