reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

lecę tam 22-10-05!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puchatek
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 23:12    Temat postu: lecę tam 22-10-05!!! Odpowiedz z cytatem

Witam,

To moj pierwszy post na Waszym forum. Do tej pory - choc dopiero od niedawna - stalem z boku i przygladalem sie.
Bardzo sie ciesze, ze istniejecie!!! Gratuluje pomyslu prowadzenia strony o temetyce islandzkiej i jego realizacji. Wykonujecie naprawde dobra robote!

Niedawno podjalem dlugo odwlekana decyzje o odwiedzeniu mojego ulubionego kraju.
Zabieram tam tez swoja rodzinke, w sumie 3 osoby.

W polowie sierpnia zarezerwowalem bilety na 22 pazdziernika (wczesniej nie moglem, bo praca i rozne takie...) i powrot 31-pazdziernika.
Wylot z berlina w sobote (juz odliczam dni), rynair'em do stansted. Potem, w tym samym dniu, z stansted do keflavik (icelandexpress). Powrot w poniedzialek, 31 X, do kopenhagi (icelandexpress), stamtad do berlina w tym samym dniu (easyjet).
Informacja dla forumowiczow: Udalo sie zamknac w kwocie ok 850 euro dla 3 osob z ber do kef i z powrotem.
W sumie bedziemy pelnych 8 dni w Islandii! Mysle - i nie chcialbym, zeby bylo inaczej - ze to na poczatek.

A teraz troche o planach:
Na razie na miejscu mamy zarezerwowane miejsce do spania w fithostel w ndjarvik (poinformowali mnie, ze przejazd z lotniska do hotelu kosztuje 15euro). Przyznam, ze niewiele o tym hotelu wiem. Moze ktos z Was tam byl? Widzialem tylko kilka zdjec na stronie, ale nie da sie nic na ich podstawie powiedziec.
W pierwszy dzien, chcemy troche pobyc w keflaviku i ndjarviku a potem - po poludniu - pojechac do reykjaviku (przy okazji zaglosowac). Przy okazji, co mozna robic w reykjaviku? Moze jakies sugestie z Waszej strony?
Z tego, co widzialem nie ma zbyt czesto kursujacych flybusow. W razie potrzeby trzeba bedzie wiec wynajac jakis srodek do przemieszczania sie.
Nastepne dni chcemy spedzic troche aktywnie, tj. pojezdzic wynajetym srodkiem. Nastepne dni:
thingvellir - 1 dzien
strokkur i gulfoss - 1 dzien
reykjaness - rekonesans po okolicznych miejscowosciach i polach lawy - 1 lub 2 dni, wlaczajc w to blue lagoon (ile godzien planowac na bl czy moze caly dzien? jezeli caly dzien to co mozna tam robic?), kleifarvatn, i in.
Chcielibysmy takze pojechac na vestmannaeyar, ale widzialem, ze kursuja tam tylko promy i podroz w 1 strone trwa 2,5-3 godz. W dwie strony to 5,5-6 godzin. Chyba troche nam szkoda swiatla dziennego. Ale bedziemy sie dowiadywac czy sa inne mozliwosci (czytalem o polaczeniu lotniczym, ale jest drogie i wszystko mnozymy razy 3)
Inny dzien chemy poswiecic na poludniowo-zachodnia czesc, selfoss i moze dotrzec do seljalandsfoss i skogarfoss. Czytalem, ze warto.
Zostaje nam jeszcze dzien na dotarcie w okolice Akranes (z opcja tunel przynajmniej w 1 strone).
No i 1-2 dni na Reykjavik i okolice, moze Esja.

Tak wygladaja nasze plany.
Nie wiem jeszcze ile bedzie to nas kosztowac (wynajem auta, hotel, wyzywienie i benzyna, pozostale - przelot juz zaplacone).
Raczej nie bedziemy zbaczac z glownych rtas i uprawiac w offroad. W gre wchodza tylko glowne drogi i autko segmentu A (rozejrzymy sie na miejscu w niedziele), na ten moment nie planuje wynjamu juz teraz przez internet (choc moze to blad?)
Mam do Was, forumowicze, prosbe o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami z pobytu w w/w miejscach i/lub doswiadczenia z wynajmowaniem samochodu.
Interesuje mnie kazda informacja, wrazenie od tych, ktorzy cos o tych miejscach wiedza, moga doradzic.

Przepraszam, ze sie tak rozpisalem, ale chyba chcialem wszystko powiedziec wszystko i od razu.
Puchatek.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Paź 2005, 3:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsca ktore wybrales sa sztandarowymi.
Nie wiem tylko co mozna robic caly dzien w Keflaviku. W blue lagoon mozna sie kapac i chyba nic poza tym.
Na Reykjavik przeznacz sobote i koniecznie noc z soboty na niedziele na Laugavegur. Jest to centrum nocnego zycia.
Jezeli chodzi o wynajecie auta to przygotuj sie na wydatek okolo 3000-5000 ISK/dzien z limitem kilometrow. Bez limitu jest to wieksza kwota.

Pozostaje mi tylko zyczyc ci udanego pobytu i milej zabawy.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotr10530
Gość
PostWysłany: 3 Paź 2005, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hostel - nic specjalnego , wez jedzenie z domu , nie kupuj sniadania - ceny zlodziejskie , maja wspolna kuchnie to sobie cos ugotujesz. Keflavik mozesz sobie darowac - jedz od razu do Reykjavikuv - na te wszystkie atrakcje zakladasz za duzo czasu.Thingvellir - 1 dzien ( tam spedzisz 2 godziny i co dalej )Reykjaness - 1 dzien wystarczy - Jedz nad wodospady na poludnie , idz na gore na skogarfoss i do przodu gzies ok 45 minut tam jest niezly widok . Przejzyj plany jeszcze raz , w Islandii wszedzie jest blisko.
Powrót do góry
puchatek
Gość
PostWysłany: 4 Paź 2005, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Viking, Znalazlem oferte wynajmu samochodu za ok.390euro (unlimited km+vat+cdw, dodatkowo wybralem gravel protection, to jest ok.4200-4500isk dziennie). Jest to Toyota Yaris i nie wiem czy dostane sie do wszystkich wybranych miejsc. Jak sie podrozuje pod koniec pazdziernika w poludniowo-zachodniej czesci Islandii?
Myslalem o 1 dniu na Thingvellir i 1 w Stokkur i Gulfoss. Ale z tego co mowisz Piotrze (dzieki za rade), wystarczy 1 dzien. Gdybym jechal dalej na poludnie i na wschod, to musze gdzies po drodze zanocowac. Z tego, co widzialem, to wiekszosc schronisk i kempingow w tamtych okolicach jest nieczynna. Pozostaja hotele a na nie trzeba sie 'wykrwawic'. Wobec tego myslalem o tym, zeby tułać sie troche blizej Reykjaviku i Keflaviku. Sam juz nie wiem.
Powrót do góry
piotr10530
Gość
PostWysłany: 4 Paź 2005, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" youth hostels iceland " - wejdz na google te powinny byc otwarte w tym czasie a przynajmniej czesc . To powinno ci zalatwic problem noclegow.
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 5 Paź 2005, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozesz tez poszukac noclegu na farmach na stronie :http://www.farmholidays.is/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puchatek
Gość
PostWysłany: 6 Paź 2005, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Piotrze i Marto Luizo.
Faktycznie sprawdzilem te strony i sa, co prawda skromne w porownaniu z innymi miesiacami w roku, mozliwosci przenocowania gdzies na poludniu.
Mysle o wypuszczeniu sie troche dalej na poludnie na jakies 2-4 dni (sprawa otwarta).
Co warto zobaczyc w tamtych okolicach?
Przyznam, ze myslalem o Heimaey.
Chcialem byc tam rano i wracac wieczorem, ale rozklad kursowania promow uniemozliwia taki wariant. Promy kursuja tak, ze trzeba tam nocowac.
Nie wiem czy cos jeszcze. Moze ktos ma jakies sugestie?
Chetnie poslucham.
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 6 Paź 2005, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tej porze roku możliwości noclegów ogólnie są prawie takie same jak latem. Guesthousy są naprawde tanie w porownaniu z cenami w sezonie i mozna znalezc cos przyzwoitego nawet w cenie 50-70 zł. To jeszcze zalezy od miejsca. Niedawno korespondowałam z paroma guesthousami to wiem. Niektóre nawet jak nie sa czynne a napisze sie do nich, czy zadzwoni, to otwierają na życzenie.

Jeśli chodzi o dostanie sie na Heimaey.. Z Bakki lata samolot, ale nie wiem w tej chwili czy w tym terminie też. Drozszy jest niz prom ale za to jaka oszczednosc czasu! Prom plynie 3 h a samolot leci 5 min. No i te widoki.. wow Zobaczyłbys sobie archipelag z góry, wulkany, miasto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ted

Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skąd: katowice
PostWysłany: 6 Paź 2005, 10:12    Temat postu: Miejsca do zwiedzania! Odpowiedz z cytatem

Hej!Jesli starczy Ci czasu to jedź koniecznie do Viku!To najbardziej wysunieta miejscowość na południu Islandi!I koniecznie obejrzyj wystajace z oceanu skały od strony Viku a potem od drugiej strony!Widoki nieziemskie!Aha!I naturalnie dojedź do przylądka Dyrholaey!My wędrowaliśmy także plażą pomiedzy skałami w Viku a przylądkiem ale było to trochę masakryczne!Ponad 2 godziny marszu w zapadajacym sie czarnym piasku i przy bardzo silnym wietrze!Ale było warto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 6 Paź 2005, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Puchatku,

Hotel jest OK, zwłaszcza poza sezonem. Nie ma tłumów, więc łatwy dostęp do kuchni, prysznica itp. Teoretycznie mają darmowy Internet dla gosci, ale kiedy ja tam byłam, to komp przestał działać, więc nie mogłam korzystać. Z dojazdem z lotniska - jesli przyjedziecie późno (ja ze Stansted przylecialam koło polnocy), to pozostaje taxówka, ceny nie pamiętam, ale sprawdzę, to Ci napiszę.

pzdr
Nul
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
puchatek
Gość
PostWysłany: 6 Paź 2005, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Wam: Jola,Ted,Nul.
Z pewnoscia wyskoczymy na poludnie i przenocujemy w ktoryms z guesthouse lub hostel. Rzeczywiscie, sprawdzielm na www i sa takie mozliwosci nawet o tej porze. Z hotelu dostalem informacje, ze taxi kosztuje 15 euro. Choc widzialem na mapie i na google earth, ze jest to bardzo, bardzo blisko. Ale trudno, w srodku nocy nie bedziemy chodzic piechota.
Powrót do góry
piotr10530
Gość
PostWysłany: 6 Paź 2005, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
Hej, Puchatku,

Hotel jest OK, zwłaszcza poza sezonem. Nie ma tłumów, więc łatwy dostęp do kuchni, prysznica itp. Teoretycznie mają darmowy Internet dla gosci, ale kiedy ja tam byłam, to komp przestał działać, więc nie mogłam korzystać. Z dojazdem z lotniska - jesli przyjedziecie późno (ja ze Stansted przylecialam koło polnocy), to pozostaje taxówka, ceny nie pamiętam, ale sprawdzę, to Ci napiszę.

pzdr
Nul
Internet jest na minuty , trzeba wykupic - no i maja lodowke na lancuch
Powrót do góry
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 7 Paź 2005, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oo, mnie nie kazali wykupywać, moze się coś zmieniło. TYle że i tak nie działał. A łańcucha na lodówce też nie kojarzę. Byłam tam w kwietniu, mozę teraz jest inaczej. W ogóle był wtedy luz, miałam pokój trzyosobowy sama dla siebie, bo generalnie było pusto, mogłam w tych pokojach nawet przebierać. W każdym razie tak było w ytm, gdzie mnie umieścili, hostel składa się z kilku (2? 3?) budynków. Możee nie we wszystkich są łańcuchy... Smile
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 21 Paź 2005, 13:33    Temat postu: Re: lecę tam 22-10-05!!! Odpowiedz z cytatem

puchatek napisał:
zarezerwowalem bilety na 22 pazdziernika


To juĹź jutro! Jak nastrĂłj? Ciekawe czy wpadniesz jeszcze do nas przed odjazdem? Planowana trasa sie zmienila czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puchatek
Gość
PostWysłany: 3 Lis 2005, 10:22    Temat postu: Juz wrocilem Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczow!
Wlasnie wrocilem z Islandii. Dzisiaj zgrywam zdjecia (ponad 1300) i filmy video (prawie 3 godz). Wyjazd bardzo udany. Oczywiscie byly, choc raczej niewielkie, korekty planu. Wycieczka nie nalezala do ambitnych, z racji tego, ze jechalismy cala rodzina, tj. moja zona, 2-letnia corka - bardzo szczesliwa i ciagle kaze sobie pokazywac film z gejzerami, wtedy podskakuje do gory - i ja. Ponizej troche informacji sumarycznych:
Przez wiekszosc czasu bylismy blisko Keflaviku, gdzie byla nasza baza noclegowa. Pojezdzilismy po okolicznych osadach, Grindavik, Gardur, Sandgerdi, Blue Lagoon, latarnia valanhnukur i okolice z goracymi 'smordkami'. Oprocz tego wypuscilismy sie troche dalej, tj. gejzery, Thinkvellir, wodospady: Gullfoss, Seljandsfoss, Selfoss, skansen w Selfoss. Poza tym miejscowosci Selfoss i Vik. Bylismy rowniez na Whale Watching (z firma Elding). Z powodu sniezycy w piatek i zalegajacego sniegu w sobote nie udalo nam sie dotrzec do Krisavik.
Mielismy przez tydzien autko - Toyota Yaris (pozyczona w Budget za 28000 isk), przejechalismy 1265km, nocowalismy w 2 miejscach (schroniska mlodziezowe) w Keflavik (brudno i ogolnie nie polecam) oraz w Arnes (znacznie lepiej, ale chyba dlatego, ze bylo mniej ludzi). Cena noclegu to ok.5000 isk dla calej rodziny za 1 noc. Wiecej informacji (i byc moze jakis zdjecia) przedstawie, jak sie rozpakuje. Na razie ide sprzatac.
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Lis 2005, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie przejechaliście sobie naokoło wyspy - miałbyś większy przekrój przez Islandię. Czemu się nie zdecydowaliście na takie kółeczko? Kilometrów zrobiłbyś tyle samo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puchatek
Gość
PostWysłany: 3 Lis 2005, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie bralismy takiej mozliwosci pod uwage z uwagi na male dziecko. Poza tym musielibysmy codziennie gdzies indziej nocowac, co rowniez jest klopotliwe. A co wazniejsze nie wiem czy takim tempem jak nasze udaloby sie objechac cala wyspe. Zatrzymywalismy sie co pare kilometrow na kilka / kilkanascie minut, zeby robic zdjecia, przejsc sie troche, lub po prostu rozgladac sie. W miejscach bardzo naszym zdaniem ciekawych spedzalismy nawet godzinke i dluzej. A najwazniejsze, mielismy tylko mala Yaris(ke) i nie bylismy pewn Wink i czy uda sie pojechac nia dalej bez problemow. Okazalo sie skadinad, ze jednak bylo w tym troche racji, bo w piatek byla sniezyca i podrozowanie w tym dniu jak i w sobote raczej nie wchodzilo w gre. Z malym dzieckiem bylby to spory stres.
Oczywiscie nie wykluczamy wycieczki dokola wyspy, ale raczej nastawiamy sie na inna pore roku. To byla nasza pierwsza wycieczka, bardzo sie nam wzsystkim podobala i jestesmy zacheceni, zeby jeszcze powrocic na wyspe! A wtedy, kto wie ('Wink')
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Lis 2005, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie byście zdążyli w 2 tygodnie. Pierwsza nasza wyprawa trwala tydzien i dalismy rade, nawet wygospodarowalismy czas by poleciec na Grímsey, no i zdjęcia też robiliśmy i kręciliśmy film. A auto mieliśmy niewiele lepsze bo Suzuki Jimny Wink Wprawdzie 4x4 ale to taki prawie Maluch:) Z noclegami nigdzie nie ma problemów, w każdej miejscowości można nocować w guesthousach, a o tej porze roku wszystko jest wolne i nie trzeba nawet rezerwować wcześniej.

No ale dzięki temu, że zdecydowaliście się na co innego, macie "obryty" Reykjanes chyba jak nikt z nas! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 3 Lis 2005, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazda Yariskiem ponad 2 tys. km dookola wyspy na pewno nie bylaby przyjemna Very Happy ...no i niebezpieczna, zwlaszcza o tej porze roku gdy pogoda jest jeszcze bardziej zwariowana niz zazwyczaj... Very Happy

Na przyszlosc polecam okolice Akureyri i/lub poludniowo-wschodnia czesc wyspy...o wiele ladniejsze krajobrazy niz w rejonie Keflaviku Wink

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 4 Lis 2005, 10:11    Temat postu: Re: Juz wrocilem Odpowiedz z cytatem

puchatek napisał:
nocowalismy w 2 miejscach (schroniska mlodziezowe) w Keflavik (brudno i ogolnie nie polecam)


Hm, hmm. W tym roku też spałem w Keflaviku i nie pamiętam, żeby tam było brudno. Tylko okolica była raczej nieprzyjemna, ale schronisko całkiem miłe. Może to spowodowane było faktem, że dotarliśmy tam około drugiej w nocy po bardzo ciężkim dniu (o ile mnie pamięć nie myli, to wtedy jechaliśmy ze Sneafella) i ciepłe, wygodne spanie było niczym ziemia obiecana ;-).

Mała dygresja - zdecydowanie nie polecam guesthous'u Adam, (prowadzonego przez młodą dziewczynę z Rosji) w samym centrum Reykjaviku (zaraz przy tej neogotyckiej, nowoczesnej katedrze). Nie dość, że płaciłem 2000 ISK, to jeszcze nie miałem dostępu do prysznica, który ponoć miał być w domu naprzeciwko guesthous'u, lecz dom ten był cały czas zamknięty. Do tego było tam brudno. No, ale internet był za darmo ;-).[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron