reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jak jest w końcu z przyjazdem własnym samochodem do Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 13 Mar 2007, 13:10    Temat postu: Re: Jak jest w końcu z przyjazdem własnym samochodem do Isla Odpowiedz z cytatem

arielka napisał:
Jak najlepiej dostać się na wyspę?
Trasy, koszta, itd.


Żartujesz sobie chyba nie? Bo nigdzie na forum ani na stronie nikt nigdy nie pisał jak dostać się samochodem na wyspę?
rozpacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 29 Mar 2007, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi

masakra pol tematu się kłócą a po za tym nigdzie sie nie doszukałam, wiec poniekąd odswiezam wątek .samochodem na islandię.


ustalmy co juz wiemy:

Celnicy raz trzepia raz nie trzepia,ale to nie wazne.
Nie ma zadnych oplat za poruszanie sie po iSlandi (no chyba ze platne tunele)
mozna sie poruszac po Islandii jako turysta do 3 mcy ale mozna tez ten czas przedluzyc do roku czasu.No tak.
Gdzies tam w necie wyczytalam ze wystarczy nasze OC, jesli chodzi o ubezpieczenie pojazdu,Ciekawi mnie czy musze je tlumaczyc na IS, czy jak wezme takie polskie, to bedą się czepiać ,moze ktos powiedziec wiecej na ten temat?

P.S
Mam jescze takie pytanie dodatkowe

ILE JEST KILOMETROW Z POLSKI (moze byc obojetnie jakie miasto//np granica) DO DANI (Hanstholm).
Na moje oko to hmmm od Szczecina jakieś 800-1000 km ,jestem slepa czy nie?Wink
Odżajer ,Ty podruzowałeś samochodem, proszę podziel się wiedzą.
Very Happy
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 30 Mar 2007, 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj bylem Seydysfjordur i kupilem bilet z Danii na 23czerwiec 2os.+auto w kabinie dwuosobowej za 100000 koron Crying or Very sad (wysoki sezon)

Odleglosc z Krakowa do Hanstholm to od 1237km do 1399km zalezy ktoredy sie jedzie.
Jesli ktos pracuje w Islandii i przyjezdza autem z polski, to musi placic clo, ale ja przyjade z zona (zjechala z Islandii w tamtym roku) , i bedzie wjezdzac na Islandie jako turystka i jak zajdzie potrzeba, to Ona bedzie wypelniac jakies dokumenty przy wjezdzie na wyspe, a ja z Nia tylko jako pasazer, i wtedy nie bedziemy placic cla, tylko oplata miesieczna(do roku czasu, potem clo sie placi), za moje auto MMC Galant 2000cm TD rok 98, bedzie to ok. 5tys koron miesiecznie.(Biuro Celne to oblicza wedlug pojemnosci silnika i wieku samochodu, i trzeba sie do nich zglosic do miesiaca czasu po przyjezdzie!)
W Islandii samochod na polskiej rejestracji tylko maz lub zona powinni prowadzic , gdyz w razie wypadku, firma ubezpieczeniowa nie wraca kosztow wypadku.
Co do ubezpieczenia, to wystarczy zielona karta, bez zadnego tlumaczenia na jezyk Islandzki.

Tak , czy siak to polecam prom(lepiej poza wysokim sezonem), podobno piekna przygoda( +2,5dnia na wyspach owczych), bo jeszcze nie mialem okazji lol
Ale opisze to , gdy juz bede po... kierowca tańczę
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 18 Cze 2007, 20:30    Temat postu: tak na szybko... Odpowiedz z cytatem

Juz chyba na forum pisalam jak to jest naprawde z samochodem z Polski na IS
...moze jakis moderator albo admin wykasowal ? :-)

nieważne , napiszę raz jeszczę.


Przyplynelam ostatnim promem w niskim sezonie z hanstholm do seydysfjordur za 370 euro (samochod +2 osoby) wyplynelam 05.05 a na Is bylam 08.05 , mialam 11h postoju na wyspach owczych.

Zjezdzajac z promu wypelni sie pewne dokumenty.Podalam, ze przybylam tu jako turystka-dostalam nalepke na przednia szybe auta, ktra upowazniala mnie do miesiecznego smigania bez zadnych oplat po IS (nie liczac platnych tuneli oczywiscie),ani rprzymusu rejestrowania auta.

Po miesiacu nalezy udac sie do pewnego urzedu (nie pamietam jego nazwy a dokumentu nie mam przy sobie) Nazwa tego urzedu jest na tym zielonym dokumencie ktory otrzymujemy po zjechaniu z promu

W tym urzędzie nalezy okazac ów zielony dokument i powiedziec ze np. znaleźliśmy pracę.
Urzędnik sprawdzi coś tam , w naszym pryzpadku gdzies tam dzwonil, po czym dal kolejna naklejke na szybe ktora upowaznia do dalszego smigania po IS.
My dostalismy na kolejny miesiac, ale slyszalam ze dają tez na 3 mcy, ale glowy za to nie dam :p


Po naklejki mozna smigac do urzedu kiedy się kończy ich termin,
jednak nalezy pamietac ze fure trzeba wywieźć z IS przed uplywem 12 mcy od daty wplynięcia.
Mozna np wrócic Sobie do domu, albo gdzieś indziej na wakacje do europy.
Po czym mozna znów wrócić autem na IS i tak w kółko. (do urzedu po naklejki )

spoko nie? :-)
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 18 Cze 2007, 21:24    Temat postu: Re: tak na szybko... Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
Juz chyba na forum pisalam jak to jest naprawde z samochodem z Polski na IS
...moze jakis moderator albo admin wykasowal ? :-)
Nie bądź złośliwa/złośliwy Smile

Twój post może być w innym wątku o podobnej tematyce. Niestety na początku istnienia Forum nie było regulaminu i powstało wiele dublujących się wątków. Pewnie jest tam i twoja informacja...

O samochodach może być wątek w działach 4x4 lub Turystyka.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
tand

Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 2
PostWysłany: 7 Lip 2007, 15:03    Temat postu: SamochĂłd Odpowiedz z cytatem

Cześć. mam pytanko. Chciałbym sprowadzić mój samochód na Islandię. Nie orientuję się do kiedy trwa goracy i niski sezon. Do kiedy są przejazdy promowe na Islandię i gdzie mógłbym uzyskać informację o kupnie biletów. Czy promy do Islandii wypływają tylko z Danii i Norwegii czy takż e z Niemiec.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 7 Lip 2007, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.smyril-line.com

Bardzo prosze bardzo elegancko prosze masz dla Ciebie bo szukac Ci sie nei chce ale ja rozumiem spoko no problemo dla mnie to pikus
Powrót do góry
arekiceland

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Poznań-Reydarfjordur
PostWysłany: 3 Sie 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyzak, na tej stronce co podałeś nie ma nic o promach na Islandie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 5 Sie 2007, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arekiceland napisał:
Zyzak, na tej stronce co podałeś nie ma nic o promach na Islandie!


teraz faktycznie juz nie ma na tej stronie nic o promach na IS

wi€c prosz€ teraz bezposrednio link do armatora

http://www.smyril-line.com/
Powrót do góry
baraccuda

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zielona GĂłra
PostWysłany: 9 Kwi 2008, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam zamiar zabrac tu auto z Polski i zastanawia mnie czy nie bedzie problemow poniewaz jestem wspolwlascicielem auta gdyĹź rejestrowalem auto rowniez na ojca zeby miec jego znizki OC. Przyjezdzal moze ktos do islandi autem kto w dowodzie ma dwoch wlascicieli?? Wszedzie indziej gdybym mial jechac nie zastanawialbym sie nad tym ale tutaj maja te swoje "inne" przepisy i roznie moze byc... Smile pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gucio7

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Chełm
PostWysłany: 29 Kwi 2008, 21:35    Temat postu: Jadę do Islandii Odpowiedz z cytatem

Cześć
Jadę do Islandii z Polski samochodem mogę zabrać ze sobą jedną osobę
Wypływam z Danii 10 .05 w Islandii będę 13- tego Jadę dalej na północ do Kapusker.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 24 Cze 2008, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czytam cały ten wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie!
Więc je przedstawię :
Mieszkam na Islandii i pracuje od roku czasu i chciałbym po wrześniowych wakacjach w Polsce wrócić tu z samochodem na 6 miesięcy. Mam zamiar już na stale zjechać w marcu pierwszym promem. I moje pytanie czy i jak można zrobić aby nie płacić cła za ten samochód bo ma on tylko jeździć 6 miesięcy po Islandii! Ewentualnie gdzie mogę się dowiedzieć jakiś informacji w tej sprawie. Najlepiej jakiś adres właściwego urzędu....

Z góry dziękuje za pomoc Smile
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
porscheee

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 12
PostWysłany: 12 Maj 2013, 3:05    Temat postu: Re: tak na szybko... Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
Juz chyba na forum pisalam jak to jest naprawde z samochodem z Polski na IS
...moze jakis moderator albo admin wykasowal ? :-)

nieważne , napiszę raz jeszczę.


Przyplynelam ostatnim promem w niskim sezonie z hanstholm do seydysfjordur za 370 euro (samochod +2 osoby) wyplynelam 05.05 a na Is bylam 08.05 , mialam 11h postoju na wyspach owczych.

Zjezdzajac z promu wypelni sie pewne dokumenty.Podalam, ze przybylam tu jako turystka-dostalam nalepke na przednia szybe auta, ktra upowazniala mnie do miesiecznego smigania bez zadnych oplat po IS (nie liczac platnych tuneli oczywiscie),ani rprzymusu rejestrowania auta.

Po miesiacu nalezy udac sie do pewnego urzedu (nie pamietam jego nazwy a dokumentu nie mam przy sobie) Nazwa tego urzedu jest na tym zielonym dokumencie ktory otrzymujemy po zjechaniu z promu

W tym urzędzie nalezy okazac ów zielony dokument i powiedziec ze np. znaleźliśmy pracę.
Urzędnik sprawdzi coś tam , w naszym pryzpadku gdzies tam dzwonil, po czym dal kolejna naklejke na szybe ktora upowaznia do dalszego smigania po IS.
My dostalismy na kolejny miesiac, ale slyszalam ze dają tez na 3 mcy, ale glowy za to nie dam :p


Po naklejki mozna smigac do urzedu kiedy się kończy ich termin,
jednak nalezy pamietac ze fure trzeba wywieźć z IS przed uplywem 12 mcy od daty wplynięcia.
Mozna np wrócic Sobie do domu, albo gdzieś indziej na wakacje do europy.
Po czym mozna znów wrócić autem na IS i tak w kółko. (do urzedu po naklejki )

spoko nie? :-)

czy ktoś się orietuje czy ta naklejke na szybe musi odebrać właściciel czy ktso inny np. z rodziny ? Powidzmy ze ktoś przywiózłby auto (ojciec ,matka etc.) i zostawił na roczek do uzytku ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron