reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polska też pomoże Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 10 Lis 2008, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisa:
stan napisa:
police55 napisa:
viking napisa:


Zatroskany zaraz przedstawi 10 argumentów dla których Polska jako jedyna uniknie kryzysu.



Zgodnych z wytycznymi MSZ.


coś sugerujesz? Wink

tu nie ma nic do sugerowania tylko trzeba sie wczytywac w posty zatroskanego i czekac na nastepne Wink


Jak widac tutaj myslenie spiskowe jest bardzo popularne Smile . Nikt nie mowil ze jako jedyna Polska uniknie kryzysu tylko ze po pierwsze nie bedzie to scenariusz islandzki a po drugie moze to byc jako czesc wiekszego kryzysu swiatowego. Banki w Polsce maja porzadne bilanse i zadnemu nie trzeba bylo udzielac pomocy. W ogole nie trzeba bylo jak dotad robic nic. Porownajmy to np. z UK gdzie trzeba bylo zaoferowac bankom do 500 mld funtow a bank centralny obnizyl stopy o rekordowe 1.5% zeby ratowac ekonomie. No ale argumenty oparte na faktach nie dzialaja przy mysleniu spiskowym. Wobec tego realia sa takie ze Polska oferuje 200 mln $ pozyczki Islandii a polandurscy spiskowcy wesza polski kryzys islandzki co staje sie groteska.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Groteskowe jest że piszesz o uniknięciu kryzysu.
Synku ile ty masz latek ja dobrze pamiętam puste półki w sklepach i kartki na mięso.

Polska JEST W KRYZYSIE co najmniej od 20 lat. To że teraz kłopoty z zaopatrzeniem odeszły w przeszłość to nie znaczy że standard życia jest dobry.
Za to doszły w miejsce starych problemów nowe kto wie czy nie większe.
Korupcja niedofinansowana oświata, brak polskich banków, próba utraty niezależności i utraty niezależności banku centralnego poprzez wprowadzenie euro, niedofinansowana służba zdrowia, moloch na kolanach czyli widmo upadku ZUS bo podobno ludzie nie chcą umierać w odpowiednim wieku do tego staruszkowie nie chcą pracować.
Polska była jest, i jeszcze długo po tym jak Islandczycy zapomną o kryzysie, nadal będzie wychodzić z kryzysu, spłacać zobowiązania i doganiać światową gospodarkę.
Dlatego tylu nas tutaj razem z Tobą Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rob4l
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zatroskanego Smile

http://www.tvn24.pl/-1,1572420,0,1,tysiace-osob-trafia-na-bruk,wiadomosc.html
Powrt do gry
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ztroskany czy ty nie kumasz prostego faktu że z całą pewnością 99 procent czytelników tego forum dobrze Polsce życzy i chciałoby by w Polsce żyło się dobrze.
Jestem pewien że każdy, lub prawie każdy, Polak kocha swoją ojczyzną niezależnie od miejsca w którym mieszka.
Nie myl naszych wypowiedzi o sytuacji społecznej, ekonomicznej a zwłaszcza politycznej z naszym, moim stosunkiem do Polski.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rob4l
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jeden:
http://banki.wp.pl/kat,53234,wid,10557849,raportwiadomosc.html
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Ztroskany czy ty nie kumasz prostego faktu że z całą pewnością 99 procent czytelników tego forum dobrze Polsce życzy i chciałoby by w Polsce żyło się dobrze.
Jestem pewien że każdy, lub prawie każdy, Polak kocha swoją ojczyzną niezależnie od miejsca w którym mieszka.
Nie myl naszych wypowiedzi o sytuacji społecznej, ekonomicznej a zwłaszcza politycznej z naszym, moim stosunkiem do Polski.


Ja kocham Polske, miejsce w ktorym sie urodzilem, wychowalem i dorastalem, wiele polskich rzeczy i elementow zycia jest mi bliskich, jak rowniez sa takie ktorych niecierpie - jednak jestem Polakiem i uwazam za bardzo fajna rzecz krzewienie zdrowego dobrego patriotyzmu do wlasnej ojczyzny. W xxxx mam politykow i caly ten ich wielki nadety patriotyzm pod publiczke, brzydze sie ultraprawica (jak i ultralewica), ksenofobia czy nacjonalizmem ktorego tyle pelno. Zycze Polsce jak najlepiej, a jeszcze lepiej swemu "krzyzackiemu" rejonowi. Wiwat lokalny patriotyzm!Smile
Chcialbym, aby Polacy kiedys czuli radosc i dume z tego ze sa Polakami, albo co lepsza dume z Polski. Dume bez cienia wywyzszania ponad inne narody podkreslam. Odkad pamietam to Polska wsrod innych krajow byla tym kiepskim ogonem a narod nasz w kontaktach z obcokrajowcami wykazywal sie duza iloscia kompleksow. Zazdroszcze Islandczykom ich patriotyzmu, ich umiejetnosci "sprzedania" turystom zwyklej skaly pod postacia historyjki o elfie, ich umiejetnosci zaczarowania tego surowego kraju, tak, ze w oczach wielu turystow jest on uroczy i piekny. Polacy dlugo jeszcze bede sie uczyc jak promowac pozytywnie nasz kraj. Fajnie by bylo tez widywac za granica rzesze polskich turystow zamiast rzeszy nawalonych wasaczy wiec reasumujac ten lanczowy wywodzik tak, chce dla Polski jak najlepiej. Smile

Kto jeszcze kocha Polske? Smile
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o 'krzyzacki' patriotyzm to jestem calkowicie za Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Lis 2008, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu moj punkt widzenia http://www.goldenline.pl/forum/polityka/583664/
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Lis 2008, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://biznes.onet.pl/0,1860218,wiadomosci.html

Nie są aż tak złe te prognozy dla Polski.
Ale jeszcze nie dawno Zatroskany mówił że nic nie grozi.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 10 Lis 2008, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, sagi to ty masz miedzy kulkami z nosa toczonymi entuzjastycznie razem z kolodkowo-belkowymi slupkami. Zapominasz odrobic lekcji z klasyki ekonom. a zajmujesz sie propaganda jak to wladza robi dobrze ludowi.
Sprawa zlota to strategia dlugoterminowa realizowana po zimnym prysznicu a nie przed jak teraz. Wymiana na euro nic nie zmienia tylko dodaje koszty.
Kazda waluta moze powtorzyc sukces franka szwajcarskiego a mowienie, ze tam sie udalo bo mafia, zlodzieje i dawno temu udowadnia brak wiedzy a co dopiero interpretacje danych. Takich szwajcarii jest coraz wiecej na swiecie i nikt tego nie zablokuje stosujac biurokratyczne metody jak to robi IV rzesza.
Ja rowniez zycze dobrze polsce, ale daleki jestem od optymizmu widzac zaledwie male sukcesy opakowane w girkowska swietlana przyszlosc, ktora peknie przy kazdym wikszym kryzysie z tym ze inni sie pozbieraja w kilka lat a w polsce zostanie skorupa hal fabrycznych i morze ludzi starych.
Snij dalej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 10 Lis 2008, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Sprawa zlota to strategia dlugoterminowa realizowana po zimnym prysznicu a nie przed jak teraz. Wymiana na euro nic nie zmienia tylko dodaje koszty.


To jest po prostu zenada i obciach. Zlota nikt juz nie stosuje jako podstawy waluty, to sa stare czasy ktore juz minely. A euro jest juz w tej chwili druga waluta swiata i przyjdzie jeszcze czas gdy bedzie kandydowalo do pierwszej.

Kryspingdynia napisa:

Kazda waluta moze powtorzyc sukces franka szwajcarskiego a mowienie, ze tam sie udalo bo mafia, zlodzieje i dawno temu udowadnia brak wiedzy a co dopiero interpretacje danych. Takich szwajcarii jest coraz wiecej na swiecie i nikt tego nie zablokuje stosujac biurokratyczne metody jak to robi IV rzesza.


To sa bajania wlasnie. A gadanie o IV rzeszy to 100% bereciarstwo z dluga antena. Polska jest czlonkiem Unii i brakuje jej tylko euro ale szanse na jego przyjecie sa dobre.

Kryspingdynia napisa:

Ja rowniez zycze dobrze polsce, ale daleki jestem od optymizmu widzac zaledwie male sukcesy opakowane w girkowska swietlana przyszlosc, ktora peknie przy kazdym wikszym kryzysie z tym ze inni sie pozbieraja w kilka lat a w polsce zostanie skorupa hal fabrycznych i morze ludzi starych.
Snij dalej.


Trzeba byc skrajnie zaslepionym zeby plesc takie bajki. Polska rozwija sie doskonale co zreszta widac w trakcie obecnego kryzysu gdy ci co zyli na kredyt zbankrutowali albo wzieli mordercze kredyty zeby przezyc, a w Polsce nic nie trzeba robic.

Na dodatek widac wyraznie jak kraj sie rozwija po tym ze maleje oplacalnosc wyjazdow na zmywaki do krajow najwyzej rozwinietych. A to wszystko wskutek tego ze w Unii jest program wyrownywania roznic i jak widac dziala super po 4.5 latach od czlonkostwa. Teraz rozne wyspy ktore zyly na kredyt i ludziom sie zdawalo ze tam jest to normalne, wracaja do normalnosci a ich atrakcyjnosc spada do zera.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 10 Lis 2008, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Groteskowe jest że piszesz o uniknięciu kryzysu.
Synku ile ty masz latek ja dobrze pamiętam puste półki w sklepach i kartki na mięso.

Polska JEST W KRYZYSIE co najmniej od 20 lat. To że teraz kłopoty z zaopatrzeniem odeszły w przeszłość to nie znaczy że standard życia jest dobry.
Za to doszły w miejsce starych problemów nowe kto wie czy nie większe.
Korupcja niedofinansowana oświata, brak polskich banków, próba utraty niezależności i utraty niezależności banku centralnego poprzez wprowadzenie euro, niedofinansowana służba zdrowia, moloch na kolanach czyli widmo upadku ZUS bo podobno ludzie nie chcą umierać w odpowiednim wieku do tego staruszkowie nie chcą pracować.
Polska była jest, i jeszcze długo po tym jak Islandczycy zapomną o kryzysie, nadal będzie wychodzić z kryzysu, spłacać zobowiązania i doganiać światową gospodarkę.
Dlatego tylu nas tutaj razem z Tobą Smile


Haha, a to dobre. Zapomniales jeszcze napisac ze to ze Polska jest w Unii Europejskiej i przez to masz prawa europejskiego pracownika tez jest objawem kryzysu. Euro ma byc objawem kryzysu to swiadczy o rekordowej grubosci moheru na berecie.A o bankach mozna pekac ze smiechu, przeciez ekonomia polska jest zintegrowana z unijna, nie ma zadnych barier w przeplywie ludzi, towaru i kapitalu. No ale w beretowym mysleniu to Bialorus jest najlepszym krajem.

Nie wiadomo jak to bedzie z Islandczykami ale na razie jest tak ze to Polska udziela im 200 mln $ kredytu na przetrwanie. Perspektywy Islandii sa ponurawe, perspektywy Polski w zwiazku z otrzymywaniem funduszy unijnych i przyjeciem euro sa znakomite. Co to znaczy w Unii znakomite to kazdy moze sie przekonac jak sobie poczyta o Hiszpanii czy Irlandii. Bieda byla tam kiedys duza a teraz? Poza tym duza roznica miedzy Polska a innymi krajami jest tylko w przypadku krajow ktore zyja na kredyt albo maja gaz i rope. Czy komus jeszcze oplaca sie jechanie do roboty do Portugalii, Grecji, Finlandii, Wloch? Jakos chetnych nie widac. Ludzie masowo jezdzili na rozne wyspy bo zylo sie tam na kredyt, teraz wraca do normy iwyjazdy nie sa takie atrakcyjne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 10 Lis 2008, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
http://biznes.onet.pl/0,1860218,wiadomosci.html

Nie są aż tak złe te prognozy dla Polski.
Ale jeszcze nie dawno Zatroskany mówił że nic nie grozi.


Ladna demagogia tylko niestety cienizna wylazi. Bez przerwy sie pisze ze Polsce nic nie grozi w sensie jakiegos indywidualnego kryzysu w rodzaju islandzkiego czy wegierskiego. Ale bylo pisane wielokrotnie ze jesli na swiecie bedzie duza recesja to oczywiscie w Polsce tez nastapi zahamowanie wzrostu. Przeciez znaczna czesc ekonomii dziala na eksporcie, jak nie bedzie nabywcow to sie towaru nie sprzeda. Pytanie jest jak duzy moze byc spadek wzrostu. JP Morgan prognozuje 1.5% inni maja prognozy znacznie wyzsze, ok. 3.5-4%. A jesli spojrzy sie na to wszystko od strony przewidywanego kurczenia sie ekonomii w wiekszosci krajow to wzrost nawet o 1.5% jest super wynikiem. Wiec bo so opowiadac sagi o tym ze cos grozi?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 10 Lis 2008, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:
darek 13 napisa:
Ztroskany czy ty nie kumasz prostego faktu że z całą pewnością 99 procent czytelników tego forum dobrze Polsce życzy i chciałoby by w Polsce żyło się dobrze.
Jestem pewien że każdy, lub prawie każdy, Polak kocha swoją ojczyzną niezależnie od miejsca w którym mieszka.
Nie myl naszych wypowiedzi o sytuacji społecznej, ekonomicznej a zwłaszcza politycznej z naszym, moim stosunkiem do Polski.


Ja kocham Polske, miejsce w ktorym sie urodzilem, wychowalem i dorastalem, wiele polskich rzeczy i elementow zycia jest mi bliskich, jak rowniez sa takie ktorych niecierpie - jednak jestem Polakiem i uwazam za bardzo fajna rzecz krzewienie zdrowego dobrego patriotyzmu do wlasnej ojczyzny. W xxxx mam politykow i caly ten ich wielki nadety patriotyzm pod publiczke, brzydze sie ultraprawica (jak i ultralewica), ksenofobia czy nacjonalizmem ktorego tyle pelno. Zycze Polsce jak najlepiej, a jeszcze lepiej swemu "krzyzackiemu" rejonowi. Wiwat lokalny patriotyzm!Smile
Chcialbym, aby Polacy kiedys czuli radosc i dume z tego ze sa Polakami, albo co lepsza dume z Polski. Dume bez cienia wywyzszania ponad inne narody podkreslam. Odkad pamietam to Polska wsrod innych krajow byla tym kiepskim ogonem a narod nasz w kontaktach z obcokrajowcami wykazywal sie duza iloscia kompleksow. Zazdroszcze Islandczykom ich patriotyzmu, ich umiejetnosci "sprzedania" turystom zwyklej skaly pod postacia historyjki o elfie, ich umiejetnosci zaczarowania tego surowego kraju, tak, ze w oczach wielu turystow jest on uroczy i piekny. Polacy dlugo jeszcze bede sie uczyc jak promowac pozytywnie nasz kraj. Fajnie by bylo tez widywac za granica rzesze polskich turystow zamiast rzeszy nawalonych wasaczy wiec reasumujac ten lanczowy wywodzik tak, chce dla Polski jak najlepiej. Smile

Kto jeszcze kocha Polske? Smile


Na tym forum przewaza myslenie moherowe i to czesto bardzo gesty radyjny moher. Polska jest oczywiscie dopiero w poczatkowym stadium dzialania unijnego mechanizmu rozwojowego ktory znakomicie dzialal w przeszlosci. Moher na przyklad nie wie ze jeszcze 20 lat temu z Irlandii ludzie masowo wyjezdzali bo byla duza bieda a 15 lat pozniej zwalilo do nich masa ludu z Polski bo duzo placili i nie mieli ludzi do roboty, co zreszta bylo ponad miare bo zyli na kredyt. I tak samo bedzie w Polsce.

Twoje podejscie emocjonalne o "kochaniu" Polski tez nieco traci beretami. Tu nie chodzi o emocje tylko o fakty. A fakty na dzisiaj sa takie ze Polska jest pelnoprawnym krajem Unii Euopejskiej, w strefie Schengen, i na dobrej drodze do euro. Co wiecej jest juz masa ludzi w Polsce ktorym po prostu nie oplaca sie wyjezdzac na roboty. I to jest trend na przyszlosc. Te drobne 200 mln dolarow pomocy dla Islandii to tez jest objaw tego trendu.

No a jesli swieci ci patriotyzm Islandczykow to nieco poczekaj az kryzys sie rozwinie. Jak jest kasa to wszyscy sa dumnymi zadowolonymi patriotami. Jak nie ma kasy to sie co nieco zmieniaja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:


Twoje podejscie emocjonalne o "kochaniu" Polski tez nieco traci beretami. Tu nie chodzi o emocje tylko o fakty.


Jesli sie mowi, ze sie kocha to tak jest to emocja, uczucie ale do licha co to ma ciezkiego z moherami? Nie rozbrajaj mnie prosze SmileSmileSmile

zatroskany napisa:


A fakty na dzisiaj sa takie ze Polska jest pelnoprawnym krajem Unii Euopejskiej, w strefie Schengen, i na dobrej drodze do euro. Co wiecej jest juz masa ludzi w Polsce ktorym po prostu nie oplaca sie wyjezdzac na roboty. I to jest trend na przyszlosc. Te drobne 200 mln dolarow pomocy dla Islandii to tez jest objaw tego trendu.


Tak na papierku to wszystko sie zgadza i wyglada niezle, ale popatrz na szerego Kowalskiego z Pcimia Dolnego a na szarego Jonssona z Sudureyri - komu sie lepiej zyje? Ten z Pcimia to chocby taka Hiszpanie widzial tylko w tv albo zapieprzajac na plantacji pomidorow a tego z Sudureyri stac na wakacje za granica a nie wyzysk za granica.
Zgoda, w PL jest lepiej, duuuzo lepiej niz bylo, ale to wciaz nie oznacza, ze jest dobrze. Ogromne rozwarstwienie spoleczne i place dla inzyniera-absolwenta 1600 netto - smiech!

A poza tym ostatnio pisales:
zatroskany napisa:

A swoja droga 200 mln zieleniny to nie jest jakas taka sobie symboliczna kwota i wyglada nawet na zbyt wysoka, nalezaloby jeszcze sprawdzic czy to na pewno tyle to jest.


a teraz piszesz:
zatroskany napisa:

Te drobne 200 mln dolarow pomocy dla Islandii to tez jest objaw tego trendu.


Zdecyduj sie wiec chlopie wreszcie czy to drobne czy nie:

zatroskany napisa:

No a jesli swieci ci patriotyzm Islandczykow to nieco poczekaj az kryzys sie rozwinie. Jak jest kasa to wszyscy sa dumnymi zadowolonymi patriotami. Jak nie ma kasy to sie co nieco zmieniaja.


A co powiesz o amerykanskim patriotyzmie? Porownalbym go z islandzkim, a jednak w usa nie ma tak kolorowo jak tutaj.
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Moher na przyklad nie wie ze jeszcze 20 lat temu z Irlandii ludzie masowo wyjezdzali bo byla duza bieda a 15 lat pozniej zwalilo do nich masa ludu z Polski bo duzo placili i nie mieli ludzi do roboty, co zreszta bylo ponad miare bo zyli na kredyt. I tak samo bedzie w Polsce.


Pominalem wiec dopisuje kom. do powyzszego.

Tak samo bedzie w PL? Czyli tak najpiew super rozwoj, zycie ponad miare na kredyt a potem bezrobocie, wyganianie obcokrajowcow z kraju i doplacanie im do biletow?

Cos ch... ta "irlandzka" przyszlosc Polski język
Powrt do gry
Plantator Kurczaków

Doczy: 11 Lis 2008
Posty: 1
Skd: Dębe Wielkie
PostWysany: 11 Lis 2008, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:

Zgoda, w PL jest lepiej, duuuzo lepiej niz bylo, ale to wciaz nie oznacza, ze jest dobrze. Ogromne rozwarstwienie spoleczne i place dla inzyniera-absolwenta 1600 netto - smiech!


Przez przypadek zobaczyłem Wasze forum. Fajnie poczytać o Polsce z zewnątrz.

Nie wiem kiedy rob4l wyjechałeś ale na mojej budowie murarze i tynkarze zarabiają 3000 do 4000 PLN.
Trudno mi było znaleźć elektryka. Jeden ostatnio mi 'zaśpiewał' że za mniej niż 7000 nie przyjdzie Confused (miesięczna robota) Stwierdziłem, że sam elektrykę położę.

Wydaje mi się, że bezrobocie w Polsce jest już chyba niższe niż w Islandii.
Liczone europejską miarą wyniosło coś koło 6,5%.

Ile da się wyciągnąć w Islandii w przeliczeniu na Euro mając dwie ręcę i zapał do pracy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen WP Kontakt
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2008, 2:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile da się wyciągnąć w Islandii w przeliczeniu na Euro mając dwie ręcę i zapał do pracy?


W TVN mówili że 50tyś. zł Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 11 Lis 2008, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
darek 13 napisa:

Groteskowe jest że piszesz o uniknięciu kryzysu.
Synku ile ty masz latek ja dobrze pamiętam puste półki w sklepach i kartki na mięso.

Polska JEST W KRYZYSIE co najmniej od 20 lat. To że teraz kłopoty z zaopatrzeniem odeszły w przeszłość to nie znaczy że standard życia jest dobry.
Za to doszły w miejsce starych problemów nowe kto wie czy nie większe.
Korupcja niedofinansowana oświata, brak polskich banków, próba utraty niezależności i utraty niezależności banku centralnego poprzez wprowadzenie euro, niedofinansowana służba zdrowia, moloch na kolanach czyli widmo upadku ZUS bo podobno ludzie nie chcą umierać w odpowiednim wieku do tego staruszkowie nie chcą pracować.
Polska była jest, i jeszcze długo po tym jak Islandczycy zapomną o kryzysie, nadal będzie wychodzić z kryzysu, spłacać zobowiązania i doganiać światową gospodarkę.
Dlatego tylu nas tutaj razem z Tobą




Haha, a to dobre. Zapomniales jeszcze napisac ze to ze Polska jest w Unii Europejskiej i przez to masz prawa europejskiego pracownika tez jest objawem kryzysu. Euro ma byc objawem kryzysu to swiadczy o rekordowej grubosci moheru na berecie.A o bankach mozna pekac ze smiechu, przeciez ekonomia polska jest zintegrowana z unijna, nie ma zadnych barier w przeplywie ludzi, towaru i kapitalu. No ale w beretowym mysleniu to Bialorus jest najlepszym krajem.

Nie wiadomo jak to bedzie z Islandczykami ale na razie jest tak ze to Polska udziela im 200 mln $ kredytu na przetrwanie. Perspektywy Islandii sa ponurawe, perspektywy Polski w zwiazku z otrzymywaniem funduszy unijnych i przyjeciem euro sa znakomite. Co to znaczy w Unii znakomite to kazdy moze sie przekonac jak sobie poczyta o Hiszpanii czy Irlandii. Bieda byla tam kiedys duza a teraz? Poza tym duza roznica miedzy Polska a innymi krajami jest tylko w przypadku krajow ktore zyja na kredyt albo maja gaz i rope. Czy komus jeszcze oplaca sie jechanie do roboty do Portugalii, Grecji, Finlandii, Wloch? Jakos chetnych nie widac. Ludzie masowo jezdzili na rozne wyspy bo zylo sie tam na kredyt, teraz wraca do normy iwyjazdy nie sa takie atrakcyjne.




Tak co do banków zgoda!
Sam pisałeś banki w Polsce czyli dobrze rozumiesz że nie ma Banków polskich.
Przejście na euro ma duuużo negatywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz. Popatrz dookoła nie wszyscy przyjęli to cudo dla wielu bardziej liczy się niezależność i takie tam. Nie ukrywam że wg mojej prywaty powinienem być za
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Lis 2008, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Polska JEST W KRYZYSIE co najmniej od 20 lat.


Mam wrażenie, że niektórzy rzadko w Polsce bywają, albo są jej najsurowszymi krytykami - co może i ma swoje plusy. Wszystkie cechy "kryzysu" które tutaj opisałeś albo nimi nie są, albo dotyczą 80% krajów na świecie.

Abstrahując od powyższego, jest jeszcze czynnik psychologiczny poprawiający wszystkim w Polsce nastrój. O ile w Polsce można powiedzieć jest z roku na rok coraz lepiej, to w krajach tzw. Zachodu panuje stagnacja. Można nie patrzeć na ilość kasy w portfelu, tam gdzie ludzie rokrocznie zyskują na pewno bardziej humory dopisują Wink
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron