reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polska też pomoże Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Lis 2008, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Przejście na euro ma duuużo negatywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz. Popatrz dookoła nie wszyscy przyjęli to cudo dla wielu bardziej liczy się niezależność i takie tam.


Ale to pewnie przypadek, że coraz więcej krajów myśli i wprowadza euro, prawda? Wink

"Przejście na euro ma duuużo pozytywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz."

Przyjęcie euro to zawsze bilans zysków i strat, z tym, że zyski moga być większe Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Lis 2008, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
darek 13 napisa:
Przejście na euro ma duuużo negatywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz. Popatrz dookoła nie wszyscy przyjęli to cudo dla wielu bardziej liczy się niezależność i takie tam.


Ale to pewnie przypadek, że coraz więcej krajów myśli i wprowadza euro, prawda? Wink

"Przejście na euro ma duuużo pozytywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz."

Przyjęcie euro to zawsze bilans zysków i strat, z tym, że zyski moga być większe Smile


efekt skali.

btw ktos wspominal o szwajcarskiej bankowosci i chf. w najblizszych latach wystarczy, ze jedna osoba wyciagnie swoje zaskorniaki z ich systemu i beda miec sytacje analogiczna do tej teraz na islandii. i chf bedzie z czasem tak samo ponoc "bezwartosciowy" jak isk. ale w mysl zasady - jeden kryzys co pare lat - nie stanie sie to teraz, tylko pewnie przy okazji kolejnego, za kilka lat i znow ci co "zbankrutuja" zarobia na tym najwiecej... w przyrodzie nic nie ginie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:


Tak na papierku to wszystko sie zgadza i wyglada niezle, ale popatrz na szerego Kowalskiego z Pcimia Dolnego a na szarego Jonssona z Sudureyri - komu sie lepiej zyje? Ten z Pcimia to chocby taka Hiszpanie widzial tylko w tv albo zapieprzajac na plantacji pomidorow a tego z Sudureyri stac na wakacje za granica a nie wyzysk za granica.


No po pierwsze Kowalski z Pcimia raczej nic nie umie robic zeby kase zgarniac. Ale pomijajac to Jonssona BYLO stac na wakacje zagranica jak sie zylo na kredyt. Zobaczymy jak bedzie z tymi wczasami w nowych realiach. A z Polski na wczasy zagranice miliony tez jezdza wiec nie przesadzaj.

rob4l napisa:

Zgoda, w PL jest lepiej, duuuzo lepiej niz bylo, ale to wciaz nie oznacza, ze jest dobrze. Ogromne rozwarstwienie spoleczne i place dla inzyniera-absolwenta 1600 netto - smiech!.


No mamy piekne przyklady moherowego myslenia. Rozwarstwienie spoleczne jest miedzy tymi ktorzy robia robote za kase od klientow a tymi co chca zeby im placic duzo za nie wiadomo co. Tak samo place dla inzyniera absolwenta. Jak inzynier absolwent ma kwalifikacje na ktore jest popyt i robi robote to nie dostaje 1600 netto, nie wyglupiaj sie.


rob4l napisa:

A poza tym ostatnio pisales:
zatroskany napisa:

A swoja droga 200 mln zieleniny to nie jest jakas taka sobie symboliczna kwota i wyglada nawet na zbyt wysoka, nalezaloby jeszcze sprawdzic czy to na pewno tyle to jest.

a teraz piszesz:
zatroskany napisa:

Te drobne 200 mln dolarow pomocy dla Islandii to tez jest objaw tego trendu.


Zdecyduj sie wiec chlopie wreszcie czy to drobne czy nie:

Nie rob slownej lapanki bo wszystko sie zgadza: 200 mln$ dla Polski to nie jest
jakas ogromna suma ale w ogole to nie jest mala kwota, tym bardziej ze inni co daja wiecej chca odzyskac za to swoja kase.

rob4l napisa:

A co powiesz o amerykanskim patriotyzmie? Porownalbym go z islandzkim, a jednak w usa nie ma tak kolorowo jak tutaj.


To jest tak ja rodzaj prania mozgow przez reklamy. Na przyklad Amerykanskie dzieci co rano w szkolach robia uwielbienie flagi no bo jest to kraj imigrantow wiec trzeba jakis patriotyzm im wtlaczac. Tak samo z obwieszaniem sie flagami. Do tego taki patriotyzm rosnie w miare ilosci pobranych kredytow a jak je trzeba splacac to opada.

W Polsce i krajach o dlugiej tradycji i nie plemiennych to jest niepotrzebne i smieszne. W Polsce tego rodzaju patriotyzm chcialyby uprawiac berety z dlugimi antenami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plantator Kurczaków napisa:

Nie wiem kiedy rob4l wyjechałeś ale na mojej budowie murarze i tynkarze zarabiają 3000 do 4000 PLN.
Trudno mi było znaleźć elektryka. Jeden ostatnio mi 'zaśpiewał' że za mniej niż 7000 nie przyjdzie Confused (miesięczna robota) Stwierdziłem, że sam elektrykę położę.


No wlasnie to jest paranoja - robotnik zarabia kilka razy wiecej niz mlody inzynier. Mowie o znajomym ktory skonczyl wlasnie dobry kierunek na dobrej uczelni - jest mgr inz mechanikiem i aplikujac o prace uslyszal ze tak bez problemu ja dostanie ale zaproponowali 1600 netto (w Grudziadzu - miasto 100 000 mieszk.)Aplikowal do potentata na rynku pomp, firmy stabilnej wielokrotnie nagradzanej. Podobna sytuacja jest w duzo wiekszej Bydgoszczy - okolice 1800-2000 netto dla absolwenta. Przeciez to jest smiechu warte, pomyslcie teraz ze student to raczej groszem nie smierdzial przez ostatnie 5 lat a chcialby czyms dojezdzac do pracy, niekoniecznie zapchanym autobusem z pieknie pachnacymi wasaczkami, chcialby wziac kredyt i kupiuc mieszkanie. Kto mu da kredyt przy takiej pensji? A moze ma z niej cos odlozyc? heheheh smiech gorzki smiech.


[quote="Plantator Kurczaków
Wydaje mi się, że bezrobocie w Polsce jest już chyba niższe niż w Islandii.
Liczone europejską miarą wyniosło coś koło 6,5%.
[/quote]

W Islandii jeszcze jest nizsze Smile Nie tak dawno temu oscylowalo w okolicach 1% ale teraz oczywiscie jest wieksze. Poki co to nikt nic dokladnie nie wie bo duzo ludzi jest na wypowiedzeniach, ktore to moga zostac cofniete jesli kurek z pieniedzmi sie odkreci. Najblizsze 2-3 miesiace wykrystalizuja sprawe.

[quote="Plantator Kurczaków
Ile da się wyciągnąć w Islandii w przeliczeniu na Euro mając dwie ręcę i zapał do pracy?[/quote]

No jak z zapalem to mysle ze kazdy jest w stanie wyjac minimum 200 000 isk netto - podziel na 166 Smile
Powrt do gry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:

Synku ile ty masz latek ja dobrze pamiętam puste półki w sklepach i kartki na mięso.

Polska JEST W KRYZYSIE co najmniej od 20 lat. To że teraz kłopoty z zaopatrzeniem odeszły w przeszłość to nie znaczy że standard życia jest dobry.


Pamietasz półki w sklepach i kartki na mięso w porzadku. A starzyki pamietaja czasy wojenne jak bomby lecialy. Tyle ze to nie ma nic wspolnego z tym co jest teraz.

Standard zycia nie jest dobry dla pokomunistycznej lewizny, narzekaja na niskie renty ktore zalatwili na lewo.

A co do zaopatrzenia to jest piramidalna bzdura: Sklepow zatrzesienie i nawalone towarem - Moze to jest na pokaz?- Kto ten towar kupuje? Dlaczego sprzedaz rosnie o kilkanascie procent rocznie?

darek 13 napisa:

wprowadzenie euro, niedofinansowana służba zdrowia, moloch na kolanach czyli widmo upadku ZUS bo podobno ludzie nie chcą umierać w odpowiednim wieku do tego staruszkowie nie chcą pracować.


O euro juz bylo to jest po prostu smiech na sali. A powaznie to chodzi o to ze ci co wyjechali najchetniej widzieliby zeby Polska to byl jakis skansen jak Bialorus to wtedy mieliby lepsze sampoczucie ze sa w lepszym swiecie. Ale niestety tego sie nie doczekaja tylko bedzie przeciwnie.

, teraz wezmy nastepne sprawy. Niedofinansowana sluzba zdrowia? Tak, bo pokomunistyczne hordy chca ja doic za darmoche. Wszedzie sa oplaty za korzystanie tylko nie w Polsce. Widmo upadku ZUSu? Tak bo pokomunistyczne hordy doja ZUS, najmlodsi emeryci na swiecie, miliony lewych rent i KRUS. W krajach najwyzej rozwinietych wiek emerytalny sie podwyzsza, kobiety maja ten sam co mezczyzni. Z tym trzeba zrobic porzadek i nie bedzie zadnego widma ZUSu.


darek 13 napisa:

Tak co do banków zgoda!
Sam pisałeś banki w Polsce czyli dobrze rozumiesz że nie ma Banków polskich.
Przejście na euro ma duuużo negatywnych stron. Wrzuć na google coś znajdziesz. Popatrz dookoła nie wszyscy przyjęli to cudo dla wielu bardziej liczy się niezależność i takie tam.


Jezeli ktos nie wie na czym polega beretowe myslenie to ma tego czyste przyklady tutaj. Skoro argumenty ze Polska jest czescia zintegrowanej ekonomii europejskie nie dzialaja to wezmy takie cos: Jakie ma znaczenie czy banki sa polskie wobec faktow ekonomicznych: pozycji konkurencyjnej na rynku, zasobach kapitalowych i rentownosci? Banki sa prywatne i notowane na gieldach a nie niemieckie czy francuskie. Najwazniejsza jest otwarta i konkurencyjna ekonomia. Czy wiesz co sie stalo z Bankami Islandzkimi? Dzieki temu ze sektor bankowy w Polsce jest otwarty nie ma zadnych problemow.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plantator Kurczaków napisa:

Przez przypadek zobaczyłem Wasze forum. Fajnie poczytać o Polsce z zewnątrz.

Nie wiem kiedy rob4l wyjechałeś ale na mojej budowie murarze i tynkarze zarabiają 3000 do 4000 PLN.
Trudno mi było znaleźć elektryka. Jeden ostatnio mi 'zaśpiewał' że za mniej niż 7000 nie przyjdzie Confused (miesięczna robota) Stwierdziłem, że sam elektrykę położę.


No tak jest ale nie w kazdych Kaczych Dolach tylko trzeba sie ruszyc za robota.

Plantator Kurczaków napisa:
Wydaje mi się, że bezrobocie w Polsce jest już chyba niższe niż w Islandii.
Liczone europejską miarą wyniosło coś koło 6,5%.


Na dodatek masa ludzi ma lewe renty, wczesne emerytury, krusy i zasilki a do tego dorabiaja na czarno.

Plantator Kurczaków napisa:

Ile da się wyciągnąć w Islandii w przeliczeniu na Euro mając dwie ręcę i zapał do pracy?


No wiesz to jest tak ze jak przyjechali na wyspe kilka lat temu to bylo 80 koron za euro i od razu czuli sie ludzmi. Teraz nie wiadomo jaki bedzie kurs wiec skad moga wiedziec ile bedzie w euro ale chyba nie beda sie czuli takimi ludzmi jak przedtem. Oni nie wiedzieli ze padli ofiara zycia na kredyt.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

No po pierwsze Kowalski z Pcimia raczej nic nie umie robic zeby kase zgarniac. Ale pomijajac to Jonssona BYLO stac na wakacje zagranica jak sie zylo na kredyt. Zobaczymy jak bedzie z tymi wczasami w nowych realiach. A z Polski na wczasy zagranice miliony tez jezdza wiec nie przesadzaj.


No prosze, prosze. Krytykant moherowego myslenia sam mysli jak moher - dlaczego od razu zakladasz, ze ten z Pcimia nie umie kasy zgarniac? A ten Jonsson to niby jakis wybitny? Przepracowywal sie albo mial umysl geniusza? Jaki kredyt? Na kredyt to on mial moze dom i pewnie nowego LandCruisera. Z reszta kredyty co miesiac tez trzeba z czegos splacac. Poza tym na takie wczasy do Hiszpanii to 2 razy w roku jezdzil no i na tych wczasach jego sila nabywcza wszelkiej masci np elektroniki byla duuuzo wieksza niz Polaka ktory jak juz kupi hotel z wyzywienie to za duzo nie baluje bo wiadomo kaski zal.

zatroskany napisa:

Tak samo place dla inzyniera absolwenta. Jak inzynier absolwent ma kwalifikacje na ktore jest popyt i robi robote to nie dostaje 1600 netto, nie wyglupiaj sie.


Hehe czy ty myslisz, ze ja sciemniam? Tak sie sklada ze sam jestem inzynierem i mam wielu znajomych w tym fachu i wlasnie pare dni temu uslyszalem od jednego jak mu poszlo na rozmowie o prace. W Polsce caly czas pokutuje myslenie zeby samemu sie nachapac ile wlezie a pracownikowi dac ochlapy, mlody przeciez jest i bidny po studiach to lyknie co mu damy.
Zdecydowanie wyzsze place sa w Warszwce, ale i koszty utrzymania duuuzo wyzsze.

zatroskany napisa:

To jest tak ja rodzaj prania mozgow przez reklamy. Na przyklad Amerykanskie dzieci co rano w szkolach robia uwielbienie flagi no bo jest to kraj imigrantow wiec trzeba jakis patriotyzm im wtlaczac. Tak samo z obwieszaniem sie flagami. Do tego taki patriotyzm rosnie w miare ilosci pobranych kredytow a jak je trzeba splacac to opada.


Ok co do uwielbienia flagi to uwazam to za smieszne, jak i smiesznym jest wtlaczanie patriotyzmu pod przymusem. Jednak zobacz jakimi patriotami bylo pokolenie naszych dziadkow ktorym nigdy sie nie przelewalo, a jakimi my jestesmy teraz? Zyje nam sie duzo lepiej, nie musimy ginac, walczyc, umierac za kraj czyli zgodnie z twoja "logika kredytowa" nasz patriotyzm powinien byc duzo silniejszy niz naszych dziadkow i nawet silniejszy niz pokolenia robotnikow stoczniowych - im wszystkim zylo sie duzo gorzej niz nam a jednak kochali swoj kraj i walczyli o wolnosc dla niego.
zatroskany napisa:

W Polsce tego rodzaju patriotyzm chcialyby uprawiac berety z dlugimi antenami.


Nie mieszaj szamba z perfumeria. Smile))
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Pamietasz półki w sklepach i kartki na mięso w porzadku. A starzyki pamietaja czasy wojenne jak bomby lecialy. Tyle ze to nie ma nic wspolnego z tym co jest teraz.


Nie ma? A powiedz mi ile lat kraje zachodnie budowaly swoj "dobrobyt"?
Ma wspolnego i to duzo - gdyby nie chocby 2 wojna, Jalta i wujek Sxxxxn (nota bene obecny na tym forum :PPP) to dzis Polska nie roznialby sie ekonomicznie "niczym" od Francji czy Niemiec.

zatroskany napisa:

Standard zycia nie jest dobry dla pokomunistycznej lewizny, narzekaja na niskie renty ktore zalatwili na lewo.


Slow mi brak, jak ty wszystko splycasz i widzisz tylko czarne i biale. Popatrz na swoja rodzine, babcie, dziadkow, ciocie, wujkow? Czy ich emerytury sa adekwatne do tego ile sie naharowali w mlodosci?

zatroskany napisa:

A powaznie to chodzi o to ze ci co wyjechali najchetniej widzieliby zeby Polska to byl jakis skansen jak Bialorus to wtedy mieliby lepsze sampoczucie ze sa w lepszym swiecie.


Hehehe. Tobie albo:
a) odbilo juz kompletnie
b) masz nie wiadomo jakie kompleksy i stad posadzasz innych Smile
c) straciles kontakt z rzeczywistoscia - patrz punkt a)

Poczytaj moj post o patriotyzmie zanim posadzisz mnie o wyssane z placa kompletne bzdury w stylu Bialorusi.

zatroskany napisa:


Niedofinansowana sluzba zdrowia? Tak, bo pokomunistyczne hordy chca ja doic za darmoche. Wszedzie sa oplaty za korzystanie tylko nie w Polsce. Widmo upadku ZUSu? Tak bo pokomunistyczne hordy doja ZUS, najmlodsi emeryci na swiecie, miliony lewych rent i KRUS. W krajach najwyzej rozwinietych wiek emerytalny sie podwyzsza, kobiety maja ten sam co mezczyzni. Z tym trzeba zrobic porzadek i nie bedzie zadnego widma ZUSu.


A w Wlk. Brytanii tez trzeba placic? Chyba nie wiesz co piszesz albo w UK nie byles:) No ale PL to nie UK - tak tylko pisze bo slowo wszedzie jest nieadekwatne. Zeby nie bylo watpliwosci, popieram platna sluzbe zdrowia ale nie w pelnym wymiarze - lub z duzymi ulgami dla emerytow i rencistow - w sumie model islandzki mi sie podoba.

Poza tym masz jakas obsesje na postkomune w stylu prezia Kaczki. Po pierwsze to ZUS doi kazda jedna firme sowicie. Buduje palace i biurowce o powierzchni boisk pilkarskich oraz faktycznie duzo ludzi kombinujei zalatwia lewe renty ale to jest pikus w skali tego ile kasy ZUS przejada. Poczytaj o premiach, dodatkach i wielu inych sprawkach ZUSu. Nie mowie juz nic o katastrofalnym zarzadzaniu ta instytucja i kosmicznym bajzlu & niekompetencji urzedasow.
Podobnie z reszta jest w US - lapoweczki, premie, nicnierobstwo + nieprofesjonalizm - wiem z doswiadczenia bliskiej mi osoby, ktora tam torche pracowala i nadziwic sie nie mogla.
Zgadzam sie pracujemy za krotko i mamy najwiekszy odsetek rencistow i emerytow chyba na swiecie w stos. do populacji w wieku produkcyjnym, ale to tylko wierzcholek gory lodowej, znam tez wielu ludzi, ktorym bezprawnie rente odebrano bo cala wladza byla w gestii lekarza orzecznika, ktory za lapoweczke dal rente komu innemu.
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co Ty chcesz od Sxxxxn? tak samo winien jak Churhil i Roosvelt Very Happy Very Happy Very Happy sorki za pisownie ale nie pamietam prawidlowej pisowni Very Happy
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Lis 2008, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
a co Ty chcesz od Sxxxxn? tak samo winien jak Churhil i Roosvelt Very Happy Very Happy Very Happy sorki za pisownie ale nie pamietam prawidlowej pisowni Very Happy


wszyscy se piony przybijali. z hitlerem tez.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie Very Happy Very Happy
Powrt do gry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lis 2008, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:

Nie ma? A powiedz mi ile lat kraje zachodnie budowaly swoj "dobrobyt"?
Ma wspolnego i to duzo - gdyby nie chocby 2 wojna, Jalta i wujek Sxxxxn (nota bene obecny na tym forum :PPP) to dzis Polska nie roznialby sie ekonomicznie "niczym" od Francji czy Niemiec.


To sie zgadza. Tylko ze ty piszesz ze w Polsce jest staly kryzys bo kiedys nie bylo octu. Teraz jest zupelnie inaczej a o tamtych czasach mozna spoko zapomniec. A jeszcze do tego jest ta maniera ze porownuje sie np. do Niemiec. Czemu nie porownac do Portugalii i Grecji?

rob4l napisa:

Slow mi brak, jak ty wszystko splycasz i widzisz tylko czarne i biale. Popatrz na swoja rodzine, babcie, dziadkow, ciocie, wujkow? Czy ich emerytury sa adekwatne do tego ile sie naharowali w mlodosci?


Tu jest jak wziete z radyja. Los tych ludzi jest marny ale NIE z powodu tego ze to teraz jest zle. Tylko ci ludzie "harowali" nad budowa absurdalnego systemu komunistycznego w ktorym nawet octu nie bylo i w koncu zbankrutowal. Z tego punktu widzenia jest cudem ze w ogole im sie placi emerytury. A na dodatek sa to baaardzo wczesne emerytury w stosunku do krajow najwyzej rozwinietych.

rob4l napisa:

zatroskany napisa:

A powaznie to chodzi o to ze ci co wyjechali najchetniej widzieliby zeby Polska to byl jakis skansen jak Bialorus to wtedy mieliby lepsze sampoczucie ze sa w lepszym swiecie.


Hehehe. Tobie albo:
a) odbilo juz kompletnie
b) masz nie wiadomo jakie kompleksy i stad posadzasz innych Smile
c) straciles kontakt z rzeczywistoscia - patrz punkt a)

Poczytaj moj post o patriotyzmie zanim posadzisz mnie o wyssane z placa kompletne bzdury w stylu Bialorusi.


To jest patriotyzm czysto beretowy. No bo jakim krajem mialaby byc Polska jesli nie mialaby byc w Unii, euro i bez Schengen z pozamykanymi granicami? Wtedy bylyby furmanki i handel na bazarach czyli 100% Bialorus.

rob4l napisa:

A w Wlk. Brytanii tez trzeba placic? Chyba nie wiesz co piszesz albo w UK nie byles:) No ale PL to nie UK - tak tylko pisze bo slowo wszedzie jest nieadekwatne.


To sa wyjatki, nie zapominaj tak jak wielu ze UK to kraj gazowo-naftowy.
A poza tym posluchaj co ludzie mowia o podstawowej opiece w UK.

rob4l napisa:

Zeby nie bylo watpliwosci, popieram platna sluzbe zdrowia ale nie w pelnym wymiarze - lub z duzymi ulgami dla emerytow i rencistow - w sumie model islandzki mi sie podoba.


No a w Polsce jet niby bezplatnie. Dlaczego? Bo horda pokomunistyczna chce doic za darmoche.

rob4l napisa:

Poza tym masz jakas obsesje na postkomune w stylu prezia Kaczki. Po pierwsze to ZUS doi kazda jedna firme sowicie. Buduje palace i biurowce o powierzchni boisk pilkarskich oraz faktycznie duzo ludzi kombinujei zalatwia lewe renty ale to jest pikus w skali tego ile kasy ZUS przejada. Poczytaj o premiach, dodatkach i wielu inych sprawkach ZUSu. Nie mowie juz nic o katastrofalnym zarzadzaniu ta instytucja i kosmicznym bajzlu & niekompetencji urzedasow.
Podobnie z reszta jest w US - lapoweczki, premie, nicnierobstwo + nieprofesjonalizm - wiem z doswiadczenia bliskiej mi osoby, ktora tam torche pracowala i nadziwic sie nie mogla.



Tu masz pomylony poglad pochodzacy z kol moheru ze problemy ZUS i US sa wynikiem przejadania wlasnego ogona.
To jest kompletna bzdura bo udzial kosztow wlasnych tych organizacji jest bardzo niski w porownaniu do analogicznych zagranica. Moher rozpowszechnia te brednie zeby ukryc fakt ze problemem ZUSu sa milony lewych rent i najmlodsi emeryci na swiecie. A problemem US jest powszechne ukrywanie dochodow zeby nie placic podatkow.

rob4l napisa:

Zgadzam sie pracujemy za krotko i mamy najwiekszy odsetek rencistow i emerytow chyba na swiecie w stos. do populacji w wieku produkcyjnym, ale to tylko wierzcholek gory lodowej, znam tez wielu ludzi, ktorym bezprawnie rente odebrano bo cala wladza byla w gestii lekarza orzecznika, ktory za lapoweczke dal rente komu innemu.


Tez tak moglo byc ale tych lewych rent sa ogromne ilosci.

Potem sie narzeka ze Polska jest biednym krajem. Ale jak sie podsumuje
bezplatna sluzbe zdrowia, studia, lewe renty, krus, zasilki, mlodych emerytow to wynika ze masa ludzi dostaje kase niewielka co prawda ale za nicnierobienie. A gdzie tak jest w krajach zamoznych?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rangurmadur
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od merytorycznej wartosci uzytych w tej dyskusji argumentów, pragnę zauważyć ,że wywiązała sie tutaj typowo "polska" bezproduktywna przepychanka w udowadnianiu swoich racji i wyzszosci Swiat Wielkiej Nocy nad swietami Bozego Narodzenia (czy tez odwrotnie).

A moze tak Zatroskany i inni - sprobujcie nakreslic jakas wizje co sie bedzie dzialo w IS i PL za miesiac, 3, pol roku ??
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

To sie zgadza. Tylko ze ty piszesz ze w Polsce jest staly kryzys bo kiedys nie bylo octu. Teraz jest zupelnie inaczej a o tamtych czasach mozna spoko zapomniec. A jeszcze do tego jest ta maniera ze porownuje sie np. do Niemiec. Czemu nie porownac do Portugalii i Grecji?


Hehe what??? Gdzie ja napisalem, ze to z powodu braku octu? Jesli to metafora to wybacz ale tak infantylna, ze az smieszna. Pisalem, ze w Polsce jeszcze dlugo dlugo nie bedzie dobrze, jeszcze mase rzeczy do nadrobienia mamy, wciaz gonimy "Europe" ale wciaz jestesmy w jej ogonie. A co tak wspanialego masz w Portugalii i Grecji? Przeciez tam jest nie duzo lepiej niz u nas. Zobacz ilu biednych Portugalczykow poprzyjezdzalo zapieprzac na Zach. Fiordy. Portugalia i Grecja maja lepsza infrastrukture ale wielu ludzi wcale nie ma tam lepiej niz w PL.


rob4l napisa:

Slow mi brak, jak ty wszystko splycasz i widzisz tylko czarne i biale. Popatrz na swoja rodzine, babcie, dziadkow, ciocie, wujkow? Czy ich emerytury sa adekwatne do tego ile sie naharowali w mlodosci?



zatroskany napisa:

Tu jest jak wziete z radyja. Los tych ludzi jest marny ale NIE z powodu tego ze to teraz jest zle. Tylko ci ludzie "harowali" nad budowa absurdalnego systemu komunistycznego w ktorym nawet octu nie bylo i w koncu zbankrutowal. Z tego punktu widzenia jest cudem ze w ogole im sie placi emerytury. A na dodatek sa to baaardzo wczesne emerytury w stosunku do krajow najwyzej rozwinietych.


Nie no ty mnie chyba kompletnie nie kumasz. Caly czas usilujesz pokazac jak w Polsce jest wspaniale a ja Ci mowie ze wlasnie wskutek 50 lat systemu komunistycznego wciaz jest od cholery do naprawy i wciaz jest ciezko zyc w Polsce. Lepiej ale ciezko, ciezko tzn nie dobrze, nie cudownie, nie wspaniale. Gdzie tu Radio Ma ryja?


zatroskany napisa:

To jest patriotyzm czysto beretowy. No bo jakim krajem mialaby byc Polska jesli nie mialaby byc w Unii, euro i bez Schengen z pozamykanymi granicami? Wtedy bylyby furmanki i handel na bazarach czyli 100% Bialorus.


A gdzie ja powiedzialem, ze Polska nie ma byc w Unii????? Co ty pleciesz?? Kiedy ja powiedzialem, ze jestem przeciwny euro czy Schengen?????

rob4l napisa:

Zeby nie bylo watpliwosci, popieram platna sluzbe zdrowia ale nie w pelnym wymiarze - lub z duzymi ulgami dla emerytow i rencistow - w sumie model islandzki mi sie podoba.


zatroskany napisa:

No a w Polsce jet niby bezplatnie. Dlaczego? Bo horda pokomunistyczna chce doic za darmoche.


Sorry ale je...ie ze smiechu z tej retoryki pokumunistycznych hord. Wszedzie widzisz komuchow? hehehehe moze sam maryjny jestes?Smile

rob4l napisa:

Poza tym masz jakas obsesje na postkomune w stylu prezia Kaczki. Po pierwsze to ZUS doi kazda jedna firme sowicie. Buduje palace i biurowce o powierzchni boisk pilkarskich oraz faktycznie duzo ludzi kombinujei zalatwia lewe renty ale to jest pikus w skali tego ile kasy ZUS przejada. Poczytaj o premiach, dodatkach i wielu inych sprawkach ZUSu. Nie mowie juz nic o katastrofalnym zarzadzaniu ta instytucja i kosmicznym bajzlu & niekompetencji urzedasow.
Podobnie z reszta jest w US - lapoweczki, premie, nicnierobstwo + nieprofesjonalizm - wiem z doswiadczenia bliskiej mi osoby, ktora tam torche pracowala i nadziwic sie nie mogla.


zatroskany napisa:

Tu masz pomylony poglad pochodzacy z kol moheru ze problemy ZUS i US sa wynikiem przejadania wlasnego ogona.
To jest kompletna bzdura bo udzial kosztow wlasnych tych organizacji jest bardzo niski w porownaniu do analogicznych zagranica. Moher rozpowszechnia te brednie zeby ukryc fakt ze problemem ZUSu sa milony lewych rent i najmlodsi emeryci na swiecie. A problemem US jest powszechne ukrywanie dochodow zeby nie placic podatkow.


Tak te instytucje sa krystalicznie czyste - nie wiesz chyba jak jest - mam znajomych pracujacych wewn tej instytucji i opowiadaja to i tamto. Niekompetencja urzednikow ogromna, lapoweczki, nic nie robstwo. Problem ma 2 strony medalu a nie jedna. Lewe renty to nie wszystko.

rob4l napisa:

Zgadzam sie pracujemy za krotko i mamy najwiekszy odsetek rencistow i emerytow chyba na swiecie w stos. do populacji w wieku produkcyjnym, ale to tylko wierzcholek gory lodowej, znam tez wielu ludzi, ktorym bezprawnie rente odebrano bo cala wladza byla w gestii lekarza orzecznika, ktory za lapoweczke dal rente komu innemu.
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Lis 2008, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze zmienmy temat z 'polska tez pomoze...' na 'gadaj z xxxx to cie osra' ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
moze zmienmy temat z 'polska tez pomoze...' na 'gadaj z xxxx to cie osra' ;]


hehehe lol
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rangurmadur napisa:

A moze tak Zatroskany i inni - sprobujcie nakreslic jakas wizje co sie bedzie dzialo w IS i PL za miesiac, 3, pol roku ??


Mowiac plytko, ogolnikowo i do xxxx Smile to imho bedzie tak:
a) Islandia w koncu dostanie kaske, spoleczenstwo troche dostanie po xxxx, spokornieje,a potem na nowo biznes zacznie sie krecic - show must go on! Pytanie jest tylko jedno - jak mocno dostanie spoleczenstwo po xxxx i jak dlugo z tego dolka bedzie sie wygrzebywac. Czy bedzie to recesja gleboka acz krotka czy tez jeszcze glebsza i dluzsza Smile
b) Polska przy odrobinie szczescia bedzie rozwijac sie dalej, spektakularnych zmian nie widze, co mnie interesuje za 3 latka bedzie autostrada do Torunia, napewno bedzie recesja, nie tak dotkliwa jak tu ale biedniejszemu mniej dotkliwa tez potrafi zaszkodzic, spadnie presja wzrostu plac, zwiekszy sie troche bezrobocie, pokomunistycnza horda dalej bedzie snic sie po nocach zatroskanemu a rozmiar jego trosk przekroczy najsmielsze, w zwiazku z tym pojecie. Poza tym zorganizujemy euro 2012 ale wiele rzeczy bedzie na tzw prowizorke i raczej za wiele na samym euro nie zarobimy ale znacznie wiecej na byc moze uzytkowaniu powstalej infrastruktury, tej ktora zdazymy wybudowac.
Powrt do gry
rob4l
Go
PostWysany: 11 Lis 2008, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to dla zatroskanego by znow mogl opowiadac ze jestem za skansenem, przeciw euro, schengen i ze w ogole pije razem z Lukaszenka język

A powaznie mowiac to art. o tym, ze nic nie ma za darmo i euro tez ma swoje wady:

http://waluty.wp.pl/kat,67876,wid,10553512,raportwiadomosc.html
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2008, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany Ty się marnujesz.
Świetnie się nadajesz na polityka, marnujesz się.
Minister Skarbu albo Gospodarki no może nawet Prezes NBP to dla Ciebie odpowiednie stanowisko. Bo już od jakiś dwóch tygodni zaczynasz być specem od "kryzysów".
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 11 Lis 2008, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Zatroskany Ty się marnujesz.
Świetnie się nadajesz na polityka, marnujesz się.
Minister Skarbu albo Gospodarki no może nawet Prezes NBP to dla Ciebie odpowiednie stanowisko. Bo już od jakiś dwóch tygodni zaczynasz być specem od "kryzysów".


a moze juz jest politykiem na placowce na ... no wlasnie na tym xxxx Europy i dlatego mu tu tak zle a w Polandi tak piknie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron