reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

obama vs mccain
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lis 2008, 4:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Nie ważne też czy używamy słów takich jak:
[...], czekolada itp.
Ważne jest czy używając tych nazw mamy intencję by zrobić Wam krzywdę,
Czy też może jednak nie!


A co z krzywdą psychiczną! Takowa istnieje i nie koniecznie nóż potrzebny! Wystarczy czasami ostry język..... a rana większa i boleśniejsza niż po nożu!!
[Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.]

A jak myślisz o jakiej krzywdzie ja pisałem? Czytaj ze zrozumieniem.
Jeśli ja jakieś słowo traktuję jako neutralne, a tu nagle się okazuje, że ktoś stwierdził, że są obraźliwe, to już jego problem.
Ja nie mam nic przeciwko ludziom, a skoro można ich nazwać, to używam nazw, które są dla mnie neutralne. I co najważniejsze, nie chcę z nikogo drwić, czy czynić mu krzywdę psychiczną.
Gdyby ktoś powiedział do mnie "białasie" a ja nie wyczułbym agresji w słowach, to nie miałbym nic przeciwko.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 9 Lis 2008, 4:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś powiedział do mnie "białasie" a ja nie wyczułbym agresji w słowach, to nie miałbym nic przeciwko.[/quote]


niektóre słowa same w sobie są poniżające dla innych i na milion sposobów powiedziane są odbierane jednozancznie....to nie tylko problem wyczywalnej agresji w słowie....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 9 Lis 2008, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno oglądałam wiadomości i myslałam,że mi się daty pomyliły i są moje urodziny, 1 kwietnia. Bo w Polsce wyraz kaczor jest wyrazem obrażliwym, i nawet powołano jakąś tam komisję w celu tego sprawdzenia!!!!! iI takie niusy w głownych wiadomościach. co dalej nas czeka? Nawet aktor Kaczor wypowiadał się w tym temacie.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Lis 2008, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sad jakis tam uznal, ze mowienie kaczor na prezydęta nie jest obrazliwe. btw tlumaczylem topic znajomemu xxxxxxxx & niezle sie usmial - asfalty wbrew pozorom tez poczucie humoru maja. bladzie niestety rzadziej.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 9 Lis 2008, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomina mi się skecz komika Hazanova:

W czasach ZSRR na wykopki do jakiejś wiochy przyjechali aspiranci, doktorzy i profesorzy z Instytutu Naukowego. Po pewnym czasie prasa robi wywiad z "autochtonami" na temat współpracy elit naukowych z klasą robotniczą. Starszy pan opowiada:

"Wszyscy oni to żydzi, Ivanov - Żyd, Kuznetsov - też Żyd, Petrovich - Żyd jedyny Rabinovich normalny człowiek pomógł mojemu synowi w matematyce."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 9 Lis 2008, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertol73 napisa:
Jak myślicie jak nasz prezydent wymówi imię i nazwisko nowego prezydenta USA?
Baba Omama
Oback Barama
Barakus mlask mlask Obamus mlask mlask


Stawiam na Barak Osama
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Bo w Polsce wyraz kaczor jest wyrazem obrażliwym, i nawet powołano jakąś tam komisję w celu tego sprawdzenia!!!!! iI takie niusy w głownych wiadomościach. co dalej nas czeka? Nawet aktor Kaczor wypowiadał się w tym temacie.
A ja uważam, że wyraz "kaczor" jest obraźliwy, ale oczywiście wtedy, gdy ktoś używa go by ośmieszyć jakiegoś człowieka.

Ponieważ wielu ludzi korzysta z pewnej nieporadności prezydenta, więc łatwo jest się z niego nabijać. Ale raczej robią to ci, którzy za przyczyną mediów uwierzyli w złe intencje prezydenta.
Ja tam również czasem powtórzę jakiś dowcip, ale mimo wszystko mam więcej szacunku do Kaczyńskiego niż do Tuska. Wynika to z ich czynów, a nie tego, że jednen jest cwanym lisem, a drugi nieporadnym wujaszkiem.

Jeśli mjkl mówi "asfalt" to mam wrażenie, że nawet jest w tym nieco życzliwości i zwykłego humoru. I dlatego nie razi mnie to.

Natomiast rasizm mnie razi. A do tego wcale nie potrzeba słów. Bo rasizm jest w umyśle. Często właśnie ci, co tak martwią się o murzynów, są rasistami, tyle że pozytywnymi. Oni wiedząc, że murzyni są "gorsi" współczują im i się nad nimi litują. To bardzo frustrujący przejaw rasizmu, bo z jednej strony wypływa z ciepłych uczuć, ale z drugiej strony jest równie irytyjący jak dzieci wołające "asfalt". Dzieci można ignorować, ale co zrobić z kryptorasistami?


Nawet słowo "mędrzec", "bóg", "wielki" itd. są obraźliwe, gdy ktoś używa ich w znaczeniu sarkastycznym. Liczą się intencje, a nie słowa.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
frodo17

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 10
PostWysany: 26 Lis 2008, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem za McCainem, więc wygraną Obamy przyjąłem ze smutkiem...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Lis 2008, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
A ja uważam, że wyraz "kaczor" jest obraźliwy, ale oczywiście wtedy, gdy ktoś używa go by ośmieszyć jakiegoś człowieka.


kazde slowo moze byc obrazliwe. zalezy od kontekstu i czasem intencji.

O.E. napisa:
Ponieważ wielu ludzi korzysta z pewnej nieporadności prezydenta, więc łatwo jest się z niego nabijać. Ale raczej robią to ci, którzy za przyczyną mediów uwierzyli w złe intencje prezydenta.


mialem nie uzywac brzydkich slow to uzyje mniej brzydkiego. to slowo to cipeczka. obserwujac poczynania prezydęta (+ brachola) od lat 70-80 bardzo latwo wyciagnac wniosek, ze ten koles (brachol tez) dobrych intencji nigdy nie mial. pare rzeczy, ktore moglyby takie wrazenie sprawiac, wyszlo chyba niechcacy. ludzie takiego pokroju to chodzaca kpina & trzeba to wykorzystywac & bezustannie przypominac, zeby przypadkiem na starosc przez skleroze nie zapomnieli. ;]

O.E. napisa:
Jeśli mjkl mówi [...] to mam wrażenie, że nawet jest w tym nieco życzliwości i zwykłego humoru. I dlatego nie razi mnie to.


[...] to slowo. mam paru znajomych o ciemniejszej karnacji & zaden nigdy focha nie strzelil za takie okreslenie. tak samo ja focha nie walnalem za bialasa/bladzia/wsioka/etc.

O.E. napisa:
Natomiast rasizm mnie razi. A do tego wcale nie potrzeba słów. Bo rasizm jest w umyśle. Często właśnie ci, co tak martwią się o murzynów, są rasistami, tyle że pozytywnymi. Oni wiedząc, że murzyni są "gorsi" współczują im i się nad nimi litują. To bardzo frustrujący przejaw rasizmu, bo z jednej strony wypływa z ciepłych uczuć, ale z drugiej strony jest równie irytyjący jak dzieci wołające "asfalt". Dzieci można ignorować, ale co zrobić z kryptorasistami?


tez. ignorowac.

O.E. napisa:
Nawet słowo "mędrzec", "bóg", "wielki" itd. są obraźliwe, gdy ktoś używa ich w znaczeniu sarkastycznym. Liczą się intencje, a nie słowa.


za pare lat to [...] beda miec problem jak [...] 40-50 lat temu. w sumie juz teraz maja w najwiekszych miastach us chociazby, moze z wyjatkiem nyc bo tam teraz to w sumie bezpieczniej jest niz na islandii...

& sytuacja jest troche inna bo aryjska rasa faktycznie wymrze. zostanie [...]. ;]

[Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 26 Lis 2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
sytuacja jest troche inna bo aryjska rasa faktycznie wymrze. zostanie [...] ;]
[Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.]


moze i wymrze ale to raczej nie czarni nas zastapia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
TS
Go
PostWysany: 26 Lis 2008, 14:34    Temat postu: obama Odpowiedz z cytatem

W nyc jest bardziej bezpiecznie niz w islandii? Z kad ty takie informacje bierzesz? Widze ze piszesz pierdoły, byleby pisac.
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 26 Lis 2008, 14:44    Temat postu: Re: obama Odpowiedz z cytatem

TS napisa:
W nyc jest bardziej bezpiecznie niz w islandii? Z kad ty takie informacje bierzesz? Widze ze piszesz pierdoły, byleby pisac.


no ja tez odnosze takie wrazenie, komisariaty co 2 bloki, policja w kazdym miejscu, i nie mowie tu tylko o manhattanie, na brooklinie i queens jest dokladnie tak samo. albo dublowanie sie alarmow w metrze, poza zwyklym alarmem, przez caly wagon masz niebieska linie, na wysokosci metra ktora mozesz niepostrzezenie nacisnac, nie bedzie zadnego dzwieku, a na nastepnej stacji do wagonu wskakuje policja. ja uwazam NY za bardzo bezpieczne miasto, moze ewentualnie sugarhill bym porownal do naszego hlemmura Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Lis 2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.disastercenter.com/crime/nycrime.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_New_York_City
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
TS
Go
PostWysany: 26 Lis 2008, 17:01    Temat postu: obama Odpowiedz z cytatem

Owszem statystyki pokazujace przestepczosc spadły, szczegolnie kiedy Giowani został burmistrzem miasta, ale to sa tylko statystyki... Dalej sa napady z bronią w reku i dilerzy ktorzy robia dobre siano. Szcegolnie w dwa dni w miesiacu kiedy sa wypłacane zasiłki i całe tłumy kupuja krak. Bzdura jest jak ktos pisze ze w nyc jest bezpieczniej niz w islandii. Na niektore osiedla bys wogle nie wszedł a jak juz to wrociłbys zdziesionowany. Są takie miejsca na islandii? Pokaz mi... Shocked
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 26 Lis 2008, 17:17    Temat postu: Re: obama Odpowiedz z cytatem

TS napisa:
Na niektore osiedla bys wogle nie wszedł a jak juz to wrociłbys zdziesionowany.


pokaz mi jakis przyklad, bo bylem w wielu miejscach ktore sa owiana taka legenda i jakos nic mi sie nie stalo, oczywiscie sa miejsca w stylu bronx czy jamaica gdzie czujesz sie nieswojo ze swoja islandzka opalenizna, ale do nowego orleanu jeszcze daleko.

NYC to miasto policyjne i daltego czuje sie tam bezpiecznie. i nie spotaklem tam miejsca w ktorym co 5 minut nie minalby mnie policyjny samochod.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
TS
Go
PostWysany: 26 Lis 2008, 17:46    Temat postu: obama Odpowiedz z cytatem

Jak Ty chodziłes po Manhatanie to co Ty chciałes widziec?
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 26 Lis 2008, 17:49    Temat postu: Re: obama Odpowiedz z cytatem

TS napisa:
Jak Ty chodziłes po Manhatanie to co Ty chciałes widziec?


co ty piszesz? prziez napisalem w poprzednim poscie: bronx, jamaica. mieszkalem w queens
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
TS
Go
PostWysany: 26 Lis 2008, 17:57    Temat postu: obama Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak wiekszy nyc jest od islandii? Wiesz wogle ze sam Teksas jest dwa razy wiekszy od polski? No tak, ale Ty przeciez byłes wszedzie? Oczym my tu rozmawiamy, zapomniałem.
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Lis 2008, 19:08    Temat postu: Re: obama Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
ale do nowego orleanu jeszcze daleko.


albo detroit ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 8 Lip 2011, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barack Obama zostanie zapamiętany jako ten prezydent, który pogrzebał amerykański program kosmiczny.

http://wiadomosci.wp.pl/gid,13581626,title,Ostatni-lot-Atlantisa-zobacz-zdjecia,galeria.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron