reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Leki, lekarstwa, i preparaty lecznicze na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jolcia
Gość
PostWysłany: 12 Paź 2005, 17:39    Temat postu: Leki, lekarstwa, i preparaty lecznicze na Islandii Odpowiedz z cytatem

JESTEM ALERGIKIEM I MUSZE CODZIENNIE BRAC LEKI.CZY WYJEZDZAJAC DO ISLANDI MOGE ZABRAC KAZDA ILOSC TABLETEK ODCZULAJACYCH CZY JEST JAKIES OGRANICZENIE?I MOZE KTOS Z WAS ORIENTUJE SIE W CENACH TAKICH LEKUW W ISLANDI?BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA KAZDA INFORMACJE.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Paź 2005, 2:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie każda ilość /konteneru na ten przykład Wink /
Maśle że jak beda sie czepiali w czasie odprawy to wyjasnisz że potrzebujesz i nie będzie z tym problemu.
Leki na Islandii są raczej drogie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 31 Paź 2005, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
Może nie każda ilość /konteneru na ten przykład Wink /
Maśle że jak beda sie czepiali w czasie odprawy to wyjasnisz że potrzebujesz i nie będzie z tym problemu.
Leki na Islandii są raczej drogie.


Leki jak leki ale wypisanie recepty przez lekarza gdy sie nie jest ubezpieczonym to dopiero....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 31 Paź 2005, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogolnie leki sa dosc drogie ,jednak osoby ubezpieczone ,ktore musza okreslone leki brac stale moga sie ubiegac w islandzkim "Zusie" o tz karte znizki.Roznica jest ogromna,podanie wypelnia lekarz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 31 Paź 2005, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to jest kiedy przyjezdza sie na Islandie z lekarstwami ,wiem natomist ze mi z paczki wyciagneli nawet Sachol-to zel dentystyczny ...za kazdym razem jak znalezli lek to dostawalam pismo ze ...nie wolno ,ze moge kupic na islandii podobny a ten zostanie zniszczony.chyba ze cos sie zmienilo bo od dawna nie zamawiam lekow z Polski...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Lis 2005, 2:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba ze cos sie zmienilo bo od dawna nie zamawiam lekow z Polski...


Nic się nie zmieniło Exclamation
Jeszcze pół roku temu przechodziły witaminy dla psa, teraz już "niszczą".
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 1 Lis 2005, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przedstawisz recepte podczas kontroli to bedzie ok, tylko jak kupisz leki to nie bedzie recepty. Pomysl jak to zalatwic, ewentualnie zalecenia od lekarza pisemne, po angielsku, to przechodzi.
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Lis 2005, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przechodzilam ostanio - ze wzgledu na Propolis, substancje absolutnie dziwna dla Islandczykow. Wyslany w paczce, zostal zatrzymany, tak jak pisze Karuta. I chociaz mialam doslana recepte (polska), to musiala byc ona podsteplowana przez specjalny urzad zajmujacy sie m.in. kwestiami farmaceutycznymi - adres podaja na poczcie. Proces nie jest niewykonalny, ale uciazliwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jolcia
Gość
PostWysłany: 1 Lis 2005, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wam bardzo za te informacje,juz myslalam ze nikt mi nieodpisze.mam nadzieje ze skoro niemoge zabrac ze saba zapasu moich tabletek to ze niebede miala problemow z kupieniem ich na mjejscu. A moze jak zaklimatyzuje sie w islandi to moja alergia poprostu zniknie,porazona wspanialym urokiem tego kraju...
Powrót do góry
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2005, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz zabrac zapas... ja zawsze przywozilam ze soba po 10 opakowan tabletek antykoncepcyjnych zeby miec na te 10 miesiecy, przed kolejnym wyjazdem do Polski i nikt nigdy sie nie przyczepil...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 9 Lis 2005, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolcia napisał:
Dziekuje wam bardzo za te informacje,juz myslalam ze nikt mi nieodpisze.mam nadzieje ze skoro niemoge zabrac ze saba zapasu moich tabletek to ze niebede miala problemow z kupieniem ich na mjejscu. A moze jak zaklimatyzuje sie w islandi to moja alergia poprostu zniknie,porazona wspanialym urokiem tego kraju...


Nie wiem na co masz alergie ale wiem ze duzo astmatykow przyjezdzajacych na Islandie doznaje cudownego uzdrowienia. hihi
A tak serio to wiem na przykladzie moich znajomych ze czesto dolegliwosci ktore dokuczaly im w kraju tutaj odchodza w zapomnienie. Zaleta klimatu a przedewszystkim czystego i bezzapachowego powietrza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 3 Sie 2006, 19:21    Temat postu: insulinka Odpowiedz z cytatem

heyka !!jak jest na islandii z insulina dla cukrzykĂłw??czy ktos moze odp na moje pytanko??!!pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 8 Sie 2006, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nikt z was sie nieorientuje na temat insuliny na islandi!!no to w pozo ze wszyscy zdrowi!!!,ale jak by ktos cos wiedzial dajcie znac!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
icelandofil
Gość
PostWysłany: 11 Sie 2006, 14:30    Temat postu: a co ma byc z ta insulina????? Odpowiedz z cytatem

sprecyzuj pytanie!

a moĹźe odpowiem Ci odrazu co wiem i co doswiadczylem...

jesli chodzi Ci o zabranie ze sobą insuliny to możesz smialo brać.

Ja mialem ze sobą leki i nkit o nie wcale nie pytał.
Jeśli chcesz zabrać insulinę (która jest znana na caym swiecie i napewno widnieje na listach leków które moga być wwiezione na ICelandie) to ja poprostu bierz.

Jeśli chodzi Ci czy można ją dostać na Icelandi to myśle ,że jak najbardziej tu dostaniesz wszystko, to tak samo wyposarzony kraj jak Polandia a może nawet i lepiej.
pozdro
Powrót do góry
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 13 Sie 2006, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie ,ehheheh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 21 Paź 2006, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos ma jakies informacje na temat lekow na andcisnienie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 21 Paź 2006, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie informacje? czy aby dobrze postawilas pytanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fryda3l
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2006, 2:00    Temat postu: hyh leki Odpowiedz z cytatem

ja mialem niedawno wylaczony kregoslup na tydzien...... przelezalem to gdy dowiedzialem sie jaka jest cena dla obcokrajowca wybierajacego sie do lekarza Smile no i ceny lekow eheheheh parodia normalnie


a leki mi przysylaja paczkami co miesia i nie ma zadnego problemu z tym (jedynie doplacam za ĹťubrĂłweczke ) Very Happy
Powrót do góry
Animka

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Isafjordur
PostWysłany: 30 Paź 2006, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiaaa napisał:
Czy ktos ma jakies informacje na temat lekow na andcisnienie?

    Hej Asiu, jeżeli chodzi o leki na nadciśnienie to jak do tej pory przesyłałam mężowi pocztą, miałam fajnego lekarza rodzinnego wypisywał receptę, a ja tylko w list pakowałam;) No raz mi się zdarzyło, że zatrzymali list, a mąż dostał informację, że takie leki były do niego wysyłane i że nie można... a ja po 3 tygodniach znalazłam je w swojej skrzynce w Polsce. No teraz to już nie wiem jak to będzie, bo jestem tutaj (czyli razem z mężem na wyspie)... ale od czego ma się rodzinę... zawsze pomogą i mogę na nich liczyćSmile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam pierwszy raz w aptece i zdziwiło mnie to ze z leków przeciwbólowych bez recepty mozna kupić tylko paracetamol kwas acetylosalicylowy czyli aspirynę był jakiś lek na ból mięśni. To raczej leki o słabym działaniu przeciwbólowym. Leki są rzeczywiście drogie raczej nie porównuje cen polskich i islandzkich ale to sa naprawde kosmiczne wielkości. Jak byłam w Holandii to tam podstawą leczenia jest paracetamol nie tylko przeciwbólowego. I jak tam idzie się do lekarza poraz drugi to co mówi lekarz ??? Proszę zwiększyć dawkę paracetamolu Wink Widzę ze tu paracetamol ma również duże powodzenie. Polacy to chyba najwięksi lekomani w Europie poza tym są doskonale zorientowani jaki lek na jaka chorobe;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron