reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

lecę tam 22-10-05!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Lis 2005, 13:16    Temat postu: Re: Juz wrocilem Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
o ile mnie pamięć nie myli, to wtedy jechaliśmy ze Sneafella


Ze Snæfella czy z Snæfellsjökulla? Bo to znaczna różnica Smile Snæfell, to przepiękna góra, bardzo wysoka, bo ma 1838 m i leży już w interiorze na wschodzie Islandii, natomiast Snæfellsjökull, to wiadomo - lodowiec na półwyspie Snæfellsness, a więc zachód Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Lis 2005, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za nieścisłość - chodziło mi o półwysep Snæfellsness. Zresztą, przepiękne miejsce, choć lodowca w całej swej okazałości nie udało mi się zobaczyć, ponieważ przykryty był wiszącą na nim chmurą, która w ogóle nie chciała się od niego "odkleić" pomimo bardzo silnego wiatru.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Lis 2005, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to był nasz odwieczny problem. Podczas 3 kolejnych wypraw na Islandię, kręciliśmy się długo koło Snæfellsjökulla z nadzieją, że wreszcie wyłoni się zza mgły. Jednak na prózno.. Dosłownie biała ściana, jakby go tam w ogóle nie było. Już zaczęliśmy nawet wątpić w jego istnienie Smile A podczas 4-tej podróży mieliśmy to szczęście widzieć go z Reykjavíku. Była wyjątkowo śliczna pogoda i tak przejrzyste niebo, że lodowiec było widać przepięknie. A jednak istnieje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Lis 2005, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, słyszałem, że Snaefellsjokul jest wciąż przykryty chmurami i naprawdę trzeba mieć szczęście żeby go zobaczyć.

Jeżeli chodzi o pogodę, to miałem strasznego pecha w Parku Narodowym Jokulsárgljúfur - było zimno i strasznie lało i praktycznie nic nie było widać. Zrobiliśmy sobie wycieczkę m.in. na Czerwoną Górę i zmokłem do ostatniej nitki, potem przez cały dzień walczyłem z dreszczami, bo moje suche ciuchy były zakopane bardzo głęboko Wink. Cóż - takie są uroki Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Lis 2005, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jakim terminie byłeś na Wyspie?

Deszcz i mgła krzyżują często fajne plany. Co zrobić.. jak czas goni, a zazwyczaj goni, to nie da się po prostu przeczekać.

A więc nie widziałeś dobrze Dettifossa? Straszna szkoda.. Od której strony go "wziąłeś"? Jeśli byłeś na Czerwonej Górze, to pewnie od wschodniej, dobrze kombinuję? Smile No chyba, że objechałeś wąwóz rzeki z obu stron?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Lis 2005, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, początek sierpnia-początek września. Detifossa widziałem, ale był za lekką mgłą (na szczęście, wynagrodziła mi to piękna pogoda na Gulfossie). Widziałem go od tej strony, od której zrobione jest zdjęcie na stronie:
Kod:
http://www.dettifoss.is/default.asp?sid_id=10860&tre_rod=002|003|&tId=1

Nie wiem, czy to wschód, czy zachów, czy może północ, przykro mi ;]. Ale pewnie, gdy zobaczysz zdjęcie rozpoznasz stronę świata.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Lis 2005, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to wschodnia strona.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Lis 2005, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogoda może nie była najpiękniejsza wtedy i po 20minutowej wycieczce w stronę wodospadu moje spodnie dało się wycisnąć, ale, o dziwo wyszło mi stamtąd kilka ładnych zdjęć, niestety, nie samego wodospadu, bo mój aparat wariował w takich warunkach, nawet przy ręcznym ustawianiu przesłony. Właściwie, to był to jeden z pierwszych islandzkich wodospadów, jaki zobaczyłem.. A wszystkie (oprócz gulfossa) widziałem w strugach deszczu ;-).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron